Skocz do zawartości
Hamil_Hamster

Tania Płyta Pod Socket A...

Rekomendowane odpowiedzi

Jednej osobie obiecałem polecić spis czesci na kompa za 1500zł, z przeznaczeniem do netu itp.

 

Myślałem nad :

Gigabytem GA-7N400-L (nforce 2, akceptowalna cena)

Gigbytem GA-7VT880L (kt 880, dużo wysposażenia, cena troche niższa niż na nf2)

Abitem NF7-M (zintegrowana grafika, troche krucho z wyposażeniem, no i nie jestem pewien czy Abit się nadaje jako stabilna płytka do netu)

 

Jeszcze Asrocka K7 Upgrade na kt880, ale skreśliłem go po przeczytaniu komentarzy na komputroniku.

A może jeszcze Epox 8RDA3I?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć niezawodny zestaw który będzie miał jakąś przyszłość ( wiem, że to dział AMD ) ale zaporponował bym Ci płytę

Asus P5GDC-V Deluxe Intel 915G + Lan 1Gb + SATA Raid

jest to najpotężniejsza, oraz może nie najtańsza ( ale za to najlepsza ) płyta główna ze zintegrowaną grafią oraz możliwością podłączenia grafiki na PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zkałdam, ze do przyzwoitej pracy potrzebne jest 512mb ramu, dlatego płyta nie powinna przekraczać ceną 300zł...

 

ApyNet - Ale żeś wymyślił :P Ten komp ma być za 1500zł, nikt się raczej nie bedzie martwił o jego przyszłość ;)

1225892[/snapback]

No ale pomyśl, kupowac płytę pod AGP to juz bzdura.

Kupować tanią płytę i do tego grafikę ( to też dość głupie )

Najprościej kupić dobrą płytę z integracją bo do netu starczy spokojnie, a potem w razie czego można rozbudować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale pomyśl, kupowac płytę pod AGP to juz bzdura.

Kupować tanią płytę i do tego grafikę ( to też dość głupie )

Najprościej kupić dobrą płytę z integracją bo do netu starczy spokojnie, a potem w razie czego można rozbudować ...

1226262[/snapback]

Tylko widzisz... to ma być jak najtańszy komputer, najpewniej nie będzie i tak rozbudowywany.

A porządna płyta z zintegrowaną grafiką na SA to koszt 325zl, koszt procesora - ponizej 200zł.

A koszt tej płyty którą polecasz to 600zł, najtańszego procka - 400zł :D

Zostaje ok. 500zł na nagrywarke (DVD sobie zażyczyła ta osoba), dysk twardy, zasilacz, obudowe, ramki (już nawet zakładam, że zostawia się boxowy cooler i nie używa FDD), nie da się czegoś takiego złożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o na prawdę tanią płytę główną, bez żadnych bajerów, to polecam Gigabyte GA-7NF-RZ na nForce2-SPP+MCP. Płyta kosztuje raptem 179zł :blink: a ma wszystko czego potrzeba...

 

Jeżeli zależy nam na kilku bajerkach (lub na całej gamie) to maksymalny stosunek wyposażenia do ceny ma według mnie Asus A7N8X-E NForce2-ST DeLuxe. Koszt to 325zł, a na płycie znajdziemy wszystko: od SoundStorm'a, przez kontroler SATA + RAID, FireWire, po dwie karty sieciowe (w tym jedna GigaBit LAN). Słowem: buty wiąże, usuwa ciążę... :wink: Płyta na miarę Abit'a NF7-S za niższą cenę, bez głośnego wentyla na chipsecie i jeszcze lepszym wyposażeniem...

 

(ceny według dzisiejszego cennika www.proline.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć niezawodny zestaw który będzie miał jakąś przyszłość ( wiem, że to dział AMD ) ale zaporponował bym Ci płytę

Asus P5GDC-V Deluxe Intel 915G + Lan 1Gb + SATA Raid

jest to najpotężniejsza, oraz może nie najtańsza ( ale za to najlepsza ) płyta główna ze zintegrowaną grafią oraz możliwością podłączenia grafiki na PCI-E.

1225827[/snapback]

Buahahahaaha. Jak można polecać komuś coś co jest 3 razy droższe?????????? I jeszcze wciskać Intela w dziale AMD, skandal.

 

Polecam albo AsRock K78XE albo ASrock KT880 - wbrew pozorom ta płyta nie jest wcale taka zła no i później możesz za niewielkie pieniądze kupić kartę do S 754 i A 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...