Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie na temat Xkloca 2 nie mam zdania... nielubie tej konsoli z bardzo nietypowego sposobó, a mianowicie u nas w polsce jest beznadziejny dystrybutor tej konsoli.

 

Jeśli plotki które krążą po siecie są prawdziwe to bede miał tość ciekawy dylemat z kupnem konsolo PS3 vs Xbox 2...

 

Ciekaw jestem która z tych konsol będzie miała większą wydajność....

 

Najbardziej podoba mi się fakt, że X2 będzie wydany w 3 wersjach.. oczywiście interesowała by mnie ta ostatnia pozycja z powodu ceny która w czasie premiery konsoli ma wynosić podobno TYLKO 1500zł

 

Mam nadzieje że zmieni się dizajn konsoli, i zmniejszą troche pada.... ale aby nie zmieniali ułożenia przycisków... ponieważ uważam że na tym padzie który jest aktualnie w Xklocu 1 jest naprawde wszystko przemyślane, lecz ten pad jest troche za duży.. ale za to bardzo miło się na nim gra w FPP (oczywiście mówimy tu o graniu na konsolach, a nie na piecu)

Mam też nadzieje, że będzie mógł służyć też jako odtwarzacz DVD bez konieczności dokupowania jakiegoś DVD Kita i będzie czytał bez problemu wszystkie krążki DVD-R/RW ( bo jak innaczej obejże sobie moje filmy z wakacji ?? )

 

No i by się przydały jakieś gierki w stylu GT i MGS (strasznie nie lubie Splintera).. no i oczywiście wielkie GTA (mam nadzieje że GTA będzie wychodziło równo na obydwie konsole)

 

A tu macie polski serwis traktujący o Xbox'e 1 .. czasami pojawiają się nowinki dotyczące X2

http://xboxonline.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=18480

 

 

Xbox 2, Next Xbox, Xbox 360, Xenon - jakkolwiek jej nie nazwać, konsola zapowiada się znakomicie!

 

 

Na łamach zachodniego serwisu GameSpy pojawiła się pierwsza część interesującego artykułu o możliwej specyfikacji wielkiego następcy konsoli Xbox, nazwanego kodowo Xenon (mówi się też o innych nazwach, Xbox 360 i Next Xbox). Redaktorzy powołują się na urządzenia w wersji alpha dostarczone z pierwszej ręki, prosto od producenta, Microsoftu.

 

 

Najważniejszą informacją jest fakt, że „procesor posiada trzy rdzenie PowerPC po 3.0 GHz każdy. Wszystkie rdzenie mogą wykonać dwa rozkazy w każdym cyklu i posiadają podręczną pamięć cache - 32KB na dane i 32KB na rozkazy. Rdzenie mają także do dyspozycji 1MB wspólnej pamięci L2”.

 

Jak czytamy dalej, „procesor karty graficznej Xenona wykracza poza wszystko, co do tej pory było stworzone, łącznie z ATI X800. Zegar taktowany jest prędkością 500MHz i obsługuje Shader 3.0. Obecnie prowadzone są prace nad procesorem grafiki alpha 2. Wersje beta procesora mają pojawić się do maja, a ostateczny produkt ujrzy światło dzienne latem. Owa karta graficzna będzie miała moc obliczeniową większą od jakiejkolwiek innej karty na rynku, innymi słowy Half-life 2 to dla niej bułka z masłem.

 

Konsola nowej generacji nie będzie posiadać karty dźwiękowej w tradycyjnej formie. Dekompresja ma być dokonywana sprzętowo, a reszta zadań wykonywana będzie przez oprogramowanie. Zrezygnowano z DirectSound3D na rzecz X3DAudio, gdyż DS3D był zbyt mało elastyczny.”

 

Z pozostałych rewelacji warto odnotować jeszcze, że:

 

* Konsola wyposażona zostanie w 256 MB RAM (dla porównania, Xbox posiada „zaledwie” 64 MB RAM).

* Użyte zostaną tradycyjny napęd DVD oraz dwuwarstwowe płyty DVD, a nie jak wcześniej sugerowano – technologia Blu-Ray oraz HD-DVD.

* Karty pamięci – od 64 do 1024 MB, z czego 8 MB zarezerwowane będzie dla systemu operacyjnego.

