Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie odnośnie temperatury maksymalnej dla chipsetu NF4 (płyta MSI K8N SLI Platinum) i procesora AMD 64 3000+ VENICE.

 

Mam chłodzenie pasywne na NF4. I wolnoobrotowy wentylator na procesorze.

Temp w pomieszczeniu w obecnej chwili wynosi 30,2C. Niezły upał  B)

Temp procesora (przetaktowany na 2000MHZ) to 45C.

Temp chipsetu 48C.

 

Mam watpliwości co do wysokosci temp na NF4?. Czy ktoś wie jaka temp max. jest bezpieczna dla tego chipsetu.

1573533[/snapback]

To w MSI jest czujnik temperatury chipsetu? :blink: To temperatura wnętrza AFAIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w MSI jest czujnik temperatury chipsetu?  :blink: To temperatura wnętrza AFAIK

1573748[/snapback]

System Temperature to temperatura czego w taki razie? I dlaczego gdy mam na chipsecie orginalny wentylatorek to temp jest w okolicach 33-37 stopni C w zależności od temp otoczenia)

 

Dodam, że pomiar wykonywany jest natychmiast po uruchomieniu komputera (po całonocnym wcześniejszym wyłączeniu) więc napewno nie zdaży sie nawet rozgrzać wnętrze całej obudowy by pokazywało o 10 C więcej. Chyba że czujnik jest bardzo blisko chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System temp - to na pewno nie temp chipsetu - jest to temp powietrza w okolicy NB - stąd przy fabrycznym coolerku który dmucha w każdą strone masz niską temp a przy innym większą (bo nie wieje na czujnik) - ja mierzyłem temp radiatora zewnętrznym czujnikiem to na NB i przy stosowaniu takiego radiatorka z GF2MX temp dochodziły do 60st.C - wystarczylo dać papsta 40x40mm puszczonego na 5V i już utrzymują się w okolicy 40-42st.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jest już nowy oficjalny bios do MSI K8N SLI Platinum wersja 3.6 oraz nowe sterowniki do RAID, Sound Blastera, i nForce4 64/32bit wszystko na stronie MSI.

U mnie po wgraniu biosu da się ustawić FSB nawet powyżej 300 ale wtedy jedyne działające ustawienie pamięci przy którym komp wstaje to 100 :( do wyboru z poziomu biosu są tylko 100,133,166 i 200). Wcześniej na oficjalnym biosie 3.1 ustawiałem sobie FSB na 288 HTx3 i pamięci na 140 co dawało jej rzeczywistą częstotliwość zbliżoną do 200MHz. Moje pamięci to Twinmosy 2x512MB CL2.5 a procek AMD Athlon 64 3000+ (Winchester). Jedyne co zmieniam w ustawieniach pamięci to jej częstotliwość z 200 zamieniam na 100 oraz CR z 2T na 1T . Jak myślicie czy możliwe jest że zamieniając jakieś inne parametry pamięci da się wystartować z ustawieniem 133 żeby jej rzeczywista częstotliwość była zbliżona do 200?

Pewnie na tej wersji biosu tak już po prostu jest ale może ktoś coś wykombinuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe mobo (jak ruszy mi net w domu dodam do FAQ)

K8N SLI :http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=681

 

Edit:

 

Nie wiem czy zauważyliście dodatkowe gniazdo zasilania obok górnego slotu PCI-E :blink:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups… :mur: właściwie to sobie sam odpowiedziałem ale może się komuś przyda wystarczy ręcznie wymusić prace pamięci na np. u mnie na 2.5-3-3-8-1T (bo na auto ustawiają się chyba zbyt agresywne ustawienia przynajmniej jak na moje pamięci) i komp startuje bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem właśnie po walce z 3.6 - po flashu mobo sie w ogóle nie podniosło, do kumpla hotflash na epoxie na 5.06 i ruszyło, potem znowu 3.6 z tym że pełne programowanie (z bootblockiem) i tez zadziałał - nawet da się kręcić na nim - tylko brak dzielników 120/140/150/180 spowodwał ze wróciłem do 5.06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... troche nie bylo mnie na forum...

