Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam semp64 ktorego chlodzi wlasnie freezer64 ...

 

Mam nastepujace pytanie - czy temp stresie (prime) ~42st przy 8x275@1.4V, to jest temp dobra jak na tego coolera ? - cos mi sie wydaje ze nie bardzo - w czym moze byc problem :>

 

Nie mam zalozonego niestety wentyla wyciagajacego powietrze z tylu obudowy (tylko 2 gniazda dla wentyli w k8ns ...), pasta to arctic ceramique, tyle ze teraz ma juz taka kleistą konsystencję ...

 

Do tego freezer jest odwrocony wentylem do grafy jezeli to by mialo jakies znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem - jak ludzie na tych samych procach mowia ze maja na Boxach lepsze lub podobne temp ...

1639352[/snapback]

W stresie ? Oj, chyba nie.

W Idle to rozumiem, ja np mam 35C, ale w stresie od razu minimum 10C do góry. Przynajmniej u mnie, nie wiem jak inni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz nastąpiły w końcu normalnie temp. ponieważ nie ma już upałów po 30C na podwórku więc sprzęt w podpisie i 39C stress :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje S2600/64 chłodzić i lekkie OC (8x300)... tego za 49 to mu (profilaktycznie) czujnik amputuje, i go z mobo będe regulował (smratFan)

1646612[/snapback]

Mimo wielu pozytywów na temat Freezera wybrałbym klasyczną budowę z cichym wentylem 80x80. A64 / S64 wykonane w 0,09 to nie athlony XP, nie grzeją się aż tak, poza tym kwestia możliwości wymiany wentyla, nie lubię jak do czegoś nie ma części zamiennych. Takie:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=979

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17894

spokojnie wystarczą.

Sam mam boxowego, wymieniłem mu tylko wentyl na 80x80@ 2000obr.

Ciekawe są tylko odczyty temp. procka: Venice @ 9x260 i w ide ma 30stopni. Po bartonie @11x200 i 50 stopniach w ide to prawie szok.......

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1646553[/snapback]

 

Przewiduje S2600/64 chłodzić i lekkie OC (8x300)... tego za 49 to mu (profilaktycznie) czujnik amputuje, i go z mobo będe regulował (smratFan)

1646612[/snapback]

Pewnie, że warto. Nie dość, że masz lepsze chłodzenie to jeszcze fajnie wygląda. A ten co podałeś link to jest zamiennik BOX'a z nie co lepszym (cichszym) wiatrakiem i kawałkiem miedzi. Bierz Freezer'a nie będizesz żałował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za znęcanie sie pytaniami, ale czy QVC 120+Cu będzie lepszy? miejsce mam, to mi będzie na chipset dymał (ba, ten co mam QV100Al+ na 12 czuć wiaterek na chipsecie).

 

PS wole klasyczną formę coolera, bo można użyć tunel od Presciota, oraz zrobić PseudoPasywne chłodzenie (wentyl z tyłu, tunel z kartonu i jest lepiej :D )

 

EDIT

 

Wie ktoś CZEMU Arctic Cooling nie robi wentyli 120mm do budy??? jakby robił to bym wzioł, nawet z tym... ekhem, czujnikiem obrotów

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten co mam QV100Al+

A on nie jest uniwersalny ?? Nie będzie pasował?? Wydajnościowo spokojnie wystarczy.

Hmmm wygląda, że AL jest do socket A, ale: http://www.pentagram.pl/produkty_new/szcze...&id_produktu=32

spokojnie wystarczy. Z tym, że przy tej kasie i braku możliwości ewentualnej wymiany wentyla to już wolałbym Freezera.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności 100Alu nie mam specjalnie zastrzeżeń, ale nie ma on zaczepów na 754, więc od taty je biore (QC-80Cu), a on też zapowiedział że niedługo bedzie sie przesiadał...

 

Aha, po godzince Prima 42*C przy pencie na 4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest jedno ALE, na max. obrotach wentylator czasami zaczyna pukać, tak jakby o coś uderzał (kable lub coś) ale nie ma żadnych "luźnych" przewodów w komputerze ...

1640967[/snapback]

Jak widać TRZEBA kupować ! Co do stukania, to zdarza się to tylko czasami ...

