Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

morph231: wykręcona celina i sempron czy wykręcona celina i wykręcony sempron?

 

Mam pytanie do maniaków tego "tpiku":

Czy podkręcenie np. celerona 2,5 GHz @ 3,5 znacznie zwiększa wydajność ??

Da się to odczuć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie stwierdzam, ze moj Celek po przekreceniu dostal solidnego kopa, i w grach i w spi, naprawde dalo mu to sporo. Oki fakt nie wyrazilem sie jasno, wykrecona celina i wykrecony sempron... powiedzmy mowie 3000

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie stwierdzam, ze moj Celek po przekreceniu dostal solidnego kopa, i w grach i w spi, naprawde dalo mu to sporo. Oki fakt nie wyrazilem sie jasno, wykrecona celina i wykrecony sempron... powiedzmy mowie 3000

tak nawet nie wykrecony semptron jest mocniejszy od celiny wykreconej o 40% tylko jeśli mówimy o 939 to jest dość drogi (około350zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nawet nie wykrecony semptron jest mocniejszy od celiny wykreconej o 40% tylko jeśli mówimy o 939 to jest dość drogi (około350zł)

Ciekawe w którym miejscu nie wykręconym sempron jest mocniejszy od wykręconej celiny, jeszcze mi powiesz że nie wykręcony sempron w super pi 16m będzie miał czas 14 minut.

A o to mój nowy czas super pi w próbce 1m Celina 4Ghz pamiątki 180Mhz, czas 43s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w którym miejscu nie wykręconym sempron jest mocniejszy od wykręconej celiny, jeszcze mi powiesz że nie wykręcony sempron w super pi 16m będzie miał czas 14 minut.

A o to mój nowy czas super pi w próbce 1m Celina 4Ghz pamiątki 180Mhz, czas 43s

samym super pi procesor nie żyje wystarczy że zobaczysz benchy w google

pozatym pokaż mi celerona 2.53 który robi super pi w czasie 14minut po podkreceniu o 40% a nie 60-80

pozatym jeżeli mamy zobaczyć co jest lepsze w SUPER PI to popatrzmy tu i widzimy że najlepszy czas jest taki :

21. 15'01 - rzymo - Celeron D315 @3740MHz (17x220), MSI 865PE Neo2-P Platinum (i865PE), mem @220MHz 2.5-4-4-8-1T (single) | SCREEN

22. 15'14 - CaLi - Celeron D325 @4186MHz (19x220), Gigabyte GA-8i865P-G (i865P), mem @220MHz 2.5-4-4-8-1T (single) | SCREEN

i te dwa wyniki są najlepsze z kategori INTEL

a tutaj najlepszy wynik AMD

40. 11'42.578 - hary86 - Sempron 2600+ @3115MHz (8x389), DFI Lanparty nF3-250Gb (NF3-250Gb), mem @283MHz 1.5-2-2-5 (single) | SCREEN

a tu wynik który jest dosyć przecientny i wmiare każda sztuka powina sie tak zakrecić

69. 13'03.421 - dzidzion - Sempron 3000+ @2868MHz (9x318), DFI NF4X Infinity (NF4-4x), mem @261MHz 2.5-4-3-9 (single) | SCREEN

i widzimy że to są podnad 3 minuty różnicy a to troszke sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do maniaków tego "tpiku":

Czy podkręcenie np. celerona 2,5 GHz @ 3,5 znacznie zwiększa wydajność ??

Da się to odczuć??

na pewno. jak dobijesz z fsb do 200 to jest juz znaczny przyrost.

ja to testowalem cs:s i na niepodkreconym na 32(boty) przy strcie rundy bylo 5fps bo procek niewyrabial. a po oc na 3.4ghz (fsb200) smiga az milo niespada ponizej 35

 

co do wyboru. to lepszy jest semp i wszystko 754 czy 939 i tak lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru. to lepszy jest semp i wszystko 754 czy 939 i tak lepszy

dokładnie i nie jestem tutaj za AMD ale poprostu jest lepszy

a co do podkreconego proca to w grach nie poczujesz aż tak wielkiej róznicy jak w pakowaniu plików itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie i nie jestem tutaj za AMD ale poprostu jest lepszy

a co do podkreconego proca to w grach nie poczujesz aż tak wielkiej róznicy jak w pakowaniu plików itp.

