Skocz do zawartości
Bull_Byk

Jak Ograniczyć Wysył W Dc ++

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo nie wiem jak w DC++ ograniczyc wysyl. Jak tego nie zrobie to otwarcie jakiejkolwiek strony www graniczy z dlugim oczekiwaniem na jej otwarcie chyba ze odlacze uzytkownikow ale to jest niezby wygodne :/ zreszta tlumaczyc ojcu co ma robic zeby przegladac szybko strony to jeszcze wiekszy problem. Nie wie ktos jak ograniczyc wysyl np do 2-3KB/s?? W eMulu taka opcja istnieje choc niestety obniza to tym samym downlowad (przykladowo jak da sie wysyl 6 do mozna sciagac 24 :/ nie za wygodne ale zawsze cos ale w DC++ sie poddaje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udostepnianie tego w dc grozi banem, wiec uwazaj :}

1276041[/snapback]

Nie wiem czy bana dostane ale na razie program dobrze dziala;) Wlasnie o cos takiego mi chodzilo ;] Dzieki!!!

 

 

P.S.

Niestety nie wiem czemu scheduler nie dziala :(

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uważaj, bo np. w sieci polskich hubów Husaria moga wykryć że używasz netlimitera....

A jak już to wykryją to będzie ban.

No jak Ci się upiecze to dobrze, ale radzę nie ograniczaj za bardzo uploadu.

Zostaw choćby te 60 - 70 % wartości wyjściowych. Nie będzie wtedy wyglądało podejrzanie i bana może nie dostaniesz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie miał dostawać bana, to i tak dostanie czy za ograniczenie 1% czy 99% ;>

1284454[/snapback]

A kto mu kaze udostepniac instalke tego programu? Poza tym, jakie moga miec podstawy do tego, ze uzywa NetLimitera akurat do ograniczania uploadu/downloadu dla DC a nie jakiegos innego programu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywanie netlimitera to najwieksze #$%#^$# ... jestes zwykla pijawa !! sam chcesz sciagac, ale innym juz nie pozwalasz.

Dokładnie! :mur:

 

I to tłumaczenie, a bo mi strony nie działają. Dobre. :lol:

 

Później będzie pytanie jak udostępnić 400 GB danych mając 1, bo mam dysk w serwisie.

 

Odkąd na rynku pojawiły się ogólnodostępne "NetLimitery" i inne podobne programy, ściąganie na DC++ po prostu traci sens! Znalezienie pośród 1000 userów kogoś kto wysyła powyżej 30 KB/s to po prostu święto, a co drugi wysyła między 0,5 - 3 KB/s. Ostatnio DC++ wypada zdecydowanie najgorzej jeśli chodzi o średnią odbierania danych. Najlepiej powiedzieć ściagam na DC++, a strony mi nie chodzą, ja też bym chciał 4 w 1, chciałbym ściągać na DC, na Emule i oglądać TV przez internet i jeszcze grać w gry online z pingiem 3 ms. Sprawa jest prosta, trzeba z czegoś zrezygnować. Strony nie chodzą Ci źle dlatego, że masz obciążony upload, tylko z pewnością rąbiesz na full download, albo udostępniasz ogrom slotów, do poprawnego przeglądania stron wymagany jest minimalny upload. Jeśli masz ADSL sprawę bezapelacyjnie usprawnia CFOS i upload nie ma już w ogóle wpływu na download.

Jak masz problem z uploadem, to wchodź na huby z 1 slotem (jest takich PEŁNO!) i masz ogromną szansę, że gość nie zarwie Ci całego uploadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam maxymalny przesyl 20 kB ograniczam na dc do 15kB zebym mogl sobie bez problemowo chodzic po stronkach to tez uwazasz za bezsensowne? bo mysle ze nie

1287796[/snapback]

Nawiązujac do kolegi powiem tak. Dzialam w sieci lan jestem caly czas za firewallem nie wiem ile mam dokladnie ograniczonego wysylu ale w praktyce wyglada to tak ze czasami wysylam maila np rano i szybko sie wysyla ok 17 KB/s a po poludniu nawet jak nie uzywam p2p to wyslanie 100 kB pliku graniczy z kilkuminutowym wysylaniem. nie wiem jak to do konca dziala ale faktem jest ze gdy uzywam netlemitera to strony jakos moge otwierac a jak nie to albo wylacze p2p(a wtedy nikt nawet 1 bita nie zassie jak rowniez ja!!) albo strony nie otworze przez dluzszy czas. Jakbym mial lacze tylko dla siebie gdzie wiedzialbym dokladnie ile mam do dyspozycji(np 256 wejscia i 32 wyjscia to jasna sprawa ze pozwolilbym wysylac 30 kb) ale na chwile obecna takie cos nie jest mozliwe. Wiec kolega MeHow rozumie ze moze byc wkrzony ale zaraz nazywanie kogos od razu pijawa to przesada!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten CFOS to jest rozumiem cos, co nalezy doinstalowac? Skad to sciagnac i czy jest to odpowiedni plik dla danego modemu, czy moze dla danej uslugi? Prosze o dalesze informacje.

