Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Opłaca się, czy za drogo?

 

http://allegro.pl/item229193517_iriver_t10...o_53h_gw2l.html

 

A co sądzicie o T60? Tu 2GB: http://allegro.pl/item224693068_nowosc_iri...cja_2_lata.html

 

I jeśli nie na allegro, to gdzie można i warto kupić i czy równie tanio, a może taniej?

 

BTW w Media Markt w Czeladzi jest sansa c140 1GB za 89 zł, widziałem w gazetce, chyba się wybiorę i kupię z 2 sztuki a do tego sennheiser mx400, jedną odpalę bratu, albo sprzedam na allegro ;).

 

EDIT

 

Nie mam odtwarzacza mp3 i biorę od brata jego sanse c140 ;) czas to zmienić...

T10 się nie opłaca. Tzn. to bardzo dobry odtwarzacz, ale bierz T60. Jakośc dźwięku taka sama, ale to nowsza i ulepszona T30tka. W każdym razie na pewno więcej updatów firmware'u będzie dla nowszej serii, no i to 1GB vs 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jaki odtwarzacz z HDD hmm z górną granicą cenową 1500zł - wolałbym mniej po prawdzie ;p

Na razie w oko mi wpadł iAudio X5L - obsługuje dużo formatów w tym interesujące mnie FLAC i APE (z rockboxem), długo trzyma na baterii, ale tak patrzę i w opisie ma SNR 90dB - to znaczy z lekka słabo...

 

Dodam tylko, że najważniejszym czynnikiem jest jakosć dźwięku i obsługa loselessów. Duży dysk i długa praca na akumulatorze też mile widziane ;p

Przydałaby się też obsługa .cue...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90db to jest bardzo dobry wynik w przenośnych playerach. Z cue i ape to nie ma chyba szans :D , flac ok :P. Specyfikacja techniczna to jedno, ale one grają na poziomie dobrej karty dźwiękowej takiej za 400-500zł.

 

Oczywiście nie chodzi tu o karty dla graczy Creative :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X5 będzie bardzo dobrym wyborem, poleciłbym też refurba irivera H3XX np. tu - h320

. Bardzo tanio, ale krótka gwarancja. Możesz też kupić nówkę oczywiście, ale to będzie droższy interes.

 

Po wgraniu do H3XX albo X5 rockboxa masz sprzętowe dekodowanie APE i obsługę Cue sheet.

 

Generalnie jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to dałbym mniej za odtwarzacz i dołożył więcej do słuchawek. Między słuchawkami jest znacznie większa różnica w dźwięku niż między odtwarzaczami (nie mówię o skrajnościach).

 

Mogę ci też sprzedać używanego Creative Zen 30GB, ale z takim budżetem pewnie cię nie zainteresuje ;)

 

EDIT: Tu masz jeszcze lepszy odtwarzacz:

 

http://allegro.pl/item230338030__iriver_h1...a_ostatni_.html

 

Refurb H140, ale koleś trochę za dużo za niego chce IMO. H1XX jest lepszy od H3XX bo ma wyjście optyczne, lepszą obudowę i bardziej dopracowanego rockboxa.

 

Poszukaj też Trekstor Vibeza, za dużo o nim nie wiem ale robili go ludzie od Rio Karmy.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to dałbym mniej za odtwarzacz i dołożył więcej do słuchawek. Między słuchawkami jest znacznie większa różnica w dźwięku niż między odtwarzaczami (nie mówię o skrajnościach).

Na słuchawki będę miał "osobne" pieniądze :E

 

Czyli X5L byłby obiektywnie najlepszym wyborem?

 

P.S. Ten Trekstor ma tylko 12GB max - odpada ;p

 

Czy X5L ma gapless playback?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale rockbox ma gapless :)

 

Ja bym stawiał to tak: H1XX>H3XX>X5. Czyli X5 nie będzie najlepszym wyborem :) Tylko że różnice w jakości dźwięku będą bardzo małe między tymi odtwarzaczami, a X5 jest jedynym, który bez problemu kupisz całkiem nowy.

