Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Fajnie ze na forum jest dział o laptopach - w sumie trudno znaleźć w necie jakieś dokładne info i BARDZO trudno znaleźć sobie w sklepie wszystkie ciekawe modele laptopów i sobie samemu obejrzeć.

 

Problem mam następujacy - chcę kupić Nowego laptopa za niewielkie pieniądze - im mniej tym lepiej - najlepiej - poniżej 3tyś. Chciałbym żeby to był w miare przyzwoity sprzęt - SOLIDNY - z dobrymi klawiszami - dobrą matrycą (dobrze podświetloną, jasną) - przyzwoitymi pozostałymi parametrami. Zależy mi tez żeby miał WIFI. Chciałbym tez żeby laptop był cichy, nie grzał się i trochę wytrzymywał na bateri więc chyba procki AMD odpadają. System operacyjny nie jest mi potrzebny - natomiast fajnie byłoby mieć 2 letnia gwarancję.

 

z ciekawych modeli znalazłem Acer 2403 (za 2600 można dostać z 2letnią gwarancją) FS Amilo 2030 (też poniżej 2600) HP nx6110 za około 3000 (musi mieć wifi) - który byście polecili?? może jeszcze jakiś inny? Znajomi odradzają Gericom Aristo Maxdata Actina - co do tego FS to trochę boję się chipu VIA - nie bedzie z tym kłopotów? Czy laptopy ASUS A3H sa w tej samej obudowie co A3L? Widziałem w sklepie jednego A3L i klawiatura była poprostu strasznie tandetna (wogóle jakby źle przyczepiona) - czy one tak maja czy może tylko taki zjechany model widziałem? ASUS kusi gwarancją i dodatkami a jak jest z jakością?

 

Edit: To może jeszcze jedno pytanie-warto czekać na promocję w Media Markt (coś podobnego) czy też sprzedają tam jakies laptopy z odpadu i niewarto się tym interesowac tylko normalnie zamówić komputer?

Edytowane przez kapralx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem nowym użytkownikiem i prosze o wyrozumiałość jeżeli chodzi o moją treść, jeżeli będę źle się wyrażał wg was :).

Tak więc problem polega na rozpatrzeniu wyboru dwóch laptopów.

 

Pierwszy - http://tinyurl.com/9y8zl

 

Drugi - http://tinyurl.com/88oyg

 

Pytanie, który procek jest mocniejszy, czy lepsza kompozycja DDR 1024MB (2x512) PC2700 333 MHz) + AMD Athlon™ 64 3800+, niżeli DDR2 512MB (2x256MB 533MHz) + PentiumŽ 4 Processor 630.

Którego byście wybrali patrząc na to że nie chodzi mi o gry bo grać na laptopie nie będę, głównie chodzi mi laptopa przystosowanego do domowego robienia muzyki, prowadzenia audycji radiowych, oglądania DVD, bawienia się różnymi innymi programami.

Co wg was jest bardziej wydajne ?.

Pozdrawiam :)

zadnego z tych bym kijem nie ruszyl, no chyba ze lubisz lapy co ledwie godzine trzymaja na baterii. zobacz jakie to ma zuzycie: 89W ponad!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tez żeby laptop był cichy, nie grzał się i trochę wytrzymywał na bateri więc chyba procki AMD odpadają...

...FS Amilo 2030 (też poniżej 2600)

Jeden problem pomogę Ci rozwiązać.

 

Jeśli chodzi o FS Amilo PRO V2030 to maksymalny czas pracy na baterii wynosi 1 godzinę (dane producenta).

Czyli film, gra itp. to tak jakbyś miał stacjonarkę z UPS-em -zapisać dane i wyłączyć :lol2: !

 

Dlatego w większości sklepów nie umieszczają czasu pracy tego lapka :?

