Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

"Tak , ale po co płacić jak można nie płacić" - Acer 3023

link do sklepu

+cena,X700

Zdecydowalem sie na ACER 4102 zawsze bylem wierny Intelowi i nigdy mnie nie zawiodl ;)

 

jak powyżej : Acer TravelMate 2403WXMi

link do sklepu

+cena,karta mocniejsza niż w IBM , matryca panorama, czas pracy na bateriach,gwarancja lepsza niż HP

Procesor przepasc, karta minimalnie ;) RAM dno :P

 

Wiec szukamy dalej ;) troszke zmieniely sie kryteria ;) chcial bym nie przekroczyc 3 tys i 2 kg oraz dvd na pokładzie ;)

teraz bardzo mnie interesujeDell DELL Inspiron 700m ale podobno sa wady w jego matrycy i po pewnym czasie psuje sie powaznie ?! ktos cos słyszał bardzo prosze o info w tej sprawie !! pozatym dalej kombinuje w gre wchodzi tez DELL D600 i dalej HP NC6000 prosze o rady i sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam final poszukiwania malego laptopa ;)

 

DELL Inspiron 700m 1,6 GHz Centrino 1024 MB 60 GB12.1" UltraShapr WXGA 1280 x800

klik

 

Fujitsu-Siemens S 6120D 1,6 GHz Centrino 512 MB 40 GB 13,3" 1024x768 klik

 

mimo slabostek technicznych bral bym FS glownie ze wzgledu na wyswitelacz ale ostanio duzo sie naczytalem natemat kiepskiej jakosci tej marki :(

 

licze na wasza pomoc;)

 

Pozdrawiam

 

Bardzo prosze o pomoc w ustaleniu grupy [poza wyzej wymienionymi] najlzejszych laptopw z wbudowanym napedem optycznym DVD :)

Edytowane przez Midgardsorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Pewnie już dużo razy widzieliście takiego posta, ale PROSZĘ o pomoc.

 

Chcę kupić laptopa. Mam na to przeznaczone około 3000zł. Podstawą dla mnie jest to żeby miał 512 MB i nagrywarkę DVD oraz najchętniej wyświetlacz 15".

 

Zastanawiam się nad kartą grafiki. Wiem że to już wtedy koszt się zwiększy, pytanie jest o ile.

W gry nie gram, więc raczej zintegrowana mi by wystarczyła. Tylko pytanie która, i czym one się różnią.

 

Poradźcie, bo nie chcę wydać całych moich oszczędności na coś co mi się nie sprawdzi.

 

P.S. Co myślicie o FS Amilo Pro V2030 z prockiem 1,4, 512 MB i 60 GB.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić laptopa. Mam na to przeznaczone około 3000zł. Podstawą dla mnie jest to żeby miał 512 MB i nagrywarkę DVD oraz najchętniej wyświetlacz 15".

P.S. Co myślicie o FS Amilo Pro V2030 z prockiem 1,4, 512 MB i 60 GB.

Pozdrawiam.

v2030 - najsłabsza karta ,najsłabsza bateria - słaby wybór

(o kartach był juz temat na tym forum)

do 3k :

TM 2413

+ grafika 910 GML, 1,5 Ghz Celeron M

TM 2414WLMi

+ grafika 900 GML , 1,6 Ghz Celeron M

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a czym się rózni 910 GML o 900 GML. Jest to opisane gdzie na forum. Jak tak to poprosze linka bo nie mogę znależć.

 

Haquim, a czym się różnia te dwa:

 

Acer ť Aspire 3614WLMi

http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=666

 

ť TravelMate 2414WLMi

http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=668

 

 

A jakaś propozycja innej firmy niż Acer ??

 

Kolega polecał mi Asus A6U-B026:

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=6886

 

lub Toshiba Satellite L20-183:

http://rodan.net/eSklep/prod?id=toshiba+l20-183

 

A ja znalazlem jeszcze Asus A3L-5012:

http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=546

 

Asus A6U-5002H:

http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=896

 

Co wy na to ??

 

Dzieki za info.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez soppel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim, a czym się różnia te dwa:

Acer ť Aspire 3614WLMi

TravelMate 2414WLMi

 

Kolega polecał mi Asus A6U-B026:

lub Toshiba Satellite L20-183:

3614 WLMi ma mtrycę Cristal Brite dzięki czemu lepiej odwzorowuje kolory

 

ASUS jest też całkiem fajny (jeśli nie grasz) a Toshiba jest jeszcze fajniejsza ale ty masz max 3k na ten cel ;) chyba że coś się zmieniło ...

Edit

----------------------------------------------

ASUS na Celeronie z 910 GML też spokojnie do pracy ci styknie a przy tym będzie zimniejszy niż ten na Sempronie (Celeron M 1,6Ghz ~= Sempron 3000+)

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz max 3k na ten cel icon_wink2.gif chyba że coś się zmieniło ...

