Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

umm przeskoczyłem właśnie na n32-sli.

czy to normalne że płyta ta (bios 0903 i 1009) domyślnie ustawia taktowanie 4 kostek ramu na 400 zamiast na 333 ?

 

przy okazji - w 1009 jest babol związany z raidem - zdublowana jest ilośc portów w biosie tam gdzie ustawie się tryb pracy IDE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umm przeskoczyłem właśnie na n32-sli.

czy to normalne że płyta ta (bios 0903 i 1009) domyślnie ustawia taktowanie 4 kostek ramu na 400 zamiast na 333 ?

przy okazji - w 1009 jest babol związany z raidem - zdublowana jest ilośc portów w biosie tam gdzie ustawie się tryb pracy IDE...

No wg mnie to bardzo normalne aby plyta ustawiala domyslne taktowania pamieci na takie jakie one maja. A z tymi portami tzn? masz ich ile? 8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie to bardzo normalne aby plyta ustawiala domyslne taktowania pamieci na takie jakie one maja. A z tymi portami tzn? masz ich ile? 8?

pmp chodziło o to że teoretycznie kontroler pamięci w A64 tak ma że przy 4 kościach ustawia je automatycznie na 333 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp chodziło o to że teoretycznie kontroler pamięci w A64 tak ma że przy 4 kościach ustawia je automatycznie na 333 :wink:

oki. rozumiem. ale zwrocilbym uwage na fakt iż pmp ma 32sli a tą plyte malo kto ma i najprawdopodobniej zostala ona dobrze poprawiona skoro ustala 400 - przynajmniej wg mnie to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie to bardzo normalne aby plyta ustawiala domyslne taktowania pamieci na takie jakie one maja. A z tymi portami tzn? masz ich ile? 8?

 

Bardzo nienormalne, bo prędkośc taktowania RAMu zależy nie od mobo tylko od proca (tak jak napisal ma1y).

A 4 kostki, przy 200 MHz to pobożne życzenie, nawet z 2T, bo potrafi się sypnąć, loteria, ale to już napisano w innych wątkach.

 

===

Lista błędów bios 0903:

 

1) brak EZ Flash (ALT+F2) - po wciśnięciu czarny ekran i tyle... trzeba flashować AFUDOSem

===

Lista błędów bios 1009:

 

1) Przy obsadzeniu 4 kostek pamięci płyta defaultowo ustawia je na 200 MHz co powoduje niestabilności - przyczyna - ustawia je tak jak mają w SPD. włożenie np. PC3500 spowoduje ich przestawienie na 217 etc.

 

2) jeżeli podczas POST w którymś z USB jest pendrive, to wskakuje on zamiast HDD/Raid - mało tego, dysk jakby znika z listy do bootowania - i komp chce wybootować się

automatycznie z pendrive'a - irytujące,

 

3) W sekcji konfiguracji trybu pracy (AHCI/RAID) kontrolera dysków, podwójnie pojawia się okno wyłączania i włączania poszczególnych portów. Tzn mamy SATA1&SATA2 (En/Dis), a poniżej SATA1 (En/Dis), SATA2 (En/Dis) etc. Być może to nie błąd - bo można włączyć SATA1/SATA2 po to żeby poniżej wyłączyć SATA2 a SATA1 pozostawić włączone. Oczywiście to samo dla SATA3/4

 

3,5) W sekcji konfiguracji trybu pracy (AHCI/RAID) po przełączeniu w RAID, mimo wszystko wykrywają się dyski tak jakbybyły w trybie AHCI, czyli można wyłączyć jeden z nich i RAID nie wstanie. W 0903 było OK (SATA1/2/3/4 znikało z listy w momencie przestawienia się na RAID)

 

4) Babol związany z obsługą MTRR i 4 kostek 1GB. Windowsy x86 widzą prawidłowo 3,5GB RAMu (bo tak ma być), ale Windowsy x64 - z [gluteus maximus]. 2,48GB.

