Skocz do zawartości
Executor

Podkrecam Amd Athlon 64 Winchester 3000+

Rekomendowane odpowiedzi

jako pierwsze w Biosie ustawiam na stale frekwencje AGP na wartosc 66MHZ, jako drugie DDR-Takt na 133MHz,

jako trzecie Frekwencje - HyperTransport na 3x 300 (standard 5x200)

jako czwarte podnosze napiecie do 1,6 Volt (pod Adjust CPU VID i CPU Voltage)

i jeszcze takt pamieci dla pewnosci ustawiam na 133MHz.

na probe startujemy z pozycji FSB 266MHz (9x 266 =2400) bez problemow chlodzony powietrzem powinien dojsc do 2700MHz (9x 300= 2700) chodzil pod obciazeniem sobote i niedziele bez przerwy bez zawieszki. Na te co robilem 100% chodzi stabilnie 2610MHz. 2 na 3 chodza spoko 2700MHz na wiatraku i wszystko standard zadnych specialow ! Przy zamknietej obodowie temperatura otoczenia kolo 20 stopni Procki pod 100% obciazeniem dochodza do 48- 51 stopni :lol: :D :lol:

100% obciazenia procka engin szachowy www.playchess.com :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBOJETNIE NA JAKIEJ plycie glownej. Wazne zeby miala mozliwosci zmiany ustawien o ktorych pisze !!! Nalezy wejsc w Bios poszukac Opcje AGP,

poszukac opcje DDR, FSB i to cala filozofia prosciej juz chyba nie moze byc.

 

Po co robic z podkrecenia niepotrzebne cyrki :mur: jak procek jest super tylko go ustawic :razz:

i vollllllllle puuuuuuuuuuule mysle ze komus sie to przyda a nawet jak nie to przetestowac mozna i bez pieniedzy bo to nie wszystko a na nim mozna b.duzo oszczedzic :rolleyes:

 

Powodzenia

 

Ja to robilem na ASUS, Gigabyte, MSi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie. Tylko ze jak ustawie AGP na 66 na mojej plycie MSI to po przekroczeniu 240MHz FSB (HTT) to moge sie pozegnac z danymi na dysku. Wiec nie pisz ze na kazdej plycie. Dla mojej MSI trzeba ustawic 67 AGP wtedy dopiero dziala poprawnie blokada AGP/PCI

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako pierwsze w Biosie ustawiam na stale frekwencje  AGP na wartosc 66MHZ, jako drugie DDR-Takt na 133MHz,

jako trzecie Frekwencje - HyperTransport na 3x 300 (standard 5x200)

jako czwarte podnosze napiecie do 1,6 Volt (pod Adjust CPU VID i CPU Voltage)

i jeszcze takt pamieci dla pewnosci ustawiam na 133MHz.

na probe startujemy z pozycji FSB  266MHz (9x 266 =2400) bez problemow chlodzony powietrzem powinien dojsc do 2700MHz (9x 300= 2700) chodzil pod obciazeniem sobote i niedziele bez przerwy bez zawieszki. Na te co robilem 100% chodzi stabilnie 2610MHz. 2 na 3  chodza spoko 2700MHz na wiatraku i wszystko standard zadnych specialow !    Przy zamknietej obodowie temperatura otoczenia kolo 20 stopni Procki pod 100% obciazeniem dochodza do 48- 51 stopni  :lol:  :D  :lol: 

100% obciazenia procka  engin szachowy  www.playchess.com :mur:

1216838[/snapback]

 

To może podeślę ci mojego winniego 3000+ mądralo ??

Wedłg ciebie minimum 2600MHz poleci ??

To musze wysłać - bo u mnie max 2500MHz (z 51 tygodnia) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podeślę ci mojego winniego 3000+ mądralo ??

Wedłg ciebie minimum 2600MHz poleci ??

To musze wysłać - bo u mnie max 2500MHz (z 51 tygodnia) ...

1219914[/snapback]

z 51tyg? uuu... chcialem takiego kupić lasnie ale chyba poszukam może czegoś starszego :?

widzialem 3200+ z 43tyg. i chyba to bedzie lepszy wybor - tylko te prawie 200zł róznicy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest Oki.  Wina musi lezec w slabym RAM albo zasilce.

1220105[/snapback]

To do mnie ??

Jak tak to nie trafiłeś :D

zasiłka Antec TC 550W

Pamięci Gskill 2x512 lub Mushkin 2x256 BH5

Mobo Neo2

Jeszcze jakieś złote rady ??

 

Proc:

ADA3000DIK4BI

CBBID 0451 EPEW

1169679A50402

(takich nie kupować :D )

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sorki.

Rozmawialem z kumplami i tez sa zdziwieni ze tylko 2500 wychodz. A jaka cyfra u ciebie od srodka krzemu (4 ostatnie w numerze)

ja sprawdzalem 17 takich prockow i kumple tez cos kolo tego 2600 to spoko jezeli to twoje to 402 to niby nie jest zle;). sorrki

A tak naprawde to 2600 nie znaczy ze po sprawdzeniu trzydziestu paru prockow to to jest stala niezmienna wytyczna ;(.

Traktuj to jako dyskusje z wartosciami w przyblizeniu a nie jako 100% stala tylko jako ca.-"cyrka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do mnie ??

Jak tak to nie trafiłeś  :D

zasiłka Antec TC 550W

Pamięci Gskill 2x512 lub Mushkin 2x256 BH5

Mobo Neo2

Jeszcze jakieś złote rady ??

