Skocz do zawartości
bogie

Dlaczego Nie Jednokanałowy A64

Rekomendowane odpowiedzi

nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest :-P

nie chcę mi sie, bo zulusman jest do przeskoczenia, ale mi się nie chcę :-P

od rana kręcę i kręcę, trzeba wyjść gdzieś B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może was zaskocze ale 754 jest wydajniejsze od 939 , co z tego ze 939 jest wykonane w technologi 0.09 i , że posiada 128-bitowy dwukanałowy kontroler (no to moze nie tak źle :) ) jak 754 jest wydajniesze. 939 wygrywa tylko w memory test pozatym w grach i obliczeniach , przewage ma 754. procesory pod 939 sa troszke przekłamane w stosunku do 754. Sam testowalem z kolegą ,ja (3000+ 64 s939) on (3000+ 64 s754) i moge w zupełnośći potwierdzić te wyniki ----->..:benchmarki:.. ( u nas nawet jesze bardziej wychodziło na strone 754)

 

 

 

FATALITY

Edytowane przez zergaliz7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może was zaskocze ale 754 jest wydajniejsze od 939 , co z tego ze 939 jest wykonane w technologi 0.09 i , że posiada 128-bitowy dwukanałowy kontroler (no to moze nie tak źle  :) ) jak 754 jest wydajniesze. 939 wygrywa tylko w memory test pozatym w grach i obliczeniach , przewage ma 754. procesory pod 939 sa troszke przekłamane w stosunku do 754. Sam testowalem z kolegą ,ja (3000+ 64 s939) on  (3000+ 64 s754) i moge w zupełnośći potwierdzić te wyniki ----->1255757[/snapback]

Amd popierdzieliło oznaczeniami procesorów S939 i S754 i tyle

Ale niema wątpliwości że jeŻeli porównamy dwa komputery z tymi samymi zegarami. np 2000Mhz ale jeden na 754 a drugi na 939

To szybszy będzie komputer na 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może was zaskocze ale 754 jest wydajniejsze od 939 , co z tego ze 939 jest wykonane w technologi 0.09 i , że posiada 128-bitowy dwukanałowy kontroler (no to moze nie tak źle  :) ) jak 754 jest wydajniesze. 939 wygrywa tylko w memory test pozatym w grach i obliczeniach , przewage ma 754. procesory pod 939 sa troszke przekłamane w stosunku do 754. Sam testowalem z kolegą ,ja (3000+ 64 s939) on  (3000+ 64 s754) i moge w zupełnośći potwierdzić te wyniki ----->1255757[/snapback]

1. Krecisz 2 proce-A64 3000+ s754 i A64 3000+ S939. Oba chodza na 2,6GHz. Ktory jest wydajniejszy?

 

2. Inna sprawa, to ze jak wykrecisz dwie dwustronne pamieci na s754 przy w miare normalnych timingach powyzej 260MHz to jestes gosc.

 

To sa 2 niepodwazalne zalety s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze zawsze wiecej wykrecisz na 754 bo na 939 masz duzo wiecej do krecenia

1255796[/snapback]

ale o co chodzi? <_<

 

widziałem na szkoleniu AMD roadmap, roadmap którego nie ma w sieci, przynajmniej ja nie widziałem, było wyraźnie zaznaczone, że szybsze procki od AMD będą produkowane w 939, na 754 wskoczy za jakiś czas cała seria Sempronów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze zawsze wiecej wykrecisz na 754 bo na 939 masz duzo wiecej do krecenia

1255796[/snapback]

dużo więcej do kręcenia ? Piszesz jak pięcio latek he he he masŁo maślane :D

 

Czy to jest A64 2800, A64 3000 (754), A64 3000 (939) wykrĘcają się mniejwięcej do 2700-2800Mhz

a już napewno 2500Mhz niejest dla nich problemem

Ze wskazaniem na 939 bo ma niższe napięcie oraz wykonany w 0,09 mikrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobaczcie o ile wiecej trzeba podciagnac fsb na 939 z mnozikiem 9 ( bo jak juz zaczniemy podnosic mnoznik to to juz nie bedzie TO co podnoszenie fsb [przy mnozniku do gory idze tylko procek a nie caly system]), NATOMIAST NA 754 MOZEMY SPOKOJENIE SAMYM FSB PODCIAGNAC. Fakt fatem racja ze 939 wydziela mniej ciepla i ma bierze mniej mocy. A przewaga jest taka ze jak ktos nie kreci to lepiej brac 754, a przy kreceniu hmmm.... remis ze wskazaniem na 754.Sam mam 939 i nie staram sie bronic tej platformy za wszelka cenne.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobaczcie o ile wiecej trzeba podciagnac fsb na 939 z mnozikiem 9 ( bo jak juz zaczniemy podnosic mnoznik to to juz nie bedzie TO co podnoszenie fsb [przy mnozniku do gory idze tylko procek a nie caly system]), NATOMIAST NA 754 MOZEMY SPOKOJENIE SAMYM FSB PODCIAGNAC.

Wogóle cię nierozumiem o co ci chodzi :?

Mnożnika nie podniesiesz bo jest zblokowany w górę.

 

NATOMIAST NA 754 MOZEMY SPOKOJENIE SAMYM FSB PODCIAGNAC

A co na 939 nie można FSB dźwigać ?

