Skocz do zawartości
--Noe--

Czym Tak Naprawde Różni Się Sampron Od Celerona?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niewiem czemu, ale w moim środowisku krążą mity że procesory AMD są lepsze od Intela. Ale dlaczego!!?? :huh: I czy to prawda że Samprony są lepsze od Celeronów (w grach) i dlaczego?? Za wszystkie odpowiedzi dziękuję już z góry! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niewiem czemu, ale w moim środowisku krążą mity że procesory AMD są lepsze od Intela. Ale dlaczego!!?? :huh:  I czy to prawda że Samprony są  lepsze od Celeronów (w grach) i dlaczego?? Za wszystkie odpowiedzi dziękuję już z góry!  B)

1262461[/snapback]

semprony to zwykłe Athlony na fsb 166 [gdzie zwykłe A mialy fsb133]

a są szybsze bo calefon to nawet do biurowego uzytku jest za słaby:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron to Okrojony t-bredy ( maja 256kb, choc jest wersja ktora ma 512kb 3000+ )

 

co prawda amd zawyzylo wspolczynnik wydajnosci

 

przeczytaj sobie ten artykul klik

 

lol nie wiem czemu napisalem barton :mur: :lol: , oczywiscie chodzilo mi o tbredy

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buu co ty mu tu mieszasz , sempron to nic innego jak stare t-bredy tylko ze zmianom ulegla magistrala i mnoznik na ktorym procesor pracuje , sempron 2200+ ma 9x166 , 2300+ ma 9.5x166 ... itd

bartony kroili ale na thortony a nie na semprony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niewiem czemu, ale w moim środowisku krążą mity że procesory AMD są lepsze od Intela. Ale dlaczego!!?? :huh:  I czy to prawda że Samprony są  lepsze od Celeronów (w grach) i dlaczego?? Za wszystkie odpowiedzi dziękuję już z góry!  B)

1262461[/snapback]

Zalezy o jakim Celeronie mowisz. Stare "Balerony" (bez literki D) byly i sa naprawde kiepawe. IMHO nadaja sie tylko do pracy biurowej, bo mimo sporej podkrecalnosci zostaly za bardzo wykastrowane z pamieci podrecznej.

 

Obecne od paru miesiecy Celerony D to juz inna bajka. Raz, ze dobrze sie kreca, a dwa, ze wydajnoscia nie ustepuja Sempronom. Powiem tak - jesli chcesz w przyszlosci przesiasc sie na Pentium 4, to mozesz kupic Celerona D. Pamietaj tylko, ze najnowsze P4 sa juz na nowa podstawke 775 :-|

 

Zas jesli zalezy ci na jak najlepszym kompie za niewielka kase to lykaj Semprona. Kosztuje co najmniej o 100 zeta mniej niz odpowiednik Intela, wiec zaoszczedzona kaske przeznaczysz na lepsza grafe czy lepszy zasilacz.

 

UPDATE:

 

A tak w ogole, to nie wiem ile masz kasy, ale teraz to ja bym bral juz Athlona 64 na podstawce 939 i Winchestera 3000+ Ceny juz nie sa przerazajace :)

Edytowane przez Pitufo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy np. taki Sempronek 2200+ jest faktycznie taki wydajny jak porównywalnie podobny do niego Celeronek 2,2??Bo wiem że on ma faktycznie 1,5Ghz ale czy ilośc cachu ma taki wielki wpływ na wydajnośc?Pozdrawiam.

1264378[/snapback]

 

Cache to nie wszystko, jeszcze się liczy FSB, ale tak jak pisze przedmówca... jest inna architektóra ;) albo aritektura :D (ale raczej to pierwsze) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celerony byly dobre w czasach gdy rozwijaly predkosci miedzy 300 a 800mhz, potem juz byly kichowate....ah jak sobie przypomne mojego celka 500 i te miłe chwile :rolleyes: ^_^ ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega tylko w tym ze za cene celerona D na LGA775 od (2.66GHz) mozna nabyc juz procesor na s939 AMD64 ...

pozatym mozna lyknac do tego pozadna plyte glowna np od MSI z wbudowanym SB LIVE na plycie I TO SIE NAZYWA ZINTEGROWANA DZWIEKOWKA ( w sumie to dziwie sie ze inni producenci nie wpadli na taki pomysl ) moze nie jest to AUDIGY ZS ale lepsza niz jakakolwiek zintegrowana do tej pory :]

plytka z nforce4 jest ...

