Skocz do zawartości
maly86

Call Of Duty 2

Rekomendowane odpowiedzi

alka chaotyczna w bf2? ;o Jakos gralem w bf2 i czulem sie jak na prawdziwym polu walki - chaos? Owszem, jest. Biegne sobie, gdzies tam czolgi jada, nademna samoloty i helikoptery - ciagle cos sie dzieje. I to jest to, co wyroznia bf2 od innych mp. Masz wszystko prawie jak na prawdziwej wojnie, a - z tego co mowicie (nie bic) - w cod1 ( i chyba cod2) nie ma samochodow tylko strzelanie... to troche lipa panowie. I nie mowic zen ie gralem w cod1, bo nie gralem - a to napisalem na podstawie waszych postow.

Dobrze mowisz, probowalem koledze powerslavowi przemowic do rozsadku z tym bf2, ale moje proby spelzly na niczym (uparty jak osiol) :lol2: niech zyje w niewiedzy :wink: cod owszem jest wypas ale nikt mi nie wmowi (kamil do Ciebie :)) ze cod ma wieksze mozliwosci strategoczne niz bf2 pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaga Bf2 nad Cod na pewno jest to ze walczysz w druzynie dostajesz rozkazy od dowodcy druzyny ktory z kolei dostaje rozkazy od Commandera ktory jest najlepiej zorientowany w sytuacji , raczej bym powiedzial ze w CoD panuje chaos.

 

Oczywiscie tak jak mowie CoD MP jest w porzadku , swego czasu nawet byl najlepszy, ale na pewno nie jest lepszy od BF2 i tego mi nikt nie wmowi , a najlepszym potwierdzeniem jest mapa Strike at Kirkaland ktora nie tylko w moim mniemaniu ale takze wiekszosci serwisow o grach jest najlepsza mapa MP w historii i sprzet nie ma tam za wiele do powiedzenia rzadzi piechota.

 

A jesli chodzi o CoD 2 licze na jakis fajny tryb MP , ciekawe mapy itp.. np. dodac ostrzal artylerii bo przeciez w prawdziwej wojnie to jest podstawa zanim piechota wchodzila do walki dostawala wsparcie od artylerii i z powietrza bez tego nie miala szans , nie mowiac juz jak wielka role odgrywaly jednostki pancerne w II wojnie swiatowej.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu też grałem w Cod MP i to całkiem dobrze. Pamiętam jak grałem na tactopsie z GNZ czy Jonathanem :D. Grałem ponad rok (chyba jakos tak) i teraz się przesiadłem na BF2. Jeżeli ktoś mówi ze to polega tylko na przejmowaniu flag i że to nuda to dam sobie obie ręce i nogi obciąć że w życiu w tą grę nie grał albo grał jako samotny wilk. Bo faktycznie grając samemu w bf'a to troche czasem nudą zalatuje, ale tyle co sie dzieje w bfie jak sie gra ze znajomymi to głowa mała. Dużo ludzi nie lubi bf'a z powodu że jest on dość skomplikowaną grą i wymagającą treningu. W CoD tylko trzeba dobrze strzealać i sie kryć a w bfie trzeba mieć znacznie znacznie więcęj wszelakich umiejętności.

Do tego bardzo cenie środowisko bf'a za to że większość graczy to ludzie bardziej dorośli z którymi można normalnie pograć,pogadać itp. W CoD natomiast duża większość graczy to niestety dzieciaki 12-16 lat, jak któregoś poznasz to od razu wielkie plany stworzenia klanu itp które zawsze się kończą na niczym.

