Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Nimitz - jelsi ma w specyfikacji 1680x1050 to przede wszystkim musi miec panoramiczna matryce - jesli ma to musi sie dac takowa ustawic - jak sie nieda to jakis wal/problem (mozliwe ze sterowniki nie te)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie panowie o tym modelu GERICOM Blockbuster 15''

 

Procesor: Intel P4M 2.66 GHz

Chipset: SiS 645 DX

Grafika: ATI Mobility Radeon 9600 128 MB

Pamięć: 512 MB DDR

Dysk: 60 GB

Napęd: DVD-R/RW

 

CENA: 3400 PLN

 

 

wiecej

 

http://www.euronotebook.pl/index.php?page=product&p_id=124

 

Czy moze dopłacić do HP nx 8220

Procesor: CM 360 1,4

Grafika : X600

Pamieć: 512 MB

Matryca 15' WXGA

Dysk: 40 GB

Edytowane przez karolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostalem zadnej plytki. Z tego co wyczytalem, to kiedys dawali, ale teraz juz nie :) Angielska, wegierska i polska to dostajesz tylko ksiazeczke.  Kupowalem w M1 w Zabrzu.

1730473[/snapback]

A miales zapieczentowany karton? Bo watpie zeby im sie zmienilo z miesiaca na miesiac, sam niedawno kupowalem i mam partycje, mam plytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

znalazlem sobie cos takiego: nx6110 w przeliczeniu za 2800zl. I teraz mam pytanka:

czy ktos z forum mial kontakt z ta matryca (1400x1050)?

czy ktos mial kontakt z tym dyskiem (40gb 4200rpm)?

i czy ktos zna ten sklep internetowy?

bede wdzieczny za wszelkie sugestie

pozdrawiam

PS. czy HP ma gwarancje miedzynarodowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie panowie o tym modelu GERICOM Blockbuster 15''

 

Procesor: Intel P4M 2.66 GHz

Chipset:  SiS 645 DX

Grafika:  ATI Mobility Radeon 9600 128 MB

Pamięć:  512 MB DDR

Dysk:    60 GB

Napęd:   DVD-R/RW

 

1732480[/snapback]

Na niemieckich forach kiedyś wyczytałem, że serwis Gericoma jest, nawet w porównaniu do Mediona, tragiczny. Wystrzegaj się jak ognia, pozatym to wielka grzała takie P4...

 

A miales zapieczentowany karton? Bo watpie zeby im sie zmienilo z miesiaca na miesiac, sam niedawno kupowalem i mam partycje, mam plytki.

1732599[/snapback]

W którymś ze sklepów internetowych znalazłem notke: brak recovery CD. Więc to raczej prawda, taki musi być teraz shippment.

 

Pozatym, IMHO co z tego, że recovery CD nie ma? Dawno temu wymyślono coś takiego, jak nagrywarki płyt. Licencje masz na winde kupioną, wieć w czym problem?

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

znalazlem sobie cos takiego: 1732716[/snapback]

 

matryca - ja mam WSXGA+ czyli 1680x1050 na 15.4" cala czyli tak jak 1440x1050 na 15" (jest troszke bardziej kwadratowa) matrycja w takiej rozdzialce jest idealna jesli pracujesz na crt 17" w rozdzialce 11xx albo 1280x1024.

 

w dellu mam tez 60gb 4200rpm - w zupelnosci wystarcza ddo lapka - trasfer dpo wlozeniu do kieszenii usb - do 20MB/s. zaleta dyskow niskoobrotowych - znacznie wieksza wytrzymalosc na wstrzasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja próbuje znaleźć laptopa na intel centrino, ze znosną grafiką, DVD-RW +/- i FireWire za 4tys. złotych, ewentualnie trochę droższy jesli byłby dobry. Narazie moje typy padają na te (jak widać ponad 4tyś.)

 

typ 1-szy

typ 2-gi

typ 3-ci

 

Prośba do was, doradźcie który bedzie lepszy. Do gier nie będzie przeznaczony abo wogóle albo sporadycznie. Ale to nie jest dla mnie i byłoby fajnie żeby za półroku nie okazał się starym gratem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja próbuje znaleźć laptopa na intel centrino, ze znosną grafiką, DVD-RW +/- i FireWire za 4tys. złotych, ewentualnie trochę droższy jesli byłby dobry. Narazie moje typy padają na te (jak widać ponad 4tyś.)

 

1732782[/snapback]

Jak nie do Gier to lepiej kupić HP nx6110 z Pentium M/256 DDR.

Wszystkie te srebrne obudowy to jeden wielki szajs.Tylko się rysują .

A jak chcesz pograć w jakies FPS-y to typ 1 lub 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, tyle że jak już pisałem to nie dla mnie. Koles uparł się na Toshibe o słyszał że są wytrzymałe niesamowicie...nie chce się przekonać :/ A toshiby są drogie, tym bardziej że najbardziej pasowałby na Pentium M Centrino i musi mieć tego FireWire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi ZeroSuper gdzie można znaleźć informacje o tym notebooku i gdzie go kupiłeś (bardzo interesująca propozycja jako alternatywa dla Acera Aspire 3023).

