Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej już pisałem o moim problemie związanym z podkręcaniem Winiego, po zmianie obudowy, a co za tym idzie schłodzeniu procesora nic sie nie poprawiło.

Zacząłem testować singla 512MB i co dziwne wszystko działa i jak narazie się nic nie wywala (w trakcje pisania w tle działają SP2004, Super PI 16M, gra muza i wszystko co z netem jest związane). Wniosek z tego można wyciągnąć taki, że współpraca miedzy prockiem a pamieciami jest do bani, jak to naprawić?

Mam pytanie, jeżeli chce by pamieci działały na DDR 400, to mam tylko dwa sposoby na obsadzenie slotow ( DIMM 1 + DIMM2 i DIMM3 + DIMM4)?

Które banki wam sie lepiej sprawdzają (wieksze FSB, mniejsze timingi) no i oczywiście jaki bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezaleznie ktore banki obsadze i tak mam max 344fsb (jak zmniejsze htt na mniej niz 3 to nie bootuje;)) max co wycisnalem z tych ramkow to 308 1:1 przy 3-4-4-10

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o szczegółowy instruktarz jak ściągnąć czapke Winiemu, bo już tracę cierpliwość. Mam nadzieję że to coś pomoże.

2400Mhz i dopiero przy napięciu realnym 1.504V, łapie stabilnośc w SPi 16M. Tragedia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to mozliwe. Zmienilem bios na 1.8 z 1.5. Temperatura procka spadla mi w idle z 33 na 22 stopnie - w stresie (prime) mam max ok. 34 stopni.

Mam Venice ustawiony na 2600 - napiecie 1.55V ( stable full test ). Chodzi rowniez stabilnie ( wszystkie testy oprocz prime ) na 2700.

 

Druga sparwa. Ustawilem HT na 4 i komp dziala ok. Częstotliwość taktowania HyperTransport 1040 MHz. Czy tak moze byc na tej plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniłem na 1.36b, a czy to jest najlepszy bios to się okaże.

W każdym bądz razie dostaje już szału, nie mogę rozgryśc swojego proca.

Udało mi sie przekroczyć magiczną barierę 2.3GHz, z tym że pamieci są ustawione na 100MHz w biosie, co przy ustawieniach FSB 267 x 9 = 2.4GHz - realne na pamieciach 133MHz. Wszystko oczywiście Full stable SP2004 , SPi 1-32M.

 

Jednak wystarczyło zwiększyć magistrale pamięci ze 100 na 133 MHz co realnie dało 171MHz, by SP2004 po godzinie sie wywalił. Wszedzie zostawiłem te same napięcia, może to jest wina?

Teraz testuje magistrale dla pamieci 166, real 222, zobacze po ilu sei SP2004 wyłoży.

Mam tylko nadzieję, że to jest tylko i wyłącznie wina procesora, bo zamierzam go sprzedać i kupić Venice, a jak to zrobię i się okaże że bedzie tak samo to chyba się powiesze.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms14

Jakich napięć używasz dla CPU (czytam że 1.5 około to nie jest źle, mozesz dać do 10% przciągniecie zasilania proca wiec ustaw 1,45V i +10% i zobacz jak bedzie) , ja nie mam tego typu problemów, podaj jeszcze serię procesora , zobaczymy moze to faktycznie jego wina.

 

pzdr

Edytowane przez rafi1430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@johnyboy

nie robiłem modów ;) mam po prostu OCZ Booster'a ciągnałem te RAMy do 3,9V ale to juz później nie przynosi żadnych pozytywnych efektów :( od wczoraj tetsuje Vitesty 1x512Mb DDR600 ale nie jest to zbyt dobre bo w singlu nie ma co sprawdzać musze miec jeszcze jedną. a tak na marginesie jakie timingi masz na tych swoich i jak to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty dales na vitesty 3.3v? u mnie lepiej lataja na 2.6 niz na 2.9 tak na marginesie.wszyscy mowia ze tccd nie lubia wysokiego vdim.

240 2-2-2-6 2.6v

280 2,5-3-3-8 2.6v

297 2,5-4-3-10 2.6v

308 3-4-4-11 2.7v

ja mam ddr566 ale mysle ze to bez znaczenia w sumie.

edit: one sa gorace przy 2.8v w okolicach 300.czym ty je chlodzisz woda? to sa najgoretsze pamieci jakie mialem nawet przy nawiewie bh6 przy 3.3v to przy nich pikus.

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się Winchestera i zastąpiłem go Venice, mam teraz nowe problemy.

Potrzebny mi jest div dla pamięci, coś pomiedzy 166, a 200, może ktoś wie, czy wyszedł taki bios który dodaje nam nowe dzielniki dla pamieci?

 

Venice spokojnie chula na 2.7GHz na defaultowym napięciu, Fsb 300, ale pamięci nie wiedzieć czemu nie chcą, musze im dawać dzielnik div166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@johnyboy

 

masz trochę racji to 3,3V na RAMy nic nie daje, ale to i tak jest nic one nie są za dobre przy 300MHz i timingach 2,5-3-3-5 są błędy, 2,5-5-4-9 nie ma błędów, ale czasy w Evereście mniejsze od tamtych moich BH6 2-2-2-6 252MHz :( no nic pożyczę może druga kość i popatrzę czy cos się zmieni. Swoja droga sprawdź jak w singlu się zachowują twoje, może one tak po prostu chodzą i koniec.

