Skocz do zawartości
Gość dwaIP

Nowa Wersja Chieftec Hpc-360-202

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem kilka dni temu nowa wersje Chieftec HPC-360-202 DF REV:ATX2.0 z pasywnym PFC.

REV:ATX2.0 ma wtyczke 12V 24 pin.

Nowosc nie polega tylko na wtyczce.

HPC-360-202 DF REV:ATX2.0 Ma minimalne obroty wiatraka ponizej 1000 RPM.

Testu benchmark.pl : stary jednowiatrakowy HPC-360-202 ma minimalne 1590 RPM

a stary HPC-420-302 DF 1400 RPM.

Nabyty REV:ATX2.0 jest rewelacyjnie cichy. Aby go uslyszec musialem wylaczyc w obudowie

wszystko co sie kreci.

Okolo dwykrotnie cichszy od wolnoobrotowego dysku IBM (Idle) w moim IBM ThinkPad.

Zdecydowanie cichszy od ARCTIC COOLING Copper Silent 2 M na najmniejszych obrotach.

(Nie oznacza to ze ma ponizej 13 dbA bo bez podania odleglosci podawanie glosnosci w dbA nie niesie

ze soba zadnej informacji poza porownawcza do innych wiatrakow tego samego producenta)

Mozna go porownywac do bardzo drogich zasilaczy z chlodzeniem pasywnym.

(Przy tamtych wiatrak obudowy i tak jest konieczny a przy tym niemal konieczny)

Po kilkunasu godzinach pracy obudowa zasilacza (z boku) jest chlodniejsza niz moja dlon.

Obroty wentylatora zasilacza nie przekroczyly 1250 RPM i zazwyczaj byly okolo 1100 RPM.

Jednak mam dosc dobrze chlodzona obudowe (cztery wentylatory w pretorianie robia niezly przeciag)

Na ile niezawodna jest ta nowosc trudno wyczuc, dowiem sie jak padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też go ostatni kupiłem(dokładnie z 2 tygodnie temu) powiem tyle że świetnie trzyma napięcie i go w ogóle ale to w ogóle nie słychać mimo dwóch wiatraczków. To wspaniały zakup za niewielką cene.

Edytowane przez rkrzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus] nie cacko...te same stare zasilki z nowa wtyka 24P i wirtualna druga linia +12V :] (defakto jest nadal tylko jedna)

 

pierwszym Chieftec'iem z dwiema liniami +12V jest model 460W robiony przez Enhance Electronics

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak "podpiac" te 24 piny do plyty z 20 pinami ??

 

bo moze w poniedzialek bede mial ten zasilacz z AB ??

 

P.S.

tylko bez pomyslow z pilowaniem zlaczy bo mam wszystko na gwarancji :>

Edytowane przez icemac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno da sie to wpiąć tak że kilka pinów wystaje - i działa :wink: Też zastanawiam się nad tym zasilaczem bo mój (jak to ktoś kiedyś określił) "tani wynalazek" Codegen padł najpierw na kolana a dziś już na łopatki :lol: ... przy okazji testował go ktoś może na lepszym sprzęcie ? tzn. P 3Ghz lub więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar kupic taki model... i właśnie interesuje mnie to czy można go podpiąć bez żadnych przejściówek itd. może wypowiedzial by sie ktos kto zrobił to jakoś bez dodatkowych kosztów. I druga sprawa.... wiecie gdzie można go najtaniej kupić wysyłkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar kupic taki model... i właśnie interesuje mnie to czy można go podpiąć bez żadnych przejściówek itd. może wypowiedzial by sie ktos kto zrobił to jakoś bez dodatkowych kosztów. I druga sprawa.... wiecie gdzie można go najtaniej kupić wysyłkowo?

1285175[/snapback]

Mój siostrzeniec wczoraj go kupił. Twierdzi że dodatkowe 4 piny dają się odpiąć. Ale nie widziałem tego na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...