Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

http://ultima.pl/itemnfo.php?id=4233 czy ten monitor nadał by sie do XBOX30, czy byłby tam obraz HD taki jak być poinien?

 

A ten http://ultima.pl/itemnfo.php?id=3666 ?

 

Czy jest wogle sens kupywać monitor do 1 tyś pod XBOX?

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji wizyty w Sielsii w Katowicach postanowiłem zawitać do Empika.

Jak się okazało mają tam podpiętego X'a pod niezbyt duzy TV - Samsung - 26" cali - chyba nie więcej.

Prezentowana gra to oczywiście GoW - oczywiście zachęcony wypowiedziami na forum nieomieszkałem podejść i spróbować zagrać..

Przede mną dwójka na oko 16 latków została oddalona od pada bo "gra jest od 18 lat" :D

Po załatwieniu wszytkiego co miałem załatwić podchodze do stanowiska:

Ku mojej radości przywitała mnie sexowna hostessa ubrana w krótkie obcisłe spodenki z laikry i "koszulke do pempka" :D

Gdy ująłem pad w me dłonie - owa hostessa zaproponowała mi, że może ze mną zagrać jeśli chcę :D Nie miałem serca odmówić :D i powiem tak: gdyby nie asysta przemiłej i nie przeciętnej urody hostessy to mój pierwszy kontakt z X360 wspominałbym niezbyt miło... oto dlaczego...: jak zapewne się już domyśliliście gra była włączona w trybie multi - tzn na 2 osoby przy jednej konsoli - tak więc nie miałem okazji zobaczyć tego calego zamieszania z którego znany mi jest GoW. Jest to IMO nieco bezsensowne posunięcie....

Grafika mimo to zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Textury naprawdę dobrej rozdzielczości. Nic nie haczyło nie zwalniało - no ale wkońcu nie było żadnych wybuchów ani nic więc co by miało zmusić Xa do czkawki? Na żywo konsola jest zdecydownie mniejsza niż mi się wydawało (na podstawie zdjęć), pad od Xboxa mimo tego, że pierwszy raz w życiu miałem go w dłoniach - leży IMo idealnie - może też dlatego że mam wielkie łapy :)

Tak więc po paru minutach oglądania krajobrazów i szukania przeciwnika (a raczej przeciwniczki ;) ) podziękowałem za miłe towarzystwo i odszedłem ...

 

fakt jest jeden - gdybym miał w domu odpowiedni TV - konsola już by stała u mego boku bo imo ma duże możliwości i bardzo przystępną cenę :)

 

koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a ja mam takie "głupie" pytanko. Z tego co wiem to Core od Premium różni się bezprzewodowym padem, HDD i kablem VGA? Pad mi wisi (moge mieć na kabelku jakby co ;) ) , kabel VGA można zapewne kupić , a co z HDD? Do czego się właściwie HDD przydaje? Rozumiem iż do ściagania demek z Marketplace, filmów etc. A savy z gierek? Czy tam sa zapisywane także? A jeśli bym nie miał HDD to co wtedy? Kupuje sie kartę pamięci jak w PS2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft wykupi Capcom?

 

Wróble ćwierkają, że koncern Microsoft zamierza nabyć firmę Capcom.

 

Szerokim echem odbija się plotka komentowana m.in. przez Electronic Gaming Monthly, mówiąca o możliwości zakupu Capcomu przez koncern Microsoft. Producent takich gier, jak Resident Evil oraz Devil May Cry miałby stać się częścią ogromnego koncernu i pomóc w sprzedaży Xboxa 360.

 

Mimo iż to plotka, informacja jest bardzo prawdopodobna, bo Capcom sprzedaje bardzo dużo gier na japońskim rynku, a jak wiemy, tam właśnie Xbox 360 radzi sobie najgorzej. Pomoc Capcomu byłaby dla koncernu bardzo wartościowa, bo w ten sposób mógłby konkurować z Sony i PlayStation 3.

 

Co prawda Capcom robi gry dla Xboxa 360, ale mając firmę na własność, Microsoft mógłby nakazać jej robienie gier tylko dla własnej konsoli, a to byłby cios dla Sony.

lukk_

 

z tego co wiem to do zapisywania stanu gry musisz kupić kartę pamięci :], a co do dysku to przyspiesza wczytywanie gier (chyba :) )

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd Nierealny, jesli masz HDD na kija ci karta pamieci, tak samo jak w strarym x-e mozesz kupic karte ale niemusisz, stany gier trzymane sa na hdd, daje nam to miejsce na znacznie wiecej savow, filmiki z gier, .........karta pamieci tylko po to by zaniesc savy do kolegi :-)),

a owszem dysk przyspiesza wczytywanie gier (cos tam se instaluja)

pozdro 4@ll

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syrob wiem :D

 

źle skleciłem zdanie (godzina już późna :D) doskonale wiem że przy opcji z twardzielem nie trzeba karty pamięci do zapisywania stanu gry :D

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pobawic sie paroma gierkami na X360 u kumpla. Swoje wrazenia z GOW zamiescilem juz w odpowiednim topicu w dziale Gry, nie bede sie powtarzal.