 

pozatym to smieszne wybierac miedzy TOPOWYM produktem AMD a niszowym INTEL'a ...

Wybor jak dla mnie jest tylko jeden i powiem jeszcze ze moj znajomy ostatnio chcial kupic wlasnie celerona D zamiast AMD 3000+ na asus A8N-SLI + asus gf6600 pcx i namowilem go oczywiscie na AMD i bawiac sie tym sprzetem zakochalem sie w nim sam :}

ODKLADAJCIE KASE WARTO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celerony byly dobre w czasach gdy rozwijaly predkosci miedzy 300 a 800mhz, potem juz byly kichowate....ah jak sobie przypomne mojego celka 500 i te miłe chwile :rolleyes:  ^_^  ^_^

1264774[/snapback]

Jedne z lepszych Celin byly na rdzeniu Tualatin imho, czyli bodajze do 1300 MHz :wink: A dopiero pozniej to juz byla kiszka (Willamette, Northwood) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu mialem stycznosc z celeronem 566 na slocie *plyta AOpen* - krecilem go do 700 ale nie mialem czym sprawdzic temperatury, speedfan i aida nie pokazywaly ani jednej wartosci poza temp dysku :(

- macie moze jakis pomysl czym mozna sprawdzic jeszcze temperature i do ilu mozna bezpiecznie krecic zeby nie pojarac proca? bo watpie zeby plyta posiadala odpowiednie zabezpiecznia w postaci jakiegos czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega tylko w tym ze za cene celerona D na LGA775 od (2.66GHz) mozna nabyc juz procesor na s939 AMD64 ...

pozatym mozna lyknac do tego pozadna plyte glowna np od MSI z wbudowanym SB LIVE na plycie I TO SIE NAZYWA ZINTEGROWANA DZWIEKOWKA  ( w sumie to dziwie sie ze inni producenci nie wpadli na taki pomysl ) moze nie jest to AUDIGY ZS ale lepsza niz jakakolwiek zintegrowana do tej pory :]

plytka z nforce4 jest ...

 

pozatym to smieszne wybierac miedzy TOPOWYM produktem AMD a niszowym INTEL'a ...

Wybor jak dla mnie jest tylko jeden i powiem jeszcze ze moj znajomy ostatnio chcial kupic wlasnie celerona D zamiast AMD 3000+ na asus A8N-SLI + asus gf6600 pcx i namowilem go oczywiscie na AMD i bawiac sie tym sprzetem zakochalem sie w nim sam :}

ODKLADAJCIE KASE WARTO :)

1264803[/snapback]

 

dlatego chyba najlepiej wybierać między produktami w tej samej cenie i samemu orzec co jest nam potrzebne i co nam pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pograsz? chlopie to zzera twojego antka na sniadanie, nie ma co porownywac socket A to celkow na LGA 775.

1268932[/snapback]

to samo mozna powiedziec ze A 64 zjada na sniadanie celerona :lol: Edytowane przez loobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pograsz? chlopie to zzera twojego antka na sniadanie, nie ma co porownywac socket A to celkow na LGA 775.

1268932[/snapback]

taaa

jak to ktos już kiedyś napisał

"caleron nieraz wygrywa z sempronem.......taktowanym 100mhz niżej"

albo jakos tak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? Cos ci sie niezle pomyrdalo.

 

Spojrz ile MHz ma sempron, a ile celeron. Sempron wygrywa z celeronem nawet gdy jest taktowany zegarem x00 nizszym (za x podstaw sobie 3,4,5,6 wg uznania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? Cos ci sie niezle pomyrdalo.

