Skocz do zawartości
lead

Geforce 6600gt - Slabszy Niz Oczekiwalismy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem 6 stron tego tematu i według mnie to karty do grania w nowe gry w wysokich detalach, rozdzielcościach 1280x1024 i wyższe i do tego z aa i af napewno w cenie poniżej 1000 zł nie dostaniemy. Karty w cenach 700-900 zł powinny starczyć do grania w rozdzielczości 1024x768 i dotego aa i af. Karty za ok 500 i mniej ale w granicach rozsądku powinny wystarczeć do grania w rozdzielczości 1024x768 i wysokie detale. NIe ma się co łudzić że kiedy mamy średnią 30 fps że gra jest cały czas płynna. Poprostu niektórzy niemogą przyjąć tego do wiadomości. I kłutnia z takim osonikiem prowadzi do dyskusji na pclabie jakie lole siedzą na tweaku bo oczywiście oni śą najlepsi i co 2 pisze podobne bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pclab uwazam, ze spadło na psy, najlepsze forum to jest tweak no i nvision mi sie podoba

1241974[/snapback]

 

Nie przesadzaj... Sam na Labie spędzam dużo czasu i nie uważam żeby tak było... Fakt, jest kilku userów, których zaślepia fanatyzm albo nie bardzo wiedzą o czym piszą ale tak jest na każdym forum... IMHO Piła i reszta ekipy Laba wykonują kawał dobrej roboty... A najbardziej śmieszą mnie właśnie wojenki róznych wortali - to do niczego nie prowadzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj... Sam na Labie spędzam dużo czasu i nie uważam żeby tak było... Fakt, jest kilku userów, których zaślepia fanatyzm albo nie bardzo wiedzą o czym piszą ale tak jest na każdym forum... IMHO Piła i reszta ekipy Laba wykonują kawał dobrej roboty... A najbardziej śmieszą mnie właśnie wojenki róznych wortali - to do niczego nie prowadzi...

1242536[/snapback]

ja tez na labie siedze i lab jest ok. zreszta siedze już tam ponad rok i sadze ze nadal jest fajnie (kiedys bylo jednak lepiej:P) a co do kart to jednak na 6600gt po wykreceniu pograc mozna we wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle, ze nie zadna wojna, bo to uzytkownicy kreuja forum, ale troszke ostatnio jest tam jakby nudno, kiedys było lepiej i nie wiem czemu tak sie stało, bo naprawde fajne forum było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co ja wam powiem? Mam durona 1200, 384 ramu 266mhz i radeona 9000pro od hisa z 128 ramu i grajac w HL2 czy cus podobnego mam czasem 2-4 FPS i jakos gram :D Poprostu kwestia przyzwyczajenia :D Ale to jest dziwne dla mnie troche. W niektorych grach (np wlasnie HL2) jak akcja zwalnia to zwalniają tylko klatki na sekundę, przykład: koleś biegnie do z punktu A do punktu B i zajmuje mu to 10 sekund. Niezaleznie czy bedzie wam szlo 100 czy 2 fps i tak bedzie biegl 10 sekund (z tym ze raz bedzie biegl a raz skakal :D). A np. w takim NFSU2 musialem sobie zmniejszyc grafe zeby miec te kilkadziesiat FPS bo tam kiedy przejechanie z pktuA do B zajmuje powiedzmy 10 sekund to przy 100FPS zajmie to 10sekund a przy 2fps juz 30 sekund. Rozumiecie o co chodzi, nie bedzie sie cielo tylko tak na maksa zwolni ze zakret bedziemy 10 minut jechac :D Ktos wie czemu tak sie dzieje?

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś nie przegapił tych wspaniałych rzeczy wyświetlanych na poszczególnych klatkach :D :P . Jakby były klatki pominięte to nie mógł byś p o d z i w i a ć w i d o k ó w. ;) .

