Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Tak jak wielu z was mam dylemat przy zakupie laptopa. Wstępnie się już sprecyzowałem i wybieram między trzema modelami: Acer Apire 5002 LM , który mogę kupić za 3300zł lub model wyższy Acer Aspire 5002 WLMi , który różni się matrycą i mam go do kupienia za 3600zł. Parametry tych sprzętów: AMD Turion 64 ML-30 1,6 niższy model ma matrycę 15 TFT XGA 1024x768 a wyższy TFT WXGA 1280x800 , 2x 256 MB DDR 333, Nagrywarę DVD , dysk 60 GB karta graficzna zintegrowana 128MB. Pierwszy moje pytanie brzmi: czy warto dopłacić 300zł za lepszą matrycę? Czy jest duża różnica między nimi? I właśnie te sprzęty porównuję z Asusem A3L-5012H , procesor Celeron M-370 1,5 GHz , RAM 256 , nagrywarka DVD , krafika: Intel Extreme Grzphics 2 DVMT do 64MB, Dysk 40 GB. Ten sprzęt mogę kupić za 2700zł. Nie wiem sam czy procesor Turion jest lepszy od Centrino ? , wiem że Asus ma mobilny,nie Centrino. Nie wiem czy karta graficzna w Acerze jest lepsza od tego w Asusie? I Acer i Asus ma Windows XP . I teraz się zastanawiam czy między tymi sprzętami będzie duża różnica ? , bo nie wiem czy dopłacić do Acera 600zł ? I jeszcze jedno mnie niepokoi Acer ma 1 rok gwarancji , a Asus 2 lata- czy to ma jakieś znaczenie? Może ktoś z was ma któryś z tych sprzętów i może mi coś doradzić -pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczeze to bym nie kupil ani jednego znich poniewaz uwazam ze obie firmy nie sa na czolowej pozycji i jest duza awaryjnosc owych sprzetow

 

 

wydaje mi sie ze PRZY ZAKUPIE LAPTOPA PATRZY SIE NA WADLIWOSC I GWARANCJE A NIE NA NAZWE te firmy nie maja az takich drogich cen

maja niezle cacka

i co najwazniejsze nie sa wadliwe

 

tOSCH I GERICOM

Edytowane przez DrumANDbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO TY SIE ZNASZ ??

CO TY WOGOLE MOWISZ ??

SPRAWDZ I POPYTAJ SIE KTORA LAPTOPY WRACAJA DO SERWISOW I DLACZEGO A POZNIEJ SIE WYPOWIEDZ PRZECIEZ NIE LICZY SIE FIRMA LICZY SIE TO CZY SA JAKIES WADY I CENA NAJWAZNIEJSZA I TO CO OFERUJA FIRMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze polecam gericoma poniewaz nie jest drogi na 10 komuterow 1 moze byc wadliwy itp itd polecam i nie sluchaj kogos ze firma ma lepsze wyprodukowac komutery bo ma marke

pamietaj nie oplaca sie kupic czegos co ma zwroty gwarancyjne i plakac nad tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko porównaj sobie ilość sprzedanych Acerów na przykład do ilości sprzedanych Gericomów to będziesz miał minimum 10:1. Dlatego na serwis trafia mniej Gericomów bo jest ich po prostu dużo mniej na rynku. A z tych 3 firm to Asus jest najlepszy moim zdaniem.Kilku kolegów ma lapki tej firmy i kuzyn też ma i super się sprawują. (odnoszę to tylko do marki,nie do konkretnego modelu bo wszystkich nie widziałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym kupić nowego laptopa. Będzie on używany tylko do gier i oglądania filmów na TV. Mam na niego około 5500 zł. Oczywiście jak by był jakiś laptop znacznie lepszy za troche więcej to uda mi sie dozbierać. Zależy mi na jakimś "przyzwoitym" czasie działania baterii (żeby dało się pograć w czasie podróży itp). Przeglądając forum jak i różne strony wybrałem te modele (oczywiście biorę pod uwagę inne):

 

-Acer Aspire 1694 WLMI http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17930

-Acer TravelMate 4651LMi http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18228

-Asus A35-26GU http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15923

-Asus M68-38NeB http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16004

EDIT: - Acer Aspire 5024WLMi LX.A4605.069 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19710

 

Ten pierwszy wydaje się być najlepszy ale naprawdę kiepsko znam się na laptopach.