 

Spojrz ile MHz ma sempron, a ile celeron. Sempron wygrywa z celeronem nawet gdy jest taktowany zegarem x00 nizszym (za x podstaw sobie 3,4,5,6 wg uznania)

1269523[/snapback]

z celkiem tak

z celiną D idzie mu już gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron to Okrojony t-bredy ( maja 256kb, choc jest wersja ktora ma 512kb  3000+ )

 

co prawda amd zawyzylo wspolczynnik wydajnosci

 

przeczytaj sobie ten artykul 1262475[/snapback]

to niby ile wedlug ciebie t-bred ma cache?

bo moj jak w morde strzelil ma wlasnie 256

wiec nie wiem gdzie tego semprona okroli .. jedyne co gryzie w sempronach to duzy PR ..ale nie dla PR sie kupuje procek

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałem celerona.

 

Dlaczego??:

 

*w podstawkę 478 będzie można wsadzić w przyszłości mocniejszy procesor niż w socket A. (prescotEE>bartonM)

*dużo wyrzsza tolerancja prescota na piekielne temperatury (cpc funduje raz na jakiś czas 98st)

*celeron w boxie to 3lata gwarancji, która w wypadku zwrotu jest ZAWSZE honorowana. W amd bez przerwy kruszą się rdzenie, (szczególnie w wypadku posiadania takiej jak moja zapikni do bloku) a wtedy procesor uszkodzony mechanicznie przez urzytkownika. Celeron przegrzany po odskrobaniu sadzy jest wymieniany.

*platforma intela lepiej toleruje pamięci

*wydaje mi się że tanie mobo pod intela są lepiej wykonane niż tanie mobo amd (np.i845)

*ile lat ma jądno thbred??

*no i najwarzniejsze to ovc celerona. 4ghz za 280zł to jak 120km/h na komarze :wink: wiatr we włosach B)

sempron na 2000mhz się chowa

 

Ke? Cos ci sie niezle pomyrdalo.

 

Spojrz ile MHz ma sempron, a ile celeron. Sempron wygrywa z celeronem nawet gdy jest taktowany zegarem x00 nizszym (za x podstaw sobie 3,4,5,6 wg uznania)

1269523[/snapback]

 

Niewspominajcie o taktowaniu podczas porównywania procków!!

Nieliczą się herce, ilość cache ani fsb. Wydajność nie cyferka w poście!!

Taktowanie, fsb czy cache to są składowe na podstawie których możemy stwierdzić DLACZEGO dany procesor jest lepszy/gorszy a nie czy jest lepszy/gorszy!!

 

no ladne ale co z tego jak sobie na czyms takim za bardzo nie pograsz ...

1267952[/snapback]

Pytanie do wszystkich!! po co komu kosmiczna wydajność procka?? (np.a64)

rozumiem tylko obróbkę filmów, cadowanie, ewentualnie poszukiwaczy kosmitów z seti.

do gier?? w 80% liczy się graficzna.

W sesji starczył by mi spokojnie stary dobry pII 266...

Edytowane przez SuperRzeźniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niby ile wedlug ciebie t-bred ma cache?

bo moj jak w morde strzelil ma wlasnie 256

wiec nie wiem gdzie tego semprona okroli .. jedyne co gryzie w sempronach to duzy PR ..ale nie dla PR sie kupuje procek

1269608[/snapback]

wlasnie w powera go okroili :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sobie pomyslalem ,idzie w t-bredzie odblokowac cache? czy poprostu nie ma ukladu? : <

1270180[/snapback]

Znajdź sobie w necie zdjęcia rdzeni t-bred i barton, gołym okiem zobaczysz gdzie jest więcej cache'u a gdzie jest mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie w necie zdjęcia rdzeni t-bred i barton, gołym okiem zobaczysz gdzie jest więcej cache'u a gdzie jest mniej  :)

1270206[/snapback]

no rzeczywiscie, t-bred ma mniejszy rdzen. ale prawde mowiac myslalem, ze za cache sa odpowiedzialne te "beczki" wokol rdzenia, lub te "czarne" bo w poblizu nich sa oznaczenia L1, L2, L3 itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że rozmiar rdzenia niema nic do ilości cache.

Gdyby tak było wymiataczem był by palomino, bo ma rdzeń z wierzchu największy!!

 

 

a tak sobie pomyslalem ,idzie w t-bredzie odblokowac cache? czy poprostu nie ma ukladu? : <

1270180[/snapback]

możliwość odblokowania cache jest w wypadku thortonów, i to nie wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...