 

 

Rozumiem przycinanie uploadu o pare KB ale czesto sie trafia na ludzi ktorzy maja 10 slotow, a z kazdego leci po 100bajtow/s . Dlatego troszeczke sie wkurzylem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!  :mur:

 

I to tłumaczenie, a bo mi strony nie działają. Dobre.  :lol:

 

Później będzie pytanie jak udostępnić 400 GB danych mając 1, bo mam dysk w serwisie.

 

Odkąd na rynku pojawiły się ogólnodostępne "NetLimitery" i inne podobne programy, ściąganie na DC++ po prostu traci sens! Znalezienie pośród 1000 userów kogoś kto wysyła powyżej 30 KB/s to po prostu święto, a co drugi wysyła między 0,5 - 3 KB/s. Ostatnio DC++ wypada zdecydowanie najgorzej jeśli chodzi o średnią odbierania danych. Najlepiej powiedzieć ściagam na DC++, a strony mi nie chodzą, ja też bym chciał 4 w 1, chciałbym ściągać na DC, na Emule i oglądać TV przez internet i jeszcze grać w gry online z pingiem 3 ms. Sprawa jest prosta, trzeba z czegoś zrezygnować. Strony nie chodzą Ci źle dlatego, że masz obciążony upload, tylko z pewnością rąbiesz na full download, albo udostępniasz ogrom slotów, do poprawnego przeglądania stron wymagany jest minimalny upload. Jeśli masz ADSL sprawę bezapelacyjnie usprawnia CFOS i upload nie ma już w ogóle wpływu na download.

Jak masz problem z uploadem, to wchodź na huby z 1 slotem (jest takich PEŁNO!) i masz ogromną szansę, że gość nie zarwie Ci całego uploadu.

1287710[/snapback]

Oj nie koniecznie... większość ludzi jest za głupich żeby z tego korzystać... :P Winę bym położył raczej na providerów internetowych ktrórzy minimalizując cenę za dostęp do internetu zrezygnowali bardzo z jakości. Np bywa że w sieciach zamiast informatyka jako informatyk pracuje stolarz.... (bo akurat jego znajomy jest właścicielem) a na jakości się to niestety bardzo odbija....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten CFOS to jest rozumiem cos, co nalezy doinstalowac? Skad to sciagnac i czy jest to odpowiedni plik dla danego modemu, czy moze dla danej uslugi? Prosze o dalesze informacje.

Rozumiem przycinanie uploadu o pare KB ale czesto sie trafia na ludzi ktorzy maja 10 slotow, a z kazdego leci po 100bajtow/s . Dlatego troszeczke sie wkurzylem :).

1296074[/snapback]

 

No ok rozumiem Cie. Tez sie mozna wkurzyc. a nawiazaujac jeszcze do wypowiedzi mrtnt powiem tak! moge wejsc na huba gdzie sharing minimum jest 1 GB i 1 slot ale co mi po tym jak nic nie moge tam znalezc?? A co do stronek niestety DC++ zabiera(l) mi caly upload i nawet 0,5 kb na otworzenie strony nie bylo! Download akurat nie jest w pelni wykorzystywany wiec to nie tu lezy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycinanie transferu z jakiegokolwiek powodu przy kozystaniu z dc++ to poprostu chamowa.

 

i nie trafia do mnie argument o zwiekszeniu szybkosci ogladania stron www. chcesz cos takiego? odpal emula.

tacy ludzie zabijaja cala idee sharingu. najgorsze, ze wiekszosc ludzi na dc++ ktorzy robia takie g.wno jest z polski. na niektorych hubach polskie ip sa odrazu banowane. ja poprostu omijam ludzi z polskimi nickami. ciagnie taki odemnie 40kb, nie wiadomo ile w tym samym czasie od innych , ale gdy probuje cos sciagnac od niego jest na poziomie <1kb-przy jednym otwartym slocie. i jak inaczej to wyjasnic jak nie przycinaniem transferu.

potem dochodzi do tego, ze wstyd sie przyznac na czacie, ze jestem z polski. polacy maja opinie pijaw.