 

nie zdecydowałem się w kwestii wyboru pamięci.Interesuje mnie zestaw 2x512mb, pamięci powinny chodzić do 250mhz na niezbyt wysokich timingach(cena do ok.650zł). Co proponujecie?

 

1568706[/snapback]

Polecam Hynixy, do kupienia w esc.pl 390zł za 2*512MB, moje pracuja do 262MHz przy napieciu 2.7V (wyzsze vdimm nie robi na nich wrazenia)

 

dla mnie zaletą jest zintegrowany Live24! - EAX3 wpradzie programowo ale nie zwalnia kompa

1570732[/snapback]

Jak to zrobiłes?? jakie sterowniki, ci i gdzie sciagnac?

 

 

Temp chipsetu 48C.

 

Mam watpliwości co do wysokosci temp na NF4?.

1573533[/snapback]

Chlodze chipset pasywnie i dmucham na niego wentylem NONAME 80x80mm@5V i mam temperature max 42st

 

Mysle ze jest to znacznie wydajniesze od systemowego coolerka... zdjalem go godzine po kupnie płyty, wiec nawet nie sprawdzilem jak sie sprawuje :)

 

ja jestem właśnie po walce z 3.6 - po flashu mobo sie w ogóle nie podniosło, do kumpla hotflash na epoxie na 5.06 i ruszyło, potem znowu 3.6 z tym że pełne programowanie (z bootblockiem) i tez zadziałał - nawet da się kręcić na nim - tylko brak dzielników 120/140/150/180 spowodwał ze wróciłem do 5.06

1576185[/snapback]

czyli po flashu komp moze wogole nie ruszyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłes?? jakie sterowniki, ci i gdzie sciagnac?

nic nie trzeba robić - poprostu stery od creativa i masz EAX3

czyli po flashu komp moze wogole nie ruszyc??

1576581[/snapback]

może - u mnie nawet nie pisnął :| - z tego co zauważyłem to nie programował mi za pierwszym razem BootBlocka i dlatego mogły być takie cyrki - następnym razem wrzuciłem mu żeby całą kostke zaprogramował i było już ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..) może - u mnie nawet nie pisnął :| - z tego co zauważyłem to nie programował mi za pierwszym razem BootBlocka i dlatego mogły być takie cyrki - następnym razem wrzuciłem mu żeby całą kostke zaprogramował i było już ok

Czym programowałeś że miałeś możliwość zdefiniowania, że bootblock ma być nadpisywany?. Użyłeś programu z archiwum biosa 3.6 czy jakiegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

jaka jest dokladnie roznica pomiedzy chipsetami nForce4 i nForce4 Ultra? Wyczytalem gdzies ze roznica jest brak wbudowanego firewalla i mniejsza predkosc HT (odpowiednio 4x/5x).

Ale cos mi sie nie zgadza jesli chodzi o plyte MSI K8N Neo4-F ktora posiadam. Posiada chipset nForce4 ale HT jest 5x. I czy ta plyta posiada wbudowanego firewalla?

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

wlasnie do piatku musze sie zdecydowac na mobo

mam 2 kandydatow:

msi platinum

albo dfi ultra

 

czemu piszecie ze z dfi jest wiecej problemow niz to warte?

z tego co tutaj przeczytalem to w msi tez jest sporo zabawy

jakies konkretne bledy w dfi ze jednak powinienem kupic msi?

moze ktos na zasadzie plusow i minusow porownac obie plyty?

 

moj procek ma miec power

podobno idzie na 2800 przy def vcore

sli mnie nie interesuje

pamieci docelowo maja byc vitesty (czy jak one sie tam nazywaja dokladnie)

 

z tego co widze to plusem msi jest cena jednak duzo nizsza od dfi

co jeszcze?

