Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko z małą sprawką, tak sobie czytam i zauważyłem, że u wszystkich przy celeronach D program CPU-Z pokazuje voltage rzędu 1.2 - 1.5 a u mnie aż 3.248 !! :)

mam celerona D320, jeszcze nie kręcony bo jak narazie za bardzo się grzeje, temp srednio 50° przy włączeniu kompa, 55°-60° bez obciążenia i do 70° jak go troszke pocisnę...

 

Dołączona grafika

 

aktualnie zbieram na zmiane chłodzenia, ale to może troche potrwać :)

Skrzynke mam otwartą cały czas, możliwe że te temperatury sa spowodowany tym napięciem ?

 

z góry dzieki za wszelkie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak boxa mam, ale jak tylko uzbieram troche kasy to zmieniam na coś innego.

 

Sprawdziłem napięcie w biosie i tam Vcore jest 1.41 - widać to jakiś błąd programu, maszyny mnie nie lubią :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. A konkretnie to z procesorem mojego kolegi. Zaczne od configa:

Celeron D 330 2,66Ghz, Pentagram Q-80 Al,MOBO MSI 865PE Neo 2,

DualCh Kingstona 2*256 (333) 2,5CL, Seagate 80GB IDE 133,

Grafa Nvidia 5600 128Mb(128bit), Zasilacz Tracer 400W,+wentyl 80*80 na tyle.

I chodzi o jego temperatury(procka). Przy uruchomieniu systemu ma odrazu 58C :angry: , natomiast po paru benchmarkach potrafi przekroczyć 80C :mur: CO  ROBIĆ??? Czy zrąbał się procek , czy moze czujnik temperatury na MOBO.

Wspomne , że komp chodzi przy tych tempach od grudnia zeszłego roku, czyli blisko 8 miesięcy!!!! Pomóżcie , przecież z takimi temperaturami to  o podkrecaniu nie ma mowy...(Jeszcze jedno komp był w całości montowany w serwisie)

1537833[/snapback]

Ja bym się takimi temperaturami nie dziwił Pentagram Q-80 Al nie nadaje się dla presccotow juz spora różnica jest przy AlCu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu koledzie się Cela wieszała nawet przy zbyt nahalnej grze w Adoma czy WormsWorldParty(critical temperature system shutdown), proc zaliczył trippa do Irlandii czy Szkocji, wrócił ciutek pokorniejszy, ale dużo zależy od MoBo, gdyż np. MSI mają dużą tendencję do przegrzewania nowych P4, a szczególnie 865 PE. Poszperaj w update'ach BIOS'a, może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja tylko z małą sprawką, tak sobie czytam i zauważyłem, że u wszystkich przy celeronach D program CPU-Z pokazuje voltage rzędu 1.2 - 1.5 a u mnie aż 3.248 !!

mam celerona D320, jeszcze nie kręcony bo jak narazie za bardzo się grzeje, temp srednio 50° przy włączeniu kompa, 55°-60° bez obciążenia i do 70° jak go troszke pocisnę..."

 

Z tym napięciem moim zdaniem to wina płyty jakiś konflikt płyty z CPU-Z. Napisz jaki masz model płyty głównej.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cpu-z tez pokazywał takie dzikie napięcia, ale jak ściągnąłem najnowszego to wszystko wruciło do normu i napięcia takie jak w biosie widział. a co do temperatur na box'sie to duzo zależy też od programu jaki sprawdza temperaturę. Np CORE CENTER w msi jak jest właczony w tle to ustawia defaultowo obroty wiatraka na box'sie automatycznie. wiatrak kręci się poniżaj 2000 obrotów a proc ma wyższą temperaturę. Wystarczy w ustawieniach tego programu zmienić opcje auto na manual i ustawić najwyższe obroty. temperatura spada o kilka stopni. u mnie pomogło tez założenie na gumce dodatkowego wentylatora. całość zabiegów spawia że temperatura jest dużo niższa niż w standarcie. Minusem jest wyższy chałas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zaopatrze w jakiś ręczny miernik temperatury żeby być pewnym a nie zastanawiać się który program pokazuje dobra temperature.

 

co do wiatraczka na gumce to zainstalowałes go na wiatraczku boxowym ??