Potwierdzenie występowania tego problemu znalazło się tu, i niestety płyta się nie nadaje do dużych ilości pamięci :((( (narazie/BIOS)

 

http://tinyurl.com/9u66w

 

5) Nie wiedzieć dlaczego po podłączeniu dwóch kart @SLI, pomimo tego że nie chce aby pracowały w SLI, drugi akcelerator nie daje żadnego outputu - zupełnie jakby chciał pracować w SLI pomimo tego że to jest wyłączone. W biosie 0903 tego babola nie ma - nie ma założonego mostka - sterowniki nie wykrywają SLI i można jechać na dwóch kartach jednocześnie. Tu - mostka brak a nie wiem dlaczego FW widzi SLI...

 

6) Wydajność dysków podłączonych pod nf4 jest gorsza (o ok 30 mbajtów/sek) niż miałem uprzednio - i dot. to zarówno Windows x64 (stery 6.82) jak i Windows x86 (stery 6.70)

 

7) Podczas startu, jak włączymy sobie Bootromy karty Marvell/nf4, to wyskakuje "Not enough space to copy option rom...." i zbootowac z sieci się nie da. Można ustawić jeden wybrany bootrom - wtedy jest OK, ale dwóch jednocześnie jak widać nie.

 

8) Wyłączenie stacji dyskietek w BIOSie, powoduje restarty przy POST...

 

9) Wyłączenie portu LPT powoduje niekompatybilność ACPI. Włączenie LPT pomaga - win x86 się instaluje, ale zarówno w x86 jak i x64 jest jedno urządzenie bez sterownika (ACPI costam).

===

Ogólnie:

 

Podczas pracy bez OC, radiator na mostkach z HP jest tylko lekko ciepły co pewnie daje szanse na niezły OC - ale ja tego nie sprawdze.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nienormalne, bo prędkośc taktowania RAMu zależy nie od mobo tylko od proca (tak jak napisal ma1y).

A 4 kostki, przy 200 MHz to pobożne życzenie, nawet z 2T, bo potrafi się sypnąć, loteria, ale to już napisano w innych wątkach.

juz rozumiem. sporo tych bledow w tej plycie, ale nie jestem zaskoczony... trzeba bedzie poczekac do n-tego boisu zeby bylo jakos normalnie... chyba bede musial poswiecic jakas noc i zaktualizowac pierwszy post bo chyba niedlugo moze sie wiecej uzytkownikow tej plytki pojawic...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za moje lamerskie pytanko, ale przejrzalem watek i chyba slepy jestem, bo niezauwazylem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie (a chce w tygodniu kupic plyte glowna - czym sie rozni wersja A8N SLI od A8N SLI SE? Jak jest z OC na wersji SE?

Edytowane przez Murdoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sroki ze si wcianm w temat ale szukłaem tego ale nie znalzłem

minoowiece odpowiedz na ten probem

 

mam taki problem ze nie gola mi wysztkie głosniki

mam zetsaw creative 5.1 ( wczesniej miałem sb ale jej juz nie mam) głoskiki podłaczone sa według wskazan do odpowienich gniazd i w sterach i win ustawione sa na zestaw 5.1 i mimo tegoi jest lipa

 

graja tylko 2 przednie

 

co mam robic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sroki ze si wcianm w temat ale szukłaem tego ale nie znalzłem

minoowiece odpowiedz na ten probem

 

mam taki problem ze nie gola mi wysztkie głosniki

mam zetsaw creative 5.1 ( wczesniej miałem sb ale jej juz nie mam) głoskiki podłaczone sa według wskazan do odpowienich gniazd i w sterach i win ustawione sa na zestaw 5.1 i mimo tegoi jest lipa

 

graja tylko 2 przednie

 

co mam robic???

a ustawiłes w sterownikch realteka że ma być 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche OT ten twój problem... ale. gra Ci analogowo 2 ? ale gdzie ci grają 2 ? ogólnie ? no to wszystko ok. sterowniki afaik do alc850 nie mają upmixa - w teście głośników gra Ci 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graja mi 2 przednie

nie graj tylne i centrlny

 

w teście graja mi tylko 2 przednie

 

co mam zrobic??

jakies inne stery czy co

 

kolega mam biostara i ma podłaczone i ustawione tak jak ja i na sterach z płytki mu wszytsko goli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podpięcie do karty sieciowej NVidii ponieważ jest ona podpięta do magistali PCI-Express, natomiast drugie złącze podpięte jest bodajże do starej magistrali PCI.