 

Za większą baterię trzeba zapłacić i już jest w sumie 300zł.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, mam bardzo denerwujący problem. Mam ACERa 5024 od miesiąca i byłem z niego bardzo zadowolony. Battlefield 2 śmigał na 1024x768 i high detalach (zasilacz). Potem zacząłem się bawić ustawieniami i teraz chodzi ledwo ledwo na 800x600(również zasilacz)! Nie wiem co mogłem skopać. Zrobiłem Nawet recover systemu i dalej to samo. Powerplay jest na max wydajność(a może trzeba go wyłączyć?), zasilanie na "stacjonarny". W ustawieniach karty pewnie jest jakiś chaczyk, ale nie wiem gdzie. Open GL i Direct 3D jest na max wydajność. Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie proszę (najlepiej też na priv). To strasznie denerwujące grać w low detalach i rozdzielczości, wiedząc, że gra powinna iść na high. Ogólne pytanie brzmi: jak ustawic tej klasy ACERa (podobne są 4102, czy 1692)na full wydajność?

PS. A jak u Was chodzi Battlefield 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Acera Aspire 3023. Jednak nie wiem gdzie go kupić. Czy w Vobisie (jeśli będzie problem z matrycą wymienią niezależnie ile uszkodzonych pikseli) czy może w internecie (taniej, jednak mam już tylko gwarancję) Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Acera Aspire 3023. Jednak nie wiem gdzie go kupić. Czy w Vobisie (jeśli będzie problem z matrycą wymienią niezależnie ile uszkodzonych pikseli) czy może w internecie (taniej, jednak mam już tylko gwarancję) Proszę o pomoc.

Jesli kupisz w sklepie internetowym masz owa 10 dniowa gwarancje jakosci, znaczy w tym terminie mozesz zwrocic bez podawania przyczyn. coprawda nie wiem jak dziala to w praktyce. z koleji w sklepie masz prawo obejrzec sprzet i jesli po odpaleniu dojrzysz pixele po prostu zyszczysz sobie inny. Bo po zakupie obowiazuje cie standardowa gwarancje i raczej od uprzejmosci sklepu zalezy czy ci wymienia jesli bedzie mniej niz przewiduje norma gwarancyjna. raczej nie ma co liczyc

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem wlasnie swojego lapa w Vobisie i bez problemu sie dogadalem ze w razie czego wymienia mi do tygodnia(jezeli beda mieli na stanie-takie male,oczywiste zastrzezenie). na szczescie nie musialem sprawdzac czy w praktyce tez byloby tak milo,ale w teori da sie to zrobic.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic niedrogiego laptopa, ktory ma sluzyc glownie do (praca na wielu arkuszach Excel, obrobka duzych (6Mpix) zdjec na PS i czasami ogladanie filmow DVD/DivX).

Po dluuuugim wertowaniu netu zdecydowalem sie na Asusa. No i waham sie miedzy dwoma modelami:

 

Asus A3L 5014H

http://www.agito.pl/index.php?pid=17606&cid=52&p=

 

Asus A6U 5002H

http://www.agito.pl/index.php?pid=23693&cid=52&p=

 

Podstawowa roznica to procesor:

1. AMD Sempron Mobile 3000+

2. Intel Celeron M 370 1.5Ghz 1MB cache

 

Ktory bedzie lepszy do w/w zastosowan? (czas pracy baterii jest czynnikiem dugorzednym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wchodzą A3H - nowszy chpset - ja widziałem tefo A3L w sklepie no i niestety klawiatura była mocno słaba - wogóle tandetna - nieprzymocowana wgniatajaca się i nie iwem jak na tym można pisać - te A3H wyglądają na fotkach podobnie - moze to tasama obudowa ale nie widziałem na własne oczy więc nie wiem

 

Ja się zastanawiam nad Acer 2403 lub HP nx6110 - ewentualnie coś w okolicach (najlepiej taniej) 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem zainteresowany kupnem Laptopa, w cenie okolo 3000-3500 zl. Na oku mam nastepujace pozycje:

Acer A3003LMi S3000+/15/512/60/DVD-RW/XPH 3300.00 zl

Acer A3003WLMi S3000+/15,4/512/60/DVD-RW/XPH 3416.00 zl

Acer TM2413WLMi C1,5M/15,4/512/60/DVD-RW/XPH 3328.00 zl

Aristo Smart270 P1,73M/15/512/40/COMBO/noOS 3366.00 zl

 

I tu pierwsze pytanie, czym sie rozni Acer 3003WLMi od 3003LMi, ze cena jest o 116zl wyzsza?