 

kolejnym co mnie wk... to ustawienie w settings wartosci connection speed na np. t1. siedzi koles w sieci na dzielonym najslabszym neo na niewiadomo ile kompow, ale ma lan wiec ustawia t1. tylko cymbal jeden z drugim nie pomysli, ze jak wybiera sie kulkanascie zrodel w kolejke, jak jeden sie rozlaczy to nastepne polaczenie otwierane jest z najszybszym zadeklarowanym uzytkownikiem. i w nocy jak nie kontroluje dc to laczy sie z kolesiem 2kb transferu i ciagnie sie glupi kawalek 1200h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycinanie transferu z jakiegokolwiek powodu przy kozystaniu z dc++ to poprostu chamowa.

 

i nie trafia do mnie argument o zwiekszeniu szybkosci ogladania stron www. chcesz cos takiego? odpal emula.

tacy ludzie zabijaja cala idee sharingu. najgorsze, ze wiekszosc ludzi na dc++ ktorzy robia takie g.wno jest z polski. na niektorych hubach polskie ip sa odrazu banowane. ja poprostu omijam ludzi z polskimi nickami. ciagnie taki odemnie 40kb, nie wiadomo ile w tym samym czasie od innych , ale gdy probuje cos sciagnac od niego jest na poziomie <1kb-przy jednym otwartym slocie. i jak inaczej to wyjasnic jak nie przycinaniem transferu.

potem dochodzi do tego, ze wstyd sie przyznac na czacie, ze jestem z polski. polacy maja opinie pijaw.

 

kolejnym co mnie wk... to ustawienie w settings wartosci connection speed na np. t1. siedzi koles w sieci na dzielonym najslabszym neo na niewiadomo ile kompow, ale ma lan wiec ustawia t1. tylko cymbal jeden z drugim nie pomysli, ze jak wybiera sie kulkanascie zrodel w kolejke, jak jeden sie rozlaczy to nastepne polaczenie otwierane jest z najszybszym zadeklarowanym uzytkownikiem. i w nocy jak nie kontroluje dc to laczy sie z kolesiem 2kb transferu i ciagnie sie glupi kawalek 1200h.

1299354[/snapback]

Tak moze polacy maja opinie pijaw ale patrz na to tak. Tylko w polsce jest cos takiego jak sieci osiedlowe(do ktorej ja naleze) ze np 200 osob siedzi na jednym ip i ma lacze np 18 Mbit a do tego z wysylem krucho(wynika to oczywiscie m.in. z zarobkow) a na zachodzie ma ktos nnp takie chello czy cos lepszego(w japoni maja za tanioche 10Mbit of course polska japonia nie bedzie) ale wazne jest to ze przecietny czlowiek to sobie najwyzej na neo pozwoli przy najnizszym transferze, albo wlasnie na bycie w sieci osiedlowej. czegos takiego na swiecie z tego co wiem nie ma(fenomen na skale swiatowa) i tak to wyglada. sorry jakbym mial odpowiednika neostrady za cene 35 zl miesiecznie z tym tylko ze nie byloby ograniczen transferu to udostepnialbym max lacze(no zostawilbym sobie z 2 kb na stronki). ale bedac w sieci osiedlowej to juz sie tak nie da tym bardziej ze czasami otwrcie stronki jak duzo osbo siedzie i nie korzystajac z p2p w ogole graniczy z cudem(akurat nie w mojej sieci ale wielu innych jakie znam). Tyle mam do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycinanie transferu z jakiegokolwiek powodu przy kozystaniu z dc++ to poprostu chamowa.

 

i nie trafia do mnie argument o zwiekszeniu szybkosci ogladania stron www. chcesz cos takiego? odpal emula.

tacy ludzie zabijaja cala idee sharingu. najgorsze, ze wiekszosc ludzi na dc++ ktorzy robia takie g.wno jest z polski. na niektorych hubach polskie ip sa odrazu banowane.

1299354[/snapback]

Zle podchodzisz do sprawy. Sa ludzie ktorzy ograniczaja upload do minimum majac innych gdzies, ale sa tez ludzie, ktorzy zostawia sobie ze 2-3kB/s wolnego uploadu tak, aby moc spokojnie przegladac stronki czy cieszyc sie brakiem laga na IRCu czy w ogole robic cokolwiek innego zwiazanego z interetem i nie czekac wiecznie na wyslanie zapytania do serwera ;) Sa rozni ludzie, powinienes o tym wiedziec. Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...