Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wlasnie sie zastanawiam nad kupnem taniego laptopa. Nie ma byc to cos wypasionego, prosty komputer, ktorego przeznaczeniem bedzie powiedzmy multimedia. Ogladanie filmow, sluchanie muzyki, przegladanie internetu czy pisanie w wordzie ;-) Jako ze nie dysponuje zbyt wielka gotowka znalazlem sobie cos takiego:

http://www.actina.pl/?hps=product_info&id=24

 

Niestety nigdzie nie moge znalezc ile mozna pracowac akumulatorach, w sumie jest podany rodzaj akumulatora ale ja sie nie znam, dlatego chcialem sie spytac, czy ktos moze wie jak dlugo sie da pracowac na "bateryjkach"? Tak przy okazji ktos sie moze orientuje co to za karta graficzna?

 

Zastanawiam czy nie lepiej kupic zwyklego blaszaka, czy sie lepiej nie oplaci. Komputer ma byc przeznaczony dla kobiety, wiec sprzet jaki posiada ten laptop jest wystarczajacy. Tak przy okazji chcialem spytac, co ma wiekszy pobor pradu, zwykly blaszak czy laptop (ta sama konfiguracja sprzetowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wlasnie sie zastanawiam nad kupnem taniego laptopa. Nie ma byc to cos wypasionego, prosty komputer, ktorego przeznaczeniem bedzie powiedzmy multimedia. Ogladanie filmow, sluchanie muzyki, przegladanie internetu czy pisanie w wordzie ;-) Jako ze nie dysponuje zbyt wielka gotowka znalazlem sobie cos takiego:

1589283[/snapback]

zapomni o actinie, poczytaj forum a na pewno znajdziesz cos dla siebie.Notebook jaki by nie byl jest mniej pradozerny od ,,blaszaka" chociaz ten wymieniony przez Ciebie bedzie sporo pobieral. Grafika jest kiepska.Dla kobiety polecam laptopa przede wszystkim lekkiego a ten co wymieniles do takich nie nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powiedz jaka kwota dysponujesz i wtedy nad czyms pomyslimy:)

Co do poboru pradu,zdecydowanie blaszak zrzera go wiecej przede wszytskim przez monitor.

Tak dla porównania pobór prądu przez zwykłego blaszaka to tak jakbys wlaczyl 4 100 Watowe zarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem tego laptopa:

1588330[/snapback]

Moj kumpel ma Mediona ktorego przywiozl 3-4 lata temu ze stanow. Jedynym problemem jaki zauwazylem w jego laptopie to bylo zamontowanie zwyklego procka zamiast mobilnego, co jak zapewne sie domyslasz powodowalo dosyc mocne sie grzanie kompa i po 2 latach uzytkowania (az dziw ze nie wczesniej) komp po jakis 2 godzinach pracy wylaczal sie z powodu zbyt wysokiej temperatury. Okazalo sie tez ze to cos co mialo odprowadzac temp z procka do radiatora skleilo sie z nim :)

 

Poszukaj mojego tematu o tym. Dowiesz sie wiecej.

 

PS. w angli teraz w Woolworths jest przecena medionow :) za 400 £ chyba daja dosyc dobry konfig ale sie nei interesowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomni o actinie, poczytaj forum a na pewno znajdziesz cos dla siebie.

Dlaczego mam zapomniec o actinie?

 

Przede wszystkim powiedz jaka kwota dysponujesz i wtedy nad czyms pomyslimy:)

Jak mowilem, pieniazkow zbyt wiele nie mam jednyne 3000 zl. Dodatkowym wymogiem jest, aby byl srebny ;-P

Aha zalazy mi jeszcze, aby czas pracy na bateriach byl jak najdluzszy.

Edytowane przez wujek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj

http://www.benchmark.pl/notebooki/przeglad...5/strona-1.html

 

Ja polecam Hp nx6110 - czarny;)

 

I zapomnij o Actinie, Maxdata czy Arsito (nie mowiac juz o nich wynalzkach) Postaw na sprawdzone konstrukcje typu Toshiba,IBM,Acer,Asus czy wlasnie HP (kolejnosc przypadkowa:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer TravelMate 8103WLMi LX.T7206.040

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16404

8500zl - w angli okolo 1100 funciakow czyli juz jakies niecale 7000zl, w USA ok 1700$ czyli juz ponizej 6 tys.