 

EDIT: Aha, uczciwie przyznam, że X5 nigdy nie słyszałem, swoją opinię opieram na tym co czytałem i na dźwięku iaudio 5. Mimo to jestem pewien, że dużej różnicy w jakości dźwięku między tymi odtwarzaczami nie będzie.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci, żeby zaoszczędzić to kup X5L i tyle :) Jest mniejszy, zgrabniejszy i znacznie dłużej działa na baterii niż irivery i masz pełną gwarancję.

 

Zdradź jeszcze budżet na słuchawki, bo jeśli to jakaś mała kwota to naprawdę lepiej kupić tańszy odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam już dość swojego Zena nano. Sprzedaję go i szukam czegoś za 100-200zł z pamięcią 1 GB. Dodam, że już mam dobre słuchawki: Oryginalne EP-630, więc przy wyborze odtwarzacza kieruję się nie słuchawkami, tylko na jakości dźwięku, która jest oczywiście priorytetem dla mnie. Mam na oq:

 

-Sansa M240 (no średnia, ale może być)-około 100zł

-Samsung YP-U2 (czarny koń. 1 GB w vobisie za 99zł. Odtwarzacz podobno dobrze grający)

-Mpio ML100, oraz ML200 (praktycznie nic o nich nie wiem, ale polecano mi go)

-Sandisk Sansa Express i C240

 

Przyznam się szczerze, że moim numerem uno jest samung. W innych sklepach kosztuje około 200zł... I ogólnie czytałem recki i ponoć ma dobry dźwięk... A co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE super.fi 5pro

Ale one śmiesznie odstają :lol2:

 

Chociaż jak pomyślisz, że za tą cenę jest też iriver H320 + Shure SE530... icon_smile3.gif

Najwyżej kiedyś zmienię ;p Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one śmiesznie odstają :lol2:

Najwyżej kiedyś zmienię ;p

Do 5pro można zrobić moda (który o ile pamiętam polega na podczepieniu lewego kabla do prawej słuchawki i na odwrót - kable są w nich odczepialne). Wtedy nie tylko lepiej się trzymają i nie odstają, ale poprawia się bodaj bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szczuru

I co z tego?

 

Do 5pro można zrobić moda (który o ile pamiętam polega na podczepieniu lewego kabla do prawej słuchawki i na odwrót - kable są w nich odczepialne). Wtedy nie tylko lepiej się trzymają i nie odstają, ale poprawia się bodaj bas.

haha ;) jeszcze się porozglądam ;] Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Potrzebny mi jest nowy player

Na wstepie chce zaznaczyc ze nie wiem ile moge wydac bo narazie wstepie mysle na co wymienic h10 juniora :)

szacuje ze max kwota to jakies hmm 600 moze 800 ale to juz maximum

jesli chodzi o pojemnosc to przedzial 5giga w gore, nie pogardze 20giga ale mysle ze raczej w kwocie bym sie nie zmiescil :)

konieczna obsluga flaca i ogg, byloby dobrze zeby obslugiwal tez APE

bede uzywal w zestawie z Senkami px 100

to teraz czekam na propozycje

ps. w sumie to moge kupic jakis uzywan pod warunkiem ze bedzie w dobrym stanie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że fergie i the pussycat dolls go miały na teledysku

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I'll take it!!!

 

A poza tym to nie wiem do czego Ci taki odtwarzacz - w domu chyba z tego śmiesznego głośniczka słuchać nie będziesz, na ulicy czy w autobusie też nie (nie będziesz, prawda?), więc IMO nie warto dopłacać za taki bajer i kupić normalny odtwarzacz, zrobiony tylko pod słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeah!!!!! to kupuje!!! przekonałeś mnie ;p

 

w sumie to jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje przed jego kupnem to gabaryty :/ w pn przejade sie do MM i przyjrzę się z bliska dokładnie.

 

jeszcze po głowie chodzi mi yp-3k ale jakoś go kupić w naszej kochanej Polsce za bardzo nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...