Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Hi mam dziwny problem z pamięcią. Sprzet jak w podpisie. Ustawilem w biosie vdimm na 2,85V i cos mi dziwnie pamiec nie chciala odpalac sie na 1T 2-2-2-6 przy 190mhz, ani przy lżejszych timingach 2.5-3-3-7 na ok. 210mhz, ani stabilnie na 220MHz 2.5-3-3-7 2T :/ Dziwna sprawa wyszla na jaw, kiedy zmierzylem napiecia miernikiem. Vcore elegancko 1.55V tyle ile chcialem... mierze vdimm a tu co? 2,70V! W takim razie nie dziwota, ze moj bh5 miernie sobie radzil. Wczesniej na NF7-S na 2,9V robily 220MHz przy 2-2-2-11. Wiecie moze o co chodzi? W biosie ustawilem przeciez 2,85V...

 

Druga sprawa to to, ze cos chyba nie tak jest z czujnikiem na mojej mobo. W niemal kazdym programie pomiarowym pod winda sa jakies glupoty... o smartguardianie moge zapomniec (temp cpu 255 stopni, nb tez 255, vdimm 0,8V, vcore 2,76V :) W innych progsach nie zgadzaja sie predkosci wentylatorow... w ogole wszelkie pomiary z windy nie daja mi praktycznie zadncyh informacji :blink:

 

Z gory dzieki za odpowiedzy!

Edytowane przez zetpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to lipton jak daje takie napiecie :mur: w topicu o plytach glownych jest nieco inaczej napisane tzn ze wiekszosc msi zapodaje ok 2.9V zamiast 2.85 a tu widze taki zonk :mad: tez juz wiem dlaczego moje UltraX nie chcialy szybciej jak na 180 chodzic to w takim jestem ciakw ile ten mod na ram daje chyba tez nie za duzo bo niewieze ze przy ok 3.2 (niestety miernika nie mam ale postaram sie zmotac) szly by tylko na ok 210 mhz :angry:(btw proc juz ladnie dziala na 2.7ghz widac beret go uciskał ale juz jest ok na plyte nie psiocze ale i tak na 310 mhz HTT nie bootuje :mad: )

Edytowane przez Narkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja sie wlasnie wylaczyla podczas ircowania i nie chciala wstac pomimo clear cmos'a.wyciagnalem pamieci wsadzilem w inne banki i smiga.jak sie za ktoryms razem wku*wie to potraktuje ja suszarka i wysle na gwarancje - za 3 razem chyba dostane zwrot pieniedzy?

 

edit: z tego co pamietam, moja stara msi dawala 2.92V zamiast 2.85 tak w ramach ciekawostki

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Od dluzszego czasu poluje na OCZ DDR BOOSTER.. jak tylko pojawi sie na allegro kupie. A moze ktos z was ma na sprzedaż? Jesli tak zapraszam na gg 326820 :)

 

Mysle, ze ten wynalazek cos by pomogl gdyby tak dalo sie podniesc vdimm do 3,4V.

 

Z tego co zauwazylem mierzac napiecia miernikiem, to sa one bardzo stabilne, w przeciwienstwie do odczytow np. cpu-z. Tam vcore wahal mi sie miedzy 1,49 a 1,59 i strasznie mnie to niepokoilo, ale gdy sprawdzilem miernikiem jest bardzo stabilne 1,55V.

 

To jednak nie zmienia faktu, ze z vdimmem w standardzie jest lipa :/ Moda nie chce robic samemu, bo mam dwie lewe rece :)

 

kolejny ktory zaluje ze nie bral epoxa?

Ja raczej nie żałuje poza paroma rzeczami jestem bardzo zadowolony :wink: Edytowane przez zetpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety małe vdimm to największa bolączka tej płyty chyba że ktoś ma pamiątki na TCCD.

Ja też nie żałuje zakupu bo nie miałem z mobo żadnych problemów. Jest jeszcze jedno co mnie drażni - umiejscowienie zworki od clear cmos. Dobrze że nie musiałem jej często używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety małe vdimm to największa bolączka tej płyty chyba że ktoś ma pamiątki na TCCD.

Ja też nie żałuje zakupu bo nie miałem z mobo żadnych problemów. Jest jeszcze jedno co mnie drażni - umiejscowienie zworki od clear cmos. Dobrze że nie musiałem jej często używać.

Dokładnie! :D To jest najgorsze, dlatego u mnie zamiast Clear CMOS jest w zamian wyjmowanie baterii :) Przynajmniej nie muszę karty muzycznej wyjmować, by bios wyczyścić ;-) Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi mam dziwny problem z pamięcią. Sprzet jak w podpisie. Ustawilem w biosie vdimm na 2,85V i cos mi dziwnie pamiec nie chciala odpalac sie na 1T 2-2-2-6 przy 190mhz, ani przy lżejszych timingach 2.5-3-3-7 na ok. 210mhz, ani stabilnie na 220MHz 2.5-3-3-7 2T :/ Dziwna sprawa wyszla na jaw, kiedy zmierzylem napiecia miernikiem. Vcore elegancko 1.55V tyle ile chcialem... mierze vdimm a tu co? 2,70V! W takim razie nie dziwota, ze moj bh5 miernie sobie radzil. Wczesniej na NF7-S na 2,9V robily 220MHz przy 2-2-2-11. Wiecie moze o co chodzi? W biosie ustawilem przeciez 2,85V...

