Skocz do zawartości
nineinch

Prescott 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz boxowe chlodzenie to albo masz plytke asusa albo jakegos dziwnego procka:))

moj ma 70*C full load na pentagramie QC-80Cu

1282537[/snapback]

muj na boxie przerobionym full load ma ma 51 i na magistrali 240 trochę chęci i nie potrzebne lepsze chłodzenie sprawdzone na 2.80 e na 3.0 e na celeronie 2.66 temperatura spada od 10-20 st na zwykłej pascie silikonowej i to przy obrotach 2600 bo nizej niechce mi zejść ale zato procek potrafi mieć 35st w winie a w medal of honor 2 max 52 st ci co radzą kupować QC-80CU to ludzie leniwi kturzy chcą abyś kupował coś co niby jest lepsze a to wszystko jest pod ręką wkład pracy zero gotówki

Edytowane przez mw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tez problem z grzaniem sie procesora otoz ma prescota 3.0 Ghz i na boxowym wentlu mam 61 stopni w Idle

natomiast w stresie mam po paru chwilach 80 stopni max predkosc wntla to wtedy jest ok 3500 obr.

kompletuje chlodzenie wodne bo nie wiem czyto normalne z ta temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tez problem z grzaniem sie procesora otoz ma prescota 3.0  Ghz i na boxowym wentlu mam 61 stopni w  Idle

natomiast w stresie mam po paru chwilach 80 stopni max predkosc wntla to wtedy jest ok 3500 obr.

kompletuje chlodzenie wodne bo nie wiem czyto normalne z ta temperatura

1291991[/snapback]

 

u nie ta sama płyta ten sam proc a takiej temp jaką masz Ty w idle to ja nie widziałem u siebie w stress

 

daj dobra paste , lepsze chłodzenie (niekoniecznie WC) i bedzie gicior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tez problem z grzaniem sie procesora otoz ma prescota 3.0  Ghz i na boxowym wentlu mam 61 stopni w  Idle

natomiast w stresie mam po paru chwilach 80 stopni max predkosc wntla to wtedy jest ok 3500 obr.

kompletuje chlodzenie wodne bo nie wiem czyto normalne z ta temperatura

1291991[/snapback]

Czlowieku jak masz takie temperatory to zbieraj lepiej pieniadze na procka bo niedługo go ugotujesz.

Zanim nie zamontujesz lepszego chłodzenia otworz lepiej obudowe a jak to nie pomoze to unikaj stresu

albo lepiej sprawdz mocowanie chłodzenie albo paste, pamietaj po zdjeciu box chłodzenia wymien paste

to cos co intel daje do swoich radiatorków jest jednorazowego uzytku ale to wie kazdy kto widział ten wynalazek <_<

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja mam otwarta obudowe paste to mam taką co titan dawal do wentla (mialem athlona)a co do docisku to te lapki sie zaciskaja sprezyscie wiec nie wiem co jest moze male obroty wentla?

Ta temperatura mnie przeraz jeszcze dotego dochodzą (ćwierkające cewki jak idzie w stresie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na standardowym coolerq trzymal srednio o 7-10 stopni wiecej niz teraz. aktualnie zmienilem na zalmans 7700 ( ok 1500rpm) - trzyma od 39 w idlu do 60 w stress. Buda wentylowana 4coolermasterami (dwulozyskowe) - 2 wtlaczajace podpiete do fan mate2 chodza najwolniej jak potrafia i 2 wytlaczajace z termiczna kontrolka podpiete na 5v wiec kreca sie srednio 700/1000rpm calosc praktycznie bezglosna ale mysle o matach wyciszajacych

 

szacuneczek

Tso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tez problem z grzaniem sie procesora otoz ma prescota 3.0  Ghz i na boxowym wentlu mam 61 stopni w  Idle

natomiast w stresie mam po paru chwilach 80 stopni max predkosc wntla to wtedy jest ok 3500 obr.

kompletuje chlodzenie wodne bo nie wiem czyto normalne z ta temperatura

1291991[/snapback]

a jakie masz napięcie na procku looknij w biosie!!!