 

Proc:

ADA3000DIK4BI

CBBID 0451 EPEW

1169679A50402

(takich nie kupować  :D )

1220181[/snapback]

na giełdzie warsawskiej jest masa takich samych:)

a ile V dajesz zeby 2500 mieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2700 MHz tak jak pisze przy napieciu 1,65V. podnosze napiecie ca. 14%-16% nad nominal

 

Teraz testowany Procek to:

ADA3000DIK4BI

CBBFD 0437VPAW

1087249I40335

Ja zaopatruje sie w Dreznie a wiec prawie ze u producenta

www.cyberport.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem yotomeczek wyslac tobie info na privat ale moj serwer nie akceptuje twojego maila (chcialem tobie pare testow wyslac)

odpowiedz na pytanko:

Ratio x 9,0

HTT 280

wynik = 2520MHz

napiecie na 1,55 V

z napieciem nie ma co przesadzac tam jest tylko 0,9 mikrona (oszczednosc) i to nie Intel ;))

co do reszty 80% testow na plycie K8N Neo2 Platinium oraz K8T800Pro

Chipsety Nvidia lub Via

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2700 MHz tak jak pisze przy napieciu 1,65V. podnosze napiecie ca. 14%-16%  nad nominal

 

Teraz testowany Procek to:

ADA3000DIK4BI

CBBFD 0437VPAW

1221145[/snapback]

mój jest z 36tego tygodnia, ciekawe czy też się tak będzie kręcił <_<

już nie mogę się doczekać pierwszych testów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2700 MHz tak jak pisze przy napieciu 1,65V. podnosze napiecie ca. 14%-16%  nad nominal

 

Teraz testowany Procek to:

ADA3000DIK4BI

CBBFD 0437VPAW

1087249I40335

Ja zaopatruje sie w Dreznie a wiec prawie ze u producenta

www.cyberport.de

1221145[/snapback]

O kurde! Moje wszystkie procki tez sa z Drezna! Tylko ze ja mam je od: www.amd.com :P

A tak na serio to nie jest tak prosto. Drezno tylko je "szkicuje" w krzemie. Wycinane z wafli, testowane i pakowane w podstawke sa w Azji wiec ciezko powiedziec gdzie jest ten producent

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze o mozliwosci krecenia procka i jego pozniejszej stabilnoci maja jednak ostatnie 4 cyfry ktore wskazuja z jakiego miejsca od srodka rdzenia krzemu zostal on wyciety (im mniejszy numer tym blizej srodka) :blink: .

Tutaj podaje tez adresy dotyczace frekwencji dla Ram i tym podobne ( podaje to z mysla ze sie komus przydadza)

Stronki w jezyku niemieckim + tabele (ogolnie ze zwrotow tam zawartych mozna sie duzo dowiedziec bo sa zrozumiale dla przecietnego Overclocera :oops: )

1) www.planet3dnow.de/vbulletin/showthread.php3?s=&threadid=182086

2) www.planet3dnow.de/vbulletin/showthread.php3?s=&postid=1843406#post1843406

 

czy ma ses kupowac :) AMD64 3200+, 3500+, itd. jak i tak nie podkreci sie ich bardziej niz tego 3000+ . :mur: Ich takt zostal ustalony ze wzgledu na stabilnosc pracy przeciez (rozmawiam na forum podkrecaczy i zadaje to pytanko z mysla o nich)

Oczywiscie ses kupna ma dla laikow ktorzy kupia i chca miec szybki i stabilny sprzet- :mad: bez zagladania do srodka.

Gdyby byla mozliwosc takiego podkrecenia to np AMD 64 3800+ latal by ile ????? (na normalnym wiatraku) B) :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedno bo bede miał a64 3000 gigabyte nf4 i moje stare kosci 2x256ddr400(goodram i kingmax) czy bedą dobrze działac? aha czy zeby fsb ok 300, to czy trzba tak nisko z pamieciami jechac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to pytanko masz wlasnie odpowiedz na tych adresikach co podalem.

Jezeli ich nie ustawisz na dole to je przekrecisz! a wlasnie ich opuszczenie, a potem podkrecenie systemu osiagna znow 400 !!!

Krecisz caly system do gory. Jak bys niechcial oposcic RAM to musisz zapodac co najmniej 600. ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze numer seryjny stanowi 6 ostatnich znakow, a nie 4.

czy wg Ciebie wlasnosci procka, ktorego wykonanie polega na wytrawieniu kilkuset milionow polaczen, dyfuzje pojedynczych elektronow, napylanie drobin metalu, a wszystko z precyzja setnych czesci mikrometra, zaleza jedynie od polozenia struktury w plastrze krzemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaklady w Dreznie sa nowe i nie zbudowano ich z uzywanych tajwanskich maszyn. Duzo prockow AMD ostatnio dowodzi to technologie produkcji maja juz opanowana:) i kumaja o co chodzi. A krzem z ktorego wycinaja platy i od jego jakosci czyli odleglosc od srodka to droga do sukcesu. ( ale to tylko moje zdanie ktore kazdy moze w inny sposob i argumentacja podwazyc) w kazdym razie ja kieruje sie ta teoria i u mnie sie sprawdza (na razie)

apropo numeru tak jest 6 cyfr, ale tylko cztery ostatnie mowia o odleglosci od srodka krzemu. Info zaczerpnolem przy rozszyfrowywaniu oznaczen cyfrowych i literowych procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pwiedzcie czy ta wydajnosc w single ddr, o raczej kingmax i goodram, nie bea działac w dual ddr, czy wydajnosc bedzieaz tak słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...