 

Co do innych gierek:

- Chrome Hounds: srodze sie zawiodlem. Wyglada nawet przyzwoicie (choc z mapy, w ktora gralem wyzierala pustka i monotonia), ale niestety interface jest kompletnie spaprany. Kto to wymyslil, zeby celowanie i sterowanie mechem odbywalo sie w dwoch oddzielnych okeinkach (i tak dobrze, ze mozna celownik wrzucic na fullscreen)? Do tego jeszcze strasznie malo dynamiczne starcia. Ogolnie bylem bardzonapalony an te gierke, bo lubie zabawy mechami, ale z calego entuzjazmu uz sie wyleczylem :|

- Just Cause: o gameplayu sie nie wypowiem (popykalem tylko chwilke - ot, takie GTA), ale widoki z samolotu albo podczas spadania na spadochronie mnie rozwalily - to jest piekne.

- GRAW: fajny, gameplay wyglada ciekawie, grafika tez niezgorsza, choc troche sterylna. Jedyne, co jest dokumentnie zwalone, to przeladowywanie broni - dwa ruchy magiczna reka i juz przeladowane, mimo, ze magazynek nawet nie drgnal ;)

- Dead Rising: gra na 5 minut. Walnac zombiaka lawka, pluszowym misiem, czy roztrzaskac mu na glowie donice, i to w zasadzie tyle. Potem gre mozna wylaczyc, bo nic wiecej w kwestii gameplayu nie oferuje. I jeszcze ten idiota-karateka obwieszony aparatami...

- Test Drive Unlimited: fajna grafika, fajne furki, kupa terenu do jezdzenia. Samochodowek nie lubie, wiec tylko rzucilem okiem.

- Oblivion: wiadomo. Wlaczylem tylko na chwilke, bo bylem ciekaw grafiki na X360. Nie powala (blisko jest ok, zupa na dalszym planie niweczy caly efekt), wole PC z modami.

- Hitman: Blood Money: w zasadzie kumpel wlaczyl tylko jeden moment: uliczna fieste, gdzie musimy sie przepychac przez wypelniajacy cale pole widzenia tlum. Czulem sie, jakbym gral w Vertex Shader test z 3Dmarka01 :) Ladnie pokazuje zdolnosc konsoli do przetwarzania duzej ilosci obiektow.

 

Ogolnie uwazam te konsolke za bardzo fajny wynalazek i juz wiem, ze kiedys ja zakupie. Poki co jednak jest ona poza zasiegiem mojego portfela i za malo jest gier, ktore uwazam za "must have".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pobawic sie paroma gierkami na X360 u kumpla. Swoje wrazenia z GOW zamiescilem juz w odpowiednim topicu w dziale Gry, nie bede sie powtarzal.

 

Co do innych gierek:

- Chrome Hounds: srodze sie zawiodlem. Wyglada nawet przyzwoicie (choc z mapy, w ktora gralem wyzierala pustka i monotonia), ale niestety interface jest kompletnie spaprany. Kto to wymyslil, zeby celowanie i sterowanie mechem odbywalo sie w dwoch oddzielnych okeinkach (i tak dobrze, ze mozna celownik wrzucic na fullscreen)? Do tego jeszcze strasznie malo dynamiczne starcia. Ogolnie bylem bardzonapalony an te gierke, bo lubie zabawy mechami, ale z calego entuzjazmu uz sie wyleczylem :|

- Just Cause: o gameplayu sie nie wypowiem (popykalem tylko chwilke - ot, takie GTA), ale widoki z samolotu albo podczas spadania na spadochronie mnie rozwalily - to jest piekne.

- GRAW: fajny, gameplay wyglada ciekawie, grafika tez niezgorsza, choc troche sterylna. Jedyne, co jest dokumentnie zwalone, to przeladowywanie broni - dwa ruchy magiczna reka i juz przeladowane, mimo, ze magazynek nawet nie drgnal ;)

- Dead Rising: gra na 5 minut. Walnac zombiaka lawka, pluszowym misiem, czy roztrzaskac mu na glowie donice, i to w zasadzie tyle. Potem gre mozna wylaczyc, bo nic wiecej w kwestii gameplayu nie oferuje. I jeszcze ten idiota-karateka obwieszony aparatami...

- Test Drive Unlimited: fajna grafika, fajne furki, kupa terenu do jezdzenia. Samochodowek nie lubie, wiec tylko rzucilem okiem.

- Oblivion: wiadomo. Wlaczylem tylko na chwilke, bo bylem ciekaw grafiki na X360. Nie powala (blisko jest ok, zupa na dalszym planie niweczy caly efekt), wole PC z modami.

- Hitman: Blood Money: w zasadzie kumpel wlaczyl tylko jeden moment: uliczna fieste, gdzie musimy sie przepychac przez wypelniajacy cale pole widzenia tlum. Czulem sie, jakbym gral w Vertex Shader test z 3Dmarka01 :) Ladnie pokazuje zdolnosc konsoli do przetwarzania duzej ilosci obiektow.

