Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak sobie poczytałem i mam prośbe aby ktoś mi powiedział jak moge i czy moge mojego celka podkręcić :) Northwood 2,4. ASUS P4V800-X, S 478, VIA PT800, RADEON 9200, 512RAM kość, DYSK 80GB WD, Na płycie mam możliwość zwiększenia procentowego (5,10,20,30 %) Obecnie podniosłem o 5% ale nic poza tym nie robiłem.

post-108496-1110970731_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak sobie poczytałem i mam prośbe aby ktoś mi powiedział jak moge i czy moge mojego celka podkręcić :) Northwood 2,4.  ASUS P4V800-X, S 478, VIA PT800, RADEON 9200, 512RAM kość, DYSK 80GB WD, Na płycie mam możliwość zwiększenia procentowego (5,10,20,30 %) Obecnie podniosłem o 5% ale nic poza tym nie robiłem.

1331162[/snapback]

twoj celeron to nie jest wersja D czyli prescoty tylko northwood ja mialem z northwoodem same problemy przy podkrecaniu nie to co z celina D ale moze tobie bedzie lepiej szlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego się chcę dowiedzieć. Obecnie wyglada to w ten sposób : Voltage:1,6v, Core speed 2640,8 MHz, FSB 110,0 MHz, Bus Speed 440,0MHz

Narazie nie zauważyłem problemów ( w sumie to przy odpaleniu CPU-Z słysze jakieś cykanie czasami :), ale wole dalej nie próbować bo podobno nie jest to za dobry procek:)

Jezeli zdecyduje się na zmiane procka to jaki polecacie Celerona D czy Pentium 4 do 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego się chcę dowiedzieć. Obecnie wyglada to w ten sposób : Voltage:1,6v, Core speed 2640,8 MHz, FSB 110,0 MHz, Bus Speed 440,0MHz

Narazie nie zauważyłem problemów ( w sumie to przy odpaleniu CPU-Z słysze jakieś cykanie czasami :), ale wole dalej nie próbować bo podobno nie jest to za dobry procek:)

Jezeli zdecyduje się na zmiane procka to jaki polecacie Celerona D czy Pentium 4 do 500zł.

1331475[/snapback]

OFF TOP - to jest topic o Celku D jak cuś :angry: Ale niech ci będzie, ostatni raz !! Mi mój celek (normalny) 2.0Ghz szedł na FSB 145 przy Vcore ponad 1.6 i wtedy miałem 2.9Ghz i żadnych problemów. Te FSB 145 to było już manualnie podkręcane (40% to jest) ale na 30% mi też ładnie śmigał. Jeśli masz ASUS'a to spróbuj podnosić pokolei. Najpierw daj 10%, potem 20% i jak będzie chodzić to 30%. Jak by coś nei działało to wystarczy wyłączyc kompa (na listwie) i włączyć od nowa,płyta sama przywróci ustawienia :wink:

Pozdro

AHA i jeszcze coś. Mam kolejny test :lol: Zapraszam tu do testowania Waszych celków B) Ja miałem czas 100.2 sekundy ale będzie więcej w sobotę (nowa zasiłka) :razz:

 

A i tak na sam koniec to taka ciekawostka - ten topic wyprzedził temata o P4P800 w ilości postów i wyrównał z iloscią stron :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFF TOP - to jest topic o Celku D jak cuś :angry: Ale niech ci będzie, ostatni raz !! Mi mój celek (normalny) 2.0Ghz szedł na FSB 145 przy Vcore ponad 1.6 i wtedy miałem 2.9Ghz i żadnych problemów. Te FSB 145 to było już manualnie podkręcane (40% to jest) ale na 30% mi też ładnie śmigał. Jeśli masz ASUS'a to spróbuj podnosić pokolei. Najpierw daj 10%, potem 20% i jak będzie chodzić to 30%. Jak by coś nei działało to wystarczy wyłączyc kompa (na listwie) i włączyć od nowa,płyta sama przywróci ustawienia :wink:

Pozdro

 

 

 