A tak serio to ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to ma nawet sens :) W Painkillerze jest tak samo, nawet na początku myslalem ze to taki bullet time sie wlacza specjalnie jak jest wiecej wrogow zeby sie skoncentrowac ale pozniej kumpel mi powiedzial ze u niego tak nie ma :D Painkiller tez mi sie jakos dziwnie tnie - klatki nie przeskakują tylko taki bullet time sie wlacza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie odnosnie GF 6600gt od MSI i od WINFASTA mam do wyboru te dwie kary poczatkowo mialem kupic od gigabyte ale nigdzie nie maja i teraz chce sie dowiedziec czy te dwa modele sa rowne czy np krotys jest lepszy wczesniej na forum sie nie spotkalem z takim porownaniem wiec pytam nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze tu mam nadzieje ze nikt nie bedzie mial mi tego za zle

z gory dzieki i pozdrawiam

aha jeszcze jedno muszie sie zdecydowac do jutra :D

wiec prosze o jak najszybsza odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szok-nikt niema x700pro :D

Musze dorwac na testy jakis egzemplarz :>

Pojawily sie tez x700xt 1245601[/snapback]

 

 

Napisze tak:

 

Testowalem na 3dmarku 2005 nastepujace ustawienia:

Amd Athlon 64 3200+ (240 x10=2,4GHz 250x10=2,5GHZ oraz standart 200x10=2GHz)

no i oczywiscie 6600GT (gigabyte)

 

prakycznie zadnych roznic na benchamrku po podkreceniu/obnizeniu proca no zupelnie nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos napisac ktorej firmy 6600gt brac? chodzi mi o dobre do krecenia pamieci.i nie chodzi mi o takie ktore z 400 poleca na 500 bo to zadne oc.zamiast sie klucic o jakies glupoty moglibyscie sie przydac;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

moze mi ktos napisac ktorej firmy 6600gt brac? chodzi mi o dobre do krecenia pamieci.i nie chodzi mi o takie ktore z 400 poleca na 500 bo to zadne oc.zamiast sie klucic o jakies glupoty moglibyscie sie przydac;]

1285132[/snapback]

Galaxy ma dobre chłodzenie i pamięci 1.6ns. Również ASUS daje 1.6ns pamięci, a to markowa firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnlyNewZ has got their hands on beta Forceware version 74.11. Will we see it hit the internet? Probably, but not from them as they won't leak it. Curious to see how 74.11 stacks up to 71.80? Below is a snip:

The Forceware 74.11 drivers perform very good and they beat the Forceware 71.80 drivers with an average of 5 to 10 frames more in Doom 3 and Half-Life 2. The score in 3DMark05 is almost 250 points more.

 

Pozwolilem sobie wkleic ten tekst,juz nie moge doczekac sie nowych sterow w wersji 74.11.Wtedy wreszcie nie bedzie niedomowien ze GT ma niewykorzystany potencjal,spadki fps itd.I nie bedzie juz porownan GT vs 9800 pro.

 

http://www.onlynewz.com/content/view/45/2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolilem sobie wkleic ten tekst,juz nie moge doczekac sie nowych sterow w wersji 74.11.Wtedy wreszcie nie bedzie niedomowien ze GT ma niewykorzystany potencjal,spadki fps itd.I nie bedzie juz porownan GT vs 9800 pro.

Mozesz dalej marzyc... same stery nie naprawia wszystkich bledow, nie kazdemu dadza przyrost predkosci (taki jak zacytowales)....... A porownania 6600gt vs 9800pro beda do czasu jak karty beda dostepne na rynku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dimek kazdy broni swojego....

newsy o super-mega-sterach-widmo nieraz sie pojawialy. dla mnie ten jest kolejny...na jutro moge przygotowac newsa o super sterach 75.86, ktore daja blebleble fps'ow, oraz blebleble 3dmarkow...sa chetni ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Postanowiłem dopisać swoje wrażenia z kupna i użytkowania karty, ponieważ pewni osobnicy piszą takie głupoty, że ktoś jeszcze nie kupi tego Gf'a ;) Czytałem ze 1szą i 3 ostatnie strony (gdybym przeczytał całość, to bym zwariował). Najlepszy jest koleś piszący, że jego P4 jest lepsze niż Athlony, bo jest droższe LOL... Magia prawdziwych mhzetów ;)

 

Od około tygodnia jestem (bardzo) szczęśliwym posiadaczem GF6600GT firmy Leadtek ze 128mb DDR3 AGP ;) Kupiony na 20 rat po 50zł LOL - cena sklepowa to 900zł.

Sprzęt jak w podpisie. Nie reinstalowany system po GF4Ti. Grafa z defaultowymi zegarami, nie pamiętam sterów (wszystko na szybko szło)

3Dmarki: 2001 14888k , 2003 7294k , 2005 2933. Po reinstalce i zapodaniu nowych sterów wynik w 05 skacze na 3161. Po podkręceniu grafy z 500/900 na 550/1.1 3DMark 01 15.668 , 03 8214 , 05 3550. W Aquamarku 48.472.

