Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

ok zaraz spróbuje to zrobic. z tymi parametrami nie kombinowałem:) tylko z/f

na płycie nie widze żadnej takiej zworki! moze ktoś tutaj wie o takiej zworce bo mi nic nie wiadomo (ani instrukcja ani fora ani producent).

dzwoniłem po servisach, nawet do chłopaków w angela.pl i każdego zatyka ;) kurde pokręcone na maksa.

do sprzedającego dzowniłem mam w poniedziałek odesłac płyte jak nie poradze sobie :( ale ja chce juz sie nią bawic:)

jak ktos coś wie proszę pisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą niemożnością wejśćia do biosu na płytach MSI to już wcześniej czytałem, że tak połowa osób miała po wgraniu jakiegoś najnowszego jakiś czas temu biosu :wink: generalnie to się naczytałem, że MSI pisze oprogramowanie do płyt hmm niezbyt dokładnie... Jak te osoby rozwiązały problem to już niestety nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moge wiejść do bios :) wgrałem najstarszy bios 3.0 i moge wejść do biosu, ale strasznie kiepski ten bios :(

Jak zainstaluje jaki kolwiek nowszy (>3.4) zaraz znów to samo:( zawiesza sie po nacisnięciu DELL (czarny ekran i miga kursor w lewym górnym rekranu) :( wiec dalej się męcze (sciągam bios Murdocka może pomoże :)

Mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego nie mam dzwięku w SBLive? Mam zasilacz z -5V (neotec maximus 440w), instaluje sterowniki i kicha :/ odtwarza w winampie dzwięk ale nic nie słychac w głosnikach:(

Jak ktoś ma nowe pomysły to prosze o rady:)

 

ps znalazłem takie coś odnośnie biosu ale nic nie dały te biosy (troche zreszta pomieszane są:(

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam do ciekawostek :( - po wgraniu biosu 3.9 pojawił się problem z obsługą dysków.

I tak - jeśli odpale system z pojedyńczego sata lub ata ,wszystko jest ok - widzi 2 dyski w raid0 sata2 i siebie nawzajem(ata i sata).

Natomiast odpalenie sys. z raid kończy się komunikatem o błędnej konf.dysku startowego ???(oczywiscie gdy są podpięte inne dyski razem z raid)

Problem nie występuje gdy raid jest sam - ciekawe???spotkał się ktoś z was z tym?

p.

 

edit.

 

potestowałem ile się dało - wniosek bios 3.9 jest skopany(przez moment myślałem,że może się ten RAID jakoś posypał i dlatego w towarzystwie innych dysków system się z niego nie odpala).

Na starszych biosach i modow. biega ten konf. bez problemu.

Wniosek - jeśli ktoś z was ma jako głowny RAID0 sata2 i jakieś dodatkowe dyski(ata,sata) może mieć problemy.

Edytowane przez mac11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mi to juz nie chce się płakać ale wręcz wyć :mur:

Płyta - MSI K8N Diamond.

Zasilacz - Tagan 580W - U15 ES

Grafa - (GF różne modele)

Ram - ELIXIR DDR 512MB PC400

Składam kompa od jakiegoś czasu i płyta leżała bezczynnie ponad 3 miesiące teraz gdy mam juz wszystko i chcę złożyć do kupy to napotkałem problemy a wiec każda jedna karta graficzna z rodziny GF nie chce zatrybić próbowałem na 5 róznych modelach każda innej firmy (czarny ekran i miga kursor w lewym górnym rogu ekranu). Natomiast każda ATI działa bezproblemowo.

Dodam że dodatkowe zasilanie do karty graficznej. jak i do płyty gł jest podłaczone.Bios wyświetla mi 1.9 więc chyba najnowszy.

Próbowałem zmiane pamieci ram i to nie dało nic :huh:

Tryb SLI w biosie na OFF.

Obecnie siedze na pożyczonej grafie.

Moze ktos wie co z tym zrobić bo ja powoli dostaje kręćka.

Bardzo was proszę o pomoc.

Pozdawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wszystkich posiadaczy MSI Neo4

 

czy ktos mial na tej plycie pamieci G.SKILL - HZ lub inne kosci UCCC

i czy byly przy tym jakies problemy

 

obecnie mam ASUSa A8N-E ultra i kupilem takie pamieci jak wyzej

w sumie jest srednio bo pamieci jednak chodza ale slabe OC

 

czytalm ze gdzies ze ASUSy nie lubia wszelkich pamieci na UCCC

bo maja ustawione ostre timingi ALPHA a nie da sie ich zmienic w biosie

a takie RAMy lubia luzne timingi i wyyysokie FSB

 

w takiej sytuacji chyba czeka mnie zmiana plyty

ale nie chce brac "w ciemno" dlatego pytam m.in. tutaj

(zapytam tez w watku DFI Infinity - bo to drugi kandydat)

Edytowane przez HigBee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem, ale na tym ASUSie alphy możesz zmieniać np. A64 Tweaker'em to sprawdzisz czy to rzeczywiście ich wina.

