Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tego fryzjera pro i wentyl 120 z tylu i jeden 120 w zasilce i zdecydowalem sie na ustawienie freezera aby wial w tyl bo szkoda grzac zasilke (szybciej chodzi wiatrak na zasilce wtedy - termoregulacja) a i powietrze ma skad chlodneijsze dojsc jak masz z przodu nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co sie zastanawiają jak ustawić freezera kompromis :D

komp tak działał kilkanaście minut :)

 

co do testu freezera na socketA - imo sprawami powodującymi takie a nie inne wyniki są:

1)słaby docisk freezera do rdzenia - imo ta zapinka co była niezbyt dobrze spełniała swoje zadanie, to że po zdjęciu jest równo odciśniete to nic nie znaczy - mogłeś zdejmując leciutko przechylić i już jest równiutko odbite

2)tak jak wcześniej pisali ludziska - trzebaby zamontować tak żeby rdzeń procka w jak największym stopniu był bezpośrednio pod heatpipe'ami

 

co do wątpliwośći między wydajnością nonpro vs pro to w testach wychodzi ze pro jest minimalnie lepszy od nonpro, a gdzieniegdzie ze nawet kilka stopni lepszy

 

co do wątpliwości jak to się ma wydajnościowo do big typhona, to w tym teście co jest bt, fryzjer i zali95 zwróćcie uwage ze autor ostatecznie testuje w tej bardzo nietypowej obudowie - ze układ jest odwrócony i na dole gdzie znajduje się proc jest na froncie 120 i na tyle 120 wentyl, więc proc jest w swoistym tunelu przeciągowym

 

co do dmuchania: dół->góra vs przód->tył to ja powiem tak:

1)imo lepsze rozwiązanie to przód->tył i wyciąg przez 120mm wentyl z tyłu, pchanie specjalnie gorącego powietrza do zasiłki nie bardzo jej się przysłuży, chyba ze tak skierowany wentyl spowoduje ze w zasiłce naprawde bedzie chłodniej to wtedy tak

2)zawsze można dorobić sobie odpowiednią zapinkę i ustawić sobie freezera czy to pro czy też nonpro tak jak się chce,

3)w szczególnym przypdku posiadania dfi lp nf4 i freezera nonpro mozna przy ewentualnej przesiadce na pro zostawić sobie zapinkę z nonpro i już mamy freezera wiejącego przód->tył, ewentualnie patrz pkt#2

 

co do szlifowania - zdecydowanie przydałoby się ono wersji pro jak i nonpro

 

edit:

jeszcze jedno zastosowanko freezera:

http://micek.no-ip.com/~jastrzab/unckle/x700pro/freezer1.jpg

http://micek.no-ip.com/~jastrzab/unckle/x700pro/freezer2.jpg

http://micek.no-ip.com/~jastrzab/unckle/x700pro/freezer3.jpg

 

myśle że jak komp bedzie leżał tak jak na trzecim zdjęciu to może się to sprawdzić, of koz tylko do testów,

rurkami w dół to już chyba wogóle byłoby słabawo...

jak widać jak się chce to można i niech ktoś teraz zacznie biadolić ze mu freezer bedzie wił w złym kierunku

 

teraz tylko odsyłać do tego posta:P

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec czy fryzjer siedzi u was idealnie nad jadrem? Dzisiaj zamontowalem wersje PRO i cos temp nieciekawe - zastanawiam sie czego to wina? Moze Silver5 sie nie zdazyl wygrzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

mozecie mi powiedziec czy fryzjer siedzi u was idealnie nad jadrem? Dzisiaj zamontowalem wersje PRO i cos temp nieciekawe - zastanawiam sie czego to wina? Moze Silver5 sie nie zdazyl wygrzac?

u mnie nie

bloczek nie jest idealnie na środku- jest przy brzegu IHSa z dwóch stron a z dwóch pozostałych wyraźne luki

 

EDIT: ale jak dotknąłem tych dwóch wystających stron IHSa to wcale nie były nawet ciepłe...

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko odsyłać do tego posta:P

i jeszcze zmienić serwer ze zdjęciami bo masakrycznie sie otwierają, nawet przy szybkim łączu trzeba mieć cierpliwośc :)

myśle że pingi po 1300ms mało komu sie spodobają :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, specjalnie nie bede kupowal a.izopropylowego - z reszta o jego instieniu wiem , takze se podaruje i wytre jakimis szmatkami :) , np. do czyszczenia lcd'kow :)]

 

 

edit:

przy montazu prawie byly ofiary w ludziach, smieszne bylo to ze boxowy cooler nie chcial zejsc z proca (przykleil sie) no i wyrwalem go razem z procem bez odczepienia tej wajchy :/ juz myslalem ze to juz koniec :mur: w koncu wyczyscilem proca i wsadzilem do plyty , fryzjera ciezko sie montowalo i cos mi tam sie lamalo , ale najszczescie dziala ,

 

najgorsze jest to ze spodziewalem sie duzej roznicy w glosnosci i tu lipa :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

chyba bede musial go puscic na 9 lub 7v i teraz mam pytanie , jak ? kupic przejsciowke ?

 

 

edit2:

chyba bede musial zainwestowac w maty , tylko mozecie mi powiedziec czy daja duze efekty ?

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym Elementem bylo zmierzenie powierzchni plytki na ktorej Zostanie zamontowany RADIATOR :D (jak w NINJA) - oczywiscie biorac pod uwage przychodzaca na koncu zapinke.

