Skocz do zawartości
Janex

Gry Na Amige

Rekomendowane odpowiedzi

Mam amige i mam problem: mianowicie brakuje mi na nią softu. Komp był niby tani ale "goły". Dyskietki dostałem tak zjechane że nic nie działa nawet workbench nie rusza. Widziałem na necie obrazy dyskietak do amigi ale nie wiem jak je przenieść na nośnik. Czy montaż twardziela pomoże ? I jeszcze jedno: jak podłączyć monitor od pieca do amigi ?

 

Ps: mam model 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością dysk twardy ułatwi nagrywanie ściągniętych obrazów dyskietek na Amigowe dyskietki. A monitor od PC podłącza się za pomocą odpowiedniej przejsciówki i uruchamiając odpowiednie drivery pod workbenchem. Ale niestety bez scandoublera nie pograsz sobie w zdecydowaną wiekszość gier na takim monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A monitor od PC podłącza się za pomocą odpowiedniej przejsciówki i uruchamiając odpowiednie drivery pod workbenchem. Ale niestety bez scandoublera nie pograsz sobie w zdecydowaną wiekszość gier na takim monitorze.

1287229[/snapback]

Przede wszystkim zadna przejsciowka mu nie pomoze skoro ma A600 :roll:, uklady ECS nie generuja trybow ~31 kHz, dopiero w AGA pojawil sie tryb DblPAL, nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zadna przejsciowka mu nie pomoze skoro ma A600 :roll:, uklady ECS nie generuja trybow ~31 kHz, dopiero w AGA pojawil sie tryb DblPAL, nie? :P

1312588[/snapback]

Nie ma DBLPAL, ale jest za to EURO72 i Multiscan, ktore generuja sygnal ~31khz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma DBLPAL, ale jest za to EURO72 i Multiscan, ktore generuja sygnal ~31khz

1312921[/snapback]

A no faktycznie, masz racje, zupelnie zapomnialem o tych trybach... :| Wiesz, od dawna nie mialem do czynienia z ukladami graficznymi Amig (a juz zwlaszcza z OCS/ECS), ich role przejal Cybervision64... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< probem częściowo się rozwiązał ponieważ zakupiłem kolekcję 100 dyskietek do ami za 30zł z przesyłką ale monitora jak nie miałem tak nie mam....

A z ciekawostek: wpadam z kumplem do komisu (graciarni:)) i pytamy o sprzęt do Amisi. Koleś po opanowaniu salwy śmiechu odpowiedział, że jesteśmy pierwsi od 8 lat, którzy o to pytają!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< probem częściowo się rozwiązał ponieważ zakupiłem kolekcję 100 dyskietek do ami za 30zł z przesyłką ale monitora jak nie miałem tak nie mam....

A z ciekawostek: wpadam z kumplem do komisu (graciarni:)) i pytamy o sprzęt do Amisi. Koleś po opanowaniu salwy śmiechu odpowiedział, że jesteśmy pierwsi od 8 lat, którzy o to pytają!!!!!

1322113[/snapback]

...a moze po prostu podpiac Amige do telewizora? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...do komisu (graciarni:)) i pytamy o sprzęt do Amisi.

Ej, chłopie! Ty masz dobry pomysł, muszę sam się przejść po komisach i zadać takie samo dziwaczne (dla nich ;) ) pytanie. A nuż cos u nich leży i zbiera kurz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos to szukaj:

Mortal Kombat 1 i 2

The Settlers

Franko

 

same te trzy gierki starcza Ci na bardzo dlugo. Jak bedziesz sam, to bedziesz meczyl Franko (jak przejdziesz Franko) to Settlers'ów bedziesz meczyl (pamietam jak mialem 7-9 lat i te gierki meczylem) :D

W MK 1 i 2 bedziesz gral jak ktos przyjdzie do Ciebie (nie nudzi się, tak samo jak seria PES'a na PlayStation)...

 

te 3 musisz miec, a reszta taka do pogrania to m. in...

-Jaguar XJ220

-Cannon Fodder

-Super Frog

-Barbarian

-Battle Isle

-Civilization :]

-Colonization :]

-Dune

-Lemmings

-Sensible World of Soccer

-Lotus

-Worms

 

 

kurcze chyba kupie zalatwie sobie skads Amige 500/600... :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lestem w posiadaniu CDTV (wyglda jak wielki magnetowid, z cd-romem, a ogolnie to 500-tka). nigdy nie zapomne całych tygodni spędzonych przed cywilizacją. jest to moja ulubiona gra, nawet na PC grałem w jedynke (ale potem juz w 3)

a takie tytuły jak another world, mortal kombat, czy sensible world of socer albo super frog (zajebista grafika) s znane każdemu amigowcowi :D

pamietam jeszcze jak bawiłem się filemasterem i dodawałem sobie wojsko do cannon soldiers (chyba tak sie ta gra nazywała :P )

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensible World of Soccer (ale tylko do tej edycji, w ktorej prawie bramek sie nie dalo strzelac :]

The Manager

Settlers

Cywilizacja

Agony

Cannon Fodder

 

Te gierki spowodowaly, ze w liceum nie za duzo sie uczylem :] A600 caly czas mam, ostatnio postanowilem ja odkurzyc, zabrzeczala sobie stacja dyskietek i za pare minut cielismy z kumplem w Sensibla. NaglyAtak, zgadzam sie z Toba w 100%, te gierki mialy dusze, albo moze my mielismy wtedy mniej lat? :] pozdro dla wszystkich amigomaniakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby do amigi 600 podlaczyc dysk twardy amisia musi posiadac kikstart w wersji 37.300 lub 37.350 wersj z kikstartem 37.299 oblugiwala dysk o pojemnosci 20mb i niepozlwala na botowanie z niego, pozaty, 1mb ramu to zdecydowanie za malo zeby wpelni korzystac z dobrodziejstwa dysku (poprsotu zadna graz dysku nie pujdzie przy 1 mb bo sam dysk sajmuje jakies 200kb ram jako pamiec cashe oraz workbench dodatkowe 300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A600 z kick37.299 bedzie widziec duze dyski, ale komputer nalezy uruchamic z dyskietki na ktorej bedzie dobre scsi.device.

Fakt, ze przy 1MB pamieci to nic rewelacyjnego, chodz mozna bez wgrywania Workbencha i zmniejszenia buforów dla partycji w miare spokojnie "popracowac/pobawic sie"***

 

***niepotrzebne skreslic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam amige i mam problem: mianowicie brakuje mi na nią softu. Komp był niby tani ale "goły". Dyskietki dostałem tak zjechane że nic nie działa nawet workbench nie rusza. Widziałem na necie obrazy dyskietak do amigi ale nie wiem jak je przenieść na nośnik. Czy montaż twardziela pomoże ? I jeszcze jedno: jak podłączyć monitor od pieca do amigi ?

 

Ps: mam model 600.

1287129[/snapback]

Zdobądź dyskietki z WB i np. programem TwinExpress oraz kabelek null-modem ;)

Może szybkość transmisji nie powala na kolana, ale zawsze coś...

 

PS. Jeśli mieszkasz blisko, to jak załatwisz mi romy 3.0 i podstawki, to nagram Ci każdą grę jaką będziesz chciał :D (zalety posiadania netu na ami ;) )

Edytowane przez C64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby do amigi 600 podlaczyc dysk twardy amisia musi posiadac kikstart w wersji 37.300 lub 37.350 wersj z kikstartem 37.299 oblugiwala dysk o pojemnosci 20mb i niepozlwala na botowanie z niego, pozaty, 1mb ramu to zdecydowanie za malo zeby wpelni korzystac z dobrodziejstwa dysku (poprsotu zadna graz dysku nie pujdzie przy 1 mb bo sam dysk sajmuje jakies 200kb ram jako pamiec cashe oraz workbench dodatkowe 300)

1640076[/snapback]

To chyba zaden problem, wystarczy rozszerzenie pamieci CHIP do 2MB, nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...