Dzięki! Już stąd spadam:) Niestety juz przy 20% nie trybi :sad:

Jednak go zmienie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeb a mi Northwood 2 GHz smigal na 2.60 GHz bez zmiany napiecia...na temperaturach 40 w stressie bewz najmniejszego zajakniecia

hmm ja to zawsze trafie na dobra seria...

no moze kiedys mialemm Athlona 1700 ale nie chcialpojsc nawet o 300Mhz...padaka no...przesiadlem sie na intela i prosze...jjest sie w co bawic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeb a mi Northwood 2 GHz smigal na 2.60 GHz bez zmiany napiecia...na temperaturach 40 w stressie bewz najmniejszego zajakniecia

hmm ja to zawsze trafie na dobra seria...

no moze kiedys mialemm Athlona 1700 ale nie chcialpojsc nawet o 300Mhz...padaka no...przesiadlem sie na intela i prosze...jjest sie w co bawic :D

1331869[/snapback]

no to mi lepiej ten celek śmigał bo na 2.0@2.9 :lol: I to mówię o Northwoodzie. Ale to było słabe i sie przesiadłem na to co w podpisie :)

 

Freelancer7>> moja celina pokazala pazurki :) >> 81,5s... w dodatku to tylko 256 ramu :D

1331924[/snapback]

No tak jak myślałem że będzie coś koło tego :wink: Teraz niech jeszcze Radeon zrobi test to może będzie miał lepiej od ciebie :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom chodzi o to :) 91 s to przyzwoity wynik :D tu masz link do tego tematu >> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=121268&st=30 :) nawet niezle tam wypadaja celiny, pobijaja znaczin4e drozsze procki :D Wlasnie biore sie za wykrecenie wyniku ponizej 80s... moze sie uda :]

Edytowane przez CaLi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem

Po paru godzinnym giercowaniu (wszystko stabilnie spox) postanowiłem temperature wyczuć organoleptycznie :) Radiator na mostku północnym mnie poparzył :blink: mosfery zmieniły się w małe piece :razz: . Cały czas działam, na 3 ghz. Myślałem założyć jakiś wiatraczek ma NB a co z mosferami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przeciwko mosfetów zamontowałem (domowym sposobem :P) wentylatorek 40x40mm i ich temperatura troche spadła.

Ale najlepszym sposobem jest wykołowanie jakiś małych radiatorków np. ze starego NB//SB, i lekko go przyciąc żeby był troszke większy od mosfetu (ok. 2mm) i wtedy to powinno znacznie obniżyć temperature.

 

Jak się myle niech mnie ktoś poprawi, bo to moja teoria :)

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

-=EdiT=-

Oczywiście aby zamontować te Radiatorki jest potrzebna taśma dwustronna-termoprzewodząca, lub klej termoprzewodzący.

 

Ps. mam jeszcze pytanko, czy to jest jakiś wyczyn że mój Celeronek D320(2.4GHz) przetaktowany na 3.6GHz działa na Default'owym VCore ?

Edytowane przez cslukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. mam jeszcze pytanko, czy to jest jakiś wyczyn że mój Celeronek D320(2.4GHz) przetaktowany na 3.6GHz działa na Default'owym VCore ?

1335858[/snapback]

to inposible :| mam taki sam procek juz przy 3.2GHz musiałem dać 1.400V a o 3.4 nie wspomne... kurde albo masz jakis dziwny egzemplarz, jak ja jechalem na standartowym to miałem resety ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał kupić jakieś gotowe radiatorki przeznaczone na ramy :) ale jak ponaklejam takie wynalazki, czy nie strace gwaranci??? Jeśli zmienię radiator na NB na zalmana, czy nie stracę gwaranci?? póki nie uzyskam odpowiedzi nic nie robie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to inposible :| mam taki sam procek juz przy 3.2GHz musiałem dać 1.400V a o 3.4 nie wspomne... kurde albo masz jakis dziwny egzemplarz, jak ja jechalem na standartowym to miałem resety ;]

1335900[/snapback]

Imposible ??!! A jednak jeśli standardowe napięcie to 1.375 to mój procek to najnowszy wynalazek ze stajni Intela :P

 

-=EdiT=-

Oups sry pomyliło mi się standardowe napięcie to 1.35 ale ten mój na 1.375 to chyba i tak dobry wynalazek.