1,4 dlugosc - 3,5 cm szerokosc , 2 cm Wysokosc ... (moglem wyzszy ale stwierdzilem ze nie ma sensu)

 

Wycielem Radiator (wczesniej podstawka wypolerowana na lustro)(wybralem taki o NAJGESTSZYM uzebrowaniu) o wlansie takich Wymiarach - nastepnie zamiescilem na spodzie tasme termoprzewodzaca i przykleilem do Blaszki na Freezerze ;D (jak w NINJA) :D

Pozniej oczywiscie przyszla Zapinka - i Cooler GOTOWY :D

 

Z testow jakich przeprowadzilem Wynikalo ze nie bylo mowy o pomylce !! i pomysl byl b.trafny - Dodatkowy Radiator NAGRZEWAL sie bardzo okazale :D (co swiadczylo o jego uzytecznosci)

Co zrobiles z tym plastikowym elementem ?? Bez niego cooler jest za slabo docisniety do procesora. Dales tam jakas podkladke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, specjalnie nie bede kupowal a.izopropylowego - z reszta o jego instieniu wiem , takze se podaruje i wytre jakimis szmatkami :) , np. do czyszczenia lcd'kow :)]

edit:

przy montazu prawie byly ofiary w ludziach, smieszne bylo to ze boxowy cooler nie chcial zejsc z proca (przykleil sie) no i wyrwalem go razem z procem bez odczepienia tej wajchy :/ juz myslalem ze to juz koniec :mur: w koncu wyczyscilem proca i wsadzilem do plyty , fryzjera ciezko sie montowalo i cos mi tam sie lamalo , ale najszczescie dziala ,

 

najgorsze jest to ze spodziewalem sie duzej roznicy w glosnosci i tu lipa :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

chyba bede musial go puscic na 9 lub 7v i teraz mam pytanie , jak ? kupic przejsciowke ?

edit2:

chyba bede musial zainwestowac w maty , tylko mozecie mi powiedziec czy daja duze efekty ?

Mój zaczął burczeć niestety po pół roku ale na 7V puszczony jest prawie niesłyszalny...

 

chyba bede sie musiał zabawić w smarowanko <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem pare dni temu freezerka 64 pro, miałem super pentagrama 100cu+ i co sie okazało... mimo iż pentagram jest miedziany do tego jest droższy to nie przekłada sie to na osiągi, freezer potrafi schłodzić procesor w normalnej pracy o 3st lepiej od pentagrama a podczas kilku godzin grania w FEAR jest o 10st chlodniejszy niz pentagram

 

poprostu nie ma sie co zastanawiac tylko kupowac freezerka, jedyne co troche przeszkadza to to ze jest głośnawy na default obrotach, trzeba go nieco skręcić, tylko wtedy pojawia sie mały problem... zaczyna wariować czytnik obrotów

 

A64 3000+

idle 30

stres 36

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiles z tym plastikowym elementem ?? Bez niego cooler jest za slabo docisniety do procesora. Dales tam jakas podkladke ??

Tak sa Podkladki - o grubosci ok 3-4 mm - poniewaz mam jeszcze sciagnieta czapke z Procesora ... i podkladki musza byc zeby dobry docisk byl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie tzn muj brat ma pytanie,mianowicie kupił freezera 7 pro na P4 3Ghz wszystko fajnie pięknie załozył uruchamia kompa miało byc cicho a jest dość głośno tzn takie buczenie i zawsze wentyl chodzi na 2600-2700 obr/min to troche duzo(chyba chodzi na maxsymalnych obrotach) jak je zmniejszyc bo da sie napewno tylko jak???, czytalem juz w necie komentarze ludzi ktozy go maja i chwala go za cisze ale piszą ze chodzi im na 1500 2000 obr/min.HELP!!! ja zmniejszyc obroty!!!!!

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak je zmniejszyc bo da sie napewno tylko jak???, czytalem juz w necie komentarze ludzi ktozy go maja i chwala go za cisze ale piszą ze chodzi im na 1500 2000 obr/min.HELP!!! ja zmniejszyc obroty!!!!!

kup speed controlera (zalman fan mate2, moze byc i od pentagrama) i bedziesz mial plynna regulacje obrotow, mozesz sie polaszczyc na przejsciowke zalmana 2x12v i 2x5v ale sadze tamto ci bardziej przypasuje bo ma wiekszy zakres regulowania obrotami wentyla

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup speed controlera (zalman fan mate2, moze byc i od pentagrama) i bedziesz mial plynna regulacje obrotow, mozesz sie polaszczyc na przejsciowke zalmana 2x12v i 2x5v ale sadze tamto ci bardziej przypasuje bo ma wiekszy zakres regulowania obrotami wentyla

 

bracik posiada przejsciowke od pentagrama xc 80 cu tam jest 2x5v i 2x12v czy moge podpiac go pod 5v a i jeszcze ma kontroler obrotow z tego pentaka ale czy bedzie szlo podpiac go ???

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freezer ma 4 pi koncowke?? mowisz o molexie??

 

mówie o molexie i o kontroleze obrotów od pentaka maja chyba 3 pin wejścia a freezery mają 4 pin??? może sie myle???Help!!! bo przeciez do kontlorera tzeba podpiac ten kabelek z freezera a on ma 4 pin a kontroler ma 3pin??

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...