Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

myślę o zmianie karty obecna to 5900xt.Czy warto zmieniać na 6600gt?Czy może pomyślec o 6800?Zależy mi na rozdzielczości 1280*1024 i płynnej grze na minimum średnich detalach w nowych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę o zmianie karty obecna to 5900xt.Czy warto zmieniać na 6600gt?Czy może pomyślec o 6800?Zależy mi na rozdzielczości 1280*1024 i płynnej grze na minimum średnich detalach w nowych grach

1428887[/snapback]

no mysle ze bez problemu 6600gt sobie poradzi z Twoimi wymaganiami ktore napisales wyzej , zalezy jeszcze jakiego kompa masz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano,

czy jest jakis sposob aby ominac testowanie przed zmiana ustrawien core/mem ? imo moj leadtek i tak chodzi zajebiscie dobrze ale chce wiedziec co sie z niego da wycisnac na maxa :)

 

karta chodzila pare tygodni na defaultowym chlodzeniu leadteka, krecona byla do 550/1100. na procu 2ghz w 3dmarku2003 bylo cos ~7800, 3dmark2005 ~3500 (niepamietam zabarzdzo).

gdy z serwisu wrocil moj abit nf7 zalozylem chlodzenie wodne (proc,nb,grafa). proc puszczony na 2.2ghz, grafa jak poprzednio 550/1100 i 2k3 ~8100, 2k5 ~3700. zarzucam automatyczne wyszukanie optymalnych zegarow i karta pokazuje ze moge zarzucic 597/1110, ustawiam 600/1200 i robie test, wszystko ladnie przechodzi. robie testy i w 2k3 mam ~8700, 2k5 ~3900. tego dnia nic wiecej z karty nie wycisnalem bo za kazdym razem chce testowac wieksze ustawienia i wywala blad ze za wysokie zegary ustwiam. dzis znow sprobowalem podkrecic nieco karte i jedynym zegarem jaki sie dal podkrecic byl core z 600 na 610. 10mhz i 2k3 ~9050, 2k5 ~4060

to tyle narazie :) dalej nie idzie przez te testy

 

pare zrzutow ekranu jest pod tym adresem

btw look@temp cpu & gpu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co? wyszlo tak ze niby ci plyta karte spalila czy osohozi?

1430804[/snapback]

hmm, tak mi się zdaje,

spalić (dosłownie) nie spaliła, bo na karcie dało się do biosu wejść

co nie zmienia faktu, że coś w niej padło

w każdym razie związek przyczynowo-skutkowy jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, tak mi się zdaje,

spalić (dosłownie) nie spaliła, bo na karcie dało się do biosu wejść

co nie zmienia faktu, że coś w niej padło

w każdym razie związek przyczynowo-skutkowy jest  :wink:

1430831[/snapback]

No to pech bo mobo nie zareklamujesz skoro przy nim nagrzebales nie?

Ale i tak dobrze ze karte mozesz na gware bo karta drozsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam troche sie nie odzywalem ale sprawa wyglada tak, zakupilem dzisiaj karte geforca 6600gt sparkle wszystko jest ok karte podkrecilem na 1100 pamiec i rdzen na 550 , ale sadze ze jeszcze moge cos wycisnac jeszcze jej nie katowalem :) , ale pytanie mam w innej sprawie w sterownikach nvidia nie widze odczytu temperatury poprostu nie mam takiej opcji stery to 7644 , co trzeba zrobic zebym widzial odczyt temperaturki odrazu powiem ze troche stron przelecialem ale nie znalazlem lekarstwa na swoj problem .

pomoze ktos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam troche sie nie odzywalem ale sprawa wyglada tak, zakupilem dzisiaj karte geforca 6600gt sparkle wszystko jest ok karte podkrecilem na 1100 pamiec i rdzen na 550 , ale sadze ze jeszcze moge cos wycisnac jeszcze jej nie katowalem :) , ale pytanie mam w innej sprawie w sterownikach nvidia nie widze odczytu temperatury poprostu nie mam takiej opcji stery to 7644 , co trzeba zrobic zebym widzial odczyt temperaturki odrazu powiem ze troche stron przelecialem ale nie znalazlem lekarstwa na swoj problem .

pomoze ktos ??