 

 

 

 

-----------------------------

P4E2,8@3,2(14*229)C0:( /Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/LG-DvD,LG-RW/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wierch otworz obudowe, wlacz kompa i dotknij radiatora na procku czy jest goracy, jesli proc ma 60 stopni to powinien byc nawet bardzo goracy, jesli bedzie zimny to plyta moze zawyza? Ja tak mialem na plycie MSI, zmienilem BIOSa na nowszego i odrazu pokazywalo 10 stopni mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperature sprawdzam w windowsie program Mothenboard Monitor (mbm5370) konfigurowany na plyte IC 7

i tam sa temperaturki ( teraz jak pisze posta) system 33C Procesor 62 Power/Aux 49

a co do zalozenia wentla to jak zaciskalem te lapki to dosyc ciezko sprezynowaly pasty dalem cieniutko i to tylko na procesor na radiator nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprawdzilem i radiator jest cieply ale nie gorący a bios to mam wgrany najnowszy sciagniety ze strony Abita

1293775[/snapback]

jakby tam było 80*C to byś sobie łape przyjarał ;) powyżej 60*C palca na procu nie da się utrzymać, 50*C jest bardzo gorący ale jeszcze nie jara łapy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, pierwsza rzecz wywalić ten beton spod radiatora który jest orginalnie, ja wyczyściłem z tego g**** radiator i procka i użyłem zwykłej pasty silkonowej dodawanej przez arctica. Ta operacja zmniejszyła temp mojego procesora z 68st. do max 60 pod stresem przy zamkniętej budzie, brak w niej wentyli tylko zasilacz neoteca z 120mm wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi o to ze ja to nawet przed pierwszym nalozeniem wentylatora zeskrobalem to cos co tam bylo

a co do temperatury to wiem ze jest ona miezona wewnatrz procka tyle ze czytajac forum nie znalazlem tak wysokich temperatur jak u mnie i to mnie martwi

musze jak najszybciej zalozyc wodne chocby na probe bo juz nie wiem co moze byc nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE(kadet1212 @ Feb 20 2005, 10:35)

Przyzwyczjcie się... Albo chłodzenie wodne albo amd...

 

jak czytam takie brednie to az odechciewa mi sie dalej czytac to forum...synku kopnij sie w czolo  :mur:

1287048[/snapback]

 

Niestety ma racje kadet1212, sam siedzialem na intelu 3 lata(p4 od 1.6 do 3.0) i musze przyznac ze prescoty to piekarniki w stosunku do A64 0.09u. Mimo dobrego chlodzenia (XP-120) moj 3.0@3.75 potrafil sie ladnie nagrzac do 60 stopni w zamknietej bydzie, dla porównania 3000+ @ 2520Mhz nagrzewa sie max do 40 stopni. Mozna powiedziec ze to wina czujników ale na P4 rurki od heatpipe byly gorace a na A64 sa zimne. A co do wydajnosci jako nowy uzytkownik A64 nie widze roznicy, prrzy kodowaniu video zachowuje sie niemal identycznie. Głównym powodem zmiany platformy byly temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie ma odrobiny smykalki do racjonalnego zagospodarowania sobie dostepu zimnego powietrza z zewnatrz to faktycznie trzeba kupowac A64

 

:mur: :mur: :mur:

 

naprawde smiac mi sie chce jak czytam takie brednie o piekarnikach itd.

 

co do kodowania video to odszukaj sobie posty turzol'a

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie ma odrobiny smykalki do racjonalnego zagospodarowania sobie dostepu zimnego powietrza z zewnatrz to faktycznie trzeba kupowac A64

 

:mur:  :mur:  :mur:

 

naprawde smiac mi sie chce jak czytam takie brednie o piekarnikach itd.