Zalety - DDR II!, Centrino, 1,8GHz, Radek X700 :)

Minusy - cena :(

Ja go mam wjęc pytaj to Ci odpowiem ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, moglibyscie polecic jakis laptop w cenie do 4k, z matryca najlepiej 15" (1024x768), tylko taka ktora posiadalaby jak najwieksze katy widzenia w pionie oraz jakas sensowna jasnosc oraz kontrasc i nie byla lusterkiem, tak aby mozliwa byla jakas konfortowa praca na dworzu w zadaszonym miejscu w sloneczny dzien ?

Dotychczas obejrzalem pare laptopow i niestety nie znalazlem nic co by mi odpowiadalo. Wydaje mi sie, ze chyba w tym przedziale cenowym nic nie uda mi sie znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Byłem już prawie zdecydowany na kupno ASUSa A6VA, ale kolega wraca z NY i może mi coś tam kupić. Maksymalna cena to 1350$. Szukam czegoś z panoramą i lepszą kartą graficzną. Myślałem o dellu 9300, np ten

Bardzo mi się podobają też Sony, ale wszystkie w tej cenie jakie widzialem byly z grafiką intela...

Najbardziej mi zależy na tym, żeby gwarancja była do zrealizowania w Polsce, ale nie wiem jak to wygląda, może mi ktoś podpowie?

Edytowane przez solmyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co myślcie o laptopach firmy apple ?? wiem ze ich ceny troszkę odstraszające ale słyszałem ze jeśli chodzi o nie to można je w przyszłość bardziej rozbudowywać co o nich myślicie czy ktoś ich już używał bo w europie są chyba mało popularne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mam na myśli jakiegoś konkretnego modelu pytam tak ogólnie co myślicie o laptopach apple ale jeśli bym miał cos wybrać wziął bym ten z 15 matrycom

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebO...1.1.1.1.0.0.1.0

 

Najbardziej by mi zależało na opinii użytkowania jakiegoś laptopa apple

I czy procesor tam jest dobry i jeśli bym mi ktoś mógł powiedzieć ja z wymianom podzespołów ( chodzi mi o procesora ) czy zmienia się tam soket na płycie ??

Bo ram i reszta to jak w zwykły laptopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo, niestety wadliwa wyszykiwarka IPB nie pozwali mi tego wyszukac:

Potrzebuje laptopa do 700-750 pln Uzywanego:

MUSI: Odtwarzać filmy divx ;]

Mieć sieciówke (moge dokupic na usb)

Mieć cd-rw (tez moge dokupic na allegro - widzialem po 80 pln combo)

Prosze o doradzenie jakie podzespoly powinien zawierac zeby odtwarzal plynnie filmy... glownie procek, ramy, grafa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onio- dołozysz 5000 i masz dell'a 9300 ;) filmy powinny chodzic;P

1595852[/snapback]

pff.. a kolejne 5000 to juz moze w coś zagrasz ;)

 

Mysle nad tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60633920

tylko nie wiem jak zrobic z cdrw... albo adapter (oile ten laptop ma usb 1,1) lub dokupie combo do laptopa ale z tego co wiem mogą być problemy z zamontowaniem. Moze jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne 5000 i bedzie maly ladny w sam raz do filmow. A tak na powaznie, skoro juz masz 700zl to nie mozesz poczekac i dolozyc powiedzmy do 2300zl na jakis najtanszy ale nowy sprzet?

1596107[/snapback]

No niestety nie. To ma byc laptop mojej siostry. Niby filmy chodzą na nim ale potrzeba jeszcze cdrw i wtym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest z nią jeden problem - NIGDZIE jej już nie można kupić ;( Dzisiaj go miałem zamawiać (4366zł w Actionie) ale chyba zdecyduję się na 5021WLMi :/

1596949[/snapback]

no ja za tyle go kupilem w Action, a to dlaczego nie ma?Ciekawe.Teraz tylko jest TM 4102.Apropos recka moja na forum jest tutaj ale pewnie juz tam zagladales:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

jak wiekszosc tutaj - szukam laptopa

 

moje wymagania:

 

- cena do ~1.200 - 1.400$

- mozliwosc zakupu za pomoca karty kredytowej na osobe znajdujaca sie w USA

- CISZA!!

- Centrino albo Turion

- 1 GB RAMu

- 15" WideScreen

- DVD-RW

- najchetniej jakies M9700 albo X700, choc niekoniecznie - na pewno karta z osobna pamiecia - nic zintegrowanego

 

laptop sluzyc bedzie przede wszystkim do projektowania w 3D Max - dlatego dobra karta grafiki sie przyda (szczyt marzen to GF4200 ktorego mozna zmodowac do Maxtor Graphic ;)) - a ze chce renderowac po nocach, wiec CISZA jest jednym z priorytetow

 

jesli ma ktos jakies adresy sklepow w USA z notebookami spelniajacymi te wymagania - bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...