1435762[/snapback]

Przykro mi ale odpowiedź jest taka : SPARKLE nie ma czujnika temperatury :( niestety . Mogę Ci pozazdrościć taktowania karty :D Ja przy 550MHz dla rdzenia mam zielone arty a dla 1100MHz dla pamieci mam zwis w 3dmarku 2003 na CPU TEST :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha takie cos dzieki za informacje a tyle kombinowalem ze sterami ech no ale coz , aha wynik w 3 dmarku podkreconej grafy mam 8100 w 2003 i 3490 w 2005 :) a procek to barton 2500@na fsb 192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wsumie nie wiem czy bym podolal takiemu wyzwaniu jesli chodzi o sprawy ingerowania w bios zgrywania to wsumie boje sie to robic , a swoja droga nie mam w kompie stacji dyskietek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie:

czy jest jakis sposob aby ominac testowanie core/mem przed zmiana ustrawien?

 

610/1200 to duzo ale czy mozna jeszcze wiecej?:D

1436473[/snapback]

 

Pewnie że można :P Wiesz u mnie grafa tak się nie kręci :) Masz "FARTA" :P

Jak kręci Ci się tak ostro ta grafa to daj karcie nadmuch powietrza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa mozna ale kurde niema jak :) na 610/1200 leci bez problemu, zero artefaktow. powyzej tej granicy chocby o 1mhz wyskakuje blad ze... karta nie przetestowana i nie mozna zapisac ustawien lub gdy testuje to jest napisane ze za duze zegary i nie zmieni ustawien.

 

co do chlodzenia to GPU ma 30stopni, na pamieciach sa radiatory

 

zeby nie testowanie to moze mozna by ja puscic np. na 640/1250 nawet z artefaktami :) ale widocznie sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoia karta poprostu wychodzi z parametrów. Nie ma rzadnego programu do jej podkręcania :lol: Widocznie Ci co robili oprogramowanie nieprzewidzieli takiego modelu.

 

 

Najlepiej to sprzedaj swoja która nie mieści się w parametrach :lol: i kup sobie coś co sie mieści :lol: :lol: :lol: :-P :-P :-P :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa mozna ale kurde niema jak :) na 610/1200 leci bez problemu, zero artefaktow. powyzej tej granicy chocby o 1mhz wyskakuje blad ze... karta nie przetestowana i nie mozna zapisac ustawien lub gdy testuje to jest napisane ze za duze zegary i nie zmieni ustawien.

 

co do chlodzenia to GPU ma 30stopni, na pamieciach sa radiatory

 

zeby nie testowanie to moze mozna by ja puscic np. na 640/1250 nawet z artefaktami :) ale widocznie sie nie da

1437046[/snapback]

 

ja się mogę zamienić z Tobą :) moja sie miesci w parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blacktotheblind

 

rivatuner tam zegar mozesz na max 750

apropo do poziomu 620 to duzo modeli sie kreci

1437245[/snapback]

w rivatunerze tez jest test, ktory trzeba przejsc aby ustawienia mogly sie zapisac :D

jedyny plus rivaytunera to to, ze dodal mi +2mhz do mem :) (1202)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test można wyłaczyć :P

1437455[/snapback]

 

panowie mam GRAFE SPARKLE GF6600GT i w RIVA TUNERZE pisze A4 :) czyli revision 04 tak ?? jak tak to czy moge wgrac biosa od O1 revision i krecic tak jak wy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

witam:)

oto kilka konkluzji ktore nasunely mi sie po kilku tygodniowym uzytkowaniu mojej nowej karty :)

 