* Dysk twardy, tak jak przypuszczano, będzie można zakupić opcjonalnie. Jego rozmiar nie jest znany.

* Dostępna będzie kamera USB oraz aparat fotograficzny, które kolejno umożliwią tworzenie profili użytkowników w grach, a także video konferencje.

* Gry mają prezentować się nad wyraz smakowicie, znakomite oświetlenie, cieniowanie, a także cała gama efektów (z bardzo przekonującymi chmurami, czy też wyglądającą jak prawdziwa, wodą, na czele).

* Microsoft wymaga od producentów, aby każda gra obsługiwała usługę Live! (gra wieloosobowa).

* Każda gra przed dopuszczeniem na rynek musi spełnić minimalne kryteria jakościowe, jak np. dźwięk 5.1).

* Użytkownik będzie mógł korzystać w programach i grach z własnych ścieżek dźwiękowych (pliki w formacie MP3 oraz WMA), zamiennie z oryginalnymi.

 

Autor tekstu zakłada jednocześnie, że niektóre z ww. elementów mogą w ostatecznej fazie ulec zmianie.

 

---------------koniec cytatu----------------------

 

JEsli ta informacja jest prawdziwa ...i taka faktycznie będzie konfiguracja xboxa to od strony sprzętowej uwazam ze będzie wystarczająca ale mam duze obawy co do ilosci ramu..256 mb to zdecydowanie za mało.

 

Od razu chciałbym uciszyć wszystkich pieniaczy którzy będą krzyczec ze 256 mb dla konsoli to duzo ..otóz nie, nawet biorąc pod uwagę brak rozbudowanego systemu operacyjnego (oszczędnośc na pamięci rzędu 100-150 mb) to i tak za mało , dlaczego niektórzy zapytają:

 

Otóż dlatego ze im większa moc graficzna platformy tym bardziej rosnie zapotrzebowanie na ram ..i to rosnie do potęgi.

 

Jesli w konsoli mamy pixelshader 3.0 i wydajną jednostkę geometryczną to ilosc textur przypadających na jeden wielobok rosnie 3-4 krotnie ..bo jesli chcemy zeby bylo ładnie to musimy zastosowac : texturę + displacement mapę (patrz engine UNREALA 3) + specular mapę + ewentualnie dodatkową bumpmapę + inne mapy w zaleznosci od potrzeb. Jesli dodatkowo chcemy zeby te textury miały wysoką rozdzielczosc to 256 mb starczy nam co najwyżej na 2 postacie i małą scenę. Czyli Tekkena da się zrobic ale takiego wypasnego Call of Duty juz nie...i będzie dokładnie ta sama sytuacja co ze starymi konsolami ..gry typu Silent Hill czy Tekken gdzie lokacje są małe i postaci jest niewiele będą wyglądac ładnie ale takie MEdal od honor na PS2 czy np nadcho0dzący Brothers in Arms będzie wyglądał gorzej.

 

Pamiętajmy tez ze geometria skomplikowanych obiektów ich animacja tez troche zajmują.

 

Mozna to w pewnym stopniu obejsc przez dynamiczne doczytywanie danych ..ale wtedy mozemy zapomniec o fppach z duzymi scenami ala FAR CRY..będą to raczej fppy z duzą mapą ale podzieloną na małe sekcje przez które przemieszczał się bedzie gracz ...ponadto dla oddalonych od gracza postaci nie będą ładowane dodatkowe mapy ..tylko same textury..wtedy troche zminimalizuje się te braki .

 

Podsumowując uwazam ze 256 mb to smiesznie mało dla wspołczesnych układów graficznych i ich następców ..zwłaszcza ze platforma ma starczyc na 5-7 lat

 

I jeszcze jedno ..tak naprawdę nie ma znaczenia która platforma będzie mocniejsza Xbox 2 czy PS3 ..wazne będą gry ...w D### mam czy PS3 będzie miało 5 ghz czy 10 GHz jesli wychodzic będą na nią słabe tytuły , podobnie Xbox ...obie konsole będą na tyle mocne ze gry będą cieszyć oko...to gry zadecydują która platforma zostanie królem..ja stawiam na PS3

 

 

rzekłem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko tylko mam nadzieję że designem drugiego x-a będzie zajmował ktoś inny bo wygląd x-a to śmiech na sali-co to ma być konsola czy spuchnięty magnetowid sprzed 10 lat?

ps.na darmowe dvd bym nie liczył-Bill to spec od wyciągania kasy za nic...bez hd dvd?śmieszne :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w tym roku na święta.

1322055[/snapback]

Podobno to, podobno tamto... Ja tam czekam aż sam Microsoft wypowie się oficjalnie w tej kwestji.....

 

P.S. Ostatnio zaczynam stwierdzać, że chyba raczej pokusze się na Xbox'a 2 niż na Pleja... z mniej mi wiadomych powodów....

 

Ciekaw jestem też kiedy zaczną krążyć po sieci pokazy technologiczne X'a, jak i Ps'a .... w sumie nie moge się już doczekać.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No konsolka naprawdę będzie sycić :D , premiera ma się odbyć 12 maja, a w sklepach ma być dostępna już w październiku lub grudniu(szkoda że nie w Polsce). A co do ceny to ma ona oscylować w zakresie od 250$ do 400$, co jest chyba stosunkowo niską ceną za sprzęt takiej klasy. Jak kupuje :D, może w gwiazdkę będę grać już w Halo 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z benchmark.pl

 

Raport o nowym Xboksie

Microsoft nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów na temat swojej nowej konsoli, jednak analitycy Goldman Sachs już teraz szacują wolumen jej sprzedaży.

Następca konsoli Xbox może zadebiutować już w październiku. Konsola, którą coraz częściej nazywa się Xbox 360, ma być oferowana w USA w cenie ok. 249-299 USD. Analitycy argumentują prognozy majowym terminem prezentacji konsoli - skoro Microsoft pokaże swoje nowe dziecko już wkrótce, to zapewne wprowadzi je na rynek przed 'gorącym' okresem świątecznym. Większe zdumienie niż tegoroczna premiera wzbudza jednak przewidywana, zaskakująco niska cena. Mogłaby ona pozwolić Microsoftowi na zainstalowanie dużej bazy konsol przed debiutem konkurencyjnego produktu Sony - PlayStation 3. W tym samym raporcie Goldman Sachs przewiduje bowiem, że konsola Sony trafi do sklepów nie wcześniej, niż w połowie przyszłego roku. Trudno jednak stwierdzić, czy te przewidywania nie są zbyt optymistyczne. Zwłaszcza, że w swoich spekulacjach raport posuwa się bardzo daleko, szacując już tegoroczną sprzedaż konsoli na 3 mln sztuk.

Przez najbliższych kilka miesięcy bez odpowiedzi pozostanie pytanie, czy analitycy Goldman Sachs są tak dobrze poinformowani, czy tylko desperacko chcieli przygotować raport o nowym Xboksie jako pierwsi w branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z gry.wp.pl:

 

Xbox 2 na MTV!

Snake; wtorek, 12 kwietnia 2005

 

Od paru dni piszemy o zbliżających się premierach nowych platform wielkiej trójki, czyli Sony, Microsoftu oraz Nintendo. Wcześniej pisaliśmy, że to Sony pokaże jako pierwsze swą PS3, tymczasem Microsoft zaskoczył wszystkich oświadczając, że zorganizuje pokaz, transmitowany przez amerykańskie MTV.

 

Już 12 maja o godzinie 21.30 czasu USA zostanie wyemitowany program "MTV Presents: The Next Generation Xbox Revealed". W innych kanałach tej sieci obejrzymy go 13 maja, a prowadzącym będzie aktor Elijah Wood, znany m.in. z Władcy Pierścieni.

 

Poniżej czasy i daty pokazów programu

 

North America: czwartek, 12 maj, 21.30

Japan/Asia: piątek 13 maj, 11:30

Europe: France: piątek 13 maj, 19:00

Germany: Friday, piątek 13 maj, 19:00

Italy: Friday, piątek 13 maj, 23:30

Netherlands: piątek 13 maj, 19:30

Poland: piątek 13 maj, 21:00

Portugal: piątek 13 maj, 20:00

Romania: piątek 13 maj, 20:00

Scandinavia: piątek 13 maj, 22:00

Spain: piątek 13 maj, 21:30

U.K.: piątek 13 maj, 20:00

Australia: piątek 13 maj, 19:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z gry-online.pl

 

Nazwa następcy Xboxa znana na 99%

 

Jak podaje brytyjski serwis Gamesindustry.biz, nazwa następcy Xboxa została potwierdzona - od teraz możemy mówić (i pisać) o Xbox 360. Przedstawiciele serwisu twierdzą również, iż udało im się poznać niektóre szczegóły dotyczące wyglądu najnowszego produktu giganta z Redmont.

 

I tak wbrew pojawiającym się wcześniej spekulacjom o jasno srebrnym wykończeniu Xboxa 360, nowa konsola prawie na pewno objawi się graczom w bieli (a dokładnie w platynowej bieli:). Nie jest jednak pewne w jaki sposób Microsoft rozwiązał umieszczenie w konsoli twardego dysku - źródło, z którego pochodzą te "tajne" informacje, powołując się na dokumentację techniczną Xboxa 360, nie wspomina o pojawieniu się w niej wzmianek o miejscu na pamięć masową. Nie potwierdzono również wspomnianej wcześniej możliwości wyboru i zmiany "skórek" konsoli. Logo konsoli opisane jest jako zwykły splot z wkomponowaną nazwą Xbox 360 (poprzednio mówiło się, iż w logo występuje tylko liczba 360).

 

Oczywiście przedstawiciele Microsoftu odmówili komentarzy w sprawie tych rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z gry.wp.pl

 

Xbox 360 i 512MB RAM?

Snake; sobota, 16 kwietnia 2005

 

 

Po oficjalnym potwierdzeniu nazwy nowej platformy Microsoftu, pojawiły się kolejne plotki dotyczące jego danych technicznych. Wcześniej mówiło się, że Xbox 360 będzie mieć 256MB RAM, teraz natomiast pojawiły się informacje, że ilość ta zostanie dwukrotnie powiększona.

 

Podobno 32MB tej pamięci zostanie zarezerwowana do obsługi niektórych komponentów, jak specjalne menu ekranowe.

 

Więcej informacji na temat nowej konsoli uzyskamy na majowych E3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie przepadam za konsolami jedyna dla ktorej zrobie wyjatek to konsola sony :) Do niej mam sentyment i w domu mogl bym miec poczciwego szaraka (psx) lub ps2 :) Nowy x zapowiada sie na niezly kombajn :wink: ale dopiero po premierze zobaczymy czym nas zaskoczy microsoft :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widać jak Polacy są zainteresowani nowym produktem Micro$oftu :lol:

A co do konsolki to wypas będzie tylko ta nazwa 360, jakiś debil ją wymyślił :mur:

a tu foty nowego Xboxa 2( pewnie ściema :lol: ), mi się nie podobają za bardzo jedzie pcetem

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

edit

 

 

a tu jeszcze coś dla was xboxomaniacy, tylko nie odpisujcie tak licznie jak teraz, bo to już tyle stron że znowu będą pisać „tyle stron nie chciało się czytać”

dobra teraz na poważnie jest to zwiastun programu o xbox2 :)

 

http://www.darkhak.com/videos/XBOX_Final_30_with_audio.mov

 

edit

 

tak by nawet fajnie wyglądała :)

 

Dołączona grafika

 

edit

sory za duże zdjęcie :rolleyes:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://media.teamxbox.com/dailyposts/xbox360/rumor/xdk.jpg

 

Cavarr to nie jest Xbox tylko Development Kit zbudowany w oparciu o PowerMaca G5 (mam takiego w pracy) ..na tych komputarach robi się gry na Xboxa 2 i takie własnie zestawy "Development Kity" Microsoft rozesłał do wielu grup developerskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc jest duza szansa ze powyższy screen jest prawdziwy

 

cytat z gry online:

 

---------------------------------------

 

Szybki rzut oka na ... Xbox 360

 

Publiczna premiera Xbox 360 (12 maja) zbliża się coraz większymi krokami, nic więc dziwnego, iż w Internecie pojawia się coraz więcej, mniej lub bardziej prawdopodobnych informacji na temat nowej konsoli. Tym razem mamy dla Was 2 screeny Xbox 360.

 

Screeny te obiegły wczoraj wieczorem globalną pajęczynę i uważa się, że za ich "wycieknięcie" do Internetu odpowiedzialne jest źródło zbliżone do Microsoftu. Redaktorzy serwisu gamesradar dotarli do osób, które miały już okazję zobaczenia konsoli i osoby te potwierdziły autentyczność przedstawianych screenów. Oprócz zdjęć konsoli (w rzeczywistości są to rendery) ujawniono również kilka nowych szczegółów na temat Xbox 360.

 

I tak zapisywanie stanów gry odbywać się będzie także mogło na komputerach osobistych poprzez sieć LAN a obudowę konsoli można będzie zdejmować co pozwoli na spersonalizowanie jej wyglądu. A teraz obiecane wcześniej screeny.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZATOICHI wiesz może co to jest edycja postów

 

ps. 1 nie powtarzaj zdjęć

ps. 2 fajnie chociaż że coś piszesz, bo jakiś samotny tu jestem :blink:

 

edit

tak może wyglądać mem card, ale to pewnie fake

 

Dołączona grafika

 

i loga :lol:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Tak podobno wygląda oficjalne logo XBOXA2 czyli XBOXA360 ...dla mnie to logo to całkowita pomyłka ..nie wiem naprawdę czy się śmiać czy płakać :blink: :blink: , kicz , wioska, fatalny design, fatalne kolory w jednym :? :? ...mam cichą aczkolwiek niewielką nadzieję ze to jednak fake :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie będzie takiego nfs`a. Jeżeli juz to Need For Speed: Most Wanted.

Pozdro

1411873[/snapback]

nie pisz głópot :mur: :mur:, bo ja jestem pewny ze wyjdzie

 

edit:

Screensavers w Xbox 360

Dołączona grafika

 

na załączonym screenie widać, że konsolka posiada dysk twardy :)

Half-life 2 wychodzi na Xboxa tylko jeszcze nie wiadomo czy na jedynkę czy dwójkę, ja stawiam, że na 1

 

edit2.

 

Xbox2 ma popierać gry w jakości HDTV o rozdzielczośći 1280x720 z pełnoekranowym anti-aliasingiem :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 cytaty z xbox online :

 

 

NEC dla Xboxa 360 (Środa, 27 Kwietnia 2005)

 

W dniu wczorajszym, NEC Electronics potwierdził znaną od jakiegoś czasu informację, że nowa konsola Microsoftu - Xbox 360 będzie zawierała w swoich trzewiach kości DRAM (eDRAM). Pamięci te są bardzo ważnym elementem systemu graficznego, dzięki którym otrzymamy grafikę o bardzo wysokiej rozdzielczości.

 

Nie są to jednak te układy które nazywamy standardową pamięcią karty graficznej. eDRAMy zostały stworzone po to głównie, aby uzyskać jak najbardziej wydajny efekt anti-aliasingu, oraz pomóc przezwyciężać największy problem na dzień dzisiejszy w grafice: szerokość pasma pamięci. Dzięki tym układom, których zasada działania jest podobna do pamięci cache samego procesora, jest możliwe wyświetlanie obrazu 720p HDTV (czyli o rozdzielczości 1280x720) z pełnym anti-aliasingem (wygładzaniem krawędzi) bez strat na szybkości.

 

Dla dociekliwych dodaję diagram, który pokazuje wygląd całej jednostki graficznej Xboxa 360 która wspomaga, wspominany niejednokrotnie w tekście, efekt anti-aliasingu.

 

Dołączona grafika

 

-------------------------------------

 

Kompatybilny Microsoft (Środa, 27 Kwietnia 2005)

 

News z kategorii dających do myślenia ciekawostek.

 

W tracie trwania Microsoft Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) 2005 Microsoft uprzejmie powiadomił, że kontroler, którym będziemy operować grając w gry na Xboxie 360, będzie w pełni kompatybilny z oprogramowaniem, który znajdzie się w finalnej wersji nowego systemu operacyjnego o nazwie Longhorn.

 

A ja tak sobie myślę, że na padzie się nie skończy.

 

 

------------koniec cytatów---------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...