Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Do Bobslej

 

Coolerow opartych o technologie heat-pipe nie mozna porownywac do konstrukcji opartych o sama miedz, to nie ta liga.

 

Sam mam freezera 64 na Athlonie Newcastle 2800+ (0,13n) ten procesor to jeszcze niezla grzalka.

 

Procesor nie krecony, dziala 24h na dobe 7 dni w tygodniu.

 

Freezer na 5V, ma okolo 1000 rpm. Przy kompie mozna spac, w srodku nocy nie slychac ze pracuje.

Brak wentylatorow na obudowie, tylko zasilacz robi za wydmuch i silencer rev.3 na grafice.

 

Temperatury w stresie w srodku lata dochodzily do 70C, ale komp stabilny jak skala, a o to przeciez chodzi.

 

Mysle ze to info cos Ci mowi o potedze Freezera 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O to mój modzik Freezerka:

 

http://img265.imageshack.us/my.php?image=28nm1.jpg

http://img265.imageshack.us/my.php?image=36mf.jpg

 

 

 

Jak katowałem Proca ( 289X9 1,5V ) w super_ip (32) to max jaki widziałem na freezerku to było 41*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego moda mam już bardzo dawna. Foto w sigu.

1682912[/snapback]

Wiem dem- fajny modzik :D

Ale ja też mam już go sporo czasu tylko nie miałem czasu go pokaząć na forum ( Praca + szkoła :rolleyes: )

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no to stałem się szczęśliwym posiadaczem ACfreezer 4 do mojego celeronka :)

Pasta MX-1

 

temperatury:

-zaraz po włączeniu kompa, bios pokazuje 30°-33°C

-w windzie, bez obciążenia proca speedfan pokazuje 45°C

-przy 100% ciągłego użycia proca przez superpi i pare innych programów w tle speed fan pokazuje 56°-57°C i nie rośnie dalej.

 

temperaturka otoczenia pokojowa, okna pozamykane itp :)

chłodzonko jest sfieżo założone więc pasta jeszcze sie nie dogrzała [nie wiem jak to się fachowo mówi]

Pokatuje go jeszcze troche, może coś się zmieni jak pasta się dogrzeje :)

 

Niestety wiatrak dmucha do góry prosto na zasilacz - myślicie że może być z tym jakiś problem ??

 

co myślicie o tych temperaturkach ?? :)

 

pozdrowiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po ponownym założeniu mam temperaturki takie:

Proc 31st.

płyta 30st.

pwm 35st.

hdd 33st.

przy otwartej budzie na 60% prędkości przedtem przy zamkniętej na 70% tem peratury każada sięgała ok. 40st.

pasta dopiero się wygrzewa. zobaczymy jak bedzie za tydzień. I u mnie freezer nie jest wcale taki cichy. W pirme95 bez podkręcania przy zamkniętej obudowie 60% wiatraki proc ma temp. ok. 45st. tylko pwm dochodzi do ok. 50st.

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pasta się chyba dogrzewa...

Teraz speedfan pokazuje 40°C bez obciążenia procesora i 49°C przy ciągłym obciążeniu 100%

Czyli temperaturki się troche poprawiły :)

 

pozdrowiska

1684457[/snapback]

Witam.Poczekaj aż wygrzeje śię do wymaganych 200 godzin u mnie w idle mam 30°C przy otwartej budzie,33°C przy zamkniętej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a8n-e ma kontrole wentyli z poziomu biosu q-fan to sie nazywa. jak automatyczna nei odpowiada to zawsze mozna samemu progi poustawiac.

1692655[/snapback]

a jak to ustawic w biosie nic takiego nie znalazlem zeby zmniejszyc predkosc wiatraka na cpu badz mostku :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oplaca sie zmieniac boxowy cooler na freezera 64 po to aby miec tylko cisze ? bo raczej oc nie bede robil

1693428[/snapback]

no to czemu ?

 

napewno będzie znacznie ciszej

 

ale pytam czemu o/c nie chcesz robić. Przecież to nic nie przeszkadza a masz znacznmie większą wydajnosć za darmo- nic sie nie zużywa, nie niszczy, nie spala itp więc czemu nie robić oc? uzasadnij albo po prostu bierz się za podkręcanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sporo problemow z zainstalowaniem chlodzenia ale teraz wszystko wydaje sie byc ok. Na boxie mialem okolo 45C, teraz 43-45C. Mam nadzieje ze temperatura jeszcze spadnie do powiedzmy ponizej 40C.

 

U mnie w komputerze najglosniej chodzi wlasnie chlodzenie chipsetu plyty glownej. Mam w obudowie 10 wiatraczkow a najglosniejszy jest wlasnie ten najmniejszy :)

Edytowane przez BlackDragon1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te P4 Prescotty szczególnie 3,0 grzeją się jak patelnie... Na niższe tempy bym nie liczył... Po co Ci tyle wiatraków? Masz tak hardcorove OC, że tyle ich masz poprostu tak dla szpanu? :-P Te małe wiatrak iz reguły sa głośne... Wymień go i puść nowego ta na 7V i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...