Skocz do zawartości
turtles5

Cpc Czyli Po Prostu Nie Wierze

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem że to CPC może być nawet dobrym wyborem jak się kompa używa parę godzin dziennie (woda się zagotować nie zdąży), rozumiem że może "konkurować" z AC w sensie że jak jest wydajniejsze to jest 5x droższe, a jak jest tańsze to grzeje proca 10stopni wyżej, rozumiem że w porównaniu do zachodnich zestawów pseudo-wc jest to bardzo konkurencyjne rozwiązanie, ale nie mogę pojąć jednego: jakim cudem to wygrało z zalmanem??? To obciążenie kompa musiało trwać paręnaście minut zaraz po włączeniu kompa na zimnej wodzie chyba.

1242125[/snapback]

a miales CPC???? bawiles sie na nim?? czy tylko z opowiesci znasz ....??? bo jak nie z wlasnego doswiadczenia to LOL poprostu jesen wielki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z tym styczność osobiście, kumpel to posiadał póki mu pompka nie zdechła i omal mu się proc nie usmażył. Na WR4 albo bardzo podbnym coolerze miał lepsze temperatury niż na CPC.

U mnie komp chodzi bez przerwy (no chyba że prąd wyłączą), 24godziny na dobę i nie mogę sobie pozwolić na sabotowanie własnego sprzętu.

Jeśli ktoś ma możliwość i mocne nerwy to niech sprawdzi jak się będzie zmieniać temperatura wody podczas 24godzinnego prime. Oczywiście w trybie quiet, aby zachować poziom głośności w okolicach zalmana.

 

Jak wspomniałem jest to świetna konkurencja dla zachodnich zintegrowanych zestawów za 700-1000zł o podobnej wydajności. Tylko że nie widzę dziedziny w której można by je stosować, bo można kupić wentylator cichszy, wydajniejszy i w dodatku tańszy że o bezpieczeństwie sprzętu nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac PCLab.pl masz na mysli autora (mnie)? Tak sie sklada, ze mam doswiadczenia i to b. pozytywne :-). Wiec nie rozumiem o czym mowisz.

1238028[/snapback]

analfabetyzm czy celowe udawanie, że sięnie rozumie co sie mówi?

 

gość nie pisał o doświadczeniach? tylko o doświadczeniu - które może byc duze, małe lub zerowe wręcz :)

 

jest subtelna różnica miedzy tak rozumianym słowem: "doświadczenie" a "doświadczenia" rozumianym jako styczność lub obcowanie z czymś :)

 

można mieć tysiąc "doświadczeń" z jakimś tematem a zerowe "doswiadczenie" w dziedzinie, której te "doświadczenia" dotyczą :) nawet jeśli są jak najbardziej pozytywne :)

 

i tak jak "doświadczenia" mogą być pozytywne lub negatywne, tak "doświadczenie" jako takie moze poprostu byc albo moze go nie byc, moze byc duze (znaczące) lub moze być żadne :)

 

P.S. więc moze niech wszechwiedzący recenzent nauczy się odróżniać jedne pojęcia od drugich - bo moze wniosek jest taki, ze nigdy nie powinian brać się za pisanie czegokolwiek - gdyż zródłosłów jego jest conajmniej ubogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wystarczy. Żaden mój artykuł nie był sponsorowany i nie mam zamiaru tego zmieniać. Co do cytatów - skad wytrzasnales ten pierwszy? Jakos nie moge sie go doszukac...

 

Drugi - Tak, został stworzony z myślą o użytkownikach wymagających większej wydajności i tak też działa - porównaj temperatury.

 

Trzeci - nie rozumiem... ten dział miał być krótką instrukcją montażu (aby pokazać, ze jest to jednak proste!) i słowa chyba jak najbardziej na miejscu? Eliminuje często popełniany błąd.

 

Ostatni - bo są niezłe! Mimo tej całej nagonki na CPC uważam, ze nie wypadło ono w żadnym wypadku tragicznie (źle), więc skoro nie są złe - są niezłe... nie jest to żadna rewelacja, ale nie jest też totalna kaszana (szczególnie w tej cenie i szczególnie w porownaniu do zachodnich zestawów WC).