w grach ktore duzo kozystaja z cpu jednak zauwazysz!!! dalem przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mialem i celine i semprona moge cos powiedziec na ten temat jesli mialbym teraz kupic kompa bez wahania wzialbym semprona... dlaczego? temperatury duzo nizsze wiec nie trzeba jakiegos wypasionego chlodzenia, kreci sie rownie dobrze jak celina 50% oc robi praktycznie kazdy proc, kontroler pamieci jest w procku wiec szybszy czas dostepu na intelu max moich pamieci to bylo 217MHz pry 3.2V na amd 235MHz przy 2.6V... jeesli chodzi o czasy spi amd ma spora przewage itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mialem i celine i semprona moge cos powiedziec na ten temat jesli mialbym teraz kupic kompa bez wahania wzialbym semprona... dlaczego? temperatury duzo nizsze wiec nie trzeba jakiegos wypasionego chlodzenia, kreci sie rownie dobrze jak celina 50% oc robi praktycznie kazdy proc, kontroler pamieci jest w procku wiec szybszy czas dostepu na intelu max moich pamieci to bylo 217MHz pry 3.2V na amd 235MHz przy 2.6V... jeesli chodzi o czasy spi amd ma spora przewage itd.

AMD ma sporą przegwage najciekwasze jest to że rekordy w superpi padają na Intelu i sie tutaj nie kłócie. Bo w super pi intel zjada amd

@KAMILcom@ a ty sie naucz czytać i pisać powiedziałeś że nie podkręcony sempron jest wydajniejszy od podkręconej celiny.

Więc teraz nie dawaj przykładów sempów podkręconych i celin jak sam powiedziałeś że semp nie podkręcony jest lepszy od podkręconej celiny.

Pixelik Pclab czas 14 minut.

Tak sie składa że miałem A64, P4 i teraz celerona owszem że P4 i A64 lepsze są od celiny ale to już nie ta półka cenowa. A celiny kupiłem tylko dlatego że jest tania a już w kompie nie potrzebuje niewiadomo czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ma sporą przegwage najciekwasze jest to że rekordy w superpi padają na Intelu i sie tutaj nie kłócie. Bo w super pi intel zjada amd

@KAMILcom@ a ty sie naucz czytać i pisać powiedziałeś że nie podkręcony sempron jest wydajniejszy od podkręconej celiny.

Więc teraz nie dawaj przykładów sempów podkręconych i celin jak sam powiedziałeś że semp nie podkręcony jest lepszy od podkręconej celiny.

Pixelik Pclab czas 14 minut.

Tak sie składa że miałem A64, P4 i teraz celerona owszem że P4 i A64 lepsze są od celiny ale to już nie ta półka cenowa. A celiny kupiłem tylko dlatego że jest tania a już w kompie nie potrzebuje niewiadomo czego.

napisałem nie podkrecony semp i celina na 40%

wykrecony semptron jest mocniejszy od celiny wykreconej o 40%

AMD ma sporą przegwage najciekwasze jest to że rekordy w superpi padają na Intelu i sie tutaj nie kłócie. Bo w super pi intel zjada amd

faktycznie ale jest to zasługą jednej jedynej rzeczy mianowicie DDR2 u INTELA

jestem na 99% przekonany że jak wyjdzie S AM2 (6 czerwiec BR) to do września padnie rekordy i intel znów dostanie w kuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ale jest to zasługą jednej jedynej rzeczy mianowicie DDR2 u INTELA

jestem na 99% przekonany że jak wyjdzie S AM2 (6 czerwiec BR) to do września padnie rekordy i intel znów dostanie w kuper

 

Ta a wyjdą do końca 65nanometrowe procki intela to dopiero będą rekordy ale teraz to my sobie możemy pisać co by było gdy było. Wyjdzie AM2 i 65nanometrowe procki intelka to wtedy zobaczymy co i jak będzie. Hahah zasługi DDR2 spoko bez komentarza

 

Cytuje

wykrecony semptron jest mocniejszy od celiny wykreconej o 40%. A mówisz napisałem nie podkrecony semp i celina na 40%

 

Chyba sam niewiesz co piszesz

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaaa dawno tunie byłem - mocowałem się ze swoim sprzętem.Niestety okazało się że płyta główna jednak do d..y i za cholerę moja celinka nie chce iść na fsb 200.No cóż jednak nie poddam się i za jakieś 2 tyg. ląduje w moim kompie nowiutka płytka od asusa.W sumie zawsze jest jakaś możliwość.Ciekawe co będzie dalej...