 

Ja rozważałem nawet opcje przyczepienia radiatora z drugiej strony płyty głównej, na blaszy do której jest ona przykręcona bo też się nagrzewa w miejscu pod procesorem :) ale to chyba za dużo nie da, no ale może się myle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje za duzo to by to nie dalo :D przede wszystkim ze wzgledu na to ,że miedzy tą blacha ,a MoBo jest wolna przestrzeń i wymiana cieplna jest raczej niewielka :) aczkolwiek jest, wiec spodziewam sie ,ze takie rozwiazanie obnizyloby temperatury o niewiele wiecej niz 2-3 st. :| ale nigdy czegos takiego nie probowalem wiec dokladnie nie wiem jakie to mogloby dac rezultaty, moze warto sprobowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie bo zauważyłem że już w sklepach jest dostępny Celek 64 bit i chciałem się dowiedzieć czy te Celki maja jakąś inną rewizje rdzenia czy nadal ta stara???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to roznice sprzetowo nie sa rewolucyjne miedzy 32 a 64 bitowymi prockami. Najwieksze roznice sa dla softu, bo sie 2 razy zwieksza dlugosc pojedynczego polecenia wiec programy musza byc wszystkie budowane od zera, ale pod wzgledem sprzetowym to wlasciwie jest to samo i dziala na tej samej zasadzie, :D mam nadzieje ze o to ci chodzilo bo sam nie wiem co to jest " rewizja rdzenia " :blink: :D

Pozdro Kobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku przestrodze podkrecacza !!! celeronek którego kiedyś dla znajomego podkręciłem przestał zachowywać się stabilnie CeleronA 2.4GHz@3.6 Vcore nie zmienione=1.38V FSB=200 przez ostatni rok działał bez problemu wytrzymywał kilkudniową masakrę prime95 aż tu nagle jakiś miesiąc temu zaczął wywalać błąd po kilku kilkunastu minutach, juz 3 tygodnie sprawdzam co jest nie tak i wychodzi ze procesor się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie przegrzal cieplo sie zrobilo buda pewnie zamknieta no i efekt jak piszesz

1573647[/snapback]

procesor grafika chpset sa chłodzone woda a procek nigdy nie przekraczał 48C w idle spadała nawet do 26C faktem jest ze procesor był uzywany do ciezkiej pracy i przez wiekszosc czasu chodził na 100% obciarzenia ale to nie powinno mu zaszkodzic alebo sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki, wyprowadze cie z błędu, z procesorem jest tak jak z kazdym innym urzadzeniem im czesciej i wiecej go wykorzystujesz tym szybciej sie psuje, i nawet jesli jest super chlodzony to i tak zwiekszona czestotliwosc robi swoje i sciezki w rdzeniu szybciej sie zuzywaja, wiec jak mowisz ze caigle chodzil na 100 % juz od roku i to podkrecony to ja sie nie dziwie ze wysiadl, :D jakbys pralke trzymal rok, caly czas na wirowaniu to nawet najlepsza by ci wysiadla, wiec sie nie dziw i oszczedzaj proca :D

ale to moze być tez np, tak mysle przetwornica procesora(bardzo prawdopodobne) albo moga byc to RAMy , nie nalezy od razu winy zwalac na procesor lepiej sprawdzic wszystko ( doslownie) :D

Edytowane przez Kobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, mam do was pytanko: jaką płytę lepiej kupić do kręcenia celka D? mam do wydania 500-600zł.....a może lepiej przeżucić sie na LGA i zacząć kręcić?? na plyte i proca pod LGA mam 850zł.... czekam na wasze odp. pozdro

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abiciak IC 7 (G) jeśli masz tyle kaski :] Najlepsza mboo do o/c pod socket 478, ja bym brał ebz zastanowienia :] Poszukaj na allegro używek, można teraz je dostać w atrakcyjnej cenie, potem jeszcze sobie dokup AC Freezera 4 i możesz kręcić :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abiciak IC 7 (G) jeśli masz tyle kaski :] Najlepsza mboo do o/c pod socket 478, ja bym brał ebz zastanowienia :] Poszukaj na allegro używek, można teraz je dostać w atrakcyjnej cenie, potem jeszcze sobie dokup AC Freezera 4 i możesz kręcić :)

Pozdro

1576196[/snapback]

mam coś lepszego niż AC freezer - WC :D a jak nie ic7-g to ic7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie,

ja z jednym malym pytaniem (problemem).

Opis bedzie taki malo fachowy, bo dopiero zaczynam z kreceniem... <_<

Cel D 2.66 poszedl na 3.4 bez zadnych ceregieli, i bez zabawy z napieciami, co chyba nikogo nie dziwi, temperaturki ciut wyzsze, ale max ~55C.

...ale, jak go "montowalem" to przy okazji zrobilem format dysku. Nowy system, smiga wszystko ladnie, pieknie. Odrazu po zainstalowaniu windy zapuscielm benchmarka(nie wiem co to za programik, bo sie nie znam :wink: ), ale wyszlo cos takiego:

 

unknown (CPUID = f34) @ 3319.9MHz

Instruction set support : MMX SSE SSE2

 

Access latency 116.0 ns (385 clocks)

 

Read datarate (INT) 2883 Mb/s

Write datarate (INT) 1122 Mb/s

 

Read datarate (MMX) 2943 Mb/s

Write datarate (MMX) 1118 Mb/s

 

Read datarate (SSE) 3074 Mb/s

Write datarate (SSE) 3170 Mb/s

 

... jak widac wtedy byl procek na 3.3.