1640967[/snapback]

Mój też już zaczyna rzężolić (chyba tak to się pisze?:) a zbyt długiego przebiegu nie ma - około 300h. Powiem więcej - po otwarciu obudowy jest najgłośniejszym elementem systemu. Choć do wentyli od prescota to i tak dużo brakuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie wszyscy że freezer na maks obrotach jest cichy... a sęk w tym ze nie... on ma 33 dB na maksie! cała jego cichość polega na tym że:

1) chłodzi bardzo dobrze nawet po solidnym undervoltingu

2) undervolting ów baardzo obniża jego głośność

 

więc zachęcam do undervoltingu. Na pewno nic wam nie będzie stukać na 7V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nadmieniam iż jest to mój pierwszy post

 

Po przeczytaniu wszystkich postów odnośnie Arctic Freezer 7 coraz bardziej jestem zainteresowany kupnem tego produktu. Posiadam juz jeden produkt mianowicie Arctic ATI Silencer 1 rev 2 na moim radku 9800 PRO i musze powiedzieć iż jestem strasznie zadowolony z tego zakupu (cisza i wydajne chłodzenie), Po modernizacji k graficznej czas na procesor i tu zonk zakupiłem juz Thermaltake Silent tower 4 in 1 (ten z aluminowym radiatorem) i musze przyznać iz nie bardzo jestem z niego zadowolony a w szczególnosci chodzi o jego montaz oraz wage (tutaj zdecydowanie Arctic wygrywa) . Wiec mam takie pytanie:

 

Czy opłaca sie przesiadać z TT:Silent Tower 4 in 1 na Arctica?

oraz jaką paste byście polecili ze stajni arctica?

- Ceramique?

- Silver 5?

- MX-1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake Silent tower 4 in 1 (ten z aluminowym radiatorem) i musze przyznać iz nie bardzo jestem z niego zadowolony a w szczególnosci chodzi o jego montaz  oraz wage

Wiesz, ja bym się nawet nad tym nie zastanawiał, jeśli już to o przesiadce z Arctica na Thermaltake. Zakładasz cooler raz na pół roku albo i rzadziej. Nie opiera się o goły rdzeń (przecież nie chłodzisz nim athlona xp), mocowania są znacznie mocniejsze niż stare sockety. 650g to znowu nie tak ciężko. Poza tym ma mocowanie dla zwykłego wentyla - zawsze go można wymienić...........

Ale jak chcesz zmienić, to ja z chęcią go wezmę.

Co do past silver 5 lub ceramique. O MX-1 różnie, często nieciekawie piszą.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja bym się nawet nad tym nie zastanawiał, jeśli już to o przesiadce z Arctica na Thermaltake. Zakładasz cooler raz na pół roku albo i rzadziej. Nie opiera się o goły rdzeń (przecież nie chłodzisz nim athlona xp), mocowania są znacznie mocniejsze niż stare sockety. 650g to znowu nie tak ciężko. Poza tym ma mocowanie dla zwykłego wentyla  - zawsze go można wymienić...........

Ale jak chcesz zmienić, to ja z chęcią go wezmę.

Co do past silver 5 lub ceramique. O MX-1 różnie, często nieciekawie piszą.

1650936[/snapback]

dzieki za odpowiedz troche mnie uspokoiłes z tym mocowaniem. Mimo wszystko mam zamiar kupić tego arctica 7 tak dla testów i porównać go z tym TT jak osiagi bedą porównywalne lub niewiele lebsze na korzyść TT to zostane przy arcticu (dobre wrazenia po instalacji ATI Silencer 1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Freezera bym brał. To coś będzie wydajniejsze raczej tylko jeśli się zamontuje wysokoobrotowy wentylek 80mm (bo miedź ciężko oddaje ciepło), ale wtedy będzie hałas. A i tak nie sądzę żeby przebiło cichego Freezera wyżej jak o 2-4*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jak dokładnie zakładaliście freezera 64? Bo u mnie jest takie jakby okienko na dole (metal dotykający procka jest obudowany plastikiem). W instrukcji zakłaadania jest napisane, że trzeba dać dużą "kroplę" pasty termoprzewodzącej na sam środek procka żeby po założeniu wiatraka pasta natrafiła bezpośrednio na okienko w plastiku.

Natomiast na PCLab`ie jest porównanie coolerów i tam ten sam Freezer 64 nie ma tego plastiku i chyba jest założony bez niego, więc jak to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was kiedyś chrupał freezer64 ? bo u mnie coś chrupie ale nie wiem co ponieważ freezer jak i wiatrak od mobo są blisko siebie i za bardzo nie wiem :D ale stawiam na mobo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...