Drugie pytanie: Ktory procesor bedzie bardziej wydajny?

Acer 3003 z procesorem AMD Sempron 3000+ 1,80 GHz (256 kB cache);

czy tez notebook z 3 pozycji, Acer TM2413 z procesorem Intel Celeron M 370 1,50 GHz (1 MB cache, FSB 400 MHz?

 

Mniemam, ze najrozsadniejszym wyborem ze wzgledu na procesor, jest ostatnia pozycja.. Za tym wyborem przemawiaja rowniez(wzgledem moich potrzeb): naped combo (nie potrzebuje DVDRW, mam w komputerze stacjonarnym), oraz brak systemu operacyjnego (mam wlasny). Mysle rowniez, ze duzym minusem nie bedzie pojemnosc dysku (40GB), jesli w konfiguracji jest nagrywarka CD.

 

Chcialbym zaznaczyc, ze laptop ma sluzyc glownie do pracy, Excel, Word i tym podobne, przegladania internetu, czasem do ogladniecia jakiegos filmu, gry - prawie w ogole lub sporadycznie. Jednak jest to zakup na dluzsza mete, gdyz nie mam w planach na najblizsze lata zmiany tego notebooka.

 

Jesli jednak doradzacie jedna z pierwszych trzech pozycji, to jest z wgranym WINDOWSEM, to mam pytanie odnosnie tegoz OSa. Czytalem w innym temacie, ze w sklepach do notebookow Acera, nie dolaczaja plytki z oryginalnym Windowsem, ktory kupuje wraz z komputerem. Czy w zwiazku z tym, mam prosic o nagranie tegoz systemu, w razie gdybym mial jakiekolwiek problemy z notebookiem i musial zrobic format dysku, badz tez chcial dograc rownolegle inny system ( Linuxa ), i cos by poszlo nie tak?

 

Moj wybor jak narazie pada na ostatnia pozycje, Aristo Smart270 P1,73MHz.

Prosilbym jednak o wypowiedzenie sie na ten temat, o "za i przeciw" na temat kazdego modelu, ewentualnie konstruktywna krytyke i polecenie innego modelu :)

 

Bede wdzieczny za wszelka pomoc,

pozdrawiam, Krzysztof.

Edytowane przez trub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem nowym użytkownikiem i prosze o wyrozumiałość jeżeli chodzi o moją treść, jeżeli będę źle się wyrażał wg was :).

Tak więc problem polega na rozpatrzeniu wyboru dwóch laptopów.

 

Pierwszy - http://tinyurl.com/9y8zl

 

Drugi - http://tinyurl.com/88oyg

 

Pytanie, który procek jest mocniejszy, czy lepsza kompozycja DDR 1024MB (2x512) PC2700 333 MHz) + AMD Athlon™ 64 3800+, niżeli DDR2 512MB (2x256MB 533MHz) + PentiumŽ 4 Processor 630.

Którego byście wybrali patrząc na to że nie chodzi mi o gry bo grać na laptopie nie będę, głównie chodzi mi laptopa przystosowanego do domowego robienia muzyki, prowadzenia audycji radiowych, oglądania DVD, bawienia się różnymi innymi programami.

Co wg was jest bardziej wydajne ?.

Pozdrawiam :)

Jezeli z tych dwoch to lepiej tego na Atlonie. Ale sprawdz sobie serie zd83xx sa lepsze.

Sam sie zastanawialem nad jego kupnem kiedys.

A jak chcesz laptopa do muzyki to poszukaj czegos innego.

Np dolphinmusic oni robia laptopy dla muzykow albo byla jeszcze jedna firma cos z submarine. Jest ich pare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój problem jest klasyczny - wybór laptopa. Na forum jest bardzo mało informacji o modelach z wyższych półek.