 

Druga sprawa to to, ze cos chyba nie tak jest z czujnikiem na mojej mobo. W niemal kazdym programie pomiarowym pod winda sa jakies glupoty... o smartguardianie moge zapomniec (temp cpu 255 stopni, nb tez 255, vdimm 0,8V, vcore 2,76V :) W innych progsach nie zgadzaja sie predkosci wentylatorow... w ogole wszelkie pomiary z windy nie daja mi praktycznie zadncyh informacji :blink:

 

Z gory dzieki za odpowiedzy!

 

Looknij tutaj: XS

Ponoc przy CL2 plyta zamiast 2.85V daje tylko 2.7V na pamieci. Nie wiem, czy to prawda, ale kilka osob tak mialo (moze inny bios pomoze, 1.36 bedzie chyba najlepszy do BH-5). Co do boosterka, poczytaj moj post 1-3 strony wstecz. Mialem i zrezygnowalem (z Geil Ultra-x BH5 UTT wymienionych za OCZ, ktore myslalem, ze byly trefne). Bylo troche lepiej, ale nie za bardzo. Nie wiem, moze moje pamieci cos nie ten, moze plyta (procki testowalem 2), ale ja sie rozczarowalem. Poza tym grzeja sie niemilosiernie przy powiedzmy 3.5 - 3.7V. Przesiadlem sie na UCC i jestem w koncu happy.

 

ps.

Mozesz sprobowac Vdimm moda - lutujesz 1 kabelek i jazda, ~3.3V na memkach. Mi to jednak tez nie pomoglo (wtedy mialem jescze 2x512 OCZ Gold BH-5 UTT, wymienione pozniej na Geile U-x + booster).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciakw ile ten mod na ram daje chyba tez nie za duzo

hmm.. moge Ci odopowiedziec bo robilem i moda na 3 V i na 3.3v ... i to sie mylisz.. bo moda daje dokladnie tyle ile jest zamierzone :] sprawdzalem miernikiem .. moje patrioty lataly 255mhz na 3v ... a teraz odziwo .. zdjalem moda.. leci na niby 2.85v i stabilnie .. dziwne to .. moze ramy sie wygrzaly.. chyba zapodam im 3.3v za niedlugo ..

 

edit:

 

chyba stestuje ten biosik ;) skonczylem z katowaniem proca, wiec pobawie sie biosami :)

 

edit2:

 

nom wiec wrzucielm ten biosik.. i calkiem ladny ;) ma to cos;> memki ladniej leca.. wiec teraz juz mod 3.3v nieunikniony :) ladnie slucha uzytkownika ze tak sie wypowiem.. zadnych problemow ;) polecam :P

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie albo moje ultrax takie kiepawe ze 210 max :mur: albo taki ze mnie ocer :lol: A64 tweakerem sie bawilem dlugo i na tyle sie udalo ustabilizowac wiecej nie ma opcji czasem coraz bardziej korci mnie aby zamiast lini 3.3 dac 5v ale to chyba by je zabilo hmm

Edytowane przez Narkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie albo moje ultrax takie kiepawe ze 210 max :mur: albo taki ze mnie ocer :lol: A64 tweakerem sie bawilem dlugo i na tyle sie udalo ustabilizowac wiecej nie ma opcji czasem coraz bardziej korci mnie aby zamiast lini 3.3 dac 5v ale to chyba by je zabilo hmm

Tylko, ze Patrioty te nie sa na BH5. Ja tez mialem problemy z BH5 UTT - zarowno OCZ Gold i Geil Ultra-x, dawalem do 3.7V boosterkiem i nic wielkiego nie wydumalem. Wydaje mi sie, ze MSI nie do konca sie z nimi lubi. Nie mialem sily sie zglabiac w problem. Teraz na Samsungu UCCC jest cool :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam MSI ze 2 tyg i semp'a do tego i takie małe pytanka dwa :)

 

 

1. Czy jest programik do zmiany mac'a sieciówki z płyty głównej? (obojętnie której)

 

2. istnieje bios który pokaże w bioseie "sempron @ 2250Mhz" czy cos takiego bo "unknow cpu" mnie wkurza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam MSI ze 2 tyg i semp'a do tego i takie małe pytanka dwa :)

1. Czy jest programik do zmiany mac'a sieciówki z płyty głównej? (obojętnie której)

 

2. istnieje bios który pokaże w bioseie "sempron @ 2250Mhz" czy cos takiego bo "unknow cpu" mnie wkurza...