1729968[/snapback]

Kupiłem bezpośrednio w optimusie w cenie dealerskiej, czyli bez marzy (przywilej pracy w branży).

http://www.sklep.optimus.pl/C1256BFE0044EC...F5?opendocument - tutaj jest specyfikacja tego notebooka, tylko zawiera dwa błędy.

1. Nie ma tam 6200Go tylko IGMA 900 z możliwością rozszerzenia do 6600Go

2. Karta Wi-Fi to nie Gigabyte tylko MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bezpośrednio w optimusie w cenie dealerskiej, czyli bez marzy (przywilej pracy w branży).

1734742[/snapback]

To ma byc altneratywa dla acera 3023? To chyba jakis zart, nawet z 6200 go to nie moze konkurowac z acerkiem. Jeszcze ta cena i parametry??? Przecierz to sie nie umywa do acera 3023. Musze wspomniec ze ten model to jakis zart, cena 3700(optimus) do 4100(acer 3023) a w acerku 2x wiecej ramu, 2x wiekszt hdd, o wiele wydajniejszy procek, roznica w grafikach taka ze brak mi slow. No i jeszcze optimus, acer moze super marka nie jest, ale w porouwnaniu z optimusem to super markowy sprzet. Jesli ktos uwaza to za konkurencyjna oferte dla acera 3023, sorry ale ja go musze skierowac na porade psychiatryczna :D

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee ? sorki ale optimus jest 150 razy lepsza marka niz plastikowy acer !

1735230[/snapback]

 

hahhaahah, takiego dobrego dowcipu to dawno nie slyszalem :PPPPP optimus lepszy od acera, ludzie litoscci, niech ktos mu przemowi do rosadku. kolego nawet nie bede sie kontr-argumentowal tego absurdu.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahhaahah, takiego dobrego dowcipu to dawno nie slyszalem :PPPPP optimus lepszy od acera, ludzie litoscci, niech ktos mu przemowi do rosadku. kolego nawet nie bede sie kontr-argumentowal tego absurdu.

1735254[/snapback]

on ma racje pod warunkiem, ze optimus ma obudowy tytanowe ewentualnie aluminium lub jakas nierdzewka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma racje pod warunkiem, ze optimus ma obudowy tytanowe ewentualnie  aluminium lub jakas nierdzewka  :lol:

1735341[/snapback]

Acer Maxdata Gericom Optimus to jedna liga

Ale Acer 1 miejsce w lidze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma racje pod warunkiem, ze optimus ma obudowy tytanowe ewentualnie  aluminium lub jakas nierdzewka  :lol:

1735341[/snapback]

dla mnie to absurd pchac w lapa co ma obudowke co przezyje bez rysy 3-5 lat jak juz w momencie sprzedazy sprzetowo to jakis low-end, budowlancy i ludzie z ciezka reka moze to potrafia docenic i przeplacac za cos takiego, ale mowmy o normalnych ludziach(jakis 9,9/10 posiadaczy laptopow), zreszta udzily w rynku mowia same za siebie, optimus jest porownywalny z jakimis gericomami i california acess jesli mowimy o wiekszosci jego oferty, moze ma pare modeli o wysokiej jakosci wykonania ale cena jest nieporywnywalna do wydajnosci. Napewno ten przedstawiony model nie jest rzadna konkurencja dla acera 3023. Na dobra sprawe wysoka trwalosc i ultra pancerne opakowania laptopow maja marginalne znaczenie i wyzywyzszanie takiej tyckiej firmy co wiekszosc oferty to totalny low-end porywnywalny z california i podobnymi to smiech na sali. Rozumiem jak ktos wywyzsza ibm nad acera albo hp czy della ale stawianie na rowni z acerem optimusa, to dowcip pierwszej wody. Badzmy powazni to jest tycka firma co ma na dobra sprawe marginalna sprzedaz i mizerne doswiadczenie w porownaniu z acerem. Biorac pod uwage pozycje na rynku, acer to istny goliat, a optmius szoruje na bardzo odleglym miejscu rankigu wzgledem niego.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem! chciałbym się dowiedzieć czegoś o fujitsu-siemensie amilo pro V8010. czy to dobry sprzęt, godny uwagi, czy można za około 3200 zł dostać coś ciekawszego ?? sprawa dość pilna!!!!!! :unsure: chciałbym żeby miał matryce chociaż 15.1 :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ktokolwiek z Was mial mozliwosc porownania optimusa & acera, jezeli chodzi o wykonanie. Ja mialem i powtarzam: plastikowego acera dotykac nawet nie chcem. Jezeli ktos uzywa laptopa w celu w jakim zostal stworzony (do pracy w kazdym miejscu) a nie do lansowania sie wsrod znajomych to acer niestety najlepiej wygladac nie bedzie.... Przejdzcie sie obejzec jakiegos optibooka - jak dla mnie to mozna je porownywac wlasnie do hp, no ale to tylko moje zdanie.... i tak kazdy zrobi to co mu bedzie pasowac ;)