 

Pozdrawiam,

 

Maciej Janowski

1238146[/snapback]

1 - skoro uważasz, ze twoi pracodawcy wyopisują nieprawdę i wprowadzają ludzi wbłąd to zwróć im uwagę a nie udajesz, ze wszystko jest w porządku :) :)

 

2 - wymagajacych? to już zaczyna być śmieszne :) 5 * C mniej niz typowe WC home made i ty mówisz o wymagajacych użytkownikach? wiesz co t oznaczy 5 * C różnicy na WC? ni mniej ni więcej jak wzrost lub spadek oporu cieplnego danego urządzenia chłodzącego do ok. 40% ... więc jeśli nie wiez o czym piszesz to daj sobie na luz :) czy wzrost oporu cieplnego wobec zestawów home made w podobnej cenie to mało? moze musiałby byc t owzrost minimum 100% żebys stwierdził, iż to dużo?

 

3 - a moze poprostu temperatury będą kiepskie bo kiepskie jest chłodzenie? no wiem - najlepiej i najłatwiej wszystko zwalić na usera i brak umiejętności ... np. na to, że nie umie dokręcić 4 śróbek lub założyć poprawnie zapinki :)

 

4 - zachodnich zestawów WC? a komu one są potrzebne? przecież to takie samo naciaganie naiwniaków jak to całe CPC :) nadal twierdzę, ze w "tej cenie" jest to kaszana jakich mało " - do 40% większy opór termiczny w porównaniu do zestawów home made w tej samej cenie złożonych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moje słowa ;-).

1238163[/snapback]

 

ale twoich pracodawców :) jeśli pracujesz w formie która wprowadza ludzi w błąd, lub podaje informacje nieprawdzie to zwróc swoim pracodawcom uwagę :)

 

jeśli piszesz artykół, który ktoś potem tytułuje i linkuje w ten sposób a ty nic nie robisz, zeby to zmienić i nadal cały czas ukazują się na głównej stornie serwisu tak bzdurne teksty - znaczy to, ze się pod nimi podpisujesz i są to Twoje słowa :)

 

jeśli mnie spotyka coś takiego to to dementuje i wyrażnie podaje, że nie zgadzam siez taką interpretacją rzeczywistosci :) ale jak znam ludzi Ty nie będziesz na tyle odważny, żeby na końcu swojego artykułu napisać, ze absolutnie nie zgadzasz siez treścia linku na stronie głównej serwisu :)

 

a tak wogule to jelłi ktoś powołując się na twój test pisze nieprawdę to powinieneś iśc z tym do sądu :) skoro to nie twoje słowa? no chyba, ze chodzi ci o stołek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to tak samo jak zaden artykul na www.benchmark.pl nie jest sponsorowany przez Gigabyte  :mur:  Sorry, ale nie wieze ze pozadny uzytkownik komputera, a juz napewno redaktor jakiegos poratalu internetowego moze napisac tak "wychwalajacy" artykul o "slawnym" cpc Z WLASNEJ WOLI !!

1238909[/snapback]

 

tak, i to, że w guizie na www.benchmark.pl wygrały płyty główne Gigabyte - mimo, że nikt poza gotowymi zestawami ich nie kupuje? nikt skłądający samodzielne zestawy ... są przecież obecne przede wszystkim w gotowych sprzętach :) tak jakby DFI, ASUS, ABIT, TYAN były gorsze jeśli chodzi o jakośc, wyposażenie lub możliwości :)

 

P>S> nie wystarczy czytać, trzeba siejeszcze nauczyć dostrzegać subtelne treści przemycane pomiędzy literkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wystarcza...

 

Napisałes tak.. więc ja napisałem tak:

I czy ja Ci coś wciskam... bo jakoś nie widze...

I to Ty patrz się na to cinni piszą... na buzki i na treść...

1238905[/snapback]

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1236247 - link do mojego posta....

cytat:- cpc bylo niewiele mniej wydajne ok 4-5 st - za to cichsze..... wiec soor ale nie zbyt sie da....

 

powiem tylko tyle :) ja kwcześniej :) dla WC różnice 5 *C to nawet do 40 % większy opór cieplny układu - więc proszę mi nie robić kpin ,,, CPC jest właśnie o te ok. 40% gorsze od innych zestawów WC włąsnej produkcji lub składanych z części ogólnie dostepnych a tyle samo w rezultacie kosztujacych :)

 

i niech mi nikt nie mówi, że ważne są różnice temperatur bo t obzdura :) liczy sie tylko możliwośc odprowadzenie mniejszej lub większej ilości ciepła i temu własnie służy pojęcie oporu termicznego :) jestem ciekaw jak CPC poradziłoby sobie z odprowadzeniem 200W z sztuczne spreparowanego żródła ciepła :)

 

P. S. aha - pewnie znów doastanę punkty karne albo blok na tydzień z komentarzami ale nie mogłem sie powstrzymać, żeby nie skomentować jawnych bzdur i wypaczeń icon_smile3.gif jak to mówią icon_smile3.gif PRAWDA ponad WSZYSTKO icon_smile3.gif

Edytowane przez Mr_Gizmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty główne Gigabyte - mimo, że nikt poza gotowymi zestawami ich nie kupuje? nikt skłądający samodzielne zestawy ...