 

Nie ujmuje nic a nic CoD bo to fantastyczna gra w którą się zagrywałem zamiast uczyć się do matury :P ale drogą ewolucji BF2 ją przerosło, zobaczymy co będzie w CoD2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie CoD jest NAJLEPSZYM multiplayerowym fps-em. Podoba mi się klimat, te akcje achhhh :) Ci co grają w CoD wiedzą o czym mówię. BF 2 jakoś mnie nie wciągnął, ale też się miło w niego gra. Mój młodszy brat (14 l) porzucił CoD na rzecz BF 2, który pochłonął go bez reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mowisz, probowalem koledze powerslavowi przemowic do rozsadku z tym bf2, ale moje proby spelzly na niczym (uparty jak osiol) :lol2: niech zyje w niewiedzy  :wink:  cod owszem jest wypas ale nikt mi nie wmowi (kamil do Ciebie :)) ze cod ma wieksze mozliwosci strategoczne niz bf2 pozdro!!!

1700470[/snapback]

suchaj kolego... Łukaszu :P

mowisz tak bo Cie pojechalem w cod1 na uczelni i Ci teraz wstyd :)

 

nie podobal mi sie bf2 wlasnie ze wzgledu na samoloty, samochody, czolgi itd. pojazdy sa w cod uo, ale to nie przypadlo mi do gustu, ja wole sie zdac na moje umiejetnosci a nie na "pomoce" typu czolg czy ckm na jeepie

 

 

w cod2 nie bedzie pojazdow, pewnie beda w jakims dodatku i bardzo dobrze, ze nie bedzie ich w podstawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. wirtus.pl

Data premiery: 4/11/2005

 

ps.

 

co do ver. językowej to będzie to ver. kinowa czy wszystko będzie spolszczone ;)

bo jakoś mi się nie widzi grać w COD'a 2 po sięci z pl dubbingiem.

 

Uwagi:

Gra w polskiej wersji językowej.

Gra z polską instrukcją.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. wirtus.pl

Data premiery: 4/11/2005

 

ps.

 

co do ver. językowej to będzie to ver. kinowa czy wszystko będzie spolszczone ;)

bo jakoś mi się nie widzi grać w COD'a 2 po sięci z pl dubbingiem.

 

Uwagi:

Gra w polskiej wersji językowej.

Gra z polską instrukcją.

1710586[/snapback]

To uż tuż tuż...

Fajnie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze posty strasznie mi się brechtać chciało widząc wasze nowe dobre kompy i wasze narzekania na grafike w demku, że macie mało fps'ów itd.

Dziwna sprawa, ale mi demko śmiga piękna :D grafika miodna, klimat nieziemski, gram na 1024x768 i wszystko na full i zero ścin :-P

Teraz czekam z niecierpliwościa na pełną gre, już się doczekać nie moge :lol:

Piszecie że macie jakieś problemy z dx.9 i znów wielie zdziwienie - ja gram na dx.9.0c i gra wygląda pięknie :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tan wałek, że wersja angielska jest sporo droższa od polskiej...

Może dojdzie do tego, że polscy gracze będą poszukiwać zangielsczenia do gier :lol:

Ale myśle, że pl dubbingu nie bęzie

 

Z tą premierą to jest różnie. Na wp podają, że to już we wtorek 25 października, czyli 4 dni :blink:

na stornach, do których kierują nas z oficjalnej strony Call of Duty są takie dane:

1up.com: 15/11/2005

actiontrip.com: 25/10/2005

gamespot.com: 25/10/2005

pc.gamespy.com: 18/10/2005 taaa

gamedaily.com: 24/10/2005

pc.ign.com: 25/10/2005

 

Rozbieżność spora, ale jedna data się powtarza :razz:

Tyle, że dema multi jeszcze nie było...

 

EDIT:

teee EdiSk8 ale ty sobie uaktywnij dx w opcjach gry, bo to, że masz w systemie dx 9.0c o niczym nie świadczy. W opcjach musisz dezaktywować wymuszanie dx7

W tedy zobaczysz, że mimo, iż gra nie tnie (bo ramu ona raczej nie potrzebuje dużo, przynajmniej to demo) to klatek już nie będziesz miał tak dużo... Z tym, że dużą różnicę widziałem przy zmianie rozdzielczości. O ile przy 1024x768 gra się kiepsko, to przy 800x600 z dx9 gra chodzi bardzo ładnie u mnie.