GRY - Doom 3 wsio max w 1024/768 AA max tak doczytuje, że nie da się wogóle grać, ciężko wogóle iść (ale wygląda nieźle hehe). Jeden poziom poniżej Ultra H (high?) i AA 2x w 1024 działą już bardzo fajnie, ale nie grałem wiele, pochodziłem tylko troszkę. Hl2 mam wersję legalną inaczej, także nie grałem jeszcze, po ustawieniu detali na maxa tnie mi się dźwięk i doczytuje strasznie, ale gra niby płynna. Tu poczekam z wypowiedzią :) Far Craja wczoraj przywiozłem, ale nie wiem, czy uda mi się patche zapodać :( Riddick jest ultrapłynny (BOSKO TO DZIAŁA I WYGLĄDA!), skacze strasznie po włączeniu pixela 2++ (softwarowe cienie?). Nd4Spd Under2 na maxa w 1024 max AA z gry działą ultrapłynnie, jeszcze ani razu nie szarpnął, ale mam dopiero 8% gry ;)

Teraz słowa wyjaśnienia. Nie używam frapsa, ale dla mnie płynna gra to musi być naprawde płynnie, nie jak u kumpla - dałem mu moje Gf4Ti 270/500 128mb i mówi do mnie "gra jest płynna wsio max +aa max, tylko w menu troszke myszka wolno chodzi". Oddał mi GF4 (nie podoba mu się) i walczy na swym FX5200 (lepiej działa)..Popłakać się można (tu się też tacy wypowiadali).

Podsumowanie: karta jest BOSKA, po przesiadce z kart pokroju GF4Ti każdy będzie zachwycony ;) Z Radków 9800 to całkowity bezsens, chyba, że za prawie darmo. Windowsowe stery mieżą temperaturę, i w tej chwili mam tak: temp rdzenia proc. gpu 42stopnie, temp otoczenia 29 (buda otwarta, w pokoju średnio ciepło, raczej mniej niż więcej, ale po testach podkręconej grafy temp prawie się nie podniosła, artefaktów nie stwierdziłem, a marki przechodziły całe).

Jedyne co mogę powiedzieć źle, to że karta jest na teraz, tzn w te gry można ciąć na maxa i będzie ok, ale przyszłościowa ta grafa to nie będzie ;) Pewnie pogramy ok, ale np bez aa itp, aczkolwiek nic nie jest na razie zapowiadane co miałoby nas do zmniejszania detali. Stalker powinien chodzić ok, chyba, że kod zwalą (to nie wina grafy!), a nowy Unreal czy Oblivion to zupełnie inna bajka, kiedy to wyjdzie ;)

Pozdrawiam, i hamujcie przed pisaniem głupot!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

KZI, w Doomie 3 mogło ci się nie wygodnie grać, ja mam 512 MB RAMu i na Ultra High też ciężko się grało :) ale za to na GF FX 5900XT :)

 

Za kilka dni kupuje GF 6600 GT :P, ale nie na raty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus81

Ja nie mówię, że jest to zła karta, tyle, że nie jest wcale taka rewelacyjna i po doświadczeniach z nią stwierdzenie, "że teraz to tylko 6600GT an agp można brać bo jest najlepsza w cenie do 1000zł" wydaje mi się ostro przesadzone.

Moim zdaniem jest konkurentem dla 9800pro, ale nic ponad to. Konkurentem, ale nie pogromcą, zwycięzcą itp..... .

Przewagą 9800pro jest zrównoważenie, przewagą 6600GT są gry fpp.

 

Ciekawy komentarz z innego forum:

 

"I think that the problem can be connected to some kind of optimisations Nv made on their drivers. In fact, their drivers give more fps but suddenly the fps drop dramatically: the result is that the fps average is still the same but the visual effect proves to be fluider."

 

I to właśnie jest też mój zarzut. A że w ścigałkach, szczególnie na zakrętach takie przycięcie jest b. denerwujące to musisz się zgodzić. Niech napiszą stery, które dadzą mniej 3Dmarków, mniej średnich fpsów w grze, ale niech się gry nie tnął. Po co mi 80-90fps w nfsu2 na górskiej drodze (gdzie radek miał 40fps) jeśli w centrum spada do 20-22fps (gdzie radek 9600xt miał 32 fps) I kiedy jest ten większy komfort gry ???