 

W rzeczywistości jakbyś zrobił testy przepustowości i opóźnień podejrzewam że nie dostrzegłbyś różnic.

Na szczęście różnice są i to znaczące. Widziałem test jakiejś płyty na nForce4 i przetestowali obie karty sieciowe: tania karta gigabitowa osiągała transfer rzędu 0.8Gb/sec, natomiast karta nVidii przyłączona do szyny PCI-E osiągała transfer rzędu 1.4Gb/sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście różnice są i to znaczące. Widziałem test jakiejś płyty na nForce4 i przetestowali obie karty sieciowe: tania karta gigabitowa osiągała transfer rzędu 0.8Gb/sec, natomiast karta nVidii przyłączona do szyny PCI-E osiągała transfer rzędu 1.4Gb/sec.

Może była za bardzo tania? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może była za bardzo tania? :D

Raczej nie, bo wtedy sie zastanawiałem między Abitem SLI a Asusem A8N-SLI. W każdym razie ta karta wbudowana w płytę prawdopodobnie była identyczna z tymi, które można tanio kupić na PCI, więc takich osiągów można się było spodziewać... co innego sieciówka wbudowana w czipset i podłączona bezpośrednio do PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem. nie mogę odpalić kompa gdy dzielnik pamięci ustawię na 200 albo 266MHz :? Dopiero przy 333 normalnie go odpala. Czy Wy też tak macie?

Ja zawsze mam DDR266, przed chwilą nawet odpaliłem z DDR200 bo podjechałem z FSB prawie pod 300MHz.

DDR266 używam na codzień, bo wtedy ustawiam ładne timingi: CL2-2-2-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj A64 3200+ Venice & A8N-SLI Deluxe i od początku zaczely sie problemy...

1. Wrzucilem bios 1016 i doopa, sa problemy juz z samym wejsciem do biosu - 1 na 10 razy. Poprostu plyta robi zwieche po POST'cie kontrolera Silicona... :angry: Macie na to jakies lekarstwo? Spotkaliscie sie z takim problemem?

2. Czy sieciowka Marvell'a ma przy gniezdzie LED'ki statusowe, takie jak gniazdo nizej posiada sieciowka z nVidii? Jesli tak to zadna sie nie swieci po wlozeniu kabla sieciowego. BTW jesli juz wejde do biosu to tester kabla idealnie 'pracuje' dla sieciowki nVidii, a dla Marvellowskiej doopa... :angry: W systemie niby widzi Ethernet Device, instaluje sterowniki i zwiecha przy 99%, pomaga tylko twardy reset. Jakies sugestie... Wymiana na nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj A64 3200+ Venice & A8N-SLI Deluxe i od początku zaczely sie problemy...

1. Wrzucilem bios 1016 i doopa, sa problemy juz z samym wejsciem do biosu - 1 na 10 razy. Poprostu plyta robi zwieche po POST'cie kontrolera Silicona... :angry: Macie na to jakies lekarstwo? Spotkaliscie sie z takim problemem?

2. Czy sieciowka Marvell'a ma przy gniezdzie LED'ki statusowe, takie jak gniazdo nizej posiada sieciowka z nVidii? Jesli tak to zadna sie nie swieci po wlozeniu kabla sieciowego. BTW jesli juz wejde do biosu to tester kabla idealnie 'pracuje' dla sieciowki nVidii, a dla Marvellowskiej doopa... :angry: W systemie niby widzi Ethernet Device, instaluje sterowniki i zwiecha przy 99%, pomaga tylko twardy reset. Jakies sugestie... Wymiana na nowa?

No raczej wymiana... A sprobuj powylaczac "wadliwe" czesci, tzn. wylacz w biosie silicona i marvell'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie KOPRZE :D Troche jeszcze z nia powalczylem i jest git...

1. Pierwszy raz bios do wersji 1016 update'owalem spod Windy... Ponowilem update z floppa i komp juz nie ma zwiech po post'cie... dziwne, nieprawdaz :blink:;

2. Co do sieciowki Marvella to wina lezala po stronie wcisnietego w ostatni slot Audigy 2 :blink: Wyjalem ja, format i instalka Windy i sieciowka jest widziana. Teraz wpakuje dzwiek i zobacze czy bedzie ok. A pozniej tylko @... B)

3. BTW - Widzicie jakie mam RAMY (w sigu) - czy jest szansa, ze na tej plytce pojda na DDR500? Mialem kiedys takie kostki, lecz 512MB i na IC-7 nie bylo z tym problemu (2.8V, 8-4-4-3)

Edytowane przez Murdoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie KOPRZE :D Troche jeszcze z nia powalczylem i jest git...

