Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Tylko nie zniechecaj sie na poczatku bo gra ma dziwne sterowanie, ale szybk osie czlowiek przywyczaja i wg. mnie system sterowania postacia jest niezly, mogliby zostawic taki w G3 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zniechecaj sie na poczatku bo gra ma dziwne sterowanie, ale szybk osie czlowiek przywyczaja i wg. mnie system sterowania postacia jest niezly, mogliby zostawic taki w G3 ;]

Zgoda - pod warunkiem, ze dadza mozliwosc sterowania padem. IMHO system sterowania w Gothicu (obu czesciach, choc bardziej w jedynce) jest wrecz stworzony do pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Na padach sie nie znam to sie nie wypowiadam ;] w kazdym razie na klawiaturze sterowanie sprawialo sie okej, ale np. w 1 byl dzwiny blad z "placeniem kasy". Tzn brylki mozna bylo sprzedawcy dawac po jednej, i gdy np. przedmito kosztoal 500 brylek to musielismy trzymac strzalke w bok i "ctrl" z 5 minut zeby kasa sie przelala :P ale w 2 to juz poprawili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojeeeeej Jake79 jesli obrazilo cie to ze to co napisales jest obciachowe to.... BUAHAHAHAHA wez se daj na luz bo masz chyba wszystkie zylki spiete jak sie wypowiadasz i mozna cie urazic piszac twojego nicka z malej litery.

 

Co do niewidzialnych scian to powinienes sobie to wpisac w sygnaturke "na-na na na na - oblivion ma niewiedzialne sciany te-re fe-re" i wtedy nie musial bys tego pisac w kazdym poscie. Juz ci pare osob wytlumaczylo o co kaman z niewidzialnymi scianami i w kazdym RPG z otwarta mapa MUSZA byc takie badz inne ograniczenia. I tak w Oblivionie przewazaja wysokie zbocza odcianajace gracza od tej zlowieszczej niewidzialnej zradzieckiej sciany ale wiesz.... nie sposob cala mape wysokimi gorami odgrodzic, a co jak wyjdzie dodatek pszerzajacy kraine? Bedzie wprowadzenie ".... i nastapilo wielkie trzesienie ziemi ktore rozwarlo czeluscia gorskie i otworzylo droge do nowej krainy" ?

Boze nawet mi sie nie chce dalej pisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojeeeeej Jake79 jesli obrazilo cie to ze to co napisales jest obciachowe to.... BUAHAHAHAHA wez se daj na luz bo masz chyba wszystkie zylki spiete jak sie wypowiadasz i mozna cie urazic piszac twojego nicka z malej litery.

 

Co do niewidzialnych scian to powinienes sobie to wpisac w sygnaturke "na-na na na na - oblivion ma niewiedzialne sciany te-re fe-re" i wtedy nie musial bys tego pisac w kazdym poscie. Juz ci pare osob wytlumaczylo o co kaman z niewidzialnymi scianami i w kazdym RPG z otwarta mapa MUSZA byc takie badz inne ograniczenia. I tak w Oblivionie przewazaja wysokie zbocza odcianajace gracza od tej zlowieszczej niewidzialnej zradzieckiej sciany ale wiesz.... nie sposob cala mape wysokimi gorami odgrodzic, a co jak wyjdzie dodatek pszerzajacy kraine? Bedzie wprowadzenie ".... i nastapilo wielkie trzesienie ziemi ktore rozwarlo czeluscia gorskie i otworzylo droge do nowej krainy" ?

Boze nawet mi sie nie chce dalej pisac...

 

Bardzo błyskotliwy komentarz, a do tego jak zwykle u kurka rzeczowy i na temat :wink: ...do tego kulturka, że ho ho :wink: ...czekam na kolejne równie inteligentne i pełne humoru wypowiedzi :)

 

...żeby komentarz nie miał długości kurka kurka, podaje link do dość ciekawej stronki - http://gothic.gry-online.pl/

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania z gothic.phx.pl. Ciekawe jakie będą już w ukończonej grze. Jeśli do średnich detali wystarczy 9800 PRO to nie jest najgorzej.

 

# Konfiguracja, która powinna już udźwignąć Gothic 3, aczkolwiek nie pozwoli się cieszyć szczegółową grafiką:

# CPU: Pentium 4 2GHz / AMD 2000+

# RAM: 512 MB

# GPU: GeForce 3 / Radeon 8500 (64 MB)

# OS: Win2k / ME / XP / Vista

# Napęd: DVD-ROM

 

Konfiguracja optymalna, która zapewni grywalność na najwyższym poziomie detali: (włączone wszystkie opcje graficzne)

# CPU: Pentium 4 3GHz / AMD 3000+

# RAM: 1024 MB

# GPU: Geforce 6800 GT / Radeon X800 Pro *

# OS: Win2k / ME / XP / Vista

# Napęd: DVD-ROM

 

*) Do płynnej gry ze średnim stopniem szczegółowości powinny wystarczyć karty graficzne GeForce 5900 / Radeon 9800 PRO.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a panowie z gothic.phx.pl skad maja te wymagania?

pewnie z oficjalnego forum o g3 , btw podobno gothic 3 ma miec skalowanie npc :/

 

Hardware requirements: Attention ! "RunsBest" (maximum):

 

* Athlon 64 3000+/P4 2,8 GHz

* 1 Gbyte RAM

* Geforce 6800 GT/Radeon X800 Pro

* Highest detail (4xFSAA and 8:1 AF), Geforce 7800 GT/GTX or

* Ati Radeon X1000-series is necessary !

 

 

* The minimum requirements are not know by now, but they should probably be like:

o 2 GHz Pentium 4/AMD 2000+

o 1024 MB Ram

o 64 MB graphics card

o Windows 2000, ME, XP, Vista

o DVD-Rom

o DirectX 8.0

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1gb ramu w minimum requirments, moze zoptymalizuja cos pod 2gb ramu. Bo w Oblivionie trzeba kombinowac z ini.

Bazujac na tych domyslach i spekulacjach (niestety) gothic3 moze miec ciut mniejsze wymagania niz Obek.

 

Ogladalem screeny z Gothica3 ostatnio i jestem pod wrazeniem. Grafika jest bardziej surowa i przedstawia bardziej prymitywna cywilizacje, przypomina mi to klimaty 13 wojownika z banderasem. Ciekawe czy wstawia jakies zaawansowane miasto z cyklu "ostatani bastion ludzi" W srodowisku wladcy bylo w Oblivionie tez. Fajnie sie to sprawdza na zasadzie kontrastu, stylu zycia itp. Zobaczymy. Ja jestem bardzo ciekaw co powstanie bo przeciekow malo i duzo nie wiadomo o grze :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Minimalne wymagania ma jak Ghotic 2...

 

512 mb ramu? Hehe, no nie wiem, w G2 na 512 sie wkurzalem tylko ze ciagle sie tnie, na 1 GB tez potrafilo... wiec nie wiem.

 

Tripsta na minimum podaje 1 gb, a daniel 512 ;) Wiec widze ze te wymagania to chyba przez was wymyslone.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblivion pojdzie na 8500 jak sie wymusi nizsze shadery wylaczy trawe i drzewa :lol2:

Zapomniałeś przy tym dodać, że wtedy gra wygląda a la Gothic I, a framerate i tak nie jest stabilny :wink:...zresztą gdyby nieudany slinik był jedynym problemem Obliviona byłoby git :wink:

 

Biorąc pod uwagę GII i Morrowind o wymagania i stabilność GIII nie należy się zbytnio martwić; inaczej mówiąc - tak kiepski engine jak w Oblivionie nie trafia się co dzień :wink: , dlatego GIII prawdopodobnie będzie pod tym względem o wiele lepszy (skądinąd - stworzyć gorszy engine niż w Oblivionie to nie lada wyzwanie :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm gdzies, kiedys... obilo sie mi o uszy ze G3 jest robiony na engine Obka... wiec zle slyszalem?

 

Prosze nie bijcie ;)

To prawda - "Nowy silnik, nazywany Genome Engine, składa się z różnych licencjonowanych modułów, SDK, jak również dużych części samodzielnie rozbudowanego oprogramowania. Jednym z licencjonowanych komponentów jest silnik Gamebryo, wykorzystany do tworzenia wielu gier, m.in The Elder Scrolls IV: Oblivion, Die Gilde 2. Piranha Bytes modyfikuje poszczególne partie silnika przystosowując go na potrzeby Gothic 3. Grę obsłużą wszystkie nowe chipy graficzne, ale twórcy skupiają się głównie na chipach NVIDIA."

 

Co innego jednak engine w stanie kompletnego niedporacowania (vide Oblivion :wink: ) a co innego optymalizacja takiego właśnie silnika :). Ten sam engine po optymalizacji przez chłpoców z Piranii napewno będzie znacznie bardziej stabilny i pozwoli na w pełni komfortową grę (co przy Oblivion w zasdzie jest niemożliwe).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania ma jak Ghotic 2...

 

512 mb ramu? Hehe, no nie wiem, w G2 na 512 sie wkurzalem tylko ze ciagle sie tnie, na 1 GB tez potrafilo... wiec nie wiem.

 

Tripsta na minimum podaje 1 gb, a daniel 512 ;) Wiec widze ze te wymagania to chyba przez was wymyslone.

http://forum.jowood.de/showthread.php?t=114813

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obliwionie spaprali kompletnie....trawe tak trawe (jesli chodzi o to co spaprali w grafice :-) ), wylaczcie kompletnie i sprawdzcie, u mnie z 12fps od razu 30-40fps (otwarte przestrzenie)

 

taki maly ot. W sumie przez pierd0ly tak to zle wypadlo finalnie. Pewnie nauczeni tym koderzy z piranii nie umocza.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tripsta na minimum podaje 1 gb, a daniel 512 ;) Wiec widze ze te wymagania to chyba przez was wymyslone.

 

Sam ich nie wymyśliłem tak pisze na gothic.phx.pl. Jak widać każdy serwis podaje inaczej, więc jeszcze nie wiadomo. Ciekawe czy będę mógł zagrać w G3, bo nawet umnie G2 ciągle przycina, że się nie da grać. System walki podobno ma być lepszy niż w Oblivionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...