1. Z tego co mi wiadomo to nie

2. Tak, bios obsługujący semprony, ale będziesz mial podany model a nie częstotliwość - spróbuj ściągnąc ze strony producenta najnowszy bios do twojej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w 1.36mod jest mozliwosc zmiany mac'a - musze sprawdzic

Gdzies czytalem ze w rejestrze systemu mozna zmienic numer mac karty , co do biosu 1.36mod to tez kojarze że byla tam mozliwość zmiany numeru mac i w innych modowanych też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troszeczke ucichl, ale ja znowu chce sie podzielic z wami moim problemem z vdimm :)

Otoz probowalem juz roznych biosow od 1,36b po jeden z nowszych Sideeffecta z ladnym bootlogo :P Za kazdym razem kiedy ustawiam 2,85V i jestem nadal w biosie mierze miernikiem i jest to, co ma byc, czyli 2,85v... vdimm automatycznie spada mniej wiecej w momencie ladowania z dyskow i napedow. Np. gdy tylko uruchomi mi sie memtest spada do 2,69V :|

 

Chyba musze szukac jakis pamiatek na tccd/uccc, chyba ze tego ocz boostera gdzies dorwe i druga kosc na bh5/ch5 :/

 

Nadal wkurzaja mnie pod winda te odczyty temperatur i voltow.

 

Ogolnie z o/c procka plyta daje rade to trzeba jej przyznac, ale jak sie wkurze do reszty to sprzedam ja i mojego szajsownego 6800le (ale ja glupi bylem :/) i kiedy bede mial $ kupie DFI + 7800gt.

 

 

! Aha jeszcze jedna sprawa... mam fsb 300.. dzielnik na 133, wiec pamiatki powinny dzialac na 200mhz zgadza sie? Tymczasem w cpu-z pokazuje mi 191 mhz. ALE! Kiedy wlaczam rightmarka zminiejszam mnoznik i vcore, wtedy w cpu-z jest 200mhz na pamieciach .. W sumie nie czaje o co chodzi. Wie ktos z Was może?

Edytowane przez zetpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzielnikach nieparzystych nieco inaczej sie czestotliwosci ustawiaja wiec stad te lekkie rozbierzosci sproboj na dowolnie innym nieparzystym i parzystycm mnozniku zobaczysz co bedzie

Edytowane przez Narkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dzielnikow to widac, ze ktos lektury nie przerobil. Dzielniki cpu/mem sa tylko i wylacznie calkowite w a64. Liczy sie to tak, ustawiasz dizelnik na pamieci 133, procek masz zalozmy 8,5 x 200 (zawsze te wyliczenia robisz przy 200 fsb). daje ci to 1700 na procku,a ram 133. wiec procek bierze sobie dzielnik najmniejszy calkowity taki,zeby cpu / dzielnik <=133 mhz (czyli nie przekroczylo zadanej predkosci pamieci). z wyliczenia daje to 12,7 , czyli zaokraglamy do 13. Podobnie liczysz dla dowolnej kombinacji mnoznika cpu i dzielnika mem. Co do biosikow to te najnowsze sa lepsze o tyle,ze maja wieksza liczbe tajmow do kontrolowania,a dzielniki i ograniczone OC pamieci to niestety sprawa takeigo timinga jak TRFC (u mnie ustawienie go na 14 bylo najlepsze). Swojego czasu przestudiowalem temat doglebnie i przy dzielniku 200 pamieci robily 250, przy 166 robilty jakies 210, przy 133 robily 190, a przy 100 bylo max 166 (bios 1.36b , brak ustawienia dla TRFC). BTW, jakby ktos chcial, to bede niedlugo swoje msi k8n neo 2 plat chcial sprzedac, wiec moze ktos ma ochote na przejecie jej we wlasne rece ;)

Edytowane przez jackkpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wreszcie vdimm mod bez lutowania ;] Jest 3,29V

Moja kostka bh5 na razie nie sypala bledami w memtescie tylko na 233mhz. Wyzej raczej nie da rady, ale i tak jest lepiej niz bylo :]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jutra przesiadam sie już na DFI i PCI-E. Ogólnie z płytki byłem i jestem bardzo zadowolony.

Moim skromnym zdaniem najlepsza pod s.939 i AGP niezawiodła mnie przez cały czas użytkowania a mam ją od stycznia 05r.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zetpe:

 

Zarzuc moze jakies fotki jak zrobiles to 3.3v .. bo ja juz robilem bez lutowanka ale jakos tak .. bylo 3.3v ale momentami nie bylo styku i wywalal sie ;P bo chyba dzis skusze sie na to 3.3v ..

 

edit:

oczywiscie skusze sie jesli pokazesz jak to rozwiazales;)

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda zrobilem dokladnie według tego schematu: http://www.lejabeach.com/MSIK8N/VdimmMod/

Użyłem kabelka od wlacznika ze starej obudowy i przykleilem srebrna taśmą termokurczliwą (chyba tak sie nazywa :) Jej plusem jest to, ze dobrze klei, ale dosc latwo jest ja pozniej oderwac.

 

Za pierwszym razem kiedy przykleilem nie bylo styku. Zdecydowalem sie sprobowac jeszcze raz no i dziala :)

Jak bede montowal mobo w obudowie dokleje do tego kabelka jeszcze kilka kawaleczkow tej tasmy, zeby czasem nie o cos nie zahaczyl i sie nie urwal. W sumie to tyle... :)

Fotka 1

Fotka 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...