Jesli chodzi o cpc to podpisuje sie obydwoma rekoma,ale tutaj to co ty gosciu piep[ciach]? Jaki nikt? Jak masz jakies ała na punkcie gb no to twoja sprawa, ale nie usiluj kreowac jakiejs nowej rzeczywistosci. :-/ Powiazania benchmarka z gb moze sa moze nie, ale plyty sa jak najbardziej ok wiec nie rozumiem po co taki najazd Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1242853[/snapback]

1 - jesli na 1700 THB B na napieciu 1,8 i 11x200 mialem na CPC 34 idle a w stress max 43 a teraz na Bartonie M 2500 na napieciu 1,78 11x200 mam w idle 34 a w stresie max 39 - to nie jest chyba mi nie powiesz duza roznica.....

2 - CPC nie grzalo mi sie pow tych usr.... 43~44 st choc kompa nie wylaczalem czasem po kilka dni .... wiec o co chodzi....

3- to ze CPC jest nierowne to nie moja wina... to ze ktos mogl zle zalozyc blok na CPU tez..

wybacz ale blok CPC mozna conajmniej na 4 sposoby zalozyc... 2 sa poprawne 2 nie

a jeden z dwuch podnosi wydajnosc o 2-3 st ... bylo to empirycznie przetestowane u mnie ...

i podsumowujac - jak ktos kupil zalorzyl, popatrzyl na temp - stwierdzil - boze ale pasc to za przeproszeniem "G" a nie zna sie na komputerach .... - prosze wybaczyc ale po to sie ma glowe i jaja zeby najpierw pomyslec "dlaczego jest zle" a nie nazekac i zrzedzic jak stara baba ktora od dziecka chodzila do jednego kosciolka codzien .....

 

podsumowujac - z mojego aktualnego WC jestem zadowolony.. bo jest wydajne, z CPC tez bylem zadowolony - ale bylo cichsze... i nie mam zamiaru wychwalac pod niebiosa CPC - nie, chodzi tylko i wylacznie o to ze nie uwazam aby byl to calkiem badziew,

dla poczatkujacego, nie chcacego kombinowac, nie znajacego sie za grosz na technice idt itd - jest w sam raz...

aktualnie na moim 2gim kompie na tej samej plycie na ktorej siedzialo CPC zalozony jest pentagram ALCU i wedlug odczytow z czujnika temp procka jest bez mala 50 st.... /a tak sie sklada ze to Epox - ktory miezy temp bezp pod jadrem/

ufff... "nie chce mi sie z toba gadac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cpc to podpisuje sie obydwoma rekoma,ale tutaj to co ty gosciu piep[ciach]? Jaki nikt? Jak masz jakies ała na punkcie gb no to twoja sprawa, ale nie usiluj kreowac jakiejs nowej rzeczywistosci. :-/ Powiazania benchmarka z gb moze sa moze nie, ale plyty sa jak najbardziej ok wiec nie rozumiem po co taki najazd

1242867[/snapback]

 

 

ja? ja nic nie mam do Gigabyte, nie kreuję żadnej rzeczywistości - tylko zauważam, ze nawet na TYM FORUM - posiadacze tej marki to mały wycinek ... a gigabyte wygrywają w testach ale chyba tylko na www.benchmark.pl ...

 

sami używacie Abitów, Asusów, Dfi itp .... więc nie miej pretensji do siebie tylko do userów tego forum ...

 

poza tym i ja miałem Gigabyte i nic do tych płyt nie mam - są dobrze wyposażone ale miej wydajne i podatne na zabawy z nimi niż te innych producentów ...

 

P.S. chcesz powiedzieć, ze Gigabyte produkuje NAJLEPSZE płyty pod Socket A, 754? 939 i 940? a moze pod Intela?

 

nawet sprzedaży nie mają największej bo o ile się nie mylę to najwięcej sprzedaje Asus, MSI i ECS (nie wiem w jakiej kolejności) więc w czym GB niby są najlepsze?