 

Mam do wyadania powiedzmy około 7 tys. zł netto. Wymagania: Centrino 1.8 lub 2.0, 1 GB RAM, dysk 60 GB (nie potrzebny większy), Bluetooth, panorama około 15'', DVD-RW.

 

Priorytety: długa praca na bateriach, dobra matryca, grafika bez większego znaczenia, solidne wykonanie, dobra gwarancja.

 

Zastosowania: różnorodność zastosowań, ale wymagające oprogramowanie, Corel, Photoshop, VisualSudio, Macromedia Studio, i to wszystko może być używane na raz. Filmy DivX. Gry rzadko.

 

Zastanawialem się nad Acerem TM 8104, w zagranicznych testach wypada bardzi fajnie, a tu na forum Acer ma zla prase bardzo. Do tej pory używałem HP nx7010 i jestem zadowolony. Może też HP? 8220? Toshiba Quosmio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich sklepach internetowych można przy zakupie laptopa odsprzedać 2x256 MB ramu i zakupić 1x512 lub 1x1024. Czy jest to możliwe w sklepach Rewolt.pl i Softon?

W softonie nie można,pytałem się ich ze 4 miesiące temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Chcę kupić laptopa przeznaczonego głównie do tworzenia grafiki 2D, a w przyszłości 3D, bezstresowego montowania filmów oraz przeglądania internetu i od czasu do czasu zagrania w coś. Mam na to ok. 5000 zł. Zastanawiałem się nad tym http://allegro.pl/show_item.php?item=73082594, ale gry chyba raczej na tym nie pójdą ze względu na OS. Czy może się mylę? Zalezy mi również na napędzie combo, i wifi. Fajnie by było gdzyby laptop był nowy, ale to nie jest warunek. Mało sie na tym znam dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wydać na laptopa do 2,5tys, ale nie wiem co kupić, może być polisingowy, ale w dobeym stanie. Proszę Was o pomoc,

Musi byc Usb 2.0 min 2szt i w karta graficzna od 32mb. Z góry dzięki za odpowiedzi!!! Pozdrawiam!!!

Myślałem o Compaq n610c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Chcę kupić laptopa przeznaczonego głównie do tworzenia grafiki 2D, a w przyszłości 3D, bezstresowego montowania filmów oraz przeglądania internetu i od czasu do czasu zagrania w coś. Mam na to ok. 5000 zł. Zastanawiałem się nad tym http://allegro.pl/show_item.php?item=73082594, ale gry chyba raczej na tym nie pójdą ze względu na OS. Czy może się mylę? Zalezy mi również na napędzie combo, i wifi. Fajnie by było gdzyby laptop był nowy, ale to nie jest warunek. Mało sie na tym znam dlatego proszę o pomoc.

chyba acer aspire 5024_100 bylby ok, 1gb ramu i grafika niczego sobie do tego jeszcze 64bitowy procek co przy odpowiednich aplikacjach mogloby solidnie zaoowocowac :) i nowy :)

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój problem jest klasyczny - wybór laptopa. Na forum jest bardzo mało informacji o modelach z wyższych półek.

 

Mam do wyadania powiedzmy około 7 tys. zł netto. Wymagania: Centrino 1.8 lub 2.0, 1 GB RAM, dysk 60 GB (nie potrzebny większy), Bluetooth, panorama około 15'', DVD-RW.

 

Priorytety: długa praca na bateriach, dobra matryca, grafika bez większego znaczenia, solidne wykonanie, dobra gwarancja.

 

Zastosowania: różnorodność zastosowań, ale wymagające oprogramowanie, Corel, Photoshop, VisualSudio, Macromedia Studio, i to wszystko może być używane na raz. Filmy DivX. Gry rzadko.

 

Zastanawialem się nad Acerem TM 8104, w zagranicznych testach wypada bardzi fajnie, a tu na forum Acer ma zla prase bardzo. Do tej pory używałem HP nx7010 i jestem zadowolony. Może też HP? 8220? Toshiba Quosmio?