 

pomozcie dobrze wydac kase

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czytałem topic ale nie znalazłem (przeoczyłem) odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Otóż mam zasiłkę Chieftec GPS-350BB-101L ATX20, a z tego co się orientuję płyta MSI K8N SLI Platinium ma wejście ATX24, czy będę mógł podłączyć mój zasilacz bez problemu (czyli z pominięciem 4 pinów) ? A tak poza tym czy mój zasilacz da radę takiemu zestawowi: Venice 3000+, MSI K8N SLI Platinium, GF 6600? Dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czytałem topic ale nie znalazłem (przeoczyłem) odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Otóż mam zasiłkę Chieftec GPS-350BB-101L ATX20, a z tego co się orientuję płyta MSI K8N SLI Platinium ma wejście ATX24, czy będę mógł podłączyć mój zasilacz bez problemu (czyli z pominięciem 4 pinów) ? A tak poza tym czy mój zasilacz da radę takiemu zestawowi: Venice 3000+, MSI K8N SLI Platinium, GF 6600? Dzięki za odpowiedź :D

1579087[/snapback]

To co w sygnaturce mam zasilane 420W NeoTEC'iem z przelotką 20pin>24pin i zasilacz nie grzeje sie, mimo iz wentyl chodzi na 6V.

Konfiguracje mam podobną co Ty chcesz zlozyc, tylko ze u mnie pracuja co najmniej 4 dyski twarde :) wiec 360 W z jednym dyskiem powinno starczyc. Kup przelotkę na 24 pin, jesli nie wiesz gdzie to mogę Ci sprzedac takie ustrojstwo...

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w sygnaturce mam zasilane 420W NeoTEC'iem z przelotką 20pin>24pin i zasilacz nie grzeje sie, mimo iz wentyl chodzi na 6V.

Konfiguracje mam podobną co Ty chcesz zlozyc, tylko ze u mnie pracuja co najmniej 4 dyski twarde :) wiec 360 W z jednym dyskiem powinno starczyc. Kup przelotkę na 24 pin, jesli nie wiesz gdzie to mogę Ci sprzedac takie ustrojstwo...

1579331[/snapback]

Ooo dzięki za zainteresowanie. Na razie się przymierzam dopiero do przejścia na A64 więc jeszcze przelotki nie potrzebuję :D Ale z ciekawości podaj mi na PW cenę tej przelotki :D Mam kurde 2 dyski i 2 nagrywary, z jednej będę mógł zrezygnować ale z dysia to już raczej nie. O o/c też nie myślę (do czasu zakupu nowego zasilacza) więc może wystarczy mi ten Chieftec... no w każdym razie wyjdzie w praniu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie jak wylaczyc sprawdzanie flopki podczas bootowania? cholernie wkurzajacy jest ten dzwiek (w biosie to sie chyba nazywalo fdd seek a teraz juz takiej opcji nie ma)

i jak wlaczyc num locka podczas bootowania?

posiadam plyte msi k8n neo4-f, bios v1.4

i przy okazji czy ta plyta ma wbudowanego firewalla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmsydney ustaw wszystkie Boot Device jako HDD lub CDROM - potem jest chyba other boot device (czy check other boot device) - daj na disabled

1579579[/snapback]

to nic nie da, dowiedzialem sie na forum msi ze nie ma takich opcji w oficjalnych wersjach biosow (fdd seek jak i numlock).

a teraz takie pytanie: ponoc na plycie neo4-f z biosem oficjalnym v1.3 lub wyzszym nie mozna ustawic szyny powyzej 229 bo konczy sie to ciemnym ekranem tak jak w moim przypadku (pamiec na 100, ht x1), gdzies wyczytalem ze na biose v1.2 oraz nieoficjalnych wszystko dziala poprawnie (i na tych nieoficjalnych sa te opcje o ktore mi chodzilo). czy ktos to moze potwierdzic? znalazlem biosy ( http://www.lejabeach.com/MSIK8N/k8nneo4ultra/k8nneo4.html

) do plyt neo4 platinum ale wydaje mi sie ze biosy do kazdej plyty neo4 (msi-7125) sa takie same.

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladniej ten problem jest opisany tutaj

Neo4-F Overclocking problems

Z tego co jest napisane to na wersji oficjalnej biosu v1.3 i nizszej oraz 1.6 oraz nieoficjalnej (np 1.71) wszystko dziala.