 

Na drugi dzien po instalacji wszystkich "pie***łów"... :D

 

... jeszcze raz ten sam benchmark ale @ 3.4 GHz i napiecie z 1.3 na 1.4

i...

unknown (CPUID = f34) @ 3419.9MHz

Instruction set support : MMX SSE SSE2

 

Access latency 120.5 ns (412 clocks)

 

Read datarate (INT) 2424 Mb/s

Write datarate (INT) 1010 Mb/s

 

Read datarate (MMX) 2464 Mb/s

Write datarate (MMX) 993 Mb/s

 

Read datarate (SSE) 2540 Mb/s

Write datarate (SSE) 2575 Mb/s

 

... dym, niby szybciej, a wolniej....

 

Moze to byc spowodowane instalacja dodatkowego oprogramowania?? Czy moze cos spie****lem...?? Dodam, ze zrobilem go na 3.5 bez podnoszenia napiecia, pochodzil w windzie godzin ze dwie i reset..., od tego czasu smiga na 3.4, ale jak widac wyzej, cos nie tak, (chyba)...

 

Z PAMIECIAMI NIC NIE KOMBINOWALEM.

 

Pierwszy test byl zaraz po instalacji windy wiec nic pamieci nie obciazalo, do drugiego testu wylaczylem wszystkie procesy co sie tylko dalo, zeby tez jak najmniej zrzeralo...

 

... jakby co to, ABIT VT7, Via PT880. Pamiec: 256 (333), zasilacz: 300W, chlodzenie z BOX'a.

 

bede wdzieczny jesli ktos mnie oswieci w tym temacie... :lol:

 

 

... chyba to w zlym miejscu wlepilem :( :mur: , co nie zmienia faktu ze i tak nei wiem dlaczego sie tak dzieje jak u gory napisalem :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez stan_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Takie pytanie z mojej strony do posiadaczy Celeronów :

 

1) Jaką najlepiej kupić płyte głowną do tego procka ?

 

2) Jakie będzie najlepsze chłodzenie ?

 

3) Jaki model tego celeronka jest najlepszy ?

 

Jeszcze takie pytanie jak kupie Celerona D 325 2,53GHz i będe miał płyte główną do

3.06 to procek tylko podkreci się do wartości 3.06 ? ( jak to jest )

 

Pozdrawiam

Edytowane przez takesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Takie pytanie z mojej strony do posiadaczy Celeronów :

 

1) Jaką najlepiej kupić płyte głowną do tego procka ?

 

2) Jakie będzie najlepsze chłodzenie ?

 

3) Jaki model tego celeronka jest najlepszy ?

 

Jeszcze takie pytanie jak kupie Celerona D 325 2,53GHz i będe miał płyte główną do

3.06 to procek tylko podkreci się do wartości 3.06 ? ( jak to jest )

 

Pozdrawiam

1593156[/snapback]

wystarczy poszukac w temacie ....

1.Abit IC7/IC7-G

 

2.Najlepszy bedzie azot :razz: mozesz tez uzyc freonu i innych gazow... pozniej bedzie WC... a na koncu Arctic freezer... no i sa tacy ktorzy kompa pakuja do lodowki ale najlepiej azot...

 

3.Praktycznie wszystkie sie kreca jak glupie

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na chłodzonku wodnym swojego celka a mam juz drugiego obecnie Intel Celeron D336J 2.80 GHz(LGA775) 64-bit bez problemu na 3,6 ghz podciaglem tem. w granicach od 37-47 stopni...

1599977[/snapback]

gmaro podkręciłeś tego celka bez zmiany napięcia ? Ja mam takiego samego celka tylko pod s.478 i brak możliwości zmiany napięcia na płycie <_< . Swoją drogą może ktoś jakie można uzyskać maksymalne FSB bez zmiany napięcia na moim celku, aha i czy ten shit asrock p4v88 ma blokadę PCI/AGP. Bo troszkę boje się kręcić bo mogę rozwalić sobie dysk lub sieciówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem Freezera 4 i mam pytanie o pastę do niego(MX-1) jaki jest czas jej wygrzewania?.Druga sprawa podkręciłem celka na szynę 166MHz wszystko cacy temperatura przy zmkniętej budzie w idle 37 stres 47 (celek 2660/3400) więc ok ale w 3dmarku03 są dziwne cuda np. w teście Procyon przy np 25 klatkach obraz mi skacze jak by miał ich kilka, na dzień dobry jeszcze prze zmianą szybkości szyny miałem to samo wszedłem w ati tray tools i wyszedłem bez zmian i wszystko ok,po zmianie szyny mam powiedzmy 25-30 klatek i obraz skacze od 40 nie jakiś pomysł?.terowniki to omegi na catalistach 5.7,karta xpertvision 9800se,zasiłka to Chieftec ATX 410-212.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...