Skocz do zawartości
deathclaw

Co Lepsze? Sb Live 5.1, Live 24 Bit Czy Audigy Ls?

Rekomendowane odpowiedzi

Heh wszystkiego nie pogodzisz... :lol:

Najwydajniesze czyli do gier to tylko oryginalne Creativa :lol:

A jeżeli cenisz sobie jakość (muza itp) a w gry grasz albo sporadycznie albo w ogóle to polecam KX'y chłopaków z Rosji <_<

 

PS: Choć moim skromnym zdaniem to pod względem jakości dla normalnego luda to i stery Creative są niczego sobie, jak ktoś jest audiofilem to napewno nie zaspokoi go karta za 100zł :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=49949857

 

Znalazłem jeszcze taką kartę. Co prawda nie pasuje tak do końca do temtu, ale chodzi mi o porównanie jej do Audigy2. Myśle poważnie o zakupie tego Audigy2, ale ta karta jest sporo tańsza. Słyszałem też dużo dobrych opinii o Fortissimo.

Upierdliwy jestem co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widziałem te testy jakiś czas temu... Faktycznie karta dokopała Creativovi. Jest naprawdę dopra ma wszedzie minimalnie niższe parametry od Audigy2 i pod tym względem bym się zastanawiał, niestety co jej brakuje to wsparcia sprzętowego dla EAX HD :( I tu bym się zastanawiał jeśli bym miał zamiar bawić się w wielogłośnikowość... No cóż napiszę... Cena/jakość (jak to w KŚ piszą) naprawdę zachęcająca... Jednak my tam fani Creative lubimy dużo elektroniki na płytce i złote złącza :)

 

PS: I chyba ten cały EAX na tym Herculesie niestety softwaerowy a to w tym momoencie daje popalić twojemu CPU w blaszaku :mur:

Dla muzy i MIDI napewno Audigy2 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie naiwne, więc od razu sory. :)  Jak sprawdzić, że to właśnie model SB0240.? PIsze to gdzies na pudełku, czy trzeba szukać na samej karcie?

1433620[/snapback]

Pisze na samej karcie, zwykle na gornym brzegu karty, lub gdzies w prawym gornym rogu karty B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodajże Johny® napisał:

"24 bitowe próbkowanie przy 96 kilo hercowej częstotliwości robi swoje (o ile ktoś to najpierw włączy w panelu sterowania)"

o co mu konkrretnie chodziło i gdzie to ewentualnie sie wlacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Mam Audigy 2 Value, czy to cos zmienia? :D

2) Jak ta opcja sie po ang nazywa? ;)

3) Czy ona dotyczy tylko wyjścia digital?

:?:

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na przystepna cene zakupilem ostatnio Augidy 2 Value - i przyznam nie zawiodlem sie. Perfekcyjna jakosc dzwieku zarowno w filmach, grach jak i mp3 i to pomimo dosc leciwego zestawu 2.0. Nie wystepuja zadne problemy (przynajmniej u mnie) zwiazane miedzy innymi z trzaskami jak pisali niektorzy uzytkownicy. No i do tego sprzetowy EAX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na przystepna cene zakupilem ostatnio Augidy 2 Value - i przyznam nie zawiodlem sie. Perfekcyjna jakosc dzwieku zarowno w filmach, grach jak i mp3 i to pomimo dosc leciwego zestawu 2.0. Nie wystepuja zadne problemy (przynajmniej u mnie) zwiazane miedzy innymi z trzaskami jak pisali niektorzy uzytkownicy. No i do tego sprzetowy EAX .

1439582[/snapback]

Ja też jestem zadowolony. 0 problemów. Polecam tą kartę.

ps.

ten zestaw "2.0" to 2 satelitki czy 2 kolumny? :> bo jesli to pierwsze to zmieniaj szybko na cos lepszego bo karta sie marnuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zapalonym graczem (głównie CS:Source) głównie gram na słuchawkach Plantronics AUDIO 90, a muzy słucham na zestawie Sony RX90.

Moje pytanie jest następujące: Czy warto zmieniać "SB Live!" na "SB Audigy 2 ZS"? Głównie chodzi mi o efekty i realne róznice w grach (pozycjonowanie dźwięku, wirtualizacja itp.)

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem wymiany, ale zastanawiam się czy odczuje różnice. Szkoda mi wtapiać ok 230 zł (-40 zł za Live!) jeśli ma być inaczej ale baaardzo podobnie. Jak się mają róznice poszczególnych EAX-ów do siebie, czy jest jakaś, czy różnica jest mizerna, a głównie to tylko marketing.

 

Help! :unsure:

 

 

P.S.

Są jakieś strony, pliki itp. gdzie można porównać EAX-a (czyt. ściągnąc pliki z próbkami)?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest następujące: Czy warto zmieniać "SB Live!" na "SB Audigy 2 ZS"? Głównie chodzi mi o efekty i realne róznice w grach (pozycjonowanie dźwięku, wirtualizacja itp.)

hmmm moim skromnym zdaniem WARTO!!! Sam z rok temu przesiadlem sie z SB Live 5.1 na SB Audigy 2 i roznica byla ogromna na moich glosniczkach 6.1 (tych co sa w podpisie)... Jaka jest roznica miedzy moja a tymi ktore teraz sprzedaja to za bardzo nie wiem ale chyba tylko obsluga glosnikow 7.1 (bo moja raczej jeszcze nie obsluguje) ale duzo grajac zauwazylem ze dzwiek w grach bardzo sie zmienil, super sie gra w gry z obsluga EAX 3.0 albo 4.0 Poprostu SUPER!!! Generalnie bardzo Audigy 2 mi sie podoba i ciesze sie z zakupu :) troszke mnie kosztowala ale warto bylo, szczegolnie teraz gdzie ostatnio bardzo duzo slucham muzyki i jakos jest po prostu swietna... Polecam!

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem kartę Creative Audigy2 OEM za 167.38 zł:

 

Dołączona grafika

http://www.atom-pc.pl/produkt,32745.php?PH...68fddd9d78e4434

 

 

I jak widać jest ona o 2 zł tańsza od Creative Audigy2 Value OEM (169.43 zł):

Dołączona grafika

http://www.atom-pc.pl/produkt,51010.php?PH...68fddd9d78e4434

 

Tak więc, wygląda na to, że można zakupić pełnego Audigy2 (tyle, że bez pudełka i dodatków) w cenie shitowatego A2 Value!

Czy ktoś z was kupował tą kartę w tym sklepie? Jeśli tak, to czy na pewno jest to normalna A2 OEM którą można dostać w innych sklepach zazwyczaj po 230 - 240zł?? Bo sprzedawca powiedział, że nie wie czy na zdjęciu to jest na pewno ta karta (a wtedy ja miałbym pewność, bo po samym opisie produktu nie jestem w stanie stwierdzić na 100% czy to ta karta o którą mi chodzi) - tłumaczył się, że on nie przygotowuje ich serwisu internetowego :?

 

 

BTW badzo podobnie wygląda Creative Sound Blaster Audigy 2 Player bulk:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6921

Dołączona grafika

 

EDIT: Poszedłem do nich z zamiarem kupna i... okazało się, że nie mają i nie będą mieli takiej karty. Ciekawe, co jeszcze w cenniku jest ściemą. Nie polecam tego sklepu :?

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem sb live! 24bit w wersji oem i nie moge znaleźć działających sterowników pod XP, dajcie jakiegoś linka, (czy sterowniki XP powinny zainstalowąc to), ściągnąłęm sterowniki do live'a ale pokazuje mi zebym upewnił sie czy hardware jest odpowiednio zainstalowany, co robic?? jaki jest link do sterowników bo wszędzi znajduje mi tylko te do XP64??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się SB Audigy, chodzi o oznaczenia. Osobiście kupiłem na Allegro wersję SB0090, a z tego co widzę mozna jeszcze dorawać wersję SB0230. Na czym polega różncia między tymi kartami? Mam nadzieję że to tylko dodatkowe złącza, a jakość dźwięku jest taka sama na obu modelach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem sb live! 24bit w wersji oem i nie moge znaleźć działających sterowników pod XP, dajcie jakiegoś linka, (czy sterowniki XP powinny zainstalowąc to), ściągnąłęm sterowniki do live'a ale pokazuje mi zebym upewnił sie czy hardware jest odpowiednio zainstalowany, co robic?? jaki jest link do sterowników bo wszędzi znajduje mi tylko te do XP64??

1460060[/snapback]

A próbowałeś tą metodą? (Software Update)

http://pl.europe.creative.com/support/downloads/su.asp

 

Po drodze będziesz musiał zatwierdzać certyfikaty. Jak z Creative to się nie obawiaj. Jak i ta metoda nie pomoże to pisz dalej, coś pomyślimy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Live24, Audigy2 ZS i Audigy2 Value mają praktycznie takie same układy wyjściowe - przetwornik i wzmacniacze.

 

Live24 i Audigy LS mają ten sam chipset, nie obsługują sprzętowo efektów EAX i nie działają z driverami kX.

 

Audigy2 Value ma ten sam chipset co Audigy4, nowszy niż Audigy ZS. Róźnice pojawiają się np. w postaci możliwości ustawienia bit-accurate playback (chyba tylko na spdif), ale raczej przypuszczam, że zmiany są kosmetyczne.

 

Audigy2 Value i Live24 zostały okrojone z wszelkich złączy, brakuje MIDI, Firewire, złącza do LiveDrive, nawet brak wejścia dla CD. Tylko jest dodatkowe złącze dla słuchawek i mikrofonu.

 

Live24 nie ma na wejściu codeka AC97 ale dobry przetwornik Wolfsona. Całkiem możliwe, że jakość wejścia jest lepsza niż w przypadku Audigy2.

1413172[/snapback]

Oto fotki SB Audigy 2 Value:

IMG - chyba za duże by było.

http://www.shbear.com/2/lib/200411/13/097/SB02.jpg

Widać, że PCB zostało opracowane w 2003r.

 

DSP to CA0108-IAT (czy na pewno ten sam co w Audigy4 ?? - pytam, mimo, że specyfikacja na stronie Creative'a jest identyczna dla obu :? ):

Dołączona grafika

 

Przetworniki chyba te same co w ZS'ie:

Dołączona grafika

 

Natomiast tutaj...

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/auto/1092860933207932.jpg

...mamy tą samą kartę i 2 różne daty na 1 PCB (przy PCI jest 2003 a przy prawej krawędzi... 2005) :blink: Czyżby to była poprawiona Audigy 1/2/OEM/ES z nowym Device ID? :mellow:

 

Tu macie więcej zdjęć i testy (widać dostępne opcje w sterownikach Audigy Value):

http://www.shbear.com/2/lib/200411/13/20041113097_1.htm

http://www.shbear.com/2/lib/200411/13/20041113097_2.htm

http://www.kbench.com/hardware/?cc=0&sc=0&no=25780&pg=1

http://www.pcom.cn/f/2005/1/18/1105980775.html

 

A teraz ciekawy test... http://itc.ua/article.phtml?ID=19306&IDw=62&pid=111 ... z interesującymi wynikami:

Dołączona grafika

 

I jeszcze jeden, w którym są zdjęcią kilku różnych DSP stosowanych w ostatnich kartach Creative'a :-P : http://itc.ua/article.phtml?ID=19172

 

Wyniki RMAA 5.4:

Dołączona grafika

 

I cytaty z tegoż testu (tłumaczone przez http://babelfish.altavista.com/ ):

Besides SB Live! 24 bit, budgetary sphere was supplemented by one additional pay: Audigy 2 value. Basic differences in the reduced-price version from the elder model are manifested, in addition mainly in DSP: Creative CA0108 IAT Instead of the customary chip of production EMU (in chip Audigy 2 ZS markings such: CA0102 ICT). Also among the special features it is worthwhile to note absence on the pay of port IEEE 1394 fireWire, and other changes are introduced predominantly at the level of drivers - there is no support ASIO 2.0, decoder Dts- European Union and THX Setup Console (since this pay did not pass corresponding THX- certification). Codecs on the pay - our old familiar, this Crystal CS4382 KQ and... Sigmatel STAC'97 in the role ATSP for the additional is input. Thus, in comparison with Audigy 2 zs in this plan nothing it changed. But nevertheless, if we compare between themselves overall sizes and design of pays, and also sizes DSP- chips on them - difference is noticeable by the naked eye. Will be it noticeable also to the rumor? Now let us explain.

 

Now about Audigy 2 value. With the comparison of the results of its measurements and Audigy 2 zs is evident that miracle it did not occur and the reduced-price pay actually a little is inferior to elder model - especially vividly this is expressed in the test of the nonlinear and intermodulation distortions, which usually influence the quality of sounding by the greatest means. However, to the rumor this comparison proved to be thinner testing, since to reveal the actually substantial difference in the sound of these pays did not succeed - the discussion deals only with the nuances. As a result we can establish that for the most popular regime of reproduction 16 bit/44 KHz of no unexpected contingencies with the new pays revealed, and the quality of sounding each of them completely corresponds to its positioning. But this from the point of view of music lover. But if we estimate them from the position of geymera?

Chyba ją wezmę, ale chcę się jeszcze jak najwięcej dowiedzieć przed zakupem. :)

 

P.S. Pytanie do posiadaczy A2 Value: czy ta karta posiada tylko taki słaby Equalizer? :? Da się zainstalować jakiś lepszy (od A2 ZS na przykład)?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piskoon

Polecam TEN topic - "Alternatywne sterowniki Live/Audigy/Audigy2"

 

Ponawian pytanie, czy rodzina kart Audigy na różnych PCB różni się od siebie jakością dźwięku? Konkretnie chodzi mi SB0090 oraz SB0230.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSP to CA0108-IAT (czy na pewno ten sam co w Audigy4 ?? - pytam, mimo, że specyfikacja na stronie Creative'a jest identyczna dla obu :? ):

1465057[/snapback]

Obawiam się, że Audigy 4 jednak ma inny chipset, najwyraźniej taki jak Audigy 2 ZS. Inormację wziąłem z forum driverheaven, ale to się nie potwierdza w innych źródłach, np. w driverach Linuxa obsługa A4 jest taka sama jak A2 i różna od A2 Value.

 

Też zrobiłem parę zdjęć i pomiarów mojej karty, można to zoabaczyć tutaj:

http://www.anpo.republika.pl/sb0400/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że porównywałem Soundblastera Live 5.1 z Soundlasterem 24 bit i faktycznie jest znacząca różnica w odsłuchu mp3 na korzyść tego drugiego.To po prostu słychać, bardziej dynamiczny dzwięk, basy. NIe ma prównania. Co do gier to również potwierdza się że gry chodzą ogólnie wolniej z SB 24 bit. Dlatego osobiście również polecałbym Audigy 2 Value lub Audigy 2 ZS. Ja jutro jednak wymienam SB 24 bit na Audigy 2 ZS. Przede wszytkim dlatego, że odciąża proces główny od obróbki dzięku a to wcześniej czy później się odczuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sb live 24 bit (nie jestem chyba audiofilem ) ale tej karty niepolecam bo to szajs centralny ledwie jest slyszalny ,a poi właczeniu próbkowania 24 bit centralnego niedosc ze tak samo slabo slychac to jeszcze bas jest kiepski, chyba lepsza byla juz integra na plycie głownej(ktora kosztowala-plyta głowna oczywiscie 200 zł) z tym ze tam niegral tylnu surand jeden ale i tak on gra cicho wiec mala strataaczkolwiek na integrze troche slabiej chodzily filmy-reasumujac sb 24 bit niepolecam lepiej sciagnac sobie stery do integry a probkowanie-tez mialem problem z jego odnalezieniem ale jest w starcie tam gdzie ci sie wgralo w device control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sb live 24 bit (nie jestem chyba audiofilem ) ale tej karty niepolecam bo to szajs centralny ledwie jest slyszalny ,a poi właczeniu próbkowania 24 bit centralnego niedosc ze tak samo slabo slychac to jeszcze bas jest kiepski, chyba lepsza byla juz integra na plycie głownej(ktora kosztowala-plyta głowna oczywiscie 200 zł) z tym ze tam niegral tylnu surand jeden ale i tak on gra cicho wiec mala strataaczkolwiek na integrze troche slabiej chodzily filmy-reasumujac sb 24 bit niepolecam lepiej sciagnac sobie stery do integry a probkowanie-tez mialem problem z jego odnalezieniem ale jest w starcie tam gdzie ci sie wgralo w device control

1529697[/snapback]

no coz zdarzaja sie i tacy. :(

zawsze cos niepasuje.

jakos mialem ta karede przez jakis czas i niebylo problemow.

centralny gral. zawsze mozna podglosnic.

nieporownuje sie integry z live24bit :mur: chyba ze masz glosniki 5.1 za 100zł :( to niebedzie takiej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz głośniki? ja bym nie zmieniał.

5.1 to nadal bardzo dobra karta.

Wolałbym to 160-200zł przeznaczyć chociażby na RAM.

 

ps.

wyłącz CAPS LOCK bo pisząc z nim to tak jakbyś się tu na kogoś darł :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...