Tu link do strony z biosami:Neo4 Bioses

Ale jest pewna nieprawidlowosc. Na stronie oficjalnej MSI do plyt z seri K8N Neo4 NIE MA biosow w wersji 1.3 oraz 1.6!!!! I teraz juz zglupialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 to jeszcze beta i sam czekam kiedy będzie oficjalny.1.3 cholera wie dlaczego usunęli.Po kupnie płyty miałem właśnie 1.3 i on wcale nie rozwiązuje problemu,jest lepiej niż na 1.4 i 1.5 ,ale nie doskonale.Tak jak pisałem wcześniej,problemy pojawiają się przy starcie kompa.Zauwazyłem,że kiedy jest problem z restartem świecą się diody od powera i hdd.Hdd po kilkunastu sekundach gaśnie wtedy twardy reset i powinien ruszyć ale takie rozwiązanie mnie nie rajcuje.Wiem,że to nie wina proca bo w windzie podkręcałem go o wiele więcej.Ustawienia HTT zmieniałem,pamięci też .Różnica pomiędzy ultra a zwykłym nf4 to brak sata2 i właśnie firewalla,ale ja po instalacji sterów mam firewalla nvidia dlatego nie bardzo wiem o co chodzi.HTT x4 mająpłyty z nforce 4 x4 (siakoś tak się to nazywa).Acha na 1.3 ustawiałem fsb do chyba 235 i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to w takim razie trzeba poczekac na oficjalna wersje 1.6, chyba ze ktos instalowal te modowane (maja ponoc wiecej opcji)

a co do firewalla, gdzie masz opcje do tego firewalla? zainstalowalem caly ten pakiet sterow do nforce4 i nie mam pojecia gdzie to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K8N SLI Platinum bios 5.06 Testuję układ 4x512 Geil Ultrax (tccd)

 

Link do całego testu: http://217.172.39.212/~forum/index.php?showtopic=147020

 

Na tej płycie i przy tym biosie dobrze działją wam wszystkie dzielniki pamięci? Bo mam dziwne przeczucie, że coś jest nie bardzo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to w takim razie trzeba poczekac na oficjalna wersje 1.6, chyba ze ktos instalowal te modowane (maja ponoc wiecej opcji)

a co do firewalla, gdzie masz opcje do tego firewalla? zainstalowalem caly ten pakiet sterow do nforce4 i nie mam pojecia gdzie to jest

1581444[/snapback]

Już nie pamiętam bo go wywaliłem,pomimo wielu prób nie chodziło mi p2p,ale instalator z tego co pamiętam pytał czy go zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, czy karty montowane w PCI, ale na 5v (te z 1 wcięciem), tj.: DVB, wiele TV, nie powodują konfliktów :?: .Czytałem o niestabilności szczególnie skystara 2 na nf4, i szybkim padaniu płyt.

K8 neo 4 plat. ciekawa płyta, ale szkoda, by po tygodniu ją zwracać do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K8N SLI Platinum bios 5.06 Testuję układ 4x512 Geil Ultrax (tccd)

 

Na tej płycie i przy tym biosie dobrze działją wam wszystkie dzielniki pamięci? Bo mam dziwne przeczucie, że coś jest nie bardzo :?

1581967[/snapback]

Sprawdzalem dzielniki 200, 180, 166, 150, 133, 100 MHz i w mojej konfiguracji dzialaly prawidlowo... (ale np. 180MHz to w rzeczywistosci 183 MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie i przy tym biosie dobrze działją wam wszystkie dzielniki pamięci? Bo mam dziwne przeczucie, że coś jest nie bardzo :?

1581967[/snapback]

niby działały - ale czasami miałem wrażenie że coś jest nie tak - zwisy, restarty przy pewnych ustawieniach po przestawieniu na 200/166 był spokój. Zresztą jeżeli wszystko jest ok z tymi dzielnikami to czemu je usunięto z ostatniego oficjalnego biosu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...