Skocz do zawartości
rapra

Fajne Wyniki Podkrecania Pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

jestes do [gluteus maximus]... jesli chodzi o zagadnienia OC...

 

wartość 667 jest wartością szyny QPB [czyli nic innego jak marketing, wiadomo, że większe cyfry ładniej wyglądają :lol: ], rzeczywiste taktowanie FSB wynosi 166 MHz! :mur: i jeśli ustawiłeś dzielniki dla szyny w biosie 1:2 [kolejność -> procesor, szyna pamięci] to jak masz na procku FSB 166MHz, to na pamięciach masz 333 MHz [667 DDR!]... ale ty masz poprostu 1:1 zapewne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes do [gluteus maximus]... jesli chodzi o zagadnienia OC...

 

wartość 667 jest wartością szyny QPB [czyli nic innego jak marketing, wiadomo, że większe cyfry ładniej wyglądają :lol: ], rzeczywiste taktowanie FSB wynosi 166 MHz! :mur: i jeśli ustawiłeś dzielniki dla szyny w biosie 1:2 [kolejność -> procesor, szyna pamięci] to jak masz na procku FSB 166MHz, to na pamięciach masz 333 MHz [667 DDR!]... ale ty masz poprostu 1:1 zapewne...

omg - moze miec pamieci taktowane 667 co juz udowodnilem wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes do [gluteus maximus]... jesli chodzi o zagadnienia OC...

 

wartość 667 jest wartością szyny QPB [czyli nic innego jak marketing, wiadomo, że większe cyfry ładniej wyglądają :lol: ], rzeczywiste taktowanie FSB wynosi 166 MHz! :mur: i jeśli ustawiłeś dzielniki dla szyny w biosie 1:2 [kolejność -> procesor, szyna pamięci] to jak masz na procku FSB 166MHz, to na pamięciach masz 333 MHz [667 DDR!]... ale ty masz poprostu 1:1 zapewne...

Skoro doszłeś do tego zapewne to widocznie jesteś lepszy odemnie.Tylko zastanawiam po co się upierasz że mam dzielnik 1:1 skoro tak jak piszesz jest przynajmniej 1:2 czyli jeżeli fsb=167 to pamięci mają 333(real).Opisując to wg norm"sklepowych"(Media Markt nie dla idiotów) fsb 667 a pamięci również 667 - zgadza się??

 

Zresztą zobacz sam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dual przecież (jak sama nazwa wskazuje) ogranicza przepustowosc pamieci i wtedy sa duuuzo slabsze wyniki w pi... :D

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.Może dlatego że mam duala??

Czy wynik będzie lepszy jeżeli uruchomie kompa w singlu??

 

juz ten screen wklejalem!!

powinines miec duzo lepszy czas!

1831557[/snapback]

Pamięci 2x512MB Crucial Ballistix Z505 (Micron 5B D)

 

290MHz 3-3-3-8 1T 2,7V

 

Dołączona grafika

 

Poza TCCD,nie wiem czy inne tyle ciągną ? :wink:

 

to robi :)

ale na czym to nmie wiem

Dołączona grafika

Edytowane przez atek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

to robi :)

ale na czym to nmie wiem

Jeżeli nie wiesz na jakich to kościach ,to nie rozumiem;przecież mogą byc TCCD :wink:

 

Edit

Chyba że mówisz o swoich Ocz Gold i wiesz na 100% ,że to nie TCCD,czy o to chodziło?(poza tym to stabilnośc na spi1M podejrzewam,że moje spoko to pociągną)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz na jakich to kościach ,to nie rozumiem;przecież mogą byc TCCD :wink:

 

Edit

Chyba że mówisz o swoich Ocz Gold i wiesz na 100% ,że to nie TCCD,czy o to chodziło?(poza tym to stabilnośc na spi1M podejrzewam,że moje spoko to pociągną)

tak wiem ze to nie tccd i o to mi chodzilo jak rowniez o to, ze nie wiem na jakich sa kosciach:)

 

dalem screen z spi 1mb bo ten tylko mam, ale sa stabilne calkowicie - powyzej juz nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegają praktycznie identyko, nawet 1 mhz roznicy nie ma. Ta bh-5 to tez kingston tyle ze hyperX :D

 

Prawda ze ładne? Mmmmm, nie ma to jak nieremarki!! :D

 

Zboczony na punkcie beha jestem, co?? :D

Dobrze sie chłodzą bez radiatorów,wicherkiem.

A tam zaraz zboczony,taka mini choroba zawodowa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegają praktycznie identyko, nawet 1 mhz roznicy nie ma. Ta bh-5 to tez kingston tyle ze hyperX :D

 

Prawda ze ładne? Mmmmm, nie ma to jak nieremarki!! :D

 

Zboczony na punkcie beha jestem, co?? :D

powiem Ci krótko: TY SIE TAK NIE CHWAL BO cI JE UKRADNE :lol: hehe, tez tekie chce, ale jakby to były 2x512 z takimi osiagami to bym sie nie obraził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

spróbuj 1,5-2-2-0

może polepszyć wydajmność

 

a nie zauważyłeś przypadkiem czy na innych dzielnikach inaczej latają ?

 

czym je chłodzisz ? jaka temp otoczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wyniku temp otoczenia była ekstremalna jak liczylem to pi... :P

 

Ale nie zaglebiajmy sie w to bo to umniejsza moj wynik :P

 

Chlodzenie to standardowe jak dla winbondow 1x wentyl 8cmx8cm.

 

majkel84: looknij na screena tam jest cl1,5, ale tylko tak dla bajeru bo w wydajnosci jest zero roznicy.

 

Tras na 0 tez sprawdzalem i tez zero wydajnosci wiecej...

 

Na innych dzielnikach moge dac lepsze max async latency i read preamble.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: to sie nie ma czym chwalic :lol: ile max na przyzwoitych alphah?

Ustawiłem nieciekawe alphy i testowałem max mhz od razu na takich. Na przyzwoitych nie sprawdzałem, chociaz w niedalekiej przyszłości to zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem nieciekawe alphy i testowałem max mhz od razu na takich. Na przyzwoitych nie sprawdzałem, chociaz w niedalekiej przyszłości to zrobie :)

a to te pamiatki z podpisu, czy cos nowego masz? no i daj te nieciakwe alphy tez ;) chce oblukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...