Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie - próbował ktoś ustawić dla CPU mniej niż 1.1V na Neo2 i mu się to udało? U mnie ani ClockGen ani bios tak naprawdę nie schodzą poniżej 1,1V a opcje są do 0,8V niby.

Dlaczego pytam? Mój Venice działa tak i jestem ciekaw jak to wygląda niżej ;)

2070 1,100 V (1,07)

2130 1,125 V (1,09)

2182 1,150 V (1,11)

2225 1,175 V (1,14)

2268 1,200 V (1,17)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemow 1445@1V programem RightMark CPu Cock Utility

Który bios i jakie ustawienia napięć?? I sprawdzałeś czymś - podaje naprawdę tyle? U mnie mimo zmian Current nadal jest 1.1V :/ SpeedFan dla sprawdzenia to potwierdza.

 

Sprawdziłem jeszcze RMClock i to samo - tutaj wręcz lista się kończy na 1.1V i jako min. mam podane 1.1V a max 1.4V :/ Chyba chodzi o wersję bios ??

Edytowane przez AdamDuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - próbował ktoś ustawić dla CPU mniej niż 1.1V na Neo2 i mu się to udało? U mnie ani ClockGen ani bios tak naprawdę nie schodzą poniżej 1,1V a opcje są do 0,8V niby

1611509[/snapback]

Ustawialem 0,825V i wszystko smigalo idealnie, programy troche zawyzaja i pokazywaly 0,87V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawialem 0,825V i wszystko smigalo idealnie, programy troche zawyzaja i pokazywaly 0,87V

A na jakim biosie? Skoro u Was działa to u mnie musi a nie chce :/ Używam 1.8 oficjalnego AFAIK.

Edytowane przez AdamDuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim biosie? Skoro u Was działa to u mnie musi a nie chce :/ Używam 1.8 oficjalnego AFAIK.

1611609[/snapback]

Bios oficjalny 1.9, teraz jade na 1.A0 i tez smiga. Mozliwe ze programy nie pokazuja tak po prostu, sprawdz miernikiem jakie jest napiece, bedziesz mial wtedy pewnosc.

 

PS: Wkoncu zlozylem kompa :D i go wlasnie sprawdzam, na jakim najmniejszym napieciu zrobi 2Ghz, teraz jedzie na 1V i smiga idealnie ;) . Jedni maja przechyl w gore inni w dol :wink:

 

PS2: umiejscowienie gniazda zasilania i ata sa zdziebko denne, po zapchaniu wszystkich "gdniazdek" ( ata i zasilanie ) musailem przekrecic frezzera w druga strone bo zawadzaly kable o wiatraczek :/

 

Trudo sie mowi, zaliczylem juz jedna skuche z Htt 4x i magistrala 280, skubaniec nie chcial wstac, ale narazie dziala idealnie.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak troszke z innej beczki. Czy ktoś może mi wyjaśnić co to jest za Temp01 w Speedfanie, dodam że nie jest to ani temp proca ani NB bo zawsze ma niższa temperaturkę. Obecnie wygląda to tak:

 

Temp01: 27C

CPU: 43C

NB:33C

HDD:30C

 

Napewno też nie jest to grafika bo tam mam po 40 stopni na GPU i Otoczeniu GPU. Może macie jakieś pomysły? Troche temat pod wróżkarstwo podchodzi ale może to ktoś rozkminił :D

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temp. to temp. systemu czyli wnętrza obudowy.

Co do biosu to wróciłem do 1.B3Mod i moje Patrioty śmigają stabilnie do 311MHz z 2,5-4-3-7-3-7-12-2 i 2T. Poszły też 318MHz ale w superPI wysyp prawie natychmiast.

W superPI powoli pnę się w górę. Mój najlepszy rezultat zrobiony dziś to:

11min 51,125s

 

Bronię barw MSI :wink:

 

Pomyłka jednak pamięć jest zawodna :oops:

Bios który mam wgrany to W7025NMS.1A3

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ja ze swoimi kingstona to moge , max to ~225-228 przy 230 wywalaja, wiec albo clu na 2,5Ghz i pamieci max albo cpu na 2.8ghz i pamieci na 195mhz, wiec kicha. Ale po wyplacie Patrioty juz beda :>

 

Zobazce dzisiaj mzoe czy ten 1.B3Mod da jakas wieksza stabilnosc dla memek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu to wróciłem do 1.B3Mod i moje Patrioty śmigają stabilnie do 311MHz z 2,5-4-3-7-3-7-12-2 i 2T. Poszły też 318MHz ale w superPI wysyp prawie natychmiast.

Bronię barw MSI  :wink:

1622243[/snapback]

Jaki piękny wyniczek uzyskałeś, myślałem że na tym mobo to raczej nie jest możliwe, a tu prosze, to wszystko było ustawione z biosu?

Możesz podać na jakim div wiecej danych i jak byś był tak miły to zażuć proszę linkiem do tego biosu?

 

Przetestowałem do końca bios V1.BB3 Modded by Sideeffect, pamięci na div200 smigają do 285, dalej już nie dają rady, na div 183 do 281 więc jakaś tam poprawa jest.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko ustawiane z biosu. Wynik SuperPi robiłem na 9x322 przy div. 166 czyli 264MHz dla pamięci. Jak mi się uda to jeszcze wyostrzę timingi i jutro rano spróbuję ponownie. Będzie chłodno a żona idzie wcześniej do pracy ;)

 

Wynik dla pamięci 311MHz uzyskany dla div 200 czyli synchronicznie z procem.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo ze tylko ty madnes bronisz barwy MSI ;)

 

Tyle o ile pozwalaja mi pamieci :)

 

Super Pi na 9*302 z dzielnikiem 150

13min 03.391 nie jest to twoje 11 min ale i tak dobrze :) moze zejde dzisiaj ponizej 13 :) Kto teraz powie ze ta blyta jets be :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktos moglby mi wyjasnic jedna rzecz? Otoz aby osiagnac ~2,5ghz (na procku 3200+) musze dac napiecie 1,55 + 10% czyli max. Jest tak na kazdych ustawieniach, itp. Jezeli dam mniejsze - system nie wstaje. Temperatura procka jest w normie. Na forum widziałem osoby, które osiągały znacznie lepsze wyniki na mniejszym napięciu. Od czego to może zależeć?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12min 47.500 Udalo mi sie troche jeszcze urwac :D pamieci badziewnie musialy isc bo na dzielniku 133 :/ no ale trudno sie mowi.

 

Co do biosu 1,A zmodowanego to darujcie go sobie. Wgralem go bo byl dzielnik 150, ale doprowadzil do tego ze prawie zaczolem ku#@$@ na plyte, bo jak wczesniej na oficjalnym 1,A0 bezproblemowo chodzil na 9*310 to na zmodowanym ( 1.A zmodowany ofkorz :> ) wchodzil do windy i sie wieszal, i to obojetnie jakie napiecie.

 

1.BB3 zmodowany na tych samych ustawieniach co 1.A zmodowany sie wieszal dziala idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktos moglby mi wyjasnic jedna rzecz? Otoz aby osiagnac ~2,5ghz (na procku 3200+) musze dac napiecie 1,55 + 10% czyli max. Jest tak na kazdych ustawieniach, itp. Jezeli dam mniejsze - system nie wstaje. Temperatura procka jest w normie. Na forum widziałem osoby, które osiągały znacznie lepsze wyniki na mniejszym napięciu. Od czego to może zależeć?

 

Pozdrawiam

1623329[/snapback]

 

Ja równiez mam Winniego 3200 z luty/marzec 05, obecnie na domyślnym napięciu robi 10x240 (div166). Wyżej nie ma ochoty działąc ale możliwe ze to wina pamieci bo BH5 to nie najlepszy strzal dla Neo2.

 

Generalnie jak przedmówcy mówili wszystko zależy od proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem bios 1.BB3 by Sideeffect w porównaniu z 1.A doszły nowe opcje dla pamięci niezabardzo wiem co to takiego.

No i odpaliłem superPi, wynik w porównaniu z Buu chyba raczej mizerny ale nic nie wyłączałem. W tle działa to co zwykle jak jest włączony komp. Także nie jest to wynik do jakiegoś rekordu tylko raczej orientacyjny http://img342.imageshack.us/my.php?image=s...3m02891s6wm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od procesora. Masz niefart i procek kiepawo się kręci. Niestety ale wiekszość 3200 słabo się kręci, nie wiadomo dlaczego. Mialem 3200 jeszcze Winchestera ale 2,5GHz to było jego ostatnie słowo.

Ja tez mam Winiego 3200+ ale na szczescie z dobrych tygodni, a dokładnie z 0448 ,ktory mi chodzi na codzien 2,7Ghz przy 1,45V ,moze nawet by poszedł 1,425V, ostatnio nie probowalem ;) Czyli wniosek jeden , procek prockowi nie równy :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms 2,9Ghz eh ladnie ladnie

 

Moj sam nie wiem co z nim jest nie tak :/

9*310 robi na 1,45 albo 1,47 juz nie pamietam ( tzn na oficjanym robil na 1,45 a na 1.BB3 robilem na 1.475 sam nie wiem czemu ) ale juz na 9*315 sie wiesza :blink: jak dam mu 1,5V to tez zwiecha.

 

Z wiekszym napieciu sprawdzalem jak mialem ten zwalony bios 1.A zmodowany i na nim nic dziwnego ze nie chcial dzialac lepiej :D

 

 

PS: centy ty narzekasz ze czas gorszy a ja narzekam ze mi pamieci nie wyrabiaja i zeby proc mogl isc na 310mhz musze je usatwic na dvi 133 :lol: :lol: maja mniej mhz wtedy niz na defaulu :lol2: Styklyby mii pamiatki ktore robia 250mhz :rolleyes:

 

PS: moje Adaty mialy robic 250 na 1T z CL 2.5 ale jakos pupy daja, albo testy luksa i ibiza byly jakies lewe :?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...