Skocz do zawartości
misieksc

Wykorzystanie Peltiera

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jedynymi konkretnymi wnioskami z dyskusji sa:

 

1. Bez testow sie nie obejdzie zeby dokladnie zbadac zjawisko.

2. Wykonanie takiego ukladu bedzie bardzo drogie i bedzie przysparzalo wiele klopotow, zajmowalo miejsca itp. czyli jest nie praktyczne:)

 

to trzeba bedzie sie zajac jakimis innymi sposobami. Ale taka dyskusja mi sie podoba, mozna sie powymieniac pomyslami i moze ktos na jakis ciekawy wpadnie:)

 

PS: Idzie ktos na targi dzisiaj?

1310997[/snapback]

Jak Mechl!n napisal:

Po Waszych wcześniejszych uwagach doszedłem do wniosku, że zaproponowany przezemnie układ będzie uzupełnieniem zestawu WC a nie "zastępnikiem" nagrzewnicy.

to dziala jako dodatek do nagrzewnicy, ale nie zastapi nagrzewnicy... a pomysl izolacji tego przyniesie rezultat w postacii wody na herbate :-P

 

A do tworcy tematu: forum jest po to zeby wymienic poglady i unikac popelniania bledow, jak nie chcesz sluchac to nie pytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone organoleptycznie:

 

1310988[/snapback]

kurna a wy mi tu piszecie ze to jest nierealne

poczytajcie o tym co wymyslil mechl!n

moj pomysl jest o tyle lepszy ze do chlodznie tego bloku jest uzyty 2obiego wody zamiast duuuzo mniej wydajego radiatora+wentyle - pozatym mam zamiar wpakowac mocniejszego pelta

 

i co mi kurna piszecie ze to jest nierealne

temp wody moze niezle spasc (czy ja gdzies mowilem ze bede uzyskiwal ponizej 0*C?? (no na pelcie 224W to bym uzyskal, ale lepiej go chyba wsadzic na procka odrazu... ale nie nie mozna tak zrobic bo przeciez jakbym wsadzil pelta 224w o sprawnosci 50% to bedzie w stanie odebrac tylko 110W ciepla a to za malo na mojego kreconego athlonka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dziwne ze ludzie laduja pelty 224W i jakos maja ladne temp? no to co jak jest z ta sprawnascia lolki co? :lol: :lol: :lol: :lol: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelta trzymalem w reku tylko po to by okreslic ktora strona grzeje ,a ktora chlodzi

mialem ciekawsze zastosowanie niz trzymanie w reku - wlasciwie to 3 miechy chodzil na r9000pro

 

to tobie plyta sie zaciela bo wciaz gadaasz o W/cm^2  ,czyli tak jak w Chipie W/s

a powtarzam ze W to W i nic innego (no W= J/s :P )

musze cie zmartwic bo na polibudzie nie ma kierunku fizyka ogolna

ale ty w pierwszej kolejnosci zdaj mature ,bo sluszalem(widzialem bo brat ma w tym roku) ze wasz rocznik moze miec z tym problem

jak juz zdasz mature to mozesz ugotowac swoj sprzet ,ale nie doradzaj innym by gotowali swoje bo to nieprzyzwoite

 

ale przyznam ze fajna teoria wzglednosci ci wyszla:

jezeli Pelt jest dwa razy  mocniejszy to zakladasz na proca bezposrednio

jak dwa razy slabszy to montujesz na koncu WC

a jak w Chinach motylek zatrzepoce skrzydlami to ci w Polsce proca schlodzi do -100C  - cos podobnego to chyba w jednym filmie slyszalem :lol:

1310677[/snapback]

1. nigdy nie czerpalem wiedzy o fizyce z chipa (z polibudy raczej tez bym nie czerpal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

2. widze ze chyba jednak studiujesz na polibudzie - to mowi samo za siebie ( tylko wzrorki wzorki i zero wyobrazni :lol: )

3. sam udowodniles cos ciekawego: W/cm^2=W/s czyli wg Ciebie jednostka powierzchni jest rowna czasowi :mur: :lol: :lol: :lol: :lol:

4. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nigdy nie czerpalem wiedzy o fizyce z chipa (z polibudy raczej tez bym nie czerpal  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: )

2. widze ze chyba jednak studiujesz na polibudzie - to mowi samo za siebie ( tylko wzrorki wzorki  i zero wyobrazni :lol: )