 

co do kodowania video to odszukaj sobie posty turzol'a

1294367[/snapback]

 

Taka prawda i widze ze sam siebie oszukujesz, myslisz ze mialem kaprys i kupilem sobie A64 ? nie poprostu halas mnie denerwowal, a odnosnie dostepou zimnego powietrza jak nie wiesz to nie wypowiadaj sie bo sam bredzisz, 1x120mm, 2x80mm i 5x92mm chyba ze dla CIebie racjonalne to chlodzenie przemyslowe lol

 

 

Tsoushi

masz racje z tym kaloryferkiem, naprawde to zdawalo egzamin w zime, czesto mialem zakrecony kaloryfer w pokoju bo goraca bylo. Wystarczy postawic termometr na budzie i mamy o 2-6 stopni wieksza niz w innym miejscu pokoju :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie lol bo gdybys zlookal foteczki jakie wlepialem to moze zakumalbys (a moze i nie) z tego co pisalem jaki poziom decybeli wyrzuca z siebie moja maszynka i przy jakich czestotliwosciach lata...dla chcacego nic trudnego...a jak ktos jest niepelnosprytny to trudno

 

zauwazyles moj drogi ze zarowno turzol jak i np. bartezjusz nie zabieraja glosu w takich topicach ? ...ano wlasnie dlatego ze tylko marnujemy swoj czas na udowadnianie dupereli i obalanie poprostu smiesznych teorii ktore tworza jakies lolki i poldebile.Wolny kraj mamy i niech kazdy kupuje co chce...jak ktos zna sie odrobine i orientuje sie w temacie to sam oceni kto p!erdoli farmazony ,a kto nie

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie lol bo gdybys zlookal foteczki jakie wlepialem to moze zakumalbys (a moze i nie) z tego co pisalem jaki poziom decybeli wyrzuca z siebie moja maszynka i przy jakich czestotliwosciach lata...dla chcacego nic trudnego...a jak ktos jest niepelnosprytny to trudno

 

zauwazyles moj drogi ze zarowno turzol jak i np. bartezjusz nie zabieraja glosu w takich topicach ? ...ano wlasnie dlatego ze tylko marnujemy swoj czas na udowadnianie dupereli i obalanie poprostu smiesznych teorii ktore tworza jakies lolki i poldebile.Wolny kraj mamy i niech kazdy kupuje co chce...jak ktos zna sie odrobine i orientuje sie w temacie to sam oceni kto p!erdoli farmazony ,a kto nie

 

EOT

1294470[/snapback]

 

A co za róznica czy wydasz pieniadze na wodne chlodzenie czy na wyciszenie obudowy ? i tak to te same pieniadze dodatkowo wlozone w sprzet które mozna by zaoszczedzic, widze ze odbierasz moje wypowiedzi w ten sposób ze kupilem sobie A64 i chce namówic na to innych. Wracajac do tematu napisalem ze mialm P4 i sie go pozbylem bo wg mnie sie mocno grzeja (tak jak to pisza inni uzytkownicy), mozna temu zaradzic ale nie kazdemu chce sie inwestowac w dobra wyciszona obidowe, sa to dodatkowe koszta na które niekazdego stac ,ze Ciebie stac na kilka wypasionych kart graficznych nie oznacza ze inni moga sobie pozwolic na wyciszanie sprzetu ladujac w to kilkaset zlotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zowu wyczuwam rycezy dzedaj i szitow

wojan dobra ze zlem albo odwrotnei (intel vs amd)

ja jestem czlowiekiem (konsumentem) tam gdzie cos rzuca

dobrego i taniego to spoko

nie mowie o kielbasie z bedronki

 

tam ktos pisal o 80'

chyba letko przegial albo cos mu zle wskazuje

moj ma jak mowiem w stresie 65 (grafika) i w idle 48-51

ale to na tej badziewnej bialej pascie

musze natrzepac srebrnej i powiem wam czy jest ruznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vip troche przeginasz, jak ktoś ma swoje zdanie to nie mieszaj go odrazu z błotem

 

prawda jest taka że ja w stresie na swoim antku 1.7V 2.7GHz mam 45*C na frezzerku64, na tak podpipszonym P4 pewnie bym tam zobaczył 65*C grzeją się bardzo te klocki ale jak będzie w praktyce o tym się przekonamy już jutro, bo zamówiłem P4 3GHz do tego abita ag8-3rd eye zobaczymy bezpośrednią konfrontacje pomiędzy obdydwoma klockami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem zmiany platformy byly temperatury.

