Skocz do zawartości
sebekw22

Oc P4 Nortwood

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem nie dawno plyte glowna abit ic7 i niestety mam jeszcze felerny zasilacz chcialem zapytac ile pociagnac proca narazie na tym zasilaczu narazie z 2.4 podkrecilem na 2.7 i w prime 95 nie ma zadnych bledów a temperatura w odpoczynku ok 32stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakim cudem mam 35*C w mega obciazeniu ...??

Northwood 1.8GHz do 2.1-2.2GHz jest narazie z FSB 115-120

Przy 133 nie wstaje bo widac ze za mało mocy ma... i sie tnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prescota na normalnym intelowskim chlodzeniu podczas pracy nominalnej 3GHz grzeje sie do 60'c a podkrcony do 3,9GHz grzeje sie tak samo czy to normalne ?

 

poza tym nei chce mi isc 4GHz , botuje sie ale strzela reseta przy ladowaniu winda

macie na to jakas rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prescota na normalnym intelowskim chlodzeniu podczas pracy nominalnej 3GHz grzeje sie do 60'c a podkrcony do 3,9GHz grzeje sie tak samo czy to normalne ?

 

poza tym nei chce mi isc 4GHz , botuje sie ale strzela reseta przy ladowaniu winda

macie na to jakas rade ?

1277178[/snapback]

aa jaki masz zasilacz ?? jakie pamieci ?? jaka plytke ?? powiedz cos wiecej... bo wiesz tak to troszke ciezko :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P4 2.66@3.0, płytę gł. ASUS P4P800-SE, 2x512DDR Hynix D43, Chieftec 420W i mam pytanie, ile wynosi bezpieczna temp. dla tych procesorów?? W tej chwili miewam max. 51-52*C na intelowskim coolerze. Chciałbym jeszcze więcej wycisnąć z procka, ale nie chcę inwestować w chłodzenie, bo i tak pewnie niebawet kupię sobie Prescott'a z 3.0GHz....

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh.. powinien spoko isc wiecej w takim razie niz 3.00 ehyh.. no tak ale nie na tym coolerze .. :( aa jak pytasz o temp .. to w granicach ok 60 jeszcze jest bezpieczna .. aleraczej juz sie nie oplacie jej przekraczac .. na tym intelowskim ... moze zmien na tym paste .. i zobacz .. temp wtedyu powinna spasc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec odpowiadam

 

zasilacz tracer 400v (shit) pamiatki z podlogi z serwisu sklepowego no name ale moze jeszcze w tym miesz 2x512 hynix

a plyta asus P5P800

 

magistrala 260 chyba bo o ile sie nie myle mnoznik jest x15

ale nie wiem czemu sie tak grzeje nawet na tych 3GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zasilacz codegen 300w i pamieci 166 prubowalem pokrecic go na fsb 166 ale jak go odpalilem to nic sie na ekranie nie pojawilo i nie wystartowal tylko wietraki ruszyly. przestawilem zworke cmos juz wiecej nie podkrecalem ale wydaje mi sie ze nie startowal bo nie podwyzszylem napiecia na ramach i procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcial bym troche sprostowac te wasze cherezje :wink: :

 

- Northwoody sie lepiej kreca od Prescotow i to zdecydowanie lepiej. I nie odpowiadac na to ze ktos podkreca 3,0 PresHOTA do 3,9, a Northwood z 2,4 do 3,4 ... bo chyba sie liczy procent o ile sie podkrecilo, a nie to ile sie max wyciagnelo B) .

 

- Northwood sie mniej grzeje, poniewasz ma mniejszy pobor pradu. Przez to wydziela mniej ciepla.

 

- Jezeli macie zasilacz typu NO NAME 300W, to powaznie sie zastanowcie nad zmiana zasilacza, poniewaz jezeli zasilacz zostanie powaznie obciazany przez calego pc, moze nastapic to, iz zamiast 12V bedzie 15V, a to chyba jest jasne czym sie to konczy. Tego typu zasilacze nie maja zadnych zabezpieczen, np termicznych, przepieciowych.

 

Ja osobiscie mam Northwooda 1,8A i wyciagam z niego jedyne 2700 mhz, czyli o jakies 50%. A jezeli ktos pisze ze Prescot sie mu kreci z 3.0 do 3.9 i uznaje za swietny wynik, to wydaje mnie sie to iz jest to poprostu smieszne :wink: .

 

Apropo krecenie Pcota a Nwooda:

 

- Pcot'a mozna ledwo z 2,4 (fsb533) pociagnac na 3,0

- Nwood 2,4 (fsb533) leci bez zajakniecia do 3,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo krecenie Pcota a Nwooda:

 

- Pcot'a mozna ledwo z 2,4 (fsb533) pociagnac na 3,0

- Nwood 2,4 (fsb533) leci bez zajakniecia do 3,4

1280230[/snapback]

 

no ja bym powiedzial troszke na odwroy bo to wlasnie preshota 2.4 kreca do 3.6 aa nordwooda 2.4 jak pojdzie do 3.2 to juz cos ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak .. ale czy slyszales ze northwoody sa wydajniejsze od prescottow ??