3. sam udowodniles cos ciekawego: W/cm^2=W/s czyli wg Ciebie jednostka powierzchni jest rowna czasowi  :mur:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

4.  :lol:

1311139[/snapback]

1,2.

tak studiuje i dzieki temu doskonale wiem ze z tego wiedzy nie da sie czerpac :lol:

wzorkow rzadnych nie napisalem ,a wyobrazni mi nie brak - raczej tobie jej brak skoro peltem slabszym niz proc chcesz schlodzic tego proca i to droga posrednia

czytales co napisal Raven155 - to zadziala tylko w Idle ,a ja wszystko rozpatruje w pojeciu Stress ,bo lepiej zamrozic proca niz go ugotowac

 

3.

ja tego nie udowadniam ,to raczej ty to robisz i moja wypowiedz byla sarkazmem skierowanym do ciebie

zreszta nie napisalem tam nigdzie znaku " = " ,ale widze ze rozwinales swoje rozumienie jednostek o nowe stadium :lol:

 

4.

rowniez :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2.

tak studiuje i dzieki temu doskonale wiem ze z tego wiedzy nie da sie czerpac :lol:

wzorkow rzadnych nie napisalem ,a wyobrazni mi nie brak - raczej tobie jej brak skoro peltem slabszym niz proc chcesz schlodzic tego proca i to droga posrednia

czytales co napisal Raven155 - to zadziala tylko w Idle ,a ja wszystko rozpatruje w pojeciu Stress ,bo lepiej zamrozic proca niz go ugotowac

 

3.

ja tego nie udowadniam ,to raczej ty to robisz i moja wypowiedz byla sarkazmem skierowanym do ciebie

zreszta nie napisalem tam nigdzie znaku " = " ,ale widze ze rozwinales swoje rozumienie jednostek o nowe stadium :lol:

 

4.

rowniez :lol:

1311185[/snapback]

tak tak KGB a AMD jest najlepsze!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

ps. prosze nie myslec ze stac mnie tylko na bluzganie i jechanie po KGB

niebawem wszystko bedzie ladnie policzone

jak slusznie stwierdzil mechln trzeba do ukladu wpakowac normalna chlodnice...

osiagniecie temp cieczy poniezej zera jest mozliwe i wcale nie takie trudne

chce nadmienic ze pomysl zakladania pelta mocnego bezposrednio na proca jest o wiele bardziej "niebezpieczny" a wydajnoscia zblizony...

co powiecie... macie 224W peltka na procku i nagle elektrownia robi was w bambuko :lol: :lol: :lol:

inaczej sprawa sie ma jesli mamy zimna wode w ulkadzie - procek przezyje.. pelt tez...

szkoda ze niektorych ta polibuda tak ogranicza :mur: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie to tlumacz

nagle zaslaniasz sie Mechlinem ,tylko nie przewidziales kilku spraw

Mechlin nigdy cie nie poprze ze zejdziesz z temp ponizej zera czy tez sie do niego zblizysz - stosujac chlodnice i schodzac ponizej temp pokojowej chlodnica bedzie podgrzewac wode - i Mechlin zapewne o tym wie ,bo to czlowiek myslacy

 

druga sprawa to jak Mechlin sam napisal - testy byly krotkie i szybkie wiec wyniki sa niepewne

 

po trzecie napisalem ze w ukaldzie z chlodnica pelter zbije temp wody ale minimalnie (co udowodnil Mechlin) i podwazylem sens stosowania tej metody ze wzgledu na komplikacje i koszty

powiedz mi gdzie sie pomylilem bo narazie fakty sa takie

 

-Temp u Mechlina spadla o 3C

- zastosowal ogromny radiator z 3 wentylatorami + nagrzewnice (nie napisane ile wentyli)

- nie masz takiej nagrzewnicy?? nie wiesz ze na nia wchodza 2 wentyle 120x120

 

pytania

- ile wydzielal jego proc i jaki byl Pelt?

-czy dodanie 3 wentyli na sama nagrzewnice nie daloby tego samego efektu??