 

 

 

1 - jesli na 1700 THB B na napieciu 1,8 i 11x200 mialem na CPC 34 idle a w stress max 43 a teraz na Bartonie M 2500 na napieciu 1,78 11x200 mam w idle 34 a w stresie max 39 - to nie jest chyba mi nie powiesz duza roznica.....

 

2 - CPC nie grzalo mi sie pow tych usr.... 43~44 st choc kompa nie wylaczalem czasem po kilka dni .... wiec o co chodzi....

 

3- to ze CPC jest nierowne to nie moja wina... to ze ktos mogl zle zalozyc blok na CPU tez..

wybacz ale blok CPC mozna conajmniej na 4 sposoby zalozyc... 2 sa poprawne 2 nie

a jeden z dwuch podnosi wydajnosc o 2-3 st ... bylo to empirycznie przetestowane u mnie ...

i podsumowujac - jak ktos kupil zalorzyl, popatrzyl na temp - stwierdzil - boze ale pasc to za przeproszeniem "G" a nie zna sie na komputerach .... - prosze wybaczyc ale po to sie ma glowe i jaja zeby najpierw pomyslec "dlaczego jest zle" a nie nazekac i zrzedzic jak stara baba ktora od dziecka chodzila do jednego kosciolka codzien .....

 

podsumowujac - z mojego aktualnego WC jestem zadowolony.. bo jest wydajne, z CPC tez bylem zadowolony - ale bylo cichsze... i nie mam zamiaru wychwalac pod niebiosa CPC - nie, chodzi tylko i wylacznie o to ze nie uwazam aby byl to calkiem badziew,

dla poczatkujacego, nie chcacego kombinowac, nie znajacego sie za grosz na technice idt itd - jest w sam raz...

aktualnie na moim 2gim kompie na tej samej plycie na ktorej siedzialo CPC zalozony jest pentagram ALCU i wedlug odczytow z czujnika temp procka jest bez mala 50 st.... /a tak sie sklada ze to Epox - ktory miezy temp bezp pod jadrem/

ufff... "nie chce mi sie z toba gadac"

1242938[/snapback]

 

 

 

mnie się też nie chce z tobą gadać :) bo jesteś albo głupi albo udajesz głupiego

 

o tą różnicę chodzi :) - jest to zajebista różnica - policz sobie iluprocentowa

 

no to to całe CPC grzało ci się do 43 czy 44 *C bo raz podajesz tak a raz tak?

Crystal + Homemade grzeje ci się do 39*C

 

róznica: 4-5*C z czego wynika:

 

a jeśli różnica dla WC między jednym zestawem a drugim wynosi 4*C .... miedzy 39 a 43 tyle własnie jest - co daje po zaokrągleniu na twoją korzyść 10,26 % ... i nikt mi nie powie, że różnica w temperaturze między dwoma zestawami wynosząca w stresie ponad 10% to nie jest wyraźna różnica

 

a jeśli ta różnica była jeszcze większa: 44-39*C=5 wtedy w % było to: 12,8 % ... jak mi ktoś powie, że nie jest to różnica istotna statystycznie to mu powiem, żeby jeszcze raz poszedła do szkoły

 

 

tylko, że ja na AC miałem 46*C (Mobile 11*200), jest to różnica 2-3*C zaledwie do twojego super wypasionego CPC ... c oheszcze o tym mogę powiedzieć? w obliczeniach niższą temperaturębiorę jako podstawę - jak zwykjle się robi analizujac wzrost jakiegokolwiek parametru:

 

i tu też nie wiem do ilu ci skakała ta temperatura (do 43 czy 44 *C?) wiec podstawię obie wartości

 

jeśli różnica była 46*C(moje AC)-43*C(twoje CPC)=3*C to było to: 6,98%

jeśli różnica była 46*C(moje AC)-44*C(twoje CPC)=2*C to było to: 4,55%

 

z tego wynika, że różnice miedzy moim AC a Twoim CPC były mniejsze, niż różnice między Twoim CPC a Crystalem+homemade...

 

znaczy to ni mniej ni więcej tylko tyle, że Twoje CPC było o: od 10,26% do 12,8% gorsze od układu na Crystalu a mój

AC jest gorszy od Twojego super CPC tylko o: od 4,55% do 6,98% ....