zmieniłes platforme z powodu 10 czy 15 st róznicy na procku??( nie wiem jaka miałes płyte pod p4 -nie chce mi sie szukac-zakladam ze abita zawyzajacego temp o 10st) :lol: :lol:

 

ale skoro nie widzisz róznicy pomiedzy platformami- to bez urazy - ale faktycznie p4 nie było dla Ciebie

 

ps. dajcie Panowie spokoj z tą temp - co za róznica dla procesora czy ma 50st czy 60st- zapewniam Was ze dla niego żadna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiąc suche compare różnica pomięczy p4 a a64 to jakieś 15* wcale mało nie jest, a czy proc moż pracować z tą temp to już inna bajka, wiekszośc kart graficznych na stocku nagrzewa się do 70*C i to szerokiej żeszy ludzi nie przeszkadza niektórzy nawet sobie z tym poradzili, i dużo w związku z tym przetaktowali swoje układy.

 

fakt jest faktem p4 grzeje się dużo bardziej niżeli a64, oba procesor mogą pracować ładnie podkręcone, temperatura nie ujmuje im stabilności czy czegokolwiek, ja tam lubie mieć ciepło w pokoju i mnie interesuje głównie wydajnośc procesora a nie jego temperatura, procesor mam na 2 letniej gwarancji jak coś się zje... wymienia na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiąc suche compare różnica pomięczy p4 a a64 to jakieś 15* wcale mało nie jest, a czy proc moż pracować z tą temp to już inna bajka, wiekszośc kart graficznych na stocku nagrzewa się do 70*C i to szerokiej żeszy ludzi nie przeszkadza niektórzy nawet sobie z tym poradzili, i dużo w związku z tym przetaktowali swoje układy.

 

fakt jest faktem p4 grzeje się dużo bardziej niżeli a64, oba procesor mogą pracować ładnie podkręcone, temperatura nie ujmuje im stabilności czy czegokolwiek, ja tam lubie mieć ciepło w pokoju i mnie interesuje głównie wydajnośc procesora a nie jego temperatura, procesor mam na 2 letniej gwarancji jak coś się zje... wymienia na nowy.

1294768[/snapback]

no prosteeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnei ze dla tego nic nie kombinuje

w koncu jest gwarancja

i tak go prawie wogole nie krece

puki mi sie nie wiesza przy pracy jest ok

tak nawiasem to ja zaczalem ten topic

ale nie po to by sie klucic czy amd jest lepsze

ale po to by zapytac czy wasze takie same procki grzeja sie tak samo jak moj czy coz tym moim jest nie tak

 

odpowiedzi i to dosc liczne uzyskalem za co dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłes platforme z powodu 10 czy 15 st róznicy na procku??( nie wiem jaka miałes płyte pod p4 -nie chce mi sie szukac-zakladam ze abita zawyzajacego temp o 10st)  :lol:  :lol:

 

ale skoro nie widzisz róznicy pomiedzy platformami- to bez urazy - ale faktycznie p4 nie było dla Ciebie

 

ps. dajcie Panowie spokoj z tą temp - co za róznica dla procesora czy ma 50st czy 60st- zapewniam Was ze dla niego żadna

1294716[/snapback]

Posiadalem najpierw Abita IS7-E a pozniej IC7-G i na obu plytach to samo, i nie pisz o tym ze zawyrza tem bo wiem o tym dokladnie, akurat moj tego nie robil, pisalem wczesniej ze Xp120 mocno sie nagrzwal przy podkreconym cpu. Mi nie chodzi o temperatury bo poradzic sobie z nimi to nie problem, wystarczy dobra wentylacja i tak zrobilem, nawet pomimo podlaczenia wentylatorów na 5 volt bylo glosno, teraz nie musze miec takiego przewiewu, 120mm wystarcza. Dodam ze przy tak podkreconym cpu nawet plyta sie bardzo mocno nagrzewala (mosfety) i przy okazji inne elementy w obudowie kompa, dla przykladu dzis sprawdzalem i temp dysku teraz jest o 4-6 stopni mniejsza dla dysku jest to dosc wazne.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...