 

Nie napisalem ze ten optimus dorowna acerowi jezeli chodzi o wydajnosc bo tego nie zrobi i to jest chyba oczywiste. Wytlumaczcie mi jednak co ma ilosc sprzedawanych notebookow, czy doswiadczenie na rynku - jak nie wiecie to optimus produkowal laptopy juz wiele lat temu i uzytkownicy byli z nich raczej zadowoleni (ja sam mialem kiedys p75 - nie przypominam sobie zeby wtedy wogle acer istnial.... ale moge sie mylic) jezeli tak bedziemy patrzec na sprawe to mozna napisac ze power booki od appla rowniez sa do [gluteus maximus] bo sprzedaz ich jest mala (w Polsce przynajmniej....) nie wspomne o alienware etc.... naprawde totalnie nie potrafie zrozumiem Waszych argumentow. Przeciesz wiadomo ze 80% laptopow jakie powstaja w tej chwili na rynku sa skladane w 5 na krzyz fabrykach i tyle...

 

odsylan do recenzji: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=130697 porownajcie sobie real fotki....

 

marioking jak nie jesteś w stanie zrozumieć do czego służy forum internetowe to z takowego nie korzystaj. Licz sie również ze słowami, gdyż rozmawiasz z innym człowiekem i kultura obowiązuje.

 

jeszcze jedno w nawiązaniu do

 

zreszta udzily w rynku mowia same za siebie, optimus jest porownywalny z jakimis gericomami i california acess jesli mowimy o wiekszosci jego oferty, moze ma pare modeli o wysokiej jakosci wykonania ale cena jest nieporywnywalna do wydajnosci.

 

wstaw sobie w miejsce optimus IBM, tam w laptopie za 5 tys zl dostajesz radka 7500...

Edytowane przez qbusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sam siebie zacytowac :P

 

Przeciesz wiadomo ze 80% laptopow jakie powstaja w tej chwili na rynku sa skladane w 5 na krzyz fabrykach i tyle...

wiadomo ze optimus sam swoich laptopow nie produkuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja obrazam? Zwracam uwage tylko jakie to swietne dowcipy opowiadasz :P

Przerzyj sobie chocby to forum, wyszukaj fraze Optmius i zobacz potege marki :PP Chyba jestes na liscie plac Optmusa, bo tylko pracownicy moga wychwalac te laptopy :D Ja sie nie spotkalem jeszcze z posiadaczem lapka Optmius, tak na dobra sprawe jak kupowalem swoje poprzednie to praktycznie nigdzie nie zetknalem sie z tymi swietnymi laptopami. Sa tak renomowane ze doslownie nikogo na nie nie stac :P

 

Gdyby zamiast optimusa wstawic ibm to mialoby sens, solidna marka, z doswiadczenieim i wyrobiona marka, ktora jest gwarantem jakosci za ktora mozna zaplacic. O dziwo znajdziesz je w kazdym sklepie z laptopami, nie wiem czy Optimusa znajdziesz w jednym na sto. Osobiscie nieprzedam za IBM, bo sa za drogie, mimo swietnej jakosci. Optimus w zadnym razie nie moze sie pochwalic taka renoma czy jakoscia, za to ceny o dziwo ma niegorsze :P. Optimus moze i sprzedaje juz lapki jakis czas ale to modele zaprojektowane i stworzne przez jakies firmy co sie pojawiaja pod tuzinem szyldow, a acery sa zaprojektowanymi i wykonanymi konstrukcjami przez acera i podwykonawcow dla acera. Wiec bardziej go cenie jako producenta i marke, a nie jakis optimus, ktory conajwzyej posredniczy dorzucajac swoja marze, wiec oczywste ze sobie dorabia filozofie uzasadniajaca te ceny.

Widac ja wychodze z dziwnego zalozenia ze laptopy ma byc funkcjonalny, wydajny, niezadrogi, ale fakt zapoamnialem ze najwazniejsza kwestia to wyglad, i jak sie prezentuje :P esz no to jest najwazniejsze. :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acer to istny goliat

1735440[/snapback]

A optimus to Dawid :D

A tak na poważnie, każdy ma swoje zdanie i nie ma co robic o to wojny. Jeden woli Acera i uzna go za ładnego inny Optimusa. Ja wolę optimusa. Może dlatego że nie leży mi kolorek Acera. :wink:

Zresztą dzisiaj potestuje mojego Optimusa i porównam sobię z wynikami Acera 3023.

A co do jakości tych dwóch marek, to jednak nieco lepsze podzespoły w swoich notebookach montuje optimus. Dlatego w identycznych konfiguracjach wyszedłby drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...