 

Wnioski:

 

a) nie ma sensu kupować CPC bo różnice miedzy nim a dobtym AC są mniejsze niż miedzy dwoma różnymi WC

 

B) jedno WC wykazuje wyższy wzrost jakości chłodzenia nad drugim guwnianym niż to guwniane (raklamowane jako super innowacja i zabójstwo dla AC) wykazuje nad AC - bije Ac średnio ledwie o 5,5% podczas gdy inne WC biją je o średnio 11 z kawałkiem :)

 

c) moje ostatnie WC - bez wiartaka na chłodnicy albo przedostatnie wogule bez chłodnicy - które robiłem wspólnie z kuzynem bo on ma narzędzia odpowiednie (a ja pomysły) poza tym zajmuje się montażem różnego rodzaju systemów ogrzewania, wykazywało wyższą wydajnośc niż CPC (temperatura nigdy nie przekroczyła na Mobilu 11*200 temperatury 40*C) - więc pomyśl co by było jakby CPC było bez wiatraka albo chłodnicy

 

i trochę teorii:

 

do porównywania dwóch temperatur lub przebiegu dwóch ciągów temperatur nie używa sie wartości liczbowych jeśli są to niewielkie różnice tylko procentowych chyba, że ma się do czynienia z analfabetą

 

.... aby ominąć pewne subtelne ograniczenia metody porównywania liczb a nie procentowych różnic w temperaturzew należałoby zastosować przed obliczeniami albo podniesienie wartości do potęgi albo wyciągniecie logarytmu albo najprostsze - odjęcie od obu wartości tej samej liczby (w tym wypadku np. 30) i tak naprawdę wyszłoby, że porównuje się 9*C z 13 lub 14 (w zależności do ilu c ita temperatura skakała) ..... jeśli nie masz gościu pojęcia o sposobach i technikach statystycznego porównywania zbiorów i różnych pomiarów to siedź cicho :) i się nie madruj

 

a zresztą o czym my dyskutujemy :) i tak wiecznie bedziesz twierdził, że CPC to nie jest kicha

 

P.S jeśli się ktoś domagał różnic miedzy różnymi WC rzedu 10*C (podczas gdy nigdy nie da siętakich różnic uzyskać - wystarczy popatrzeć na porównania różnych wypasionych bloków albo chłodnic)

Edytowane przez Mr_Gizmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie ten topic i widzę że na zestawie cpc mozna mieć całkiem przyzwoite temperatury, tak się jednak składa że mam kolegę który właśnie chłodzi swojego kompa przy pomocy tego rodzaju zaawansowanych technologii. Jakimś dziwnym trafem ta temperatura u niego oscyluje w okolicach 60* a w stresie nawet bywa więcej, co powiedział bym jest wynikiem na granicy stabilności komputera (Athlon 2800+ nominalne napiecie, nie kręcony). Gosciu posiada najbardziej wypasiony blok z oferty cpc z grzechocącym w środku układem kryza-fala i wszelkiego rodzaju turbulizatorami. Kiedy zastanawiam się nad przyczyną tak wysokich temperatur przychodzą mi do głowy różne wyjaśnienia tego zawiłego problemu, otóż:

 

1. Być może procesor jest uszkodzony i wydziela 300W więc jak na taka moc wyjatkowo niska temperatura 60* jest utrzymywana tylko dzięki unikalnej technologii "frigid pipe" bloku wodnego cpc.

 

2. Być może zatkał się falowy odpowiednik dyszy Venturiego co spowodowało masakryczny spadek wydajności bloku wodnego cpc.

 

3. Być moze blok wodny cpc to zespawana z blachy puszka z nasypanymi do środka rurkami i nie jest w stanie schłodzić współczesnych procesorów do rozsądnego poziomu a niektóre prezentowane nam opinie na temat cpc nie są do końca obiektywne.

 

Jakkolwiek dwa pierwsze wyjaśnienia wydają mi się najbardziej prawdopodobne to nie mogę też wykluczyć ostatniej możliwości. Na koniec chciałbym nadmienić że nie jestem zagorzałym przeciwnikiem zestawów cpc, jednak uważam że ich zastosowanie z zachowaniem jak to napisano w teście rozsądnej wydajności ograniczone jest do komputerów potocznie nazywanych "biurowymi". :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie ma chlodnicy ,a ten athlon 2800+ ma 2250MHz to takie temp jak napisales sa realne na CPC

niestety al ten zestaw nie nadaje sie do takich mocy prockow ,chyba ze sie go zmoduje ,czyli dolozy konkretna chlodnice to wtedy sobie radzi (albo zbiornik 25l jak bylo u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to Epox mierzy temp z jadra bo to jakies nowom - ja nie znam takiego modelu

1309302[/snapback]

no właśnie - tego nie zauważyłem - jaki to model? bo z tego c owiem to tylko niektóre Abity, Asusy i Solteki mierzyły z diody :)