 

Ogolnie uwazam te konsolke za bardzo fajny wynalazek i juz wiem, ze kiedys ja zakupie. Poki co jednak jest ona poza zasiegiem mojego portfela i za malo jest gier, ktore uwazam za "must have".

dlatego marketplace jest takim super wynalazkiem ,bo mozna sciagac dema i wedlug jego oceny kupic lub nie dana gre :)

gry ktore potestowales to 1 generacja gier , druga pewnie cie bardziej zaskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy juz bylo, ale znalazlem takie cos w necie:

Dołączona grafika

czyli mam rozumiec mozna wymienic hdd w iksie na inny ? tam bodajze jest dysk SATA, czyli mozna podpiac taki z z pc (3.5") czy tam laptopa(2.5") ? ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra gladiaci i inne paskudy :-P na dniach najprawdopodobniej dolaczam do posiadaczy zabawki od Billa, tym samym nie myslcie sobie, ze bede jechal po PS3 - oj nie! :>

w zwiazku z tym rodzi sie kilka pytan

 

Konsolke najprawdopodobniej nabede w wersji special gears of war edition, a do tego na poczatek chcialbym zassac jeszcze jeden tytul, ktory pokaze mozliwosci konsolki i bede sie przy nim dobrze bawil, co polecacie?

 

A teraz kilka pytan natury technicznej:

1. Chcialbym polaczyc dzwiek z x-a optykiem, czy x ma standardowe wyjscie optyczne czy malego jacka?

 

2. Czy kabelek do podlaczenia do neta to z obu strony zwykla skretka RJ-45? Jesli tak to jaka jest jego dlugosc?

 

3. Jak ma sie sprawa z Xbox live? W wersji premium dostaje miesieczna subskrypcje, rozumiem, ze dzieki niej moge sciagac dema, filmy itp? Co dalej? Jezeli sie skonczy to wtedy polaczenie do netu ogranicza sie tylko do grania czy jak?

 

4. Czy istnieje mozliwosc sciagania dem w inny sposob i przerzucania ich na x-a przez pc?

 

5. Do ludzi majacych dylemat przy zakupie tv - 26 czy 32? Zdecydowalem sie na 26 cali ze wzgledu na mniejsze gabaryty i wieksza "mobilnosc", chcialem spytac czy ktos stanal przed takim dylematem kiedys i czy nie zaluje, ze nie zassal wiekszego tv?

Czy 26 jest "do pogrania" czy jednak bedzie za mala?

 

I to narazie chyba tyle, jak cos sobie przypomne to napisze :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nie wiem co z pkt.1 - co ma?

 

czyli musze miec gold aby grac, a silver dostaje na miesiac i sobie sciagam dema? jak sie skonczy to wtedy z netu nic nie mam tak?

Do grania musisz wykupic golda. Na silverze masz dostep caly czas do dem ale z lekkim opoznieniem w stosunku do posiadaczy golda. Net masz caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze to tak ;)

pakiet GOLD otrzymujesz od M$ w prezencie na okres jednego miesiąca od rejestracji/zalogowania do LIVE.

w pakiecie GOLD masz dostęp do dem, nowych motywów itp. pierdół oraz do grania w sieci z friendasami ;)

 

zaś po upłynięciu miesiąca tracisz darmowy pakiet GOLD od M$ i automatycznie przechodzisz na pakiet SILVER, który zapewnia ci dostęp tylko do "do dem, nowych motywów itp. pierdół"

nie możesz w tym momencie grać po sieci z friendasami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem na początku kupić 26 calowy LCD. Ale zostałem przekonany przez narzeczoną :) Powiedziała " taki mały ?? :) bierz 32". A teraz chciałbym jeszcze większy :D hehe

uzywajac starego powiedzenia : Jej apetyt rosnie w miare jedzenia ;) ...choc to "taki maly" ?? mozna zrozumiec troche dwuznacznie ;)

 

Kucyk

 

gratulacje z okazji nowego nabytku :)

 

1. w wersji premium wyjscie optyczne zintegrowane jest w kablu

2. tak,moj kabel z zestawu ma ok 3 m

3. gold darmowy na miesiac -wszystkie opcje full,pozniej silver za darmo jedyne ograniczenie to brak mozliwosci grania po sieci,sciaganie dem itp bez zmian.

4. na razie takiej mozliwosci nie ma jesli nie sciagasz przez markiet ,jesli chodzi o same dema to zaleznie od kraju mozna kupic prase z dolanczanymi demami

5.tv-26" jest tak samo dobry do grania jak 32" ,tak naprawde wszystko zalezy od wielkosci pokoju w ktorym grasz i od stanu finansow- wybierz poprostu wedlug wlasnych potrzeb ,mniejszy pokoj 26" duzy 32"+ ,wez pod uwagie rowniez jak daleko bedziesz od niego siedzial i gral

 

ps.po ps3 nikt ci nie kaze jechac ,sam ja kupie ale to nie znaczy ze musze sie cieszyc z kazdej glupoty sony no nie? ;)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...