Prosiłbym o podanie innych dobrych modeli, ocene tych w.w. laptopow, odrzucenie któregoś z nich, podanie rad jakimi się kierować przy zakupie etc.

 

Z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc!

Edytowane przez filipxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej listy można jeszcze dorzucić Acera Aspire 5024- max 3:30 h. Godzina z dużym hakiem przy max wydajności. Asus- dobra firma, ale mobilny 9700 to nie to, co normalny (ma 4, a nie 8 potoków). Co innego X700 w Acerach :D Poza tym jak na razie 50xx to jedyne chyba modele z prockiem 64-bit i konkretną grafą :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym kupić nowego laptopa. Będzie on używany tylko do gier i oglądania filmów na TV. Mam na niego około 5500 zł. Oczywiście jak by był jakiś laptop znacznie lepszy za troche więcej to uda mi sie dozbierać. Zależy mi na jakimś "przyzwoitym" czasie działania baterii (żeby dało się pograć w czasie podróży itp). Przeglądając forum jak i różne strony wybrałem te modele (oczywiście biorę pod uwagę inne):

 

-Acer Aspire 1694 WLMI 1544903[/snapback]

A ja nie widze sensownosci zakupu przez ciebie laptopa - lepiej kup konsole. Na PS2 pograsz i obejrzysz film albo poprostu kompa stacjonarnego, w zyciu nie bedziesz mial takiej wydajnosci w laptopie. A na podroz to wez GameBoya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh przewidywałem, że ktoś prędzej czy później takie coś napisze. Odpowiedz jest bardzo prosta. Moja Matka potrzebuje laptopa - do edytorów tekstów, do prezentacji, na konferencje, w podróżach itp. Więc ONA wyłoży ileś tam kasy a ja pewną kwotę dorzuce by też coś z tego mieć. A troche podróżuje więc się przyda.

 

_OskaR dzięki. Musiałem go przeoczyć. Dorzuce go do "listy". Czekam na opinie i argumenty innych.

 

EDIT: Literówki, błędy logiczne :D

Edytowane przez filipxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ja już nie mogę z niektórych :)

 

Cytuje: "A ja nie widze sensownosci zakupu przez ciebie laptopa - lepiej kup konsole. Na PS2 pograsz i obejrzysz film albo poprostu kompa stacjonarnego, w zyciu nie bedziesz mial takiej wydajnosci w laptopie. A na podroz to wez GameBoya."

 

Albo odrazu kup mp3, game boya, stacjonarnego, telewizor+dvd i noś to wszystko jeśli potrzebujesz to poza domem. Wynajmij dodatkowego osła , który będzie Ci to nosił :mur:

 

Ludzie chcą mieć jak najwięcej w jednym !!! i do tego konkretny użytkownik powinien dążyć- może nie zaraz powinien, ale przynajmniej dla mnie mieć laptopa, który potrafi wszystko ! to niesamowita wygoda.

 

Dalej ten sam stereotyp laptopa jako dodatkowej maszynki do pracy :) , żyjemy w innych czasach :D tHe mRuWa :lol:

 

Acha, chciałem dodać, że na laptopie można osiągnąć równie niesamowitą wydajność co na stacjonarnym- co to za bzdury: "na laptopie nigdy nie osiągniesz takiej wydajności co na stacjonarnym" by tHe mRuWa :blink: - kolejny stereotyp :mur:

Jedynie na przeszkodzie stoi cena !!

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym oglądaniem i chodzeniem po sklepach jest nieciekawie.Ja teraz też zamierzam kupić lapka i powiem że w mojej miejscowości jak i praktycznie w całej Łodzi nie można prawie obejrzeć laptopów z poziomu wyższego niż 5.000zł.We wszystkich MediaMarkt i Vobisach nic nie ma,mają tylko lapki "budżetowe". Więc jest kicha. A przez internet bym laptopa nie kupił osobiście więc prawdę mówiąc trza zamawić w sklepach w ciemno praktycznie :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie tam,ale niestety nic ciekawego na stanie nie mieli.A ceny z kosmosu. A co do sprowadzenia to wiadomo że każdy sklep większy mi sprowadzi,tylko ja bym chciał przed zakupem obejrzeć dany model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja właśnie parę dni temu kupiłem wujkowi lapa- chyba jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy do 3k zł