 

 

jezeli nie ma chlodnicy ,a ten athlon 2800+ ma 2250MHz to takie temp jak napisales sa realne na CPC

niestety al ten zestaw nie nadaje sie do takich mocy prockow ,chyba ze sie go zmoduje ,czyli dolozy konkretna chlodnice to wtedy sobie radzi (albo zbiornik 25l jak bylo u mnie)

1310119[/snapback]

 

prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPC przedstawia teraz absolutną nowość czyli zestawy typu compact (pompa zintegrowana z chłodnicą. Do tego poprzez słomki podłącza się wiadomo jakie bloki (daruję sobie opis turbulizatorów :lol: i dysz :lol: ). W kwietniowym chipie musiałem niestety wziąć ten wynalazek do tabelki, ponieważ od Mate'a przyszła kupka elementów mająca być zestawem, którą cudem złożyłem w działające WC.

Za to zjebki dla MCS.

A CPC bardzo dba o swój wizerunek, zawsze do testów przysyła wszystko w komplecie i w terminie, który jest ustalony, więc nie dziwcie się dlaczego tak często w CHIPie przewalali CPC.

Oni nie mieli innego wyjścia. Robili artykuły z tego co im przysłano.

Takiego podejścia do promocji życzę wszystkim innym firmom konkurującym z CPC, bo wiele im jeszcze brakuje do profesjonalizmu CPC.(tylko pod względem promocji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględnisz profesjonalne :wink: porady fachowców z CPC: ...dopuszczalne temperatury pracy większości procesorów przekraczają 70°C. W niższej temperaturze nie działają one lepiej...

Przecież to ręce opadają, jak się takie brednie czyta, tylko za sam ten tekst pownio być napisane, że to ludzie nie mający pojęcia o kompach, albo po prostu oszuści lub naciągacze (co na jedno chyba wychodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich profesjonalne porady to osobiście mam w głębokim poważaniu.

Opisuję tylko suche fakty. Kolesie sprzedają towar wiadomo jaki. NIe rozwodzę się nad parametrami bo większośc z was doskonale je zna. CHodziło mi tylko o profesjonalne podejście do promocji tegoż towaru. Pod tym względem wyprzedzają o parę kroków co niektóre znane wam firmy.

 

Wiadomo, że bloczek od MCS będie wydajniejszy i solidniejszy, ale mając taką a nie inną politykę wobec prasy komputerowej sami kopią sobie dołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich profesjonalne porady to osobiście mam w głębokim poważaniu.

Opisuję tylko suche fakty. Kolesie sprzedają towar wiadomo jaki. NIe rozwodzę się nad parametrami bo większośc z was doskonale je zna. CHodziło mi tylko o profesjonalne podejście do promocji tegoż towaru. Pod tym względem wyprzedzają o parę kroków co niektóre znane wam firmy.

 

Wiadomo, że bloczek od MCS będie wydajniejszy i solidniejszy, ale mając taką a nie inną politykę wobec prasy komputerowej sami kopią sobie dołek.

1313829[/snapback]

Wydaje mi się że wypisywanie bzdur o turbulizatorach i dyszach to nie jest profesjonalne podejście tylko zwykłe oszustwo i naciąganie naiwnego odbiorcy. Co do wysyłania na testy i całej reszty to w zupełności się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale na kogos trafic musialo bo jak czytam te wasze monotonne wypociny to sie w czlowieku gotuje - na kims trzeba sie w koncu wyladowac! :x

 

[cahe] wszystko było by dobrze gdybyś w artykule wspomniał że:

1) Można złożyć lepszy zestaw WC za podobną cenę. Udowodniłem i ja i KGB....

1239629[/snapback]

No i powiedz cos ty takiego udowodnil? Chyba tylko to ze nie umiesz rozumowac innym tokiem jak swoim wlasnym, jedynym slusznym... :roll: Sprobuj wykazac sie obiektywizmem! Nie dociera do ciebie ze niektorym twoje rozwiazania nie odpowiadaja? :| Ze jednym niechce sie robic bieszczadzkich samorobek, a innym po prostu nie zalezy na wydajnosci, jedynie na ciszy? Czlowieku, zachowujesz sie jak babcia pod kosciolem zbierajaca podpisy dla LPRu - wszystkim probujesz wmowic ze twoja opcja jest najlepsza :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do CPC to mialem okazje to testowac. Powiem wam ze to nie jest zle ale...... Cena jest smieszna bo kumpel wydal w sumie troche kasy i z CPC zostaly tylko pompki nawet pojemnik zmienil a wydajosc skoczyla o 10*. Lubie PC lab ale ten artykul uwazam za SMIESZNY moj, widzialem jak ZALMAN 6000CU mial lepsze wyniki od CPC bez chlodnicy do tego zalman nie byl na MAX tylko jak zwykle u mnie to bywa na silent. Powiem tak CPC z chlodnica ma swoja wydajnosc ale za 245 to trzeba byc ostro szurnietym zeby to kupic. Nie wiem czy autor jest inteligetny i obeznany w technice ale niech sobie policzy ile wyniesie ten sprzet do CPC jakby to kupowac hurtowo, troche to smieszne.