1. Pierwszy raz bios do wersji 1016 update'owalem spod Windy... Ponowilem update z floppa i komp juz nie ma zwiech po post'cie... dziwne, nieprawdaz :blink:;

2. Co do sieciowki Marvella to wina lezala po stronie wcisnietego w ostatni slot Audigy 2 :blink: Wyjalem ja, format i instalka Windy i sieciowka jest widziana. Teraz wpakuje dzwiek i zobacze czy bedzie ok. A pozniej tylko @... B)

3. BTW - Widzicie jakie mam RAMY (w sigu) - czy jest szansa, ze na tej plytce pojda na DDR500? Mialem kiedys takie kostki, lecz 512MB i na IC-7 nie bylo z tym problemu (2.8V, 8-4-4-3)

Ja mam Kingmaxy Hardcore DDR500, i nawet ja ich nie puszczam na tyle ile Ty chcesz, bo po co takie słabe timingi? Ja daję w BIOSie na DDR266, w efekcie (po przetakceniu fsb) jest trochę więcej, około 180MHz, za to timingi mam CL2-2-2-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problemy z wbudowana karta sieciowa w moim kompie

Asus A8N-E (bios 1010 i nowe sterowniki chipsetu), Athlon 3200, karta grafiki Asus X550, SB live 5.1 Ram 2x512MB Twinmos Windows XP SP2

Niedawno podłaczyłem internet z chello i podczas sciagania plikow dosc czesto pojawiaja sie blady. Plik zapisuje sie na dysku ale przy probie rozpakowania albo uruchomienia wyswietla mi bledy.

Podobny problem pojawiał sie u mojego kolegi na taj samej płycie i po zakupie nowej karty sieciowej problem przestał istniec. Te same pliki ktore sciagały sie z bledami teraz sciagaja sie OK.

Czy ktos z Was wie o co tu chodzi? Probowałem juz chyba wszystkiego: Nowy bios, nowe sterowniki chipsetu reinstalacja windowsa i .... nic.

Pozdrawiam

Minik_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problemy z wbudowana karta sieciowa w moim kompie

Asus A8N-E (bios 1010 i nowe sterowniki chipsetu), Athlon 3200, karta grafiki Asus X550, SB live 5.1 Ram 2x512MB Twinmos Windows XP SP2

Niedawno podłaczyłem internet z chello i podczas sciagania plikow dosc czesto pojawiaja sie blady. Plik zapisuje sie na dysku ale przy probie rozpakowania albo uruchomienia wyswietla mi bledy.

Podobny problem pojawiał sie u mojego kolegi na taj samej płycie i po zakupie nowej karty sieciowej problem przestał istniec. Te same pliki ktore sciagały sie z bledami teraz sciagaja sie OK.

Czy ktos z Was wie o co tu chodzi? Probowałem juz chyba wszystkiego: Nowy bios, nowe sterowniki chipsetu reinstalacja windowsa i .... nic.

Pozdrawiam

Minik_2002

Jeśli używasz wbudowanej sieciówki nVidii oraz zainstalowałeś firewalla nvidii, to go odinstaluj, on powoduje, że ściągane pliki są "corrupted". Taki mały bug w czipsecie nForce4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZieki za pomoc

Firewalla Nvidii mam odinstalowanego, ale niestyty bledy nadal sa. Czy macie jeszcze jakies sugestie?

Pozdrawiam Minik_2002

A jak przełożysz kabelek na drugą kartę sieciową, to jest ok czy też błędy?

Prime95 i Memtest86+ puszczałeś?

Jeśli chodzi o sterowniki nVidii, to ja używam tych opisanych jako nForce4 AMD ze strony www.nvidia.com i wszystko działa elegancko.

Właśnie zrobiłem mały vcore voltage mod i mam do dyspozycji napięcia aż do 2.0v

Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...