Skocz do zawartości
Gość Cherry_Coke

Jak Sformatowac Dysk ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cherry_Coke

No niestety to niejest takie proste:) format c: odpada wyskakuje error fdisk sie wlacza ale gdy wybieram dysk wyskakuje ze dysk moze miec uszkodzona partycje czy cos takiego (podczas instalki 98 to samo ze moze byc uszkodzona partycja zeby sformatowac ble ble)... wdclener zaczyna formatowac nagle pare errorow i blad probowalem tez formatowac go z instalki xp ale zawiesza sie po wgraniu tych sterow na poczatku... ogolnie jak dysk podlaczam na slave to win zatrzymuje sie podczas ladowania.... bios widzi dysk ale win98 juz nie bo na tym mi sie kiedys ladowal system na xp niema szans sprawdzlaem na kilku plytach na asrocku nawet wyskakuje przy poscie ze dysk jest zabezpieczony haslem WTF? rzecz tyczy sie dysku Barracuda 40gb dysk wczesniej mi dzialal bez problemu:\ potem zmienilem mobo a na starej okazalo sie ze miala uszkodzone jedno ide pod ktory byl podlaczony dysk moze to przez to ? ale 2 dysk ktory tez byl tam podlaczony dziala... dziwna sprawa:)

moze znacie jakis program ktory bo go sformatowal pod dosem bez wysypywania sie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

Wykasuj partycje i od nowa je stworz, a nastepnie sformatuj

1274411[/snapback]

juz tak probowalem robic i z tego co pamieetam cos sie wysypalo ale moge sie mylic;) zaraz sproboje jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Heheh tylko jak on ma teraz zrobić low fromat?? Kiedyś to było w biosach. A teraz niestety juz niema

1275990[/snapback]

pierwszym lepszym programem diagnostycznym producenta dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z samsungiem i sformatowałem programem ze strony producenta ,pomogło ale co do low format to lepiej uwazaj bo nie jest to zalecane (low format jest stosowany przez producenta gdy dysk idzie do sprzedaży),można nawet dysk uszkodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli wdclear wali bledy to nie jest dobrze z tym dyskiem.

sprobuj odpalic wdcleara ale podlacz dysk pod inna tasme...jezeli to nie pomoze to sprobuj hdd regenerator...co on na to powie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta jest oprogramowanie do formatowania niskiego poziomu...www.seagate.com/support/seatools

 

Rowniez na ftp.seagate.com/techsuppt/seagate_utils/ znajduje sie pliczek o nazwie sgatfmt4.zip, ktory umozliwia takie formatowanie...

 

Mam nadzieje, ze sobie poradzisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...