 

Producenta CPC uwazam za zdzierce i tyle Mat zdziera za bloki ale cos soba reprezentuja. Nie trzeba u niego ich kupowac mozna kupic taki za 60zl na allegro za 20zl pompke 10 zl pojemnik stara nagrzewnice i jedzie ten zestaw cpc jak chce.

 

Nie wiem czemy autor artykulu nie dal w wadach CPC wysoka cena !

 

Dla mnie moze test i obiektywny ale bez przesady jak sie juz daje CPC na tabeli na gore to jest smiech bo sam moge wymiec wiatraki co objada CPC i akurat wiem ze zalman 7000cu bedzie wydajniejszy bo juz to testowalem na AXP 1700@2800. Kupel wydal kupe kasy na CPC i smialem sie z niego, pojechalismy do Prakticera kupilem co trzeba i jak powiedzialem temp spadla o 10*. Dla mnie w CPC do dzis smieszny jest "Blok wodny"

 

Pozdrawiam tych co robia WC sami ;]

 

 

Aha dodam ze pracuje w TPSA i wcale nie polecam Pandy jako dobrego antyvirusa ;]

Edytowane przez Lovtza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena CPC nie jest wysoka bo to 109pln za najtanszy zestaw z przesylka

dodatkowo jest to zestaw najtanszy na rynku i skladajac samemu mozna to zrobic lepiej ale nie taniej ,wiec ja bym sie ceny nie czepial

 

wiadomo ze drozsze wiatraki moga byc wydajniejsze i miejmy nadzieje ze niedlugo rowniez tansze wiatraki beda wydajniejsze od CPC :D

 

BTW.

czepnalbym sie za to TPSA za ta moja NEO goowniana co potrafi sie co 2min ,20min ,2h ,ale przynajmniej 3 razy dziennie rozlaczyc i trzeba czekac ok.3min na synchronizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale na kogos trafic musialo bo jak czytam te wasze monotonne wypociny to sie w czlowieku gotuje - na kims trzeba sie w koncu wyladowac! :x

No i powiedz cos ty takiego udowodnil? Chyba tylko to ze nie umiesz rozumowac innym tokiem jak swoim wlasnym, jedynym slusznym... :roll: Sprobuj wykazac sie obiektywizmem! Nie dociera do ciebie ze niektorym twoje rozwiazania nie odpowiadaja? :| Ze jednym niechce sie robic bieszczadzkich samorobek, a innym po prostu nie zalezy na wydajnosci, jedynie na ciszy? Czlowieku, zachowujesz sie jak babcia pod kosciolem zbierajaca podpisy dla LPRu - wszystkim probujesz wmowic ze twoja opcja jest najlepsza :P.

1314574[/snapback]

Toś się popisał pomyślunkiem :lol:

Mógłbyś wysilić mózgownice i spróbować chociaż zrozumieć o czym jest ten post ... Wyjaśnię Ci skoro nie rozumiesz. Napisałem że skoro [cahe] napisał artykuł o tym "chłodzeniu wodnym" to należało wspomnieć o innych możliwościach które mogły by zainteresować tych którym się chce się robić "bieszczadzkie samoróbki", tych którym zależy na wydajności i ciszy oraz przede wszystkim tych którzy szanują ciężko zarobione pieniądze !

 

Sorki, ale na kims trzeba sie w koncu wyladowac! :P

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cena CPC nie jest wysoka bo to 109pln za najtanszy zestaw z przesylka

dodatkowo jest to zestaw najtanszy na rynku i skladajac samemu mozna to zrobic lepiej ale nie taniej ,wiec ja bym sie ceny nie czepial"

cold silence z bloki.pl jest po 98:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW.

czepnalbym sie za to TPSA za ta moja NEO goowniana co potrafi sie co 2min ,20min ,2h  ,ale przynajmniej 3 razy dziennie rozlaczyc i trzeba czekac ok.3min na synchronizacje

1315427[/snapback]

Dla mnie CPC jest za drogie ale chyba mam prawo tak sadzic po tym jak widze zawartosc pudelka.