1277015[/snapback]

Czasami tak, ale w zaleznosci od zastosowan Prescott przegania i coraz czesciej bedzie szybszy od brata

 

Chcial bym troche sprostowac te wasze cherezje  :wink: :

 

- Northwoody sie lepiej kreca od Prescotow i to zdecydowanie lepiej. I nie odpowiadac na to ze ktos podkreca 3,0 PresHOTA do 3,9, a Northwood z 2,4 do 3,4 ... bo chyba sie liczy procent o ile sie podkrecilo, a nie to ile sie max wyciagnelo  B) .

 

- Northwood sie mniej grzeje, poniewasz ma mniejszy pobor pradu. Przez to wydziela mniej ciepla.

 

- Jezeli macie zasilacz typu NO NAME 300W, to powaznie sie zastanowcie nad zmiana zasilacza, poniewaz jezeli zasilacz zostanie powaznie obciazany przez calego pc, moze nastapic to, iz zamiast 12V bedzie 15V, a to chyba jest jasne czym sie to konczy. Tego typu zasilacze nie maja zadnych zabezpieczen, np termicznych, przepieciowych.

 

Ja osobiscie mam Northwooda 1,8A i wyciagam z niego jedyne 2700 mhz, czyli o jakies 50%. A jezeli ktos pisze ze Prescot sie mu kreci z 3.0 do 3.9 i uznaje za swietny wynik, to wydaje mnie sie to iz jest to poprostu smieszne  :wink: .

 

Apropo krecenie Pcota a Nwooda:

 

- Pcot'a mozna ledwo z 2,4 (fsb533) pociagnac na 3,0

- Nwood 2,4 (fsb533) leci bez zajakniecia do 3,4

1280230[/snapback]

No herezje to jak narazie widac u Ciebie

1. Liczysz stopien podkrecenia w %? Liczy sie koncowy zegar, a nie o ile procent podkreciles. Tak gadajac to NW sie marnie kreci bo z modelu 3,4 zrobisz 3,6, a Presc 3,4GHz idzie wyzej. Liczy sie koncowa wydajnosc podkreconego procesora.

2. Nie prawda. Stepping E0 posiada zmniejszone zapotrzebowanie enegretyczne i model np. 3,2GHz wydziela 84W mocy (taki sam NW to 82W mocy). Po drugie pobor pradu nie przedklada sie liniowo na ilosc wydzielanej mocy cieplnej. Wiec jesli CPU A pobiera wiecej energii elektrycznej to wcale nie oznacza ze bedzie sie wiecej grzal od proca pobierajacego mniej pradu.

3. Osobiscie znam 2 Prescotty 2,4GHz chodzace na codzien jako 3,7GHz i NIE KAZDY NW 2,4GHz chodzi na 3,4GHz wiec nie demonizuj bo tu nie ma zadnej reguly. Kazdy CPU sie inaczej kreci.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.8E i teraz dziala @3.4GHz (w pokoju jest 25 stopni, calkowite chlodzenie PC powietrzem, czekam az najnowszy blok Mate'a wyjdzie w x4pro.pl), ale dziala @3.6GHz kiedy mam pokoj wywietrzony :) Kocham Polska zime!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenie zalezy od punktu siedzenia. Jest wiele aplikacji w ktorych NW jest szybszy od Presca i wiele w ktorych Presc przegania NW. Nie ma tu reguly. Za to Presc posiada sporo szybsze HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to o/c NW to może zobacznie w moim opisie z BOX-wym coolerkiem.

Co do PIV 1.8A To nie widze problemu żeby było 2.88 w lato i 3.1 w zime.

Co do Sprescota 2.4 /533 co z tego że masz 3.6Ghz jak chodzi to gorzej niż 2.4C @ 3.4

Pozatym ważny jest poziom hałasu a w przypadku prescota to chyba oczywiste ze nie jest taki mały.

 

Lancer miał kiedys 3.2 lub 3.4 EE niech sie wypowie na temat northwood-a.

Napewbno grzał sie mniej niż Prescot a był o wiele szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak:

P4 2,8 Northwood (800fsb, jakie to oznaczenie?)

Pentagram qc 80

Asus P4P800-e deluxe

ram Hynix D43

Tagan 380W

 

1. O ile Asus przeklamuje temperatury? Odczyt to w idle 27 stopni! Moja poprzednia plyta odczytywala 34 w idle

2. Gdzie w tej plycie jest regulacja napiecia dla chipsetu?

3. Najwazniejsze- czemu nie moge osiagnac nawet stabilnego 3,2 ??? Na innym kompie Hynixy poszly w dualu 250mhz, wiec czy to wina pamieci? Timingi sa jak z spd, wiec tez nie hamuja. Na 3,2 zwis po pol godz w primie i super pi 16M.

 

Prosze o pare wskazowek (i blagam, bez tekstow w stylu: sprawdz se na google)

 

Pipanol-pl. Bierz prescota. Przynajmniej z kreceniem 3,0 na prescocie problemow nie bylo zadnych.

 

EDIT Znalazlem cos odnosnie temperatur. Ok 5-10 stopni jest zanizone.

 

Reszta pytan zostaje:)

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...