Skocz do zawartości
xor

Wykrecone Twinmos Ddr333 M-tec...

Rekomendowane odpowiedzi

Odczuwam nieodparta chec pochwalenia sie wynikami moich starych pamiatek... Coz, jestem tylko czlowiekiem to i

 

TwinMos PC2700 na kosciach m-tec, nominalnie taktowanie 166MHz przy timingach bodaj 2.5-3-3-8 na napieciu 2.5V

tak po odpowiednich modach plyty glownej, pamiatki aktualnie chodza na

240MHz przy timingach 11-2-2-2 na napieciu 3.3V

I kosci jeszcze nawet nie sa zbyt gorace (a jeszce nie maja radiatorkow...) !!!

Niestety, jak na razie nie mam jak wyciagnac wyzszego napiecia - i tak juz sa zasilane bezposrednio z linii 3.3V z zasilacza. A przeciez nie podepne pod pamiatki lini 5V... chociaz... :wink: W najblizszych dniach postaram sie zmodowac zasilke aby na linii 3.3 dawala 3.5V. Wtedy moze ponad 250 poleca... :lol:

Aczkolwiek jest jakis maly problem - mianowicie pomimo, ze na 240 przechodza bezblednie memtesta, prime, itd., tak jak na razie sie wywala WYLACZNIE na 3dmarku2001... Cos mi tu smierdzi niestabilnoscia transferu NB-AGP. Bo CPU-NB-DDR wychodzi ze sa idealne. A napiecie mostka i tak juz mam troszke ponad 1.9V (na mniejszym jakos u mnie nie bryka synchro na wyzszym FSB). Oczywiscie na 236MHz 11-2-2-2 nie ma juz zadnych problemow. Testy przeplywnosci spokojnie przechodzi na fsb 245 11-2-2-2. A teraz najlepsze - im dam gorsze timingi, tym gorzej ida !!! Na 11-3-3-2 delikatnie zaczyna sypac na 240, przy 11-3-3-2.5 juz sypie dosyc intensywnie !!! :huh: :unsure: <_<

Jutro zapodam screeny z aidy, cpu-z i tem podobnych.

 

No ale i tak nie ma to jak stare, dobre TwinMosy...

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

pewnie jakies 232

 

ładny bh6 sie trafił

1237317[/snapback]

no ładne, ładne

a co do BH6 to one tak mają, że na zrelaksowanych timingach nie idą tyle co na 2-2-2-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Figa - dzisiaj zdjatek nie przedstawie, dyskietka mi padla.

Natomiast pamiatki to wcale nie BH6 :)

I 232 - masz na mysli 2002 riok 32 tydzien ?

Moje sa baardzo stare... kostki pamieci maja oznaczenia :

02394 na pierwszej i

02404 na drugiej

wszystkie

TTD7608F8E60B

 

Cale kosci maja kody GB3-029A, TTI, M-3 94V-0 0236

Dokaldnie takie, jak te :

http://kubokubo.jp/memory/mtec_pc2700_256mb/mtec.html

tylko ja mam z 2 tygodni wczesniej :) (wlasnie to znalazlem - niezly zbieg okolicznosci :) )

 

Czyli sa to kostki z roku 2002 !, tygodnie 39 i 40, Winbonda (ostatnia 4 o tym swiadczy), z serii przemianowanych na TwinMos M.Tec...

 

Wczoraj poszly nawet na 250MHz, przechodzil testy w Everescie (ok. 3750MB/s), ale wysypal sie na prime... Na 240 MHz mam screeny po kilkunastu minutach prime. Jutro je zapodam.

 

Mam evidentny problem z FSB, a nie pamieciami - one mysle ze by poszly jeszcze wyzej spokojnie ! Ale fsb>240 musze miec juz na NB napiecie az ok. 2.1V, natomiast absolutnie niestabilny jest na takim przy fsb rzedu 233 - tutaj aby miec stabilnosc musze zejsc do ok. 1.9.

 

Zeby bylo smieszniej, sa roznice pomiedzy 2V na NB :) TZN jesli mam ustawione w biosie vdd na 1.8 i przy pomocy vmoda podkrecone do 2V to jest to mniej stabilne, niz tez 2V ale przy ustawionym w biosie 1.6V do 2 podniesione vmodem ! Cos mi sie wydaje, ze moja plyta jednak mi nie pozwoli na wiecej...

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorwałem Kingstony 333 na Wnbondach tylko CH-6 myślałem że se pokręce a tu kurka max szły 210 cl 2 zwiększanie cl nic nie dawało :-| a pisało na kościach made in USA :D , te CH to gnioty jak dla mnie :D :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć 3.3v do ramu, bezpośrednio z zasilacza? moja płyta daje 2.8v na maxa a moje samsungi 166 na 2.8v 2.5-3-3-7 na 200mhz biegają. Jak je zmodować? pozdro

1266693[/snapback]

Nie wiem czemu to robię... :mur:

Tu masz link do XS, jest to chyba uniwersalna metoda, ale trza dużo łączyć Poza tym podałbyć co to za mobo posiadasz, wlecial na google i już <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj cos zzonkowalo po czyjejs wypowiedzi wktoryms temacie ze jego pamieci sie lepiej kreca na nizszym napieciu niz na wyzszym.

 

na 2.9v mialem max 227 @ 2.5-3-3-11

 

zapodalem auto czyli 2.5 i :o

 

Poki co 230 @ 2.5-3-3-11 :o

 

:blink:

 

Jedno wielkie :blink:

 

Znajde czas to mzoe do 240 dojade <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...