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Odniosę się tylko do jednego - wynik henry'ego86: memorki 1.5-2-2-5 @ 283 i np. moje mem 2.5-4-4-8 @ 222 -> sam przyznasz, że różnica musi być duża, skoro pamięci taktowane ~60MHz więcej i jeszcze średnio biorąc opóżnienia pamięci (w znaczeniu timingi) mniejsze dwukrotnie... mielibyśmy odwrotnie taktowane pamięci, to myślę że wynik na Celku-D byłby odrobinę lepszy... :)

 

(Porównałbym czasy raczej z np. "76. 13'22.609 - Klosiak - Sempron 2800+ @2824MHz (8x353), DFI Lanparty nF3-250Gb (NF3-250Gb), mem @235MHz 2.5-3-3-8-1T (single)" - i tak jest różnica na poziomie 1:40 :))

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze zapoczatkowalem niezla wymiane zdan ;) chcialem sie tylko dowiedziec, czy przyrost wydajnosci semprona w stosunku do celiny, jest wspolmierny z kasa jaka trzeba na semprona + ta czadowa plytke DSI wydac :D, a kolejne pytanko, co powiecie, skoro mopwimy jzu o troszke wyzszej polce o wrzuceniu w moja konfiguracje P4 Prescott 3,2 1Mb cache ?? Zalozmy, ze chce sie wykosztowac i upieram sie przy Intelu, duzo sie go wykreci ?? Jest w ogole sens przesiadac z celiny ?? wiem, ze juz takie pytania padaly, ale czytalem rowniez posta pewnego uzytkownika, ktory przesiadl sie z Celiny na Pentacza o takim, Celina byla taktowana o ile sie nie myle jakies 300MHz wyzej i bardzo byl zawiedziony, poniewaz liczyl ze P4 pokaze cos wiecej. Od jakiegos czagu mysle o P4, tylko jesli mamdac 2 razy wiecej kasy niz za Celine to chcialbym zeby ( wiem ze to bedzie glupie stwierdzenie) z mojego wyniku w 3d marku 2001 zrobilo sie conajmniej jakies 23k. To jest mozliwe ??

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... to nie temat o nazwie celeron d vs sempron :D my tu rozmawiamy tylko i wylacznie o celeronie.

Moim zdaniem jakbym miał kupić teraz procka to bym wziął celerona 2,66 na lga + jakiś asus. Teoretycznie na nim powinno pójść fsb200 bo to niewiele, a ma już na liczniku 4ghz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... to nie temat o nazwie celeron d vs sempron :D my tu rozmawiamy tylko i wylacznie o celeronie.

Moim zdaniem jakbym miał kupić teraz procka to bym wziął celerona 2,66 na lga + jakiś asus. Teoretycznie na nim powinno pójść fsb200 bo to niewiele, a ma już na liczniku 4ghz :lol:

Też prawda - to już tylko o Celku :)

Ten 2.66 nawet rozsądna propozcyja, tylko jakoś wolę wyższą szynę niż wyższy zegar :)

 

@Morph - na pewno do P4 wypadałoby mieć dobre pamięci, żeby wyżej zajechać, co do wydajności P4 vs Celek-D to był swojego czasu test na benchmark.pl - można go traktować jako poglądowy - Celek 2.8 @ 3.5 (fsb166) ogólnie nieźle sobie radził z P4 3.0, czyli taki 3.5@fsb200 byłby na równi/delikatnie wolniejszy od P4 3.2 (też fsb200). Oczywiście w P4 jest HT, co także nie jest bez znaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się tylko do jednego - wynik henry'ego86: memorki 1.5-2-2-5 @ 283 i np. moje mem 2.5-4-4-8 @ 222 -> sam przyznasz, że różnica musi być duża, skoro pamięci taktowane ~60MHz więcej i jeszcze średnio biorąc opóżnienia pamięci (w znaczeniu timingi) mniejsze dwukrotnie... mielibyśmy odwrotnie taktowane pamięci, to myślę że wynik na Celku-D byłby odrobinę lepszy... :)

 

(Porównałbym czasy raczej z np. "76. 13'22.609 - Klosiak - Sempron 2800+ @2824MHz (8x353), DFI Lanparty nF3-250Gb (NF3-250Gb), mem @235MHz 2.5-3-3-8-1T (single)" - i tak jest różnica na poziomie 1:40 :))

zgadza sie ale porównałem najlepszy czas sempa i najlepszy celiny w naszym rodzinym rankingu

tylko nie pisać że ten to miał 14 minut a tamten ileś bo dane są z rankingu jak już mówiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, jesli moge byc szczery to powiem wam, ze moja celina takiego wyniku w spi, nie ma za kazdym razem... Mozecie powiedziec jak to jest ?? Raz restartuje kompa wylaczam wszystkie aplikacje, daje mu totalnego luzu, a on robi to w 17min innym razem odpalam winampa, emula i spi i otrzymuje taki wynik jak pokazalem, to moga byc jakies przeklamania czy cos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, jesli moge byc szczery to powiem wam, ze moja celina takiego wyniku w spi, nie ma za kazdym razem... Mozecie powiedziec jak to jest ?? Raz restartuje kompa wylaczam wszystkie aplikacje, daje mu totalnego luzu, a on robi to w 17min innym razem odpalam winampa, emula i spi i otrzymuje taki wynik jak pokazalem, to moga byc jakies przeklamania czy cos ??