Edytowane przez pepek0206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem czemu w demie tak jest. textury wygladaly jakby byly ustawione na low. dopiero jak sie wlaczylo tryb dx 7 to wygladaly lepiej. no ale kurde co to ma znaczyc - ma sie karte w technologii dx 9 i nie mozna grac z tymi efektami. jesli w pelnej wersji tez tak bedzie to sie zdenerwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem czemu w demie tak jest. textury wygladaly jakby byly ustawione na low. dopiero jak sie wlaczylo tryb dx 7 to wygladaly lepiej. no ale kurde co to ma znaczyc - ma sie karte w technologii dx 9 i nie mozna grac z tymi efektami. jesli w pelnej wersji tez tak bedzie to sie zdenerwuje

1710805[/snapback]

demo automatycznie ustawia textury na low bo lepsze są dostepne przy karcie grafika 256MB, można zrobić super grafikę z Dx9 (Dx 7 wylaczone w opcjach) zmieniając pare wartości w pliku konfiguracyjnym, spróbuj zobaczysz jak sie zdenerwujesz wtedy dopiero ze masz karte dx9 a tak malo fps (żeby korzystać z maxymalnych ustawień Dx9 w grze kup sobie GF 7800 GT i nawet CoD2 dostaniesz za darmo oryginal)

 

 

Poniżej zamieszczam jak powinien wyglądać plik *Activision\Call of Duty 2 Demo\Main\players\default\config.cfg

FRAGMENT, z kawałkiem do porównania.

 

seta r_picmip "0"

seta r_picmip_bump "0"

seta r_picmip_manual "1"

seta r_picmip_spec "0"

seta r_polygonOffsetBias "-1"

seta r_polygonOffsetScale "-1"

seta r_portalBevels "0.7"

seta r_railCoreWidth "1"

seta r_rendererPreference "none"

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pepek0206 nie chciałbym Cię martwić ale mam uaktywnioną obsługe dx w grze :D anti-aliasing 4x i tak jak już pisałem wcześniej wszystko wygląda pięknie i nie cina :-P sam się temu dziwie bo jak widziałęm jakie wy macie kompy i wam to źle chodzi to byłem w szoku, ale wielkie znaczenie odgrywa procesor a "bartuś" się bardzo dobrze sprawuje hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pepek0206 nie chciałbym Cię martwić ale mam uaktywnioną obsługe dx w grze  :D anti-aliasing 4x i tak jak już pisałem wcześniej wszystko wygląda pięknie i nie cina    :-P sam się temu dziwie bo jak widziałęm jakie wy macie kompy i wam to źle chodzi to byłem w szoku, ale wielkie znaczenie odgrywa procesor a "bartuś" się bardzo dobrze sprawuje hehe

1711069[/snapback]

haha masz uaktywnione... dx7 wlasnie :D

 

procek ma tu malo do gadania, pomiedzy 2500+, a wykreconym na ~2500MHz roznica moze 5-10 fps

 

 

przykro ze Cie zmartwilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktywnione dx ma, ale raczej dx7.

1711088[/snapback]

No wlasnie,jemu nie tnie bo ma wlaczone w grze dx7 na on.Dx9.0c nie ma tu znaczenia bo jest wymagany do kazdej gry,ktora wyszla w 2005 roku wiec nie ma sie czego spuszczac bo gra w takich ustawieniach dziala plynnie nawet na athlonie 1333,256 ram i Gf3ti200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań COD'a 2 i jego automatycznych ustawień, polecam ten artykuł:

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...rtid=182&page=1

 

Tutaj jeden pod drugim zamieszczone są screeny z gry w rozdzielczości 1280 i 1600 na GF7800GTX :)

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...rtid=182&page=2

 

Jak widać, textury różnią się znacznie mimo, że w opcjach zmieniono tylko rodzielczość. Dopiero na kartach z 512MB na pokładzie, gra ustawia wszystko na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...