Nie zmieniło się, ale napisałem około 3000 zł, czyli +/- 300 zł :)

 

Zerknij jeszcze raz do poprzedniego posta, dorzucilem dwa laptopy :)

 

Dzięki Haquim za wszelkie info :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Jak wstawić kogo cytuje ?? :oops:

Edytowane przez soppel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem prawie zdecydowany na ACER AS 5024 WLMi TR1.8_1024_15.4WXGA_100_DVD-DUAL_WLAN_XPH

gdzieś na forum czytałem jakieś negatywne opinie na temat turionów, a wczoraj poczytałem testy turion vs. pentium m i ten pierwszy wypadł lepiej :blink:

jeżeli mój wybór (turion) jest zły to proszę mnie pokierować na dobrą drogę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuc zainteresuj sie asusami ...dobre i pewne maszynki, czego o Acer'ach aktualnie nie moge powiedziec (duzo zwrotow i problemy z serwisem gwarancyjnym)

 

no i ja bym bral tylko i wylacznie P-M :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić Toshibę Satellite M45 S359 za ok 4000 zł.Nie zależy mi na grach.Jej specyfikacja to procesor Intel Pentium M 760, Intel 915 GM , 1GB DDR2 SDRAM , 2.0GHz processor speed , 100 GB Serial ATA hard drive[5400 rpm], Intel Graphics Media Accelerator 900 , itd.Czy warto?

Edytowane przez adalb1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chiałbym kupić laptopa do ok 5 tys zł. Zależy mi, aby to był w miarę dobry sprzęt, charakeryzujący się dobrymi parametrami (procek, karta graficza, dobre chłodzenie, min. 512 RAM itp). Bardzo bym prosił o pomoc. Jaki sprzęt byłby najlepszy w tej cenie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić Toshibę Satellite M45 S359 za ok 4000 zł.Nie zależy mi na grach.Jej specyfikacja to procesor Intel Pentium M 760, Intel 915 GM , 1GB DDR2 SDRAM , 2.0GHz processor speed , 100 GB Serial ATA hard drive[5400 rpm], Intel Graphics Media Accelerator 900 , itd.Czy warto?

Warto jak sprawna, na gwarancji i z dobrego źródła .

@kucyk

w sumie jak chcesz , tylko żebyś się nie sparzył ... może być trochę cieplutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić laptopa do pracy, internet, muzyka, office. Nic szczególnie zasobożernego, najlepiej jakby kosztował do ok 3000 zł.

Moje typy to:

IBM: ThinkPad R50e - wiadomo klasa sama dla siebie

Asus A3H-5012 - 2 letnia gwarancja i dobre parametry

Wiecie jak wygląda sprawa z gwarancją w asusie?

Który z nich byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tych laptopach warte sa kupna on ma sluzyc glownie do internetu, i prac biurowych, czasmi do ogladania filmow (ale raczej malo bo brak opcji TV out) jesli chodzi o gry to raczej nie mam zamiaru grac no chyba ze pasjans ) lub jakies inne gierki z kurnik.pl

 

CALIFORNIA ACCESS W720 DVD RW WiFi

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=18&KatItemCId=950

 

CALIFORNIA ACCESS W720 DVD RW WiFi Pro

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=18&KatItemCId=3165

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić laptopa do pracy, internet, muzyka, office. Nic szczególnie zasobożernego, najlepiej jakby kosztował do ok 3000 zł.

Moje typy to:

IBM: ThinkPad R50e - wiadomo klasa sama dla siebie

Asus A3H-5012 - 2 letnia gwarancja i dobre parametry

Wiecie jak wygląda sprawa z gwarancją w asusie?

Który z nich byście polecili?

Używam R50e od jakiegoś czasu - dostałem do pracy na pewien czas.

Klawiatura jest fajna - brak klawiszy windows - dobrze się pisze.

Brak touch pada - dla mnie też zaleta przypadkiem się nie dotyka podczas pisania.

Zwykle zapinam myszke.

Ekran - bardzo słabe kąty widzenia, w pionie już mały ruch głową zmienia obraz,

wg mnie matryca jest słaba, taki HP6110 ma znacznie lepszą.

Dzwięk - słabiutko.

 

Jako rzecz do pracy jest świetny, bardzo dobrze wykonany.

Gdybym miał kupić dla siebie, raczej nie - za słaby ekran.

Acha mój jest jeszcze od IBM, może Lenovo coś poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę

 

W najbliższym czasie planuje zakup swojego pierwszego notebooka.

Komputer ma mi służyć głównie do internetu, prac biurowych oraz oglądania filmów, dobrze by było

także jak by szło pograć w jakieś nowsze gry np Far Cry czy nowy NFS:MW, chociarz na min. detalach.

Komputer będę używał głównie w domu.

 

Cena jaką mogę przeznaczyć to max. 3000pln netto, jednak wolałbym taniej. Jeszcze nie wiem czy będzie

to komputer nowy czy używany.