 

dlaczego nie kontynuje tego projektu? bo przekonal sie ze to lipa?

czlowiek myslacy uczy sie na bledach swoich ,a taki bardziej myslacy i na cudzych ,a dodatkowo czlowiek majacy pewne doswiadczenie potrafi przewidziec co sie moze stac - to jest wyobraznia ktorej tobie brakuje

 

i zrozum ze Pelt nie sluzy do odbierania ciepla tylko do transportowania - najprosciej do zbijania Temp.

ta mala roznica powoduje ze to parametry Pelta dobieramy do Temp. jaka chcemy uzyskac ,a nie usilujemy uklad dostosowac do Pelta

bo jak o tym zapomnimy to dowiemy sie ze Pelt jest bardzo skuteczna grzalka

 

BTW.

ciagle walcze z ograniczeniami narzuconym przez polibude ,wczesniej ograniczalo mnie technikum ,ale bardzo sie ciesze ze nie ogranicza(ł) mnie ogólniak

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie obrazu że jestem nowy na forum i w WC :sad: ale bardzo zainteresował mnie pomysł wykorzystania ogniw do chłodzenia, ponieważ szukałem jakieś stałej alternatywy między freonem a wodą.

Mam pytanko czy taki mój wynalazek by się sprawdził:

*dwa układy - I-chlodzenie kompa II-chłodzenie ogniw

*w ukł. I jest pompa, bloki, nagrzewnica (+went), rezerwuar, Urządzenie do "zmrażania" (czytaj niżej) - ukł. zamk.

* w ukł. II jest pompa, nagrzewnica (+went), rezerwuar(mały), Urządzenie II (czytaj niżej)

Urządzenie do "zmrażania" - tu jeśli chodzi o mój pomysł

*spiralna z miedzianej rurki o dużej średnicy(żeby płyn chłodzący wolno płynął)

*pośrodku dna spirali duża ilość ogniw o małej mocy

*reszta dna i spirala pokryta termoizolacją

CEL: "zmrożenie" wody chłodzącej kompa

Urządzenie II

*blok lub mniejsza spirala

*pokrywa ogniwa

CEL: zebranie ciepła z ogniw

 

Czy taki wynalazek wogóle ma szanse bytu??? Nie podam żandych szczegułów...

I jeszcze coś jak przymocować w czymś takim ogniwa??? Z racji tego iż rurki są okrągłe i mają dużą średnice to pasta chyba odpada, może silikon a może na "sucho" ???

Proszę wybaczyć moją niewiedzę i brak doświadczenia :sad:

Edytowane przez kfh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie to tlumacz

nagle zaslaniasz sie Mechlinem ,tylko nie przewidziales kilku spraw

Mechlin nigdy cie nie poprze ze zejdziesz z temp ponizej zera czy tez sie do niego zblizysz - stosujac chlodnice i schodzac ponizej temp pokojowej chlodnica bedzie podgrzewac wode - i Mechlin zapewne o tym wie ,bo to czlowiek myslacy

 

>>>tez jestem czlowiekiem myslacym :blink:

 

druga sprawa to jak Mechlin sam napisal - testy byly krotkie i szybkie wiec wyniki sa niepewne

 

>>> ja mam zamiar to "dlugo i pewnie" przetestowac

 

po trzecie napisalem ze w ukaldzie z chlodnica pelter zbije temp wody ale minimalnie (co udowodnil Mechlin) i podwazylem sens stosowania tej metody ze wzgledu na komplikacje i koszty

powiedz mi gdzie sie pomylilem bo narazie fakty sa takie

 

-Temp u Mechlina spadla o 3C

- zastosowal ogromny radiator z 3 wentylatorami + nagrzewnice (nie napisane ile wentyli)

- nie masz takiej nagrzewnicy?? nie wiesz ze na nia wchodza 2 wentyle 120x120

 

>>>1. ja mam zamiar zastosowac do chlodzenia pelta o mocy 2x wiekszej i bede go chlodzil blokiem wodnym (2obieg wody) ktory jest o niebo wydajniejszy od nawet tak olbrzymiego radiatora, co za tym idzie temp po 2 stronie pelta bedzie znacznie nizsza...

>>>2. nagrzewnice dobra sie skombinuje to nie problem (nie mow mi ze nie wiem co to nagrzewnica bo wiem co to jest)

 

pytania

- ile wydzielal jego proc i jaki byl Pelt?

-czy dodanie 3 wentyli na sama nagrzewnice nie daloby tego samego efektu??