 

Acer TravelMate 2354 LM (Celeron M 350 -1,3 GHz 1MB L2, 512MB, 60GB dysk, DVD-RW), Intel Extreme Graphics 2

 

bardzo fajna maszynka, ale tylko dla osób nie grająch w gry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otoz nie wiem co wybrac z tych laptopow :

http://online.bestcom.com.pl/produkty?CMD=DOC&id=59274

http://online.bestcom.com.pl/produkty?CMD=DOC&id=59964

 

Cel : gry,muzyka, itp.

 

Czy bedzie az taka duza roznica ze sie odczuje i w grach i samym systemie pomiedzy Turionem a AMD 64 ? czy Turion jednak bedzie wydajnieszy od AMD 64 bo ma lepszy chipset na plycie ?

Prosze o doradzenie w tej kwesti ktory komputer kto by kupil " pod siebie"

Z gory dziekuje za wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mma pytanie chce kupic laptopa do 4.5 tys zl i znalazlem na allegro te dwa modele ktore mnie interesuja z p4 od 3.0 ghz w gore... i takie pytanie czy polecacie p4 czy mzoe centrino? co jest lepsze, dluzej trzyma na akumulatorach ? ktore karty graficzne z wlasnym ramem lepsze radeon ati 9700 128 , gforce go5200 64 mb, czy gforce go5600 65 mb??

 

modele ktore mnie zainteresowaly to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57511289

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57511289

 

co mzoecie polecic jeszcze oprocz tych modeli z p4 i centrino? prosze o pomoc w wyborze laptopa w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15923 co sadzicie o tym modelu? nada sie do gier czasami, a tak do pracy biurowej aplikacji multimedialnych mp3 dvixow? czy ten radeon 9700 64 mb jest duzo mniej wydajny niz x700? czy duze znaczenie odgrywa to ze pamiec jest przydzielana albo wbudowana na osiagi graficzne laptopa? co doradzacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdanek----> ten laptop jak najbardziej się nada czasami do gierek. Mobility 9700 jest mniej więcej porównywalny z 9600Pro desktopowym więc jest to całkiem niezła jeszcze karta.A sam laptop jak najbardziej wart polecenia,dobra firma i dobre wyposażenie.Ale poszukaj na www.skapiec.pl może znajdzieś gdzieś taniej ten model bo 4600zł to troszkę drogawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Acer jest zdecydowanie lepszą propozycją niż ten Asus jeśli chodzi o gry.X700 jest kartą 8-potokową i porównywalną z desktopowym Radkiem 9700Pro więc spokojnie sobie pograsz nawet w nowsze gry. Poza tym masz o tym modelu cały wątek kilkanaście postów niżej.Poczytaj.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowa;lem sie juz na zakup acera TM 4102 i teraz moje pytanie ktore definitywnie rozwieje reszte moich watpliwosci: czy ta kart graf. radeon x700 64 mb ma ta pamiec zintegrowana czy jest przydzielana dynamicznie z zaspobow ramu kompa? czy jesli jest dynamicznie przydzialana to bardzo obniza to jakos grafy w nowych grach?? waszym zdaniem to dobry wybor za taka cene? polecacie cos innego w tej cenie...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta ma swoją oddzielną pamięć.

Mam ten sprzęt i gra się super, gierki sa płynne.

Niewiem czy tylko u mnie ale po dłuższej pracy strasznie się grzeje od dołu w centralnej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazję kupić rocznego laptoka, Acer a model 1522 plus jakieś literki

 

athlon 3000 64

ram 512

hdd 60GB

GeForce fx 5700 go

matryca 15

nagrywarka dvd

wlan, irda i kupa innych mniej ważnych gadżetów

a moje pytanie brzmi: czy opłaca sie kupować używany sprzęt (jest w dobrym stanie)?? I jeszcze jedno, a mianowicie, co myślicie o tej karcie graficznej??

Wiem, że to jest dobra konfiguracja tym bardziej jeśli cena to 2600 zł, ale chciałem poznać wasze opinie. Może ktoś używa laptopa z takim prockiem i grafą, jak się to sprawuje?

Będęwdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...