Chaciałbym aby laptop był renomowanej firmy, najlepiej Toshiba, HP/Compaq , Dell lub Asus( niestety tańsze modele nie posiadają tv-out)

Na razie moim typem jest Toshiba L20-183 za 2750 pln netto ( Jeśli ktoś na forum taki posiada prosiłbymy o opinie )

 

Podstawowym wymogiem jest aby laptop posiadał wyjśćie s-video, oraz kartę graficzną dobrze

współpracującą z telewizorem panoramiczym (musi posiadać m.in. możliwość ręcznego dostososywania

wielkości obrazu do ekranu; coś w stylu geforce fx w stacjonarnych pc) Prosiłbym o jak najwięcej

informacji od ludzi posiadających tego typu konfiguracje. Oraz posiadającą obsługę pixel i vertex

shader.

 

Drugim istotnym wymogiem jest to aby laptop posiadał nagrywarke dvd dl , lub chociarz możliwość

zamontowania takiej, lub podłączenia zewnętrznej na usb. W tym miejscu nasuwa mi się pytanie o

minimalną konfigurację komputera ( nie tylko laptopa);tzn procesor,ram itd, która jest w stanie

obsłużyć nagrywarke dvd, wystarczy mi prędkość nagrywania x4.

Wielkość matrycy to 14-15,4"; w tym miejscu mam kolejne pytanie: czy notebooki z matrycami

panoramiczymi lepiej współpracują z tv panoramiczymi?

 

Dobrze by było jeszcze aby komp. miał cyfrowe wyjsćie audio (spdif bodajże)

 

Na koniec moje największe obawy - czy jest sens inwestować konkretne pieniądze w nowy sprzęt oparty

na 32 bitowej platformie, skoro w najbliżyszm czasie zostanie wyparty prze 64 bity i z tego co

słyszałem przestanie wychodzić oprogramowanie dla niej (np nowy Windows). Chciałbym żeby zakupiony

sprzęt posłużył mi co najmniej 3 lata, więc może lepiej kupić używany na "przeczekanie" ?

 

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę

(...)

1. W najbliższym czasie planuje zakup swojego pierwszego notebooka.

Komputer ma mi służyć głównie do internetu, prac biurowych oraz oglądania filmów, dobrze by było

także jak by szło pograć w jakieś nowsze gry np Far Cry czy nowy NFS:MW, chociarz na min. detalach.

Komputer będę używał głównie w domu.

(...)

2. Drugim istotnym wymogiem jest to aby laptop posiadał nagrywarke dvd dl , lub chociarz możliwość

zamontowania takiej, lub podłączenia zewnętrznej na usb.

(...)

3. Dobrze by było jeszcze aby komp. miał cyfrowe wyjsćie audio (spdif bodajże)

(...)

4. Na koniec moje największe obawy - czy jest sens inwestować konkretne pieniądze w nowy sprzęt oparty

na 32 bitowej platformie, skoro w najbliżyszm czasie zostanie wyparty prze 64 bity i z tego co

słyszałem przestanie wychodzić oprogramowanie dla niej (np nowy Windows).

(...)

Ad. 1. na najnizszych detalach w MW mozesz zagrac nawet na intelowskiej zintegrowanej karcie - ludzie graja to ty tez mozesz. (z FarCry moze byc problem ale tez JAKOS powinno pojsc)

 

Ad. 2. ciezko znalezc nowego lapciaka bez nagrywarki, w przedziale cenowym 3000zl netto pewnie kazdy bedzie mial (ale lepiej sprawdzic)

 

Ad. 3. hmmm za ta cene? zawsze moesz dokupic karte muzyczna na pcmcia

 

Ad. 4. spokojnie mozesz kupic lapciaka 32btowego, poki co softu na 64bity jest co kot naplakal - nawet driverow do 80% sprzetu nie ma a co dopiero zeby nie bylo w ogole softu 32 bitowego :) spokojna glowa -na swiecie jest tyle kompow nie obsugjacych 64bitow ze jeszcze flugo soft bedzie rownolegle tworzony. wystarczy popatrzec ze producenci zapowiadaja dalej 32bitowe proce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, w sumie to na grach najmniej mi zależy , głowny aspekt to dobra współpraca z tv, jeśli ktoś jest obeznany w tym temacie prosiłbym o doradzenie mi jak najlepszej karty tym przedziale cenowym.

Byłbym także wdzięczny o podanie modeli kart do laptopów obsługujących shadery; co sądziecie o radeonie 9000, oraz geforce 4 go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help. Nie przeglądałam na razie forum, ale czy ktoś moze mi powiedzieć dlaczego mój kochany laptopik nie chce się IRDą połączyć z innym laptopem? Chciałyśmy z kumpelą przesyłać sobie dane bez używania LANu, no ale nie mogłyśmy skonfigurować ustawień... Skończyło się na domowym crossowaniu kabla... -__- Czy może być tak, że się nie da? Mój laptop to ASUS, kupiony niedawno, ten drugi to ACTINA, który ma około 1,5-2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...