 

Za przeproszeniem... krowa przz ciebia gada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kreciłem z kolegą 2 proce te same tylko ze na 939 , 754 na tym samym chlodzeniu o dziwo wlasnie 754 udalo sie bardziej wykrecic. Moge powiedzieć jedynie tyle , że praktycznie nie ma zadnej przepasci miedzy tymi platformami. Czyli jak ktoś kupił 754 nie ma co nażekać wydajność taka sama jak układu 939. P.S bądzcie troszke bardziej obiektywni a nie na siłe "ja mam 939 a reszta niech sie schowa"......... Jedyny plus,przewaga 939 to 128 bitowy kontroler(w ilości klatek praktycznie nic nie pomaga)

Edytowane przez zergaliz7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kreciłem z kolegą 2 proce te same tylko ze na 939 , 754 na tym samym chlodzeniu o dziwo wlasnie 754 udalo sie bardziej wykrecic

1257010[/snapback]

rozumiem, że były z tej samej serii

lol :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka przytoczonych tu faktow jest bardzo trafnych ale czesc z nich wzbudzilo u mnie smiech, nie bede pisal ktorych bo to bedzie spore ognisko zapalne kolejnego konfliktu. mialem nie odpisywac w tym topiku, ale uznalem ze oswiece tu niektorych przyszlosciowych AMDkowcow :)

socket 754 bedzie rozwijany ale docelowo wylacznie dla platformy sempron do czasu wprowadzenia nastepnego socketu tak jak ma to miejsce teraz z socket A, wielu jak uslyszalo ze bedzie amd 64 bylo swiecie przekonanych ze lada miesiac socket a umrze, oj sie zdziwili :) obecnie niby najszybszy to 3700+ jednak amd jeszcze nie wyklucza tutaj wprowadzenia czegos z oznaczeniem 4000+ ktore mialoby dosyc psychologiczna waznosc marketingowa, czy jednak bedzie efektywne.... w to mozna watpic.

 

socket 939 bedzie zdecydowanie wspieral athlony i FXy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim sklepie różnice cenowe były znacznie większe...

Płyta s939 - najtańsza ok 450 zł

Płyta s754 - Najtańsza ok 260 zł

Procesor - Athlon 64 3000+ (s939) - 655 (BOX, OEM pewnie ok. 60zł tańszy)

Procesor - Athlon 64 2800+ (s754) - 465 (OEM)

Procesor - Athlon 64 3000+ (s754) - 525 (OEM)

Razem ok. 300 zł, z założeniem - komputer budżetowy z możliwością podkręcenia różnica spora.

 

Ale teraz sytuacja się zmieniła - różnica w cenie to ok. 100 - 150 zł, i teraz bym kupił s.939. Nie chciałem wywoływać takiego sporu, nie obchodzą mnie wyniki w Sandrze, SuperPI, i innych "śmieciach", które pokazują, ile razy na sek. moj komputer wykona jakąś bzdurną operację. Chciałem tylko powiedzieć, że jeśli komuś potrzebny jest nowy komp, to nie musi się zarzynać i czekać na s.939, tylko niech kupuje tańszy (jeszcze wtedy) s.754. I tyle. Starałem się też powiedzieć, że upgrade proca dla podkręcającej osoby nie ma sensu (bo za jakiś czas i tak się reszta kompa zmieni, a dobrze podkręcony proc nie będzie chamował kompa przez długi czas).

Nie mówię, że proce s.939 są gorsze mhz vs mhz, bo to nie prawda. Mówię tylko tyle, że s.754 nie jest też złą inwestycją, tym bardziej dla osoby niepodkręcającej. A o Dual DDR ktoś napisał, że s.939 działa też w single... No i działa też z DDR 266 ... I co z tego? Ktoś kupuje sprzęt, żeby go wykożystać.

 

A dla satysfakcji wszystkich s.939 - właśnie wystawiłem swojego kompa na Allegro, i jak sprzedam z małym zyskiem, to może troszkę pomieszam w konfigu... I może kupię s.939, bo ceny są akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmien sklep !!

 

A643000+ s.939 box- 590zł

 

gigabyte k8nf-9 (nf4 PCI-e) 380zł

 

wiec przestan ***** z takimi smiesznymi cenami :D

1262585[/snapback]

@gulises co to za sklep? :)

Rozglądam się za nowym sprzętem dla siebie i takich cen jeszcze nie spotkałem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i sie wy"ROTFL"owalem

dajcie spokój.. założyciel tematu chciał TYLKO napisac, żebyscie nie mówili, iz s754 jest do bani, bo mija sie to prawdą..

s939 rulez bo fajnie mozna wykrecic..

a ja mam socketA i bede go miał przez jeszcze jakies 2-4lata:)

 

Po prostu kiedy najdzie taki moment, kupie nowy sprzet jaki bedzie na topie.. tak jak rok temu Asus'y i Abity (nForce2), po prostu poczytam forum.. a założe sie że za ten czas nie bedzie takiego wariactwa o nowe technologie, ja np. rok temu nie odczułem.. 80% AMDkowców polecało mi nForce2.. tak zrobilem jestem zadowolony.. i nie wyczytałem takich jazd, nawet jesli sie zblizal a64.. mam nadzieje że za 2-4 lata bede miał także spokojny wybór. pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...