Skocz do zawartości
cYcEq

Działający W 100% Sposób Na 60hz W Winxp ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak zapewne wielu ludzi chce mnie zjechać -> używałem opcji Szukaj i nie znalazłem nic co by mi pomogło ...

Więc zapytam się znowu (bo było już kilka takich tematów) :

 

Jaki jest sposób (działający) na 60 Hz w Windows XP ?

 

Posiadam wersję Pro z SP1 i wszelkimi nowymi łatkami

Radeon 9600 z podstawowymi sterami z CD

Monitor LG560N -> Max 1024x768

 

Jakby mi ktoś radził nast. rzeczy to odrazu mówię że nie dają one rozwiązania :

vsync off

info z ddc on

ustawianie zmiany w dxdiag

ustawianie ręczne w wł.ekranu/zaawansowane/ekrany/monitor

 

Większość gier -> 60Hz MAX

3D Mark xx -> 60Hz MAX

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o gry to uruchamiasz dxdiag na karcie wiecej pomocy klikasz na przycisk zastap i wpisujesz zadane odswiezanie... Jesli chodzi o system to wlasciwosci\ekran\zaawansowane\monitor odznaczasz pokaz tylko tryby dostosowane i robisz co chcesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=monitor

--- nie sprawdziłem ale zapisałem do ulubionych

 

 

sterowniki (monitor) są rozpoznawane przez XP

 

a probowales tego : refreshfix

kiedyś próbowałem - nie pomagało .... teraz spróbowałem - jest lepiej - sztywne 90Hz ... ale lepsze to niż nic :)

 

 

odświeżanie wyrabia bez najmniejszych problemów - problem leży w Windowsie XP i jego ustawieniach (nawet w knowledge base jest coś na ten temat)

 

 

dzięki za próbę pomocy ale jesteś użytkownikiem który nie czyta całego postu ... napisałem że dxdiag nie pomaga w żaden sposób .... a jednak proponujesz użycie go ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Problem jako tako rozwiązany ... mam na sztywno 120Hz w 640x480, 90Hz w 800x600 oraz 75Hz w 1024x786

W 3D Mark 2001 SE dalej jest kupa bo sprzęt nie wyciąga nawet minimum :/ 3991 pkt na nowym kompie ? Chyba przesada ... na duronie 700 riva tnt2 32mb, 128mb dimm i win98se wyciągałem ponad ten wynik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu monitor nie wyrabia? zobacz na inny rozdzielczościach jakie możesz uzyskać odświerzanie.

To ja tu chyba zaraz nie wyrobie :mur:

 

Co do tematu - sprawa powinna byc zalatwiona po zainstalowaniu odpowiedniego strownika od monitora.

Mozna tez uzyc programow typu RefreshFix lub RefreshForce - choc nie jestem zwolennikiem tych programow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie k...wica weźmie .... refresh force - nie działa .... ati fix czy cośtam refresh fix - nie działa ..... wszystko się dalej pie....li ......

już mnie krew zalewa .... tylko roz.... tego xp'ka .... micro$hit$oft

 

sor za nerwy ale mnie to normalnie rozp....ala :(

działa przez 1-2 dni a potem shit na maxa ....

Edytowane przez cYcEq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam ci prostą: wymień ten "monitor". To by było na tyle z mojej strony. 

 

B)

1261522[/snapback]

muszę się zgodzić - koleś niedawno wymieniął całego kompa poza monitem - jakaś antyczna 15ka do której ciężko było znaleźć drivery ...na win xp SP 2 za chiny ludowe na radku 9600 nie szło wyjść poza 60 Hz ... mimo iż winda pokazywała "że jest" 85 lub 100 Hz, na monitorze było 60 :D ... muszę do niego zajrzeć i zapytać czy obszedł to jakoś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wejdz w tryb awaryjny wy*** wszystkie steryu od monita i grafy. Wyczyść rejestry jakimś programem Detonator Destroyer tylko pod ATI i wtedy spróbuj. Pozostaje jeszcze reinstalka windy, może się coś zwaliło i nic z tym teraz nie zrobisz bez reinstalki.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power strip nic nie dał ....

 

ajsi --- wypróbuję potem ... a reinstall windy nie pomaga bo windows xp ma to w siebie wbudowane ....

 

dziobak --- idę poszukać tego ATI Tray Tools ... może pomoże ... dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Refresh Lock w Ati Tray Lock u mnie nie zdaje egzaminu,

Dziala tak jak ma dzialac, lecz na max pozwala zablokowac 1024x768x32@85Hz a mi przy tej rozdzielczości trzeba 100Hz.

A moze jest cos w ustawieniach? bo nawet nie zajrzalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomaga .... na standardowych sterach z windowsa jest wszystko ok ..... jak instaluję jakiekolwiek catalyst'y to skoki od 30fps do 70fps albo stałe 60fps (60Hz) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...