 

>>>moj proc po podkreceniu to jakies 130-140W

>>> nie dalo by tego samego efektu bo ja chce zejsc ponizej temp otoczenia (mowie o temp cieczy)

 

dlaczego nie kontynuje tego projektu?  bo przekonal sie ze to lipa?

czlowiek myslacy uczy sie na bledach swoich ,a taki bardziej myslacy i na cudzych ,a dodatkowo czlowiek majacy pewne doswiadczenie potrafi przewidziec co sie moze stac - to jest wyobraznia ktorej tobie brakuje

 

>>>wyobrazni mi nie brakuje, ucze sie na swoich bledach, doswiadcznie mam ale zdobywam je caly czas

 

i zrozum ze Pelt nie sluzy do odbierania ciepla tylko do transportowania - najprosciej do zbijania Temp.

>>>rozumiem do czego sluzy pelt nie traktuj mnie jak debila (bo to wlasnie robisz)

ta mala roznica powoduje ze to parametry Pelta dobieramy do Temp. jaka chcemy uzyskac ,a nie usilujemy uklad dostosowac do Pelta

>>>uklad mozna tak zmodyfikowac (odpowiednia budowa samego chillera) by mial jak najwyzsza wydajnosc

bo jak o tym zapomnimy to dowiemy sie ze Pelt jest bardzo skuteczna grzalka

>>>wiem o tym;]

BTW.

ciagle walcze z ograniczeniami narzuconym przez polibude ,wczesniej ograniczalo mnie technikum ,ale bardzo sie ciesze ze nie ogranicza(ł) mnie ogólniak

>>>ciesze sie ze walczysz > proponuje wybrac sie na uniwerek :D

1311466[/snapback]

odpowiedzi dam w srodek bo nie chce mi sie tak cytowac co chwile

 

thx za uwage;]

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej odrazu zrobic cos 1311958[/snapback]

nie bo za drogie;]

2x 224W pelt = ~380zl +zasilacz na to jakies 500zl ~~900zl

za 900zl to zrobie kaskade ze slabszych peltow;]

pozatym lepiej zastosowac zamiast tego 2 mocnego pelta dobra nagrzewnice

mamy cos takiego ciepla woda z cpu idzie do chlodnicy gdzie oddaje cieplo - wyplywa juz chlodniejsza, wplywa do chillerka nr.1 ktory ja ochladza idzie do chillerka nr2 ktory ja ochladza jeszcze bardziej i do procka;]]]

stosowanie 2 chillerow przy sobie jest marnotrawieniem - lepiej 2 po sobie...

generalnie problem w tym aby zrobic duzej powierzchni chillerka;] bo takie male bloczki w ktorych po chwili woda ucieknie nie spelniaja swojej roli (duzo "zimna" sie marnuje) :lol: :lol:

 

pokretnie napisane troche;]]]

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kfh13

troche to pokreciles - chcesz spirale izlowac?

lepiej zastosowac pojemnik wypelniony ciecza i zaizolowac pojemnik - przynajmniej odbierzesz cieplo z calej spirali

ale widze ze cos teoretyzujesz ,wiec albo wroc do deski kreslarskiej albo sobie daruj - przeciez uklad musi miec rece i nogi (zeby chodzil :P )

 

Lepek

zalozenia dobre ale mozna by bylo ten uklad uproscic i wzmocnic jednoczesnie - wot technika

 

genghiskhan

jezeli chcesz zejsc ponizej zera to nie ma miejsca na chlodnice w 1 ukladzie ,potrzebne Pelty ktore to umozliwia - koniec ,kropka

i jakby co to nie dwa chillerki jeden po drugim tylko dwa rownolegle - bo w rownoleglych woda plynie dwa razy wolniej - raczej porzadane zjawisko

 

 

>>>ciesze sie ze walczysz > proponuje wybrac sie na uniwerek

jeszcze mnie nie po....lilo

 

 

zbiorowo

final jest taki ze slaby Pelt moze sluzyc do delikatnego zbicia temp wody ogromnym nakladem kosztow

mocny Pelt (dwa razy mocniejszy od proca) mimo ze drozszy to jest w stanie zagwarantowac bardzo niskie temp i praktycznie tym samym nakladem kosztow bo roznica miedzy 89W a 267W na allegro to 60pln

a biorac pod uwage ze przy slabym Pelcie dajemy 2 chlodnice a przy mocnym 1 (moze dac te dwie ale do ukladu II) to koszt sie zmniejsza

WC daje nam tez mozliwosc zastosowania np.4 peltow ktore na proc nie wejda itp.

mozliwosci jest duzo ale wszystko trzba robic z glowa a nie wyskakiwac z tym co sie urodzilo na poczekaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kfh13

troche to pokreciles - chcesz spirale izlowac?