Ten spi co ty masz wygląda na takiego z patchem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, jesli moge byc szczery to powiem wam, ze moja celina takiego wyniku w spi, nie ma za kazdym razem... Mozecie powiedziec jak to jest ?? Raz restartuje kompa wylaczam wszystkie aplikacje, daje mu totalnego luzu, a on robi to w 17min innym razem odpalam winampa, emula i spi i otrzymuje taki wynik jak pokazalem, to moga byc jakies przeklamania czy cos ??

Jest tak jak piszesz - np. u mnie wyniki są lepsze, gdy komp trochę sobie pochodzi - net/mp3, itp. - zaraz po włączeniu kompa wyniki są gorsze. Tak samo jest np. z przepustowością pamięci w Evereście - zrobię np. po 2h robienia czegoś na kompie to wyniki o kilkadziesiąt MB/s lepsze niż zaraz po uruchomieniu systemu.

Pod tym względem Pi jest dziwny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jackuzy >>Diabelska prędkość<< robota w paincie ?? :P

@siwy05 jak sam słusznie zauważyłeś to jest temat o Intelu :P poza tym nie wiem jak inni ale ja już nie wierzę w wysokie temperatury Intela .. bo jeśli tak to ja mam jakieś cudo niepowtarzalne i wcale mi twój piekarnik z AMD nie imponuje :P a tak na serio ... każdy proc jest inny i inaczej się kręci zależnie od wielu czynników :P ja swojego mam na Asrocku <nikt nie lubi tej nazwy?> p4s61 2,26@3,2 i idzie ładnie .. do biosu i do windy wchodzi przy fsb 200 . do biosu wlazł na 233 ale po dwóch godzinach w windzie sie wysypał z czego wniosek że chłodzneie nie dało rady ... powiem tak .. do biosu wlazłem na 266* fsb ale nawet nie próbowałem wchodzić do windy na takich ustawieniach bo mnie na to jakos na razie nie stać .. jak będzie jakiś grosz na chłodzenie to się pobawię .. jak na razie na 3,2 i 3,4 pełna stabilność ... sprawdzane SuperPI na 2 M ... nie miałem czasu sie bawić dalej ale jak gry AAOPs i 18 WoS PTTM idą na tym i nie krzaczą znaczy jest dobrze ... temp w momencie krytycznym jaki mi sie dwa razy zdarzył nie wyszła ponad 57**C więc uważam że jest dobrze ... cały czas trzyma około 35 / 42***C .. idle / stres :D powodzenia .. niedowiarkom współczuję i zamieszczę potem screeny

 

*ASRock - P4 Combo - sprzęt kolegi nie mój żeby nie było... mój ma max 250 i więcej nie pójdzie. :(

** podczas gry w Wheels of steel - Convoy... podejrzewam grafikę

*** na codziennym użytkowaniu bez forsowania.

P.S: gry to nie jest zywioł Intela i co do tego sie zgadzam .. waznieszy jest czas obróbki video a tutaj AMD zostaje w tyłach ... jak widać każdy producent stawia na co innego.

 

EDIT: Literówki, zjedzone litery i spacje, dodanie opisów do (*)

