Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

tylko dlaczego przy pentagramie masz 30 min a freezerze 15?

1481909[/snapback]

Powiem Ci w tajemnicy, ze temp. proca na Frezerze osiaga maksymalna wartosc juz po kilku minutach. U mnie po minucie mam 38 stopni w stresie i po 5 godzinach Primem tez mam 38 stopni. To powinno wiele wyjasnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego przy pentagramie masz 30 min a freezerze 15?

1481909[/snapback]

a sorry, myślałem że test na pentagramie robiłem przy 14 minutach :)

pentagram @ 2000 rpm robiłem przy 14 minutach i oto wyniczek:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sorry, myślałem że test na pentagramie robiłem przy 14 minutach :)

pentagram @ 2000 rpm robiłem przy 14 minutach i oto wyniczek:

1482131[/snapback]

No i widać, że Freezer lepiej zapanował nad temperaturką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Zalmana 7000 (jak w sygnaturce) i w stresie S&M maxymalnie mam okolo 48st, przy wentylu puszczonym na max. Zastanawiam sie nad przejsciem na Freezera 64, ale nie wiem czy zyskam nizsza temp? Moze ktos z Was porownywał osiagi Zalmana z Freezerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Zalmana 7000 (jak w sygnaturce) i w stresie S&M maxymalnie mam okolo 48st, przy wentylu puszczonym na max. Zastanawiam sie nad przejsciem na Freezera 64, ale nie wiem czy zyskam nizsza temp? Moze ktos z Was porownywał osiagi Zalmana z Freezerem

1488400[/snapback]

na www.silentpcreview.com porownywali... odszukaj sobie tam recenzję

czytalem gdzies ze z frezera 64 wylewa sie olej i wlewajac sie do socketu niszczy procka... wie ktos cos o tym cos wiecej ?

1488444[/snapback]

jakieś bzdury, nikomu z tego tematu nie wylewało się a zobacz ilu ludzi ma tu freezera... to znaczy był jeden taki ale szybko wywalili jego wiadomości, więc coś z nim chyba było nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagram chłodzi dodatkowo ram + pwm + nb

a freezer only procek

1489180[/snapback]

No tak ale nie czarujmy się, że wielce to on nie chłodzi pozostałych podzespołów. Zaraz ktoś wywali, że całą bude mu chłodzi... :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagram chłodzi dodatkowo ram + pwm + nb

a freezer only procek

1489180[/snapback]

Z tym to się zgodzę. Po zmianie na AF7 temperatura proca nie przekracza w stresie 50*C (przy max. Obrotach) za to PWM przekracza 70*C ( to są temperatury, które osiągałem w ostatnie upały). Przy chłodzeniu boxowym wentylatorem, temperatura proca dochodziła do 65*C a PWM nie przekraczała 55*C. A co do tego oleju, który to się niby wylewa na socket, to raczej mi się nie wydaję, żeby było to możliwe. A to dla tego, że "rurki" kończą się u góry wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dla tego, że "rurki" kończą się u góry wentylatora.

1489531[/snapback]

chyba radiatora

 

u mnie na DFI nF4 PWM IC pozostaje zawsze ponizej 50 C nawet jesli procek idzie na 2,7 GHz na około 1,6V, ale z drugiej strony mam b. dobra wentylacje budy i jeszze otwarta do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden cooler nie chłodzi innych elementów ponieważ powietrze przedmuchiwane przez radiator jest ciepłe, więc ewentualnie może je jedynie podgrzewać.

Freezer rules!  :wink:

1489529[/snapback]

 

jakbyś miał pentagrama 120 to mógłbys sie wypowiadac a tak to milcz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś miał pentagrama 120 to mógłbys sie wypowiadac a tak to milcz !

1490102[/snapback]

Ale to nie jest temat o pentagramie... :? Więc jeżeli nie masz do powiedzenia nic na temat freezer'a to sam zamilcz... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak bym chciał pentagrama 120 to musiałbym na niego sporo wydać, a tak mam Freezera, który jest rewelacyjny i nie zamienię go na nic.  <_<

1490142[/snapback]

dlatego własnie freezer odniósł taki sukces- bo jest tani

 

co do chlapania olejem to owszem, słyszałem, ale nie zaobserwowałem, a nawet nie słysszałem żeby ktoś z najbliższego otoczenia miał takie problemy ...

 

a to całe owiewanie PWM i innych części to bujda- dopóki nie masz bardzo dobrego wyciągu z budy to nie będziesz miał dobrych temperatur niezaleznie od coolera :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz napewno zamonntuje do tylu wyciagajacego arctica tylko niestety jest miejsce w budzie na jednego wyciagajacego, dalbym jeszcze z przodu ale niema miejsca niestety :(

1491283[/snapback]

Nie ma miejsca czy otworu? Możesz zrobić tak jak ja - > zdjęcia trochę niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to jest dziwny przypadek ... szkoda ze niemam syfrowki bo bym popstrykał fotki ... moze zamiast z przodu na gorze zamontowac? kto poradzi ?? :)

1491654[/snapback]

Absolutnie! Wentyl wdmuciach!ący ma być na dole z przodu, ewentualnie z boku obudowy. Na górze możesz zamontować ale tylko wyciągający. Jeśli zrobisz inaczej możesz zepsuć cyrkulację powietrza w obudowie i wentyle zamiast chłodzić będą szkodzić. Pamiętaj zasadę, że ciepłe powietrze zawsze idzie do góry. Dlatego zasilacze są zawsze na górze, bo ich zadaniem jest wyciąganie powietrza z obudowy.

No ale żeby nie odbiegać od tematu za bardzo, to już zamilknę :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za ot ;d wyglada to tak ze w mojej budzie teoretycznie jest miejsce patrzac od srodka ... ale od zewnatrz na panelu nie ma jak tam wyciac dziury ba sa juz przyciski RESET ... W takim razie napewno zamontuje jeden z tylu wyciagajacy ale nie wiem gdzie drugi ... z boku budy moze wytne dziurre ... ok dzieki pozdrawiam ... sory za ot ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była dobra cyrkulacja dobrze by było, żeby wentylator wciągający był na dole z przodu. Możesz go zamontować w to miejsce, które widzisz od środka. Pomiędzy blachą a panelem przednim, pod spodem budy są zazwyczaj otwory a więc będzie miał skąd zasysać. Tylko, że jeżeli stoi na podłodze będzie zasysał też kurz, dlatego wyciąłem dziurę z przodu. Ale pomyśl, jeśli tniesz obudowę to równie dobrze możesz też przenieść wyżej przyciski a w to miejsce zamontować wentylator. To wielka frajda samemu przerabiać obudowę. No ale to powinno już znaleźć się w innym dziale.

Jeśli masz jakieś pytania to wal na gg.

A żeby nie było, że nie na temat to dodam, że po dwutygodniowych testach, różnica pomiędzy dokładaną do Freezera pastą MX-1 a Arctic Silver 5 wynosi 2-3 stopnie na korzyść Arctic Silver 5, który był testowany przy większych upałach. Metoda zakładania pasty: ziarno ryżu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...