 

@Dniowiec

Raczej gwarancja pójdzie w zapomnienie, więc może na NB zainstaluj jakiś mały 40x40mm wentylatorek a na mosfety to na allegro (albo w sklepie) są właśnie radiatorki na pamięci po niskich cenach i możesz je zastosować. Na jednej aukcji nawet dodaje do nich taśme więc jak byś chciał oddać do gwarancji to możesz je zdjąć no chyba że to taśma mocna jak Kropelka =P

 

 

-=EdiT2=-

Ehh... Kolejna poprawka mój bios jest jakiś felerny bo ustawiłem w nim napięcie 1.375 ale Procesor działa na napięciu 1.4. Sorki za wprowadzenie w błąd ale to chyba i tak nieźle :P Zaraz zapodam Screenki...

Edytowane przez cslukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tu macie fotki do tego mojego VCore CPU :]

 

SCREEN

 

Zdjęcie może się długo wczytywa bo zajmuje 3.5mb :/

 

-=EdiT=-

O cholerka sorki ale się zamyśliłem i zamiast Edytować poprzedni i tam to dodać to walnąłem nowy post Sorki :/

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez cslukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dużo ja na swoim konfigu którego mam w Sygnie mam max 58*C przy Max stresie.

Czyli odpalony Prime95 i obróbka dwóch filmów DVD. Już większego stresa nie złape.

Na początku miałęm temperature max 64*C, ale z dnia na dzień spada bo widać że pastą się rozkręca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit zawyza a Asus zaniza....wiec temperatury moga byc nawet takie same ale wg programow riozniaca nawet i 5* :/

w biosie to juz wogole sieka

pisze mi ze mam okolo 55* siedzac w biosie !!!!!!!!!!!!!!!! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe pewnie ze nie padnie :) Mam w wlasnie w planach zrobienie cos ale mini artykulu o kreceniu procka, jak wzrasta wydajnosc temp i itp .... A co do mojego krecenia to fsb 219 -stabilne, 220- niestabilne a 221- bios wywala i jest problem :D ale to pewnie przez ramy bo procek sie nie grzeje nigdy powyzej 57*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano!! ja mam celka D320(2,4ghz) i kręci się na 3,33ghz przy napięciu 1,4, temperatury to - 32*C w windzie i 47*C w stresie, max 50, czy to dobry wynik???? proca chlodze wodą :) a i mam maly problem: gdy cos kopiuje z plyty na dysk lub cos instaluje(gdy dysk duzo pracuje) to nagle komp mi sie resetuje...czy to wina dysku??? proc dziala stabilnie wiec to nie jego wina, macie jakis pomysl??? prosze o pomoc!!!!! pozdro 4 all!!!!!

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gdy sie komp resetuje zawsze zagladam pod biurko i ponuro patrze na moj zasilacz...ale od czasu gdy jade na 2 zasilkach nie mam problemu z resetami...co najwyzej BSOD ale to tez rzadko kiedy

 

ktos napewno powie ze pamiatki ale wg mnie jak to pamiatki to powinno wywalac BSOD albo zawieszac kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi  gdy sie komp resetuje zawsze zagladam pod biurko i ponuro patrze na moj zasilacz...ale od czasu gdy jade na 2 zasilkach nie mam problemu z resetami...co najwyzej BSOD ale to tez rzadko kiedy

 

ktos napewno powie ze pamiatki ale wg mnie jak to pamiatki to powinno wywalac BSOD albo zawieszac kompa

1340439[/snapback]

ja mam zasiłke modecom FEEL 350W to nie powinno sie resetowac, a gdy procka odkrecilem to dalej to samo :/ CHYBA tylko w gre wchodzi dysk i zasilacz, myslisz ze to zasilacZ????

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...