Skocz do zawartości
p3dzi0r

44 mhz PCI

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam sobie kupic p3 z 133mhz magistralom i chcialbym zapytac czy dysk twardy seagate 3gb ST33232 wytrzyma takie PCI ? czy bede mugl na tym normalnie pracować ? voodoo wytrzyma reszta tez powinna ale nie wiem czy dysk wytrzyma , pomuzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie wytrzyma. Chociaż się zdarzają cuda. A jak wytrzyma to długo nie pochodzi. Jak trafisz dobry egzemplarz dysku to będzie dziabał max na 41MHz. U ciebie dokładnie to będzie 44,44MHz na pci. "Bezpieczne" taktowanie pci jest do 38MHz. Ja bym nie przekraczał tej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bx FIC nie wytrzyma, zacznie gubić rejestr, albo zaczną zamiast "Uruchamianie..." pojawiać się krzaczki. Jak byś mial asusa cusl2-c to by wytrzymało. mozesz spróbować schłodzić dysk i wyłaczyć udma, ale po co to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to np. Seagate U6 wytrzumują PCI ~45 MHz 8O Nie tylko u mnie - berkut coś o tym wie :wink:

Ja mam U6 na 41mhz skała... przy DMA 33

Słyszałem że HDD są wytrzymalsze na O/C jeżeli przestawi się tryb pracy na pio-4 ale moim zdaniem gra nie warta świeczki.

 

P.S. Mój asus ma możliwość ustawienia szyny pci na 33mhz przy FSB 133mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to np. Seagate U6 wytrzumują PCI ~45 MHz 8O Nie tylko u mnie - berkut coś o tym wie :wink:

U mnie w firmie na 3 dyski U6 40GB dwa juz padly po pół roku i teraz czekam kiedy padnie trzeci :). Maszyny nie krecone wogole z UPS-ami płyty Shuttle AK12 i AK31. Wiec odradzam te dyski. A co do PCI 44 to moge zagwarantowac wytrzymalosc na takie wysokie PCI dyskow Maxtor D740x sprawdzone osobiscie. Prawie 5 miesiecy moj MAXTOR pracowal na PCI 44,5 Mhz i nic mu sie nie stało. Jest jednak jego