Panowie i Panie, bardzo prosze o pomoc, sprawa jest bardzo pilna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój problem jest klasyczny - wybór laptopa. Na forum jest bardzo mało informacji o modelach z wyższych półek.

 

Mam do wyadania powiedzmy około 7 tys. zł netto. Wymagania: Centrino 1.8 lub 2.0, 1 GB RAM, dysk 60 GB (nie potrzebny większy), Bluetooth, panorama około 15'', DVD-RW.

 

Priorytety: długa praca na bateriach, dobra matryca, grafika bez większego znaczenia, solidne wykonanie, dobra gwarancja.

 

Zastosowania: różnorodność zastosowań, ale wymagające oprogramowanie, Corel, Photoshop, VisualSudio, Macromedia Studio, i to wszystko może być używane na raz. Filmy DivX. Gry rzadko.

 

Zastanawialem się nad Acerem TM 8104, w zagranicznych testach wypada bardzi fajnie, a tu na forum Acer ma zla prase bardzo. Do tej pory używałem HP nx7010 i jestem zadowolony. Może też HP? 8220? Toshiba Quosmio?

Nie chce tutaj medrkowac, ale do graficznych zastosowan to lapy sie nie nadaja (no chyba, ze Apple lub wlasnie Qosmio) - matryce sa wyraznie gorsze od tych stosowanych w monitorach LCD - paleta barw duzo ubozsza i duze przeklamania barw. Graczom i uzytkownikom pakietu Office to nie przeszkadza, ale jesli na powaznie myslisz o zabawie z powyzszymi programami to zewnetrzny monitor bedzie niezbedny.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj medrkowac, ale do graficznych zastosowan to lapy sie nie nadaja (no chyba, ze Apple lub wlasnie Qosmio) - matryce sa wyraznie gorsze od tych stosowanych w monitorach LCD - paleta barw duzo ubozsza i duze przeklamania barw. Graczom i uzytkownikom pakietu Office to nie przeszkadza, ale jesli na powaznie myslisz o zabawie z powyzszymi programami to zewnetrzny monitor bedzie niezbedny.

on jest głównie do zastosowań programistycznych. Moj obecny laptop, nx7010, jest na stałe podpięty do stacji dokującej, w tym do monitora oczywiscie, zewnętrznego dysku, TV, prądu, huba USB, klawiatury, myszy, zewnętrznej muzyki (i głośników), modemu DSL :)) bez stacji dokującej nie da rady z laptopami. Ale mimo zewnętrznego monitora czasami trzeba jednak popracować na samym laptopie. Po propozycji odnosnie Asusa M6V rozejrzalem się po sieci i wygląda sympatycznie, ale bardzo mało jest dokładnych informacji o sprzęcie Asusa, czuje się, że to jednak niestandardowa działalność tej firmy. Byłem dziś w Karenie i Saturnie, ale nie mają laptopów powyżej 5000 zł... i jak tu się zdecydować?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nx8220 jest wykonany chyba 10x solidniej niz nx7000/nx7010 - u mnie w pracy, wszystkie nx70x0 to przedewszystkim albo popsute po poltora roku zawiasy, powycierana ta srebrna czesc wokolo touchpada, wytarte przyciski od touchpada do szarego plastiku... tandeta na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nx8220 jest wykonany chyba 10x solidniej niz nx7000/nx7010 - u mnie w pracy, wszystkie nx70x0 to przedewszystkim albo popsute po poltora roku zawiasy, powycierana ta srebrna czesc wokolo touchpada, wytarte przyciski od touchpada do szarego plastiku... tandeta na maksa.

srebrna czesc sie wyciera to prawda, ale ladnie wyglada :)

touchpada nie uzywam, nawet w drodze zawsze mysz

a zawiasy chodza bardzo dobrze, z tym ze tak jak pisalem i w domu i wpracy stacja dokujaca, wiec za czesto nie pracuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...