Absolutnie :D ten pliczek Painta nie widział :D(widział photoshopa ale to tylko dokompresji :D) efekt nie zablokowanego mnożnika :D czestotliwosci skakały od 0 do nawet wyzszych niz tamto :D a akurat ustrzeliłem screenshota w tym momencie :D hihi swoją drogą fajna czestotliwosc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durne gadanie ... najlepsza metoda to nie porównywanie proca o niezablokowanych mnozniekach z tymi które mają zablokowany : semp ve. cel, pentak, ver athlon... bo to bez sensu .. tak samo jak porównywanie cel do pentaka w benchach .. przecież cache was załatwia przy tym i kropka.. jak juz porównujecie to pomiędzy celinami, sempronami, pentakami , athlonami ... w jednej kategorii i tyle. KAMILcom .. jednak jesteś zagorzałym fanem AMD i po prostu to przyznaj że nie popuścisz Intelowi ... Druga kwestia dotyczy własnie mnozników i FSB .. jak chcecie porównać jakiegokolwiek semprona do celiny <ta sama ilość cacheu> to go najpierw ustawcie na mnożnik celerona ... 315 D ma x17 i akurat w moim przypadku idzie na 188 FSB .. polecam ustawić semprona tak samo i zobaczymy czy sie mniej grzeje, szybciej idzie <o ile wstanie> i jakie ma wyniki w benchach .. <jesli w ogóle dojdzie do wyników> , trzy to fakt ze do obliczeń SuperPI uzywa pamięci a więc wyniki zależą w jakichś 15 - 20 % od pamięci jakie kto ma, jakie timingi na nich i jak taktowane, Cztery .. przestańcie w końcu kłócić się które lepsze .. Pięć - ponoć im wyższy FSB tym większa wydajność czyli jak można proca ustawić na mnozniku i podnieść FSB to oczywiste że bedzie wydajniejszy .. ale niektórzy jak widze chcą i tutaj namieszać :P Jak ktoś chce porównywac niech zastosuje się do moich wskazówek o mnozniku i FSB .. bedzie po kłopocie ... aha i porównujcie tylko procki z taką samą iloścą cache i bedziecie wiedzieli wszystko. Peace ... i nie odpisywac głupot bo nie zniose ignorancji.

 

P.S: jak ktoś lubi intele to wybierze intela .. to samo z AMD . ja na przykład AMD nie lubie ale sie nie wypowiadam o nich bo nie zamierzam się wdawać w dysputę która będzie ukierunkowana negatywnie z mojej strony.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durne gadanie ... najlepsza metoda to nie porównywanie proca o niezablokowanych mnozniekach z tymi które mają zablokowany : semp ve. cel, pentak, ver athlon... bo to bez sensu .. tak samo jak porównywanie cel do pentaka w benchach .. przecież cache was załatwia przy tym i kropka.. jak juz porównujecie to pomiędzy celinami, sempronami, pentakami , athlonami ... w jednej kategorii i tyle.

 

KAMILcom .. jednak jesteś zagorzałym fanem AMD i po prostu to przyznaj że nie popuścisz Intelowi ... Druga kwestia dotyczy własnie mnozników i FSB .. jak chcecie porównać jakiegokolwiek semprona do celiny <ta sama ilość cacheu> to go najpierw ustawcie na mnożnik celerona ... 315 D ma x17 i akurat w moim przypadku idzie na 188 FSB .. polecam ustawić semprona tak samo i zobaczymy czy sie mniej grzeje, szybciej idzie <o ile wstanie> i jakie ma wyniki w benchach .. <jesli w ogóle dojdzie do wyników> ,

 

 

trzy to fakt ze do obliczeń SuperPI uzywa pamięci a więc wyniki zależą w jakichś 15 - 20 % od pamięci jakie kto ma, jakie timingi na nich i jak taktowane, Cztery .. przestańcie w końcu kłócić się które lepsze .. Pięć - ponoć im wyższy FSB tym większa wydajność czyli jak można proca ustawić na mnozniku i podnieść FSB to oczywiste że bedzie wydajniejszy .. ale niektórzy jak widze chcą i tutaj namieszać :P

 

 

Jak ktoś chce porównywac niech zastosuje się do moich wskazówek o mnozniku i FSB .. bedzie po kłopocie ... aha i porównujcie tylko procki z taką samą iloścą cache i bedziecie wiedzieli wszystko. Peace ... i nie odpisywac głupot bo nie zniose ignorancji.

 

P.S: jak ktoś lubi intele to wybierze intela .. to samo z AMD . ja na przykład AMD nie lubie ale sie nie wypowiadam o nich bo nie zamierzam się wdawać w dysputę która będzie ukierunkowana negatywnie z mojej strony.

 

1. czemu mamy nie porównywać ? ja porównuje tu np. procesory w danej kategori cenoewej

2. nie jestem fane AMD a co do intela to jest dobry tylko jeszcze zależy który np. mam centrino które jest lepsze od amd jak by wsadził obydwa do laptopów

3. zgadzam sie z tobą tylko że zauważ że sempy robią bez trudu 13 minut albo mniej na pamieciach 400 z CL2.5

4. bezesns jak by sie dało w amd taki mnożnik to był by wykrecony na 70-80% a intel na 0 :mur: nie wiem o co ci chodzi

5(P.S.) ja jestm 3 grupą i po prostu chce mieć wiekszą wydajność cena/jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...