 

bachus81 - co do zmiany karty - miałem możliwość odsprzedaży 9600xt a i miałem trochęodłożonej kasy. Wybrałem kartę która była baaardzo chwalona. Praktycznie nigdzie nie znalazłem złego słowa o niej. A jednak nie jest ona taka różowa.

1221850[/snapback]

 

dlaczego mają kartę poprawiać a może by tak zaczeli lepiej gry poprawić ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury mają wiele wad ,gry mają wady ktyre potem poprawią jakimś pachem albo i nie pozatym gry są od samego początku robione albo na ati albo nvide i dlatergo jedna jest lepsza w a druga w tamtym czy kupują ati czy nvide zawsze w jakiejś grze trafisz ze będzie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mają kartę poprawiać a może by tak zaczeli lepiej gry poprawić które mają wiele wad ,gry mają wady ktyre potem poprawią jakimś pachem albo i nie pozatym gry są od samego początku robione albo na ati albo nvide i dlatergo jedna jest lepsza w a druga w tamtym czy kupują ati czy nvide zawsze w jakiejś grze trafisz ze będzie zle

:)

Ja nie napisałem, że mają kartę poprawić, ale że mogliby w końcu napisać dobre stery do karty. Bo większość tych przycięć to wina strów a nie karty.

A że 6600Gt w 3D03 i 3D05 oraz w doomie3 jest leeeepsza od radka 9800pro to już nie raz było pisane. W doomie3 fx5900xt też jest lepsza od radka 9800pro ;). Tyle, że te smarki i doom3 nijak przekładają się na inne gry. Bo w większości gier poziom jest baaardzo wyrownany (nie licząc niewytłumaczalnych przycięć 6600GT, zaleznych od wersji sterów, które nie występują na 9800pro w tym samym konfigu i przy tych samych ustawieniach).

 

A tytuł tematu: Geforce 6600gt - Slabszy Niz Oczekiwalismy ? - nie odnosi się do tego, że to kiepska karta. Nic w temacie nie wskazuje na to, że generalnie gorsza wydajnościowo od radeona 9800pro!!! Tyle, że wiele serwisów komputerowych (ach ten marketing) wyniosło tą kartę prawie pod niebiosa, w czym odrobinę przesadzili. Czytasz artykuł gdzie piszą "6600GT wydajniejsze od 9800xt" i jeszcze tańsze - idziesz i kupujesz tą kartę. Nie mając styczności z serią 9800 (nie licząc se i 128bit) będziesz zadowolony i będziesz powtarzał hasło "wydajniejsza". Ale mając pod ręką obie karty to już nie jest takie proste. Miałem winfasta 6600GT i sapphire 9800pro, testowałem sobie w tym samym kompie, na tych samych grach i mogę potwierdzić dokładnie to co przedstawił kolega Focus tutaj: http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=113 - co prawda mam collina04 i bez farcry, za to z paroma innymi tytułami.

To wcale nie jest tak, że 6600GT jest wydajniejsza, ani że 9800pro jest wydajniejsza. Po prostu inaczej zachowują się w poszczególnych grach. Grasz w fpp - wybierz 6600GT, grasz w ścigałki - wybierz 9800pro. Co wcale nie znaczy, że na 6600Gt nie pograsz komfortowo w collina, a na 9800pro w dooma3 ;) .

 

Się znowu rozpisałem, może komuś to pomoże, pewnie znowu ktoś mnie zbluzga.... cieszmy się bo do lata bliżej, a wtedy komp w odstawke i wypoczynek na słoneczku :) .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia dlaczego niezaleznie od zainstalowanych sterow Far Cry HL2 czy doom3 chodzi mi lepiej niz Call of Duty United Offensive. To znaczy da sie pograc w united offensive ale jest kilka momentow ze fpsy spadaja w okolice 20 (high 1280). Nie wiem dlaczego tak jest, wiem tylko ze united offensive ma duzo duzo wieksze wymagania od samego call of duty :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Postanowiłem dopisać swoje wrażenia z kupna i użytkowania karty, ponieważ pewni osobnicy piszą takie głupoty, że ktoś jeszcze nie kupi tego Gf'a ;) Czytałem ze 1szą i 3 ostatnie strony (gdybym przeczytał całość, to bym zwariował). Najlepszy jest koleś piszący, że jego P4 jest lepsze niż Athlony, bo jest droższe LOL... Magia prawdziwych mhzetów ;)

 

Od około tygodnia jestem (bardzo) szczęśliwym posiadaczem GF6600GT firmy Leadtek ze 128mb DDR3 AGP ;) Kupiony na 20 rat po 50zł LOL - cena sklepowa to 900zł.