pamieci podobo potrafia 280 - 300 MHz a mi przy 250 maja problemy z bootowaniem

ale zgadza sie - w sumie mozna A64 Tweaker a potem Clock Gen

tylko ze ja nie chce sie z tym bawic przy kazdym uruchomieniu

ale do sprawdzenia RAMu powinno wystarczyc

chyba ze ktos wie jak przeprogramowac BIOS zeby te Alphy zostaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8N Diamond Plus (MS-7220) - czyli powrot na lono msi, asus za bardzo mnie ograniczal i draznil ;) praktycznie jedyna plyta dobrze zaprojektowana pod SLi z pelnymi slotami pci-e x16. chlodzenie chipsetow wydajne i ciche (regulacja z poziomu biosu 2200-4500rpm). na poczatku mialem male obawy czy ninja wejdzie, ale poszlo bez problemu. sporo opcji w biosie, tak wiec czas na zaatakowanie 40kilo w 3dm03 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają możliwości OC procesora i pamięci? Jaki max vcore? vmem? itd?

teoretycznie, bo praktycznie jeszcze do konca nie sprawdzalem, dla cpu 1,4V +0,75V zdaje sie w krokach co 0,05V, sprawdzilem na 1,4 +0,15V no i cpuz tyle podawal - 1,55V. na pamiatkach max3,2V, mozna przelaczyc zworki na plycie co daje 3,3- 4,1V, ale po nalepce na niej wnioskuje, ze tracimy wtedy gwarancje :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie, bo praktycznie jeszcze do konca nie sprawdzalem, dla cpu 1,4V +0,75V zdaje sie w krokach co 0,05V, sprawdzilem na 1,4 +0,15V no i cpuz tyle podawal - 1,55V. na pamiatkach max3,2V, mozna przelaczyc zworki na plycie co daje 3,3- 4,1V, ale po nalepce na niej wnioskuje, ze tracimy wtedy gwarancje :blink:

A ht(t) wyższe niż 300MHz jest możliwe. Na pclab.pl czytałem, że mieli z tym problem

 

BIOS modowany do K8N SLI Diamond Plus: http://www.msi-forum.de/thread.php?threadid=21636

 

BIOS modowany do K8N SLI Platinum oparty o wersję 3.9: http://www.msi-forum.de/thread.php?threadid=22766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ zastanawiam się na kupnem płyty K8N Diamond (przesiadka na PCI-E). Jakiej firmy kondensatory są montowane w tych płytach, ogólnie z jakich korzysta MSI ??

Czy zdażają sie pady kondensatorów często ?

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik, w trakcie gry po ~15min ze speakera z budy wydobywa sie ~3sec. dźwięk o niskiej częstotliwości, co on oznacza :?:

W sobote robiłem formata, aż do dzisiaj nie było takiego problemu, wszyskto było normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie jakie chlodzenie proponujcie na czipset bo to ktore jest standartowo w K8N SLI Platinum jest tragicznie glosne. Aktualnie mam zalmana pasywnego ale strasznie sie grzeje wiec nici z podkrecania wiekszego niz do 2,2Ghz zwyczajnie poprostu parzy w palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzEEe

 

Tutaj powinieneś cos znaleźć: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=169180

No tak ale DFI to nie K8N czyt. inaczej jest rozmieszczenie, to raz a dwa ***** *** dlaczego do ciezkiej cholery zalman ZM NB47J parzy mnie w rece, czy cos jest nei tak ?! Przeciez to jakis non-sens skoro taki wielki zalman jest tak goracy to ten oryginaly wiatraczek z MSI powinien pojsc z dymem !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale DFI to nie K8N czyt. inaczej jest rozmieszczenie, to raz a dwa ***** *** dlaczego do ciezkiej cholery zalman ZM NB47J parzy mnie w rece, czy cos jest nei tak ?! Przeciez to jakis non-sens skoro taki wielki zalman jest tak goracy to ten oryginaly wiatraczek z MSI powinien pojsc z dymem !!!!!

Inne rozmieszczenie to prawda. Ale same propozycje alternatyw mogą się przydać.

 

Dlaczego parzy? A jest skierowany na niego jakiś nawiew? Jest jakiś "cug" w obudowie?

 

Edit: Pytania o alternatywę chłodzenia chipsetu już pojawiało się w tym wątku, przeszukaj wątek

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne rozmieszczenie to prawda. Ale same propozycje alternatyw mogą się przydać.

 

Dlaczego parzy? A jest skierowany na niego jakiś nawiew? Jest jakiś "cug" w obudowie?

 

Edit: Pytania o alternatywę chłodzenia chipsetu już pojawiało się w tym wątku, przeszukaj wątek

 

Nie wiem wlasnie dlaczego jest taki goracy, aktualnie nawiewu na niego nie ma no chyba ze liczyc to ze buda (TermalTake Soprano z oknem) jest bardzo dobrz chlodzona, Cug ? a co to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wlasnie dlaczego jest taki goracy, aktualnie nawiewu na niego nie ma no chyba ze liczyc to ze buda (TermalTake Soprano z oknem) jest bardzo dobrz chlodzona, Cug ? a co to ?

Najprawdopodobniej przewiew jest zbyt mały i dlatego radiator się przegrzewa. Możesz skierować na niego nawiew z jakiegoś wentylatora? Wtedy zobaczysz czy nadal będzie taki gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przewiew jest zbyt mały i dlatego radiator się przegrzewa. Możesz skierować na niego nawiew z jakiegoś wentylatora? Wtedy zobaczysz czy nadal będzie taki gorący.

Tak zaraz wlasnie mam zamiar przymontowac gdzies wentyl od jakiegos boxa AMD zobaczymy co bedzie. w8 tymczasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...