- jak juz ktos wczesniej zuwazyl prawda jest ze nowe karty z serii 6600 gt maja bardzo duze skoki jesli chodzi o wydajnosc , bo moze skoczyc w grze od maxymalnie duzej np 100 do tragicznie niskiej np 20 klatek kiedy w niektorych grach taka wydajnosc jest nie do przyjecia ze wzgledu na dana specyfikie danej gry np wyscigi i oslawiony nfs under..2 , choc nasze karty potrafia naprawde wiele jesli chodzi o generowanie efektow to jednak brakuje im 256 bitowej magistrali ktora zapewnila by odpowiednia predkosc w przekazywaniu danych i miejsze skoki wydajnosci,Prawde mowiac wolalbym karte ktora generuje ilosc klatek w granicach od min np 30 do max np 60 a nie min 20-15 do max 200 bo co mi po tych chwilowych 200 kiedy za chwile ogladac bede slideshow,no coz nie mozna miec wszystkiego :) i mimo ze mam pewien zal do panow od nvidi o te gierki z potokami to jednak generalnie jestem zadowolony z mojej karty:) i choc tak naprawde stac mnie na owiele wydajniejsza karte z wyszego segmentu to jednak nie widze na razie takiej potrzeby, ale za to szykuje sie do zmiany mobo i proca na system 64 to jednak tylko i wylacznie z checi uzywania nowego systemu i odmlodzenia mojego kompa ,ale poki co moj stary duronek dobrze mi sluzy a nowa karta sprawuje sie niezle:)

 

- moze jeszcze kilka porad dla nowych posiadaczy kart ktorzy maja czesto

problemy ze swoimi nabytkami:)

 

-jesli zakupicie nowa karte to po standartowym czyszczeniu starych sterow i instalacji nowej karty wystapia bledy w wyswietlaniu obrazu koniecznie obejrzyjcie karte i jesli macie na tyle umiejetnosci manualnych :) poprostu zobaczie co kryje sie pod radiatorem lub wentylem!! czesto sa tam fabryczne pasty termiczne ktore zamiast pomagac odprowadzac nadmiar ciepla to wrecz chamuja jego przeplyw oraz poprzez nie dokladne nalozenie radiator lub wentyl nie przylegaja cala powierzchnia !!!! te wszytkie efekty powoduja przegrzewanie sie proca lub pamienci zaleznie od konfiguracji , w takim wypadku ostroznie usuncie stara paste i polozcie nowa ktora kupicie w kazdym sklepie z kompami, jesli to przerasta wasze mozliwosci to szybki zwrot na gwarancje:), ja oczywiscie mialaem wlasnie taka sytuacje, kiedy zaraz po zakupie zainstalowalem karte pierwszy test na zwyklych ustawieniach dal mi bardzo ladne zwiechy i kilka nastepnych rowniez:) chwila zastanowienia lookniecia pod wentyl a tam...kilka smarkow z jakiegos syfu!!! dobrze ze sie proc nie spalil bo praktycznie powyzej polowy powierzchni nie bylo styku z chlodzeniem,pozniej juz tylko nowa pasta i fruuu wszystko tak jak ma byc:)

 

i juz ostatnia porada a wlasciwie spostrzezenie:) : ktos wczesniej uzyl takiego sformulowania ze karty sie wygrzewaja :) i wiecie co jest w tym pewna czesc prawdy !!!! poniewaz pasta termiczna musi miec troche czasu na dojscie do swoich wlasciwych parametrow!! to oczywiscie takie najprostsze porownanie jakie mi przychodzi do glowy:) zas sam procek a wlasciwie material z jakiego jest wykonany rowniez przechodzi jak gdyby proces dogrzewania i staje sie mniej wrazliwy na wzrost temperatury ktora oczywiscie wzrasta wraz z jego wydajnoscia ,oczywiscie nie nalezy jakos bardzo zacierac rece bo wszystko ma swoje granice:) , u mnie na poczatku karta ledwo szla na z 500@900 na 550@1000 a teraz po kilku tygodniach grania i obciazania karty skomplikowana grafa ustawienia poszly na 550@1140 :) -zysk kolejne 143 mhz do przodu i oczywiscie przelozenie na wydajnosc:) , no to chyba tyle

 

ps.jesli ktos ma ta sama grafe co ja i mobo z podobnym prockiem i fsb 133

to niech sie odzezwie z 3dmarkami bo jestem ciekawy ile mnie moj procek blokuje i fsb 133 :) . pozdrawiam z paryza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jesli można sie podczepić pod temat...

 

pytanie mam takie... która z nizej wymienionych warta jest bliższego spojrzenia i wywalenia miesięcznej pensji niejednego Polaka:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15430

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15972

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16061

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16118

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16152

 

zaznaczam że komputronik to tylko linki, kupował będe gdzie taniej... chodzi mi głównie o sam hardware

dzieki za info z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...