Edytowane przez rafi1430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma takiego biosu z div miedzy 166 a 200. Jest niestety wiele problemow z ustawieniem pamieci na tej plycie, dlatego jak najszybciej sie jej pozbywam. Czekam tylko na DFI NF3 AGP :D

1461427[/snapback]

A pojawi się wogóle ta płyta w sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiem co bylo nie tak okazalo sie za tak jak pisaliscie wyzej sata 1 i sata 2 nie maja blokady a ja tam wlasnie mialem wpiety dysk po przelozeniu na sata 3 teraz wszystko smiga nawet po restarcie kompa wszystko jest ok dobrze bo juz sie martwilem jak sterowniki do procaa i zmiana biosu nie pomogly:):):) :wink: :wink: :) :) :) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi jest div dla pamięci, coś pomiedzy 166, a 200, może ktoś wie, czy wyszedł taki bios który dodaje nam nowe dzielniki dla pamieci?

Niestety nie ma takiego biosu z div miedzy 166 a 200. Jest niestety wiele problemow z ustawieniem pamieci na tej plycie, dlatego jak najszybciej sie jej pozbywam. Czekam tylko na DFI NF3 AGP :D

Tak czekać to można w nieskończoność... :/

 

A co do dzielników:

 

Ja jakoś puściłem RAMy na dzielnikach 183, 150 oraz 117 i mogę mieć ustawienia jak na DFI... ;-)

Wszystko oczywiście sprowadza się do zastosowania programu A64 Tweaker. Polecam spróbować i dalej kręcić. :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie zainstalowac najnowsze stery do tej plyty glownej (5.10) i mam w zwiazku z tym takie pytanie: czy jak mam zainstalowane sterowniki z plytki dolaczonej do tej mobo to musze je odinstalowac zeby moc zainstalowac te najnowsze (5.10)?? sory za glopie pytanie ale chce sie upewnic zeby wszytko bylo ok :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Chce sobie zainstalowac najnowsze stery do tej plyty glownej (5.10) i mam w zwiazku z tym takie pytanie: czy jak mam zainstalowane sterowniki z plytki dolaczonej do tej mobo to musze je odinstalowac zeby moc zainstalowac te najnowsze (5.10)?? sory za glopie pytanie ale chce sie upewnic zeby wszytko bylo ok :razz:

1464792[/snapback]

Jak ci wszystko smiga to zostaw. A z tego co wiem to MSI daje na płytkach właśnie wersję 5.10. Przynajmniej u mnie tak było.

 

A teraz z innej nieco beczki ;)

 

Wczoraj miałem mały kataklizm którego niezapomnę do końca życia :)

 

Ale po kolei... nabyłem drugi twardziel 80 GB Caviar, zainstalowałem go wszystko cacy.

 

Odpalam kompa pierwszy raz coś tam ładuje i staje na ekranie powitalnym. Acha myślę - pewnie zła hierarchia dysków(mam 2 na 1 kablu IDE).

 

Przestawiłem zworkę w drugim HDD na slave. Odpalam - to samo - komp stoi na ekranie powitalnym i nic.

 

Dobra jeszcze raz przestawaim zworkę tym razem na pozycję master w slave represent.

 

Włączam kompa normalnie przyciskiem i nagle... TRACH!!! i dym z zasilacza z lekkim smrodkiem izolacji :D Aż wywaliło bezpieczniki w listwie zasilającej.

 

Tak więc wczoraj miałem zapewnioną niezłą adreanalinę , głównie z powodu karty graficznej...jak w podpisie.

 

Dzisiaj odetchnąłem :unsure: Jednak CHIEFTEC odszedł z hukiem sam nie ciągnąc reszty B)

 

 

Teraz jeszcze tylko sprawa gwarancji CHIEFTECA :)

 

Na razie jadę na jakimś zastępczym tracerze "400 W" :lol: Nie chciał wystartować nawet z 1 HDD i 1 CD-RW :mur: Restarty :|

Aż mu wiatraczek zwalniał przy ładowaniu windy :lol:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam do Was pytanko w imieniu kolegi, który ma zamiar sprawić sobie Venice'a 3000+.

 

Mianowicie, czy MSI K8N Neo2 Platinum NForce3 S.939 na standardowym, "sklepowym" BIOSie wykryje i obsłuży tego procka? A jeżeli nie to co można zrobić w takiej sytuacji? A może jakieś inne Mobo na AGP będzie lepsze pod tego procka ? Chodzi mi o płytkę do OC, nie ekstremalnego, ale tak żeby te 2,4 GHz wyciągnąć...

 

To pilne więc proszę o szybką pomoc.

 

Z góry wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

bla bla bla (...)

IMO to najlepsza płyta główna na 939 z AGP. Venica powinna na 99,9% wykryć, a jeśli nie, choć to raczej niemożliwe, to instalujesz z płytki cd LiveUpdate i krok po kroku update'ujesz bios.

 

PS. Zmieniłem 1.8 na 1.36Mod bo kurcze albo coś źle kręcę albo trafiłem na cienką sztukę z 0450GPMW... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...