lepiej zastosowac pojemnik wypelniony ciecza i zaizolowac pojemnik - przynajmniej odbierzesz cieplo z calej spirali

ale widze ze cos teoretyzujesz ,wiec albo wroc do deski kreslarskiej albo sobie daruj - przeciez uklad musi miec rece i nogi (zeby chodzil :P )

 

Lepek

zalozenia dobre ale mozna by bylo ten uklad uproscic i wzmocnic jednoczesnie - wot technika

 

genghiskhan

jezeli chcesz zejsc ponizej zera to nie ma miejsca na chlodnice w 1 ukladzie ,potrzebne Pelty ktore to umozliwia - koniec ,kropka

i jakby co to nie dwa chillerki jeden po drugim tylko dwa rownolegle - bo w rownoleglych woda plynie dwa razy wolniej - raczej porzadane zjawisko

jeszcze mnie nie po....lilo

zbiorowo

final jest taki ze slaby Pelt moze sluzyc do delikatnego zbicia temp wody ogromnym nakladem kosztow

mocny Pelt (dwa razy mocniejszy od proca) mimo ze drozszy to jest w stanie zagwarantowac bardzo niskie temp i praktycznie tym samym nakladem kosztow bo roznica miedzy 89W a 267W na allegro to 60pln

a biorac pod uwage ze przy slabym Pelcie dajemy 2 chlodnice a przy mocnym 1 (moze dac te dwie ale do ukladu II) to koszt sie zmniejsza

WC daje nam tez mozliwosc zastosowania np.4 peltow ktore na proc nie wejda itp.

mozliwosci jest duzo ale wszystko trzba robic z glowa a nie wyskakiwac z tym co sie urodzilo na poczekaniu

1312016[/snapback]

finału nie ma bo nikt czegos takiego nie zrobil i nie sprawdzil w praktyce

zejscie ponizej 0 jest mozliwe z wykorzystaniem chlodnicy :mur:

ale jak mowiles wsio trzeba robic z glowa

na polibudzie chyba jednak tego nie ucza;] :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ,na polibudzie nie ucza niczego zwiazanego z technika stosowana ,sama teoria - i dlatego mam troche egzaminow w plecy :P

skoncz z ta polibuda bo sie nudne robi :blink:

 

pewnie ze sie da zejsc ponizej 0 z chlodnica - tylko ze wtedy to dopiero trzeba uzyc Pelta mocnego zeby przy okazji chlodzic pokoj poprzez chlodnice :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ,na polibudzie nie ucza niczego zwiazanego z technika stosowana ,sama teoria - i dlatego mam troche egzaminow w plecy :P

skoncz z ta polibuda bo sie nudne robi  :blink:

 

pewnie ze sie da zejsc ponizej 0 z chlodnica - tylko ze wtedy to dopiero trzeba uzyc Pelta mocnego zeby przy okazji chlodzic pokoj poprzez chlodnice :lol:

1312141[/snapback]

Panu juz dziekujemy;]

lepiej idz sie ucz na poprawki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mój projekt nie został do końca zrozumiany ta spirala jest płaska jak u ślimaka(wlot po środku) a izolacja po to aby zimno z ogniw nie uciekało albo raczej z rurek które nimi zostało schlodzone

Edytowane przez kfh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zapomnieliście o jednym. Proc nigdy nie wydziela tyle mocy w postaci ciepła, ile pobiera z układu zasilającego. Inaczej nie wychodziłyby z niego żadne sygnały. "Zasada zachowania energii"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zapomnieliście o jednym. Proc nigdy nie wydziela tyle mocy w postaci ciepła, ile pobiera z układu zasilającego. Inaczej nie wychodziłyby z niego żadne sygnały. "Zasada zachowania energii"

1312653[/snapback]

to i tak nie ma takiego znaczenia;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wszystko dokładnie. przy pominięciu waszego wzajemnego się obrażania przyznam, że tekst mnie zainteresował i poszukałem troszeczkę. dodam od siebie takie coś:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Swifttech wpadł już dość dawno na taki pomysł :wink: Sprawdza się (patrz strona SwiftTech'a) jednak jakim kosztem: 2 x ogniwo 226W chłodzone dwoma blokami + wydajny zasilacz (wg SwiftTech'a 330$). hmm ktoś z zasobną kieszenią może i sobie na to pozwoli.. dla mnie to tylko ciekawostka z dziedziny extremalnego klopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego iż ogniwa potrzebuja "trochę" :lol: prądu (8A 33W :blink: :blink: :blink: ) to MOŻE WIECIE O JAKIŚ specjalnych zasilaczach tylko i wyłącznie na ogniwo i ile takie cudeńko może kosztować ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zejscie ponizej 0 jest mozliwe z wykorzystaniem chlodnicy :mur:

 

1312124[/snapback]

na polibudzie moze i nie ucza ale na tym Twoim uniwerku to oglupiaja ... wybieram polibude :D

 

swoja droga to po co sie pytasz jak i tak: "uczysz sie tylko na wlasnych bledach"; bezsens prowadzacy tylko do klotni na jaki zszedl ten topik, wyzszosc uniwerku nad polibuda badz na odwrot (po polibudzie chociaz prace mozna dostac ot co ...)

 

Koncze i wiecej tu nie zagladam, i wypatruje topicu pt: "Zagotowalem wode i procka...." Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na polibudzie moze i nie ucza ale na tym Twoim uniwerku to oglupiaja ... wybieram polibude :D

 

swoja droga to po co sie pytasz jak i tak: "uczysz sie tylko na wlasnych bledach"; bezsens prowadzacy tylko do klotni na jaki zszedl ten topik, wyzszosc uniwerku nad polibuda badz na odwrot (po polibudzie chociaz prace mozna dostac ot co ...)

 

Koncze i wiecej tu nie zagladam, i wypatruje topicu pt: "Zagotowalem wode i procka...." Powodzenia

1314415[/snapback]

kolejny ktory probuje udowodnic przewage poliboody nad uniwerkiem :lol: :lol: :lol:

poczytaj co w ogole piszesz stuknij sie w glowe to moze zmadrzejesz;] :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bo za drogie;]

2x 224W pelt = ~380zl +zasilacz na to jakies 500zl ~~900zl

za 900zl to zrobie kaskade ze slabszych peltow;]

pozatym lepiej zastosowac zamiast tego 2 mocnego pelta dobra nagrzewnice

mamy cos takiego ciepla woda z cpu idzie do chlodnicy gdzie oddaje cieplo - wyplywa juz chlodniejsza, wplywa do chillerka nr.1 ktory ja ochladza idzie do chillerka nr2 ktory ja ochladza jeszcze bardziej i do procka;]]]

stosowanie 2 chillerow przy sobie jest marnotrawieniem - lepiej 2 po sobie...

generalnie problem w tym aby zrobic duzej powierzchni chillerka;] bo takie male bloczki w ktorych po chwili woda ucieknie nie spelniaja swojej roli (duzo "zimna" sie marnuje)  :lol:  :lol:

 

pokretnie napisane troche;]]]

1311976[/snapback]

 

Ja tak to widzę:

2 x 224 pelt = 200zł (allegro) + 4x AT to jakieś 40zł (allegro) = 240zł , trochę mniej chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak to widzę:

2 x 224 pelt = 200zł (allegro) + 4x AT to jakieś 40zł (allegro) = 240zł , trochę mniej chyba :)

1315179[/snapback]

hehe chcesz 224W pelty komputerowymi zasilaczami zasilac;]]]

no troche to ryzykowne;]

imo lepiej jeden a dobry zasilacz sobie sprezentowac;] taki z regulacja napiecia i prad okolo 35A;] przy 14V

mozna cos takiego dostac i to jest nie do zarypania;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe chcesz 224W pelty komputerowymi zasilaczami zasilac;]]]

no troche to ryzykowne;]

imo lepiej jeden a dobry zasilacz sobie sprezentowac;] taki z regulacja napiecia i prad okolo 35A;] przy 14V

mozna cos takiego dostac i to jest nie do zarypania;]

1315338[/snapback]

Bez problemu pociągnie, stary AT radził sobie z 144W + 89W. Sumując 2 (12+ 7V) bez problemu utrzymają pelta.

300W atx też nie są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt budowy zasilacza 12v 35A to ciutke ponad 100pln ,ale nie ma mowy o regulacji

a jak chcesz na 14v to juz musisz zamawiac indywidualny transformator ,a to juz kasiora

 

AT 200W radzi sobie dobrze z Peltem 89W na 12v i tym bardziej na 5v (na 5v to mozna dwa takie Pelty podpiac ,a jezeli kogos interesuje to i 3),wiec ja tu :lol: strzele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...