 

A tobie jak sie neo rozlacza i masz blad 619, albo 629 to wez montera z 9393 niech ci linie zobaczy tlumienie i zmieni jakis odcienek, rownie dobrze mozesz miec walnieta instlacje w mieszkaniu, wiecej takich cwaniakow do nas dzwoni ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tobie jak sie neo rozlacza i masz blad 619, albo 629 to wez montera z 9393 niech ci linie zobaczy tlumienie i zmieni jakis odcienek, rownie dobrze mozesz miec walnieta instlacje w mieszkaniu, wiecej takich cwaniakow do nas dzwoni ;]

1316203[/snapback]

Sorki za OT ale nie wypisuj stary takich głupot, u mnie jakoś przez rok nic nie rozłączało a problem się zaczął dosyć niedawno i z tego co wiem dotyczy wielu osób które mają neostradę, więc nie wydaje mi się żeby nagle wszystkim padł odcinek instalacji. Jednym słowem w d*** sobie mozna wsadzić taką usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT ale nie wypisuj stary takich głupot, u mnie jakoś przez rok nic nie rozłączało a problem się zaczął dosyć niedawno i z tego co wiem dotyczy wielu osób które mają neostradę, więc nie wydaje mi się żeby nagle wszystkim padł odcinek instalacji. Jednym słowem w d*** sobie mozna wsadzić taką usługę.

1316284[/snapback]

Wydaje ci sie, jak zalozyli komus telefon i dali obejscie na PCM-ke to mogli zrypac a monterzy z 9393 nie patrza ze jest neo, trzeba im to mowic. Mogl ktos potezne urzedzenie kolo lini postawic co generuje duze fale elektromagnetyczne na przewodzie, bo swiatlowodu ten problem juz nie dotyczy. A powiem ci ze neo to zle na wiochach dziala, w miastach tez czasami zale to 99% da sie naprawic. Do tego jak masz linie > 4km to neo tez sie wali to samo jest z linia napowietrzna. Edytowane przez Lovtza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje ci sie, jak zalozyli komus telefon i dali obejscie na PCM-ke to mogli zrypac a monterzy z 9393 nie patrza ze jest neo, trzeba im to mowic. Mogl ktos potezne urzedzenie kolo lini postawic co generuje duze fale elektromagnetyczne na przewodzie, bo swiatlowodu ten problem juz nie dotyczy. A powiem ci ze neo to zle na wiochach dziala, w miastach tez czasami zale to 99% da sie naprawic. Do tego jak masz linie > 4km to neo tez sie wali to samo jest z linia napowietrzna.

1316389[/snapback]

Jasne, od tygodnia po mieście krążą monterzy z TPSA i rypią wszystkim linie albo tajemnicza firma stawia urządzenia generujące fale elektromagnetyczne obok każdej centrali w wawie. To brzmi przekonująco. Tak się składa że ze znanych mi osób które maja neo wszystkich ostatnio rozłączało a mieszkamy w różnych punktach miasta i mamy różne centrale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że skoro [cahe] napisał artykuł o tym "chłodzeniu wodnym" to należało wspomnieć o innych możliwościach które mogły by zainteresować tych którym się chce się robić "bieszczadzkie samoróbki", tych którym zależy na wydajności i ciszy oraz przede wszystkim tych którzy szanują ciężko zarobione pieniądze !

1315727[/snapback]

Ty naprawde jestes taki ciemny jak wygladasz czy tylko takiego udajesz? :? Jesli ktos chce sobie robic zlomowiec z kompa to napewno nie bedzie zainteresowany CPC, artykul jest kierowany do innego odbiorcy - takiego ktory chce kupic caly zestaw a nie bawic sie w kompletacje z 10 roznych zrodel! A skoro w cenie zadnego z zestawow CPC nie ma alternatywnych gotowych rozwiazan to po co o nich wspominac? Uzyj mozgownicy :| i pomysl jaki efekt uzyskasz prezentujac zestawy po 500-600 zl obok najdrozszego chocby CPC. Cos mi sie zdaje ze odwrotny od zamierzonego... :roll:

 

I jeszcze jedno: co cie obchodza NIE TWOJE ciezko zarobione pieniadze? Ty sie wpierw naucz bic we wlasna piers, nie w cudza! Zajmij sie swoim interesem... :P

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...