Sprzęt jak w podpisie. Nie reinstalowany system po GF4Ti. Grafa z defaultowymi zegarami, nie pamiętam sterów (wszystko na szybko szło)

3Dmarki: 2001 14888k , 2003 7294k , 2005 2933. Po reinstalce i zapodaniu nowych sterów wynik w 05 skacze na 3161. Po podkręceniu grafy z 500/900 na 550/1.1 3DMark 01 15.668 , 03 8214 , 05 3550. W Aquamarku 48.472.

GRY - Doom 3 wsio max w 1024/768 AA max tak doczytuje, że nie da się wogóle grać, ciężko wogóle iść (ale wygląda nieźle hehe). Jeden poziom poniżej Ultra H (high?) i AA 2x w 1024 działą już bardzo fajnie, ale nie grałem wiele, pochodziłem tylko troszkę. Hl2 mam wersję legalną inaczej, także nie grałem jeszcze, po ustawieniu detali na maxa tnie mi się dźwięk i doczytuje strasznie, ale gra niby płynna. Tu poczekam z wypowiedzią :) Far Craja wczoraj przywiozłem, ale nie wiem, czy uda mi się patche zapodać :( Riddick jest ultrapłynny (BOSKO TO DZIAŁA I WYGLĄDA!), skacze strasznie po włączeniu pixela 2++ (softwarowe cienie?). Nd4Spd Under2 na maxa w 1024 max AA z gry działą ultrapłynnie, jeszcze ani razu nie szarpnął, ale mam dopiero 8% gry ;)

Teraz słowa wyjaśnienia. Nie używam frapsa, ale dla mnie płynna gra to musi być naprawde płynnie, nie jak u kumpla - dałem mu moje Gf4Ti 270/500 128mb i mówi do mnie "gra jest płynna wsio max +aa max, tylko w menu troszke myszka wolno chodzi". Oddał mi GF4 (nie podoba mu się) i walczy na swym FX5200 (lepiej działa)..Popłakać się można (tu się też tacy wypowiadali).

Podsumowanie: karta jest BOSKA, po przesiadce z kart pokroju GF4Ti każdy będzie zachwycony ;) Z Radków 9800 to całkowity bezsens, chyba, że za prawie darmo. Windowsowe stery mieżą temperaturę, i w tej chwili mam tak: temp rdzenia proc. gpu 42stopnie, temp otoczenia 29 (buda otwarta, w pokoju średnio ciepło, raczej mniej niż więcej, ale po testach podkręconej grafy temp prawie się nie podniosła, artefaktów nie stwierdziłem, a marki przechodziły całe).

Jedyne co mogę powiedzieć źle, to że karta jest na teraz, tzn w te gry można ciąć na maxa i będzie ok, ale przyszłościowa ta grafa to nie będzie ;) Pewnie pogramy ok, ale np bez aa itp, aczkolwiek nic nie jest na razie zapowiadane co miałoby nas do zmniejszania detali. Stalker powinien chodzić ok, chyba, że kod zwalą (to nie wina grafy!), a nowy Unreal czy Oblivion to zupełnie inna bajka, kiedy to wyjdzie ;)

Pozdrawiam, i hamujcie przed pisaniem głupot!

1286954[/snapback]

Ostatnio pogrywam duzo w nfs:u2 i jako weteran "scigalek" mowie ze plynna to ta gra jest na ustawieniach co najwyzej medium....

Ale zalezy dla kogo...engine jest tak zrobiony ze nie bedzie skakalo tylko bedzie "przymulalo" co dla wiekszosci jest odczuwane jako plynne bo nie skacze :D

Zalezy tez od trasy-sa takie ze chodzi calkiem niezle a sa takie ze tak przymula ze odechciewa sie gry

Przelacz se na minimum detali i zobacz jak plynnie i przyjemnie sie wtedy jezdzi...az chce sie grac wtedy :)

Generalnie najwolniej chodzi jak jest duzo swiatla w tle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n4su2

otóz własnie to - 6600GT przymula gdy jest wokół dużo świateł, przy 9800pro jest dużo lepiej, co nie znaczy, że jest idealnie.

Tylko, dziwie się temu, bo n4su2 tak jak i collin4 to gry sponsorowane przez nVidię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...