Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak jak obiecałem, chodź z opóźnieniem ;) Oto początek mojej zabawy ;) Obiecuje wiecej, jak tylko czas bede miał. Standartowe napięcie... bios 1.B czy coś w podobie. Stay Tuned ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramik masz fajny wiec bedzie to wszystko łądnie grało... mnie ram blokuje :( musze go zmienic... chyba z 1 GB zrobie porzadne 512 i najwyzej pozniej doloze do duala.... jakie ramki polecacie do tego MSI i Venica?

 

hehe dodam od siebie ze zmienilem tego wyjka na Zalmana Niebieskiego wypolerowanego i tempeeraturka identyczna jak na tym małym wyjcu :P fotki w dziale chłodzenie konwencjonalne, temat o Arctic Frezerku przylepiony... I nie martwcie sie Radeon + Pentagram xc-80 mieszcza sie z tym zalmankiem bez problemu bez zadnych ciec :D

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ja mam kingmaxy dziadowskie :P Ale widze że chyba takie nie są :D Na Abicie Nf7 niechciały powyżej 210Mhz wyjsc.... Mam mały problemik... Otóż jak wezme np Uruchom Ponownie.. i po tym chce wejść do biosa to jest lipa... zwiecha... i mryga pasek w lewym górnym rogu - trza kompa z prądu wyłączyć i dopiero działa...Spotkał sie ktoś z tym ?? Dodam że nawet na nie kręconym tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz dzielnikow ze na ram marudzisz? wrzuc na proca 1,6V (od czego masz wc) i jazda z fsb.w ogole zauwazylem jakas manie krecenia opteronow na ac.potem im sie procki koncza na 2600 bo 55stopni po 2minutach prime.smiechu warte oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziłeś Johnyboy, większe napięcie,wolniej ramik i jazda ;) Udało sie narazie 290Mhz.. Jak biore 295Mhz to już zwiecha... trza bedzie biosa zapodać lepszego.. (Problemem okazało sie HT x2...teraz 3x jest i ok)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Nie było potrzeby zwiększania napięcia ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Tylko niestety na 295 Mhz zwiecha :/ Ht x3.. Jak myślicie może to być wina biosa ? (dodam że jakie kolwiek zwiększanie napiec, zmiana timingów nic nie daje..)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z tą płytą powalczyłem, no i wyniczki niżej ;) Napięcie +5%. Temperatura około 51* w stresie - w co wątpie bo wode mam ;) Na dotyk woda ledwo ciepła... chłodnica letnia...Niewiem czemu w Sp2004 inny zegar jest a w cpu z i clockgen 2,8ghz :|

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny wynik przy naprawde przyjemnym napieciu.pamieci nie chca smigac przy 133? wychodzi ~207 MHz

 

edigma_pl

ja mam ogolnie problem z tccd na tej plycie przez chlodzenie.potrafie wycisnac na dfi 306MHz 2,5-4-3-8 ale na MSI pamieci sie strasznie grzeja i po chwili wysypuja. pomimo nawiewu nie da sie ich efektownie chlodzic bo radiatory sa doslownie do siebie przytulone.mimo wszystko bios 1.36

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś z tymi pamieciami nie tak chyba jest... bo przy niższym HTT latają nawet 225Mhz... a jak biore wyższe to niema mowy aby szły powyżej 200Mhz :( A teraz potwierdzenie tego że procek jest raczej stabilny ;) Prawie 2,5h Sp2004 ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ogolnie problem z tccd na tej plycie przez chlodzenie.potrafie wycisnac na dfi 306MHz 2,5-4-3-8 ale na MSI pamieci sie strasznie grzeja i po chwili wysypuja. pomimo nawiewu nie da sie ich efektownie chlodzic bo radiatory sa doslownie do siebie przytulone.mimo wszystko bios 1.36

no ja będę miał niedługo Corsairy XMS. Zobaczymy co to będzie... ;-)

 

// Zatem ktoś testował bios 1.C3 [najlepiej wersje dla tccd]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No domyślam sie że Super Glue można zalać, chciałem sie poprostu dowiedzieć czy u Was też coś takiego występuje.. niema to jak używaną płyte kupić :angry:

 

EDIT

 

A możecie sprawdzić czy w stresie wam koncert grają ? Bo u mnie to tylko czyjegoś głosu brakuje i hit roku by był :D

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie w sprawie RAID0 na tej płycie. Może ktoś stawiał i się podzieli uwagami lub skomentuje.

Kupiłem 2 x WD 1600JS SATA II. Podłączyłem do 3 i 4 portu SATA (to chyba obojętne a na 1 i 2 jakoś mi nie działa). W biosie włączyłem obsługę SATA i RAID. F10 i ustawiłem striping dla dwóch dysków - status "zdrów". Instalacja sterów NV raid i wszytko OK. Manager dysków, tworzenie partycji i nadal OK.

 

Nie mogę jednak postawić systemu na tym raidzie. Podczas instalacji zawiesza się. F6 oczywiście było grane - stery NVIDIA Nforce ATA RAID Class Conroller + Nvidia Storage Contr. (wszystko z dyskietki od mobo)

wrzucone pdczas instalacji Winxp sp2.

 

help plis!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odpowiem na część pytania, bo więcej nie wiem :P Sata 1 i 2 są bez blokady i mając podkręcone cpu nie radziłbym tam podłączać czegokolwiek, a już na pewno nie dysków ;) 3 i 4 są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie. Jakie HTT wycisneliście na tej płycie.. bo u mnie 325Mhz i żadna konfiguracja ramu, napięc, timingów, zmiana biosu nie pozwala na wiecej :( Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

na dniach planuje zmiane mojej dotychczasowej platformy z AthlonXP na Athlona 64 i zastanawiam sie nad zakupełm do niego płyty MSI Neo2 Platinium.

czy to dobra płyta?

wyposażenie jak dla mnie ma extra, ale czy nie ma z nią problemów? widze ze OC idzie wam ładnie;)

 

prosiłbym ogólnie o jakies uwagi najlepiej obiektywne;p

czytałem tez juz o jakims problemie z cewkami, sa jeszcze jakies pojawiajace sie u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no to ja polece ta plytke , bo jest dosyc tania i dobra, oc jest wporzo, jedyny minus jak dla mnie to ta wyjka na chipsecie... ale zmienilem to na zalmana niebieskiego i super :D

 

u mnei tam nic nie piszczy , zreszta zawsze mozna temu zapobiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mobo najlepsze imo w swojej klasie (939 + agp)

2. oc -> sam zauwazylem ze mobo pozwala na zabawe. jedyne ograniczenie do VDIMM, no ale zawsze pozostaje modzik lub OCZ Booster ;-)

3. jak zwykle trzeba zmienic chlodzenie na chipsecie ale to standard :P

4. kazdy problem da sie rozwiazac! :D

 

pzdr i dobrego zakupu zycze

ngm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) szkoda hajsu na boostera a mod wymaga ciecia sciezek - chyba ze wystarcza ci 3,3V z rail moda (jak masz winbondy to tylko epox;/)

3) u mnie tego wiatraka nie slychac na 7V

4) z tym akurat sie zgodze;]

 

 

cewki nie za rzadnym problemem.jak masz na tyle energi zeby zmienic axp na a64 to na zalanie cewek tez ci starczy

 

Drozda:

mnoznik na 8 dzielnik na 100 i jedziesz z htt do gory.jak sie wysypie na 325 to mobo albo procek i juz nic nie zrobisz.

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...