Skocz do zawartości
rapra

Fajne Wyniki Podkrecania Pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

Słabe coś te twoje bh6 :wink: . Mialem już w domku pare kostek bh6 26x MHz 2-2-2-5-7-12-2-2-1-1 3.3v :)

1708224[/snapback]

To było testowane na NF3, na swoim 8RDA3+ pro przecież nie sprawdzę max :mur:

raz, że płyta nie osiągnie tyle, dwa, że brakuje mi Vdimm moda... max co sprawdziłem to było

220 2-2-2-5 2.8V real :) Zresztą mało za nią dałem :rolleyes:

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok widze że prawie wszyscy piszą o zwykłych ddr ach

To ja napisze o niezwykłych ddr2.Polskie jest lepsze mówie wam.GoodRamy niby zwykłe 533MHz ale latają na ustawieniach 3-4-4-11 przy 667 a czuje że to nie koniec ich możliwości.Kupiłem je ze 3 miechy temu ale jestem z nich bardzo zadowolony.

 

edit: teraz latają na 3-4-3-8 przy 667 hehe

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyt/zapis/czas oczekiwania...zapodaj wyniki

OK.Sie robi. :D

 

Odczyt : 5074 MB/s

Zapis : 1988 MB/s

Czas : 90,6 ns

Wszystko to przy podkręceniu magistrali do 167(667) na celku.Myśle więc że jest to całkiem ładny wynik zważywszy na proca i pamięci.

 

edit:poprawka :wink:

Odczyt:5112

Zapis:1997

Czas:89.2

niewielka, ale zawsze...

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.Sie robi. :D

 

Odczyt : 5028 MB/s

Zapis : 1897 MB/s

Czas : 90,1 ns

Wszystko to przy podkręceniu magistrali do 167(667) na celku.Myśle więc że jest to całkiem ładny wynik zważywszy na proca i pamięci.

cos sie tobie pomyslilo, to nie o/c :P te memki dzialaja wolniej niz def (fsb 265), a to ze szyna systemowa w nowych intelach jest x4, i tobie wychodzi 667, to nie oznacza ze zrobiles o/c mem 533@667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moje pamiątki na 200MHz 2,5-3-3-8 2T i najsłabszych alphach mają lepszy wynik :wink:

 

zresztą tak jak kolega powiedział :lol:

hehe amd rox :D

 

po tym co kolega wyzje napisal, to myslalem ze ja juz jestem jakis zacofany i na memkach sie nie znam, ale mhz ddr2 chyba tak samo sie przelicza jak to bylo w przypadku ddr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie tobie pomyslilo, to nie o/c :P te memki dzialaja wolniej niz def (fsb 265), a to ze szyna systemowa w nowych intelach jest x4, i tobie wychodzi 667, to nie oznacza ze zrobiles o/c mem 533@667

nie kolego.Nie zabieraj głosu jak się nie znasz. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kolego.Nie zabieraj głosu jak się nie znasz. :angry:

Pomysl logicznie, jak masz taktowanie na celinie 3200, a masz mnoznik 19, to taktowanie masz 166 (ddr333), a standard pamieci to 266 (533 ddr).

 

OET, bo z takim underclockingiem to mozesz sie niewypowiadac w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl logicznie, jak masz taktowanie na celinie 3200, a masz mnoznik 19, to taktowanie masz 166 (ddr333), a standard pamieci to 266 (533 ddr).

 

OET, bo z takim underclockingiem to mozesz sie niewypowiadac w tym temacie

Owszem mam mnożnik 19 co przy 167(667)daje dla pamięci również 667 bo tak mam ustawione i tak pokazują wszystkie programy np Everest.Zresztą nie wiem o co wam chodzi skoro napisałem wyraźnie ,że podkręciłem pamięci DDR2 Goodrama 533MHz na 667 przy niezłych timingach którymi może poszczycić sie np PATRIOT.Zresztą to nie jest temat o procach tylko właśnie o podkręcaniu pamięci.Mi sie to udało i opisałem tutaj to zdarzenie.

Screeny zapodam w edicie to zobaczycie o co mi chodzi skoro zachodzą tu jakieś niejasności.

 

EDIT:

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że cpuid przekłamuje częstotliwość pracy magistrali pamięci powinno być FSB x 2 czyli 166x2=333 a jak widać jest 250 :huh: :unsure: :-|

 

edit:wszystko jedno ale jest tak jak mówie,a obrazek rzeczywiście lekko przesadziłem.

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

Tyle że cpuid przekłamuje częstotliwość pracy magistrali pamięci powinno być FSB x 2 czyli 166x2=333 a jak widać jest 250 :huh: :unsure: :-|

Dołączona grafika

no naprawde wszystko widac na tym screenie;)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrzcie na dzielnik z cpu-z bo on tyczy sie ddr a nie ddr2

do ddr2 jest fsb x dzielnik 2, 2,5, 2,66, 3, 4 na przyklad

 

Dołączona grafika

 

 

fsb 200 dzielnik 2,66 - ram 533

 

 

Dołączona grafika

 

 

fsb 230 dzielnik 2,5 - ram 575

 

 

wiec jesli kolega ustawil dzielnik 4 to ma te 667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrzcie na dzielnik z cpu-z bo on tyczy sie ddr a nie ddr2

do ddr2 jest fsb x dzielnik 2, 2,5, 2,66, 3, 4 na przyklad

 

Dołączona grafika

 

fsb 200 dzielnik 2,66 - ram 533

Dołączona grafika

 

fsb 230 dzielnik 2,5 - ram 575

wiec jesli kolega ustawil dzielnik 4 to ma te 667

No w końcu ktoś sie za mną wstawił(patrz INTEL non AMD!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze cie bardzo - tylko teraz twoi wysmiewcy cos nie maja nic do powiedzenia :P

w zwiazku z tym ze miales racje... :)

wiesz ja raczej nie mam czasu zeby 24h siedziec na forum i czekac az ktos mi odpisze na posta

 

koles pisal tak jakby mu chocilo o taktowanie ramu a nie o magistrale, dobra mniejsza z tym i tak wynik nie jest revelka, nawet jak to jest gódram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja raczej nie mam czasu zeby 24h siedziec na forum i czekac az ktos mi odpisze na posta

 

koles pisal tak jakby mu chocilo o taktowanie ramu a nie o magistrale, dobra mniejsza z tym i tak wynik nie jest revelka, nawet jak to jest gódram

samo 667 nie jest ale z takimi timigami jest niezle bo geile 533@667 maja 5-5-5-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...