Skocz do zawartości
KaziQ

Nowy Computer

Rekomendowane odpowiedzi

witam , otoz kolega planuje kupic nowy computer i ma dylemat czy pakowac sie w at64 s.939 czy p4 ( jaki socket itd ,kompletnie zielony )

 

Co jest lepsze athlon64 czy ten p4 na plyte i proc mam 1300 zl grafa bedzie na pci-e , chce zeby computer byl szybki i kazde gry chodizly plynnie ,prosze o pomoc

I jak to jest z tymi soketami pod intela

 

CPU+MOBO - ~1350 zl

GPU - ~GEFORCE 6200 , ale jaki ? firma symbol etc prosze o rady

Edytowane przez KaziQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , otoz kolega planuje kupic nowy computer i ma dylemat czy pakowac sie w at64 s.939 czy p4 ( jaki socket itd ,kompletnie zielony )

 

Co jest lepsze athlon64 czy ten p4 na plyte i proc mam 1300 zl grafa bedzie na pci-e , chce zeby computer byl szybki i kazde gry chodizly plynnie ,prosze o pomoc

I jak to jest z tymi soketami pod intela

 

CPU+MOBO - ~1350 zl

GPU - ~GEFORCE 6200 , ale jaki ? firma  symbol etc prosze o rady

1242819[/snapback]

Zapewne kilka osób powiem, że non stop pisze ten sam zestaw.

Tylko jaką by inną płytę nie brać to wtedy wychodzi ponad 1300 zł.

Więc cały czas to samo, czyli :

Asus P5GD1 Intel 915P + Lan 1Gb + SATA Raid - 497 zł.

Intel Pentium 4 530J (LGA775) 3.00E GHz HT (Prescott) BOX - 790 zł.

Razem: 1287.00 zł.

 

A dlatego cały czas to samo, że każdy pyta się o komputer w tym samym przedziale cenowy.

 

I jak to jest z tymi soketami pod intela

1242819[/snapback]

O tym już był jeden temat. Ja ogólnie polecam 775 bo jest przyszłościowy tak samo jak 939 pod AMD.

 

A co do grafy to coś z Radków, to zależy jaki masz budżet.

Czy ponad 1000 czy ponad 1500 lub jeszcze wiecej.

Edytowane przez ApyNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja:)

znam sie praktycznie tylko na intelu wiec zaproponuje intela:))

zestaw na AMD bedzie podobny wydajnosciowo i pewnie nie zauwazysz roznicy

 

Abit AS8 - 390.00 PLN

Intel Pentium 4 520 2.80GHz BOX LGA775 - 666.00 PLN

Razem - 1056

 

i zostanie kasa na lepsza grafe i moze wiecej ramu

 

Geforce'y 6200 na AGP pojawiaja sie juz po 450zl i latwo mozna je zmodowac na cos pomiedzy 6600 a 6600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafe bede bral na PCI-E bo przysclosciowe , komputer bedzie glownie do gier, ale chodzi mi o to zeby computer byl bardzo syzbki

 

Athlon64 3000+ s.939 ma 1.8 GHZ a ten P4 3 GHZ wiec lepiej brac athlona czy p4 , komputer ma straczy na kilk lat , athlon chyba bedzie lepszym wyborem jak ktos tam napisal ze nie zauwaze roznicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafe bede bral na PCI-E bo przysclosciowe , komputer bedzie glownie do gier, ale chodzi mi o to zeby computer byl bardzo syzbki

 

Athlon64 3000+ s.939 ma 1.8 GHZ a ten P4 3 GHZ wiec lepiej brac athlona czy  p4 , komputer ma straczy na kilk lat , athlon chyba bedzie lepszym wyborem jak ktos tam napisal ze nie zauwaze roznicy ;)

1244127[/snapback]

 

Nie ma czegoś takiego jak komputer na kilka lat. Każdy z tych czy wybierzesz P4 czy A64 to i tak będzie jedyni na 2 max 3 lat. Potem znowu gry nie będą działać. Pozmienia się wszystko. Napewno szybciej sie zestazeje A64 - chocziarz zaraz niektórzy powiedzą, że ma 64 bity, ale tylko 1.8 GHz. A P4 ma 3.0 lub 3.6 które ładnie mozna kręcić na powyżej 4 GHz. Więc ty tylko zależy od Ciebie.

Ja ze swojej strony polecam P4 ponieważ ma Ht i dzięki temu ( nie tylko ) jest lepszy od AMD ( zaraz ktoś powie, że w markach przegrywa - ale to tylko testy nie praktyka ... )

 

jak jestes zdecudowany na athlona to chyba wybrales zly dzial:P

1244408[/snapback]

Dokładnie.

Bo po piszesz w intelu jak chcesz AMD napis np. w Podstawowe Zagadnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon64 3000+ s.939 ma 1.8 GHZ a ten P4 3 GHZ wiec lepiej brac athlona czy  p4 , komputer ma straczy na kilk lat , athlon chyba bedzie lepszym wyborem jak ktos tam napisal ze nie zauwaze roznicy ;)

Do gier bierz A64 ;) Tak czy siak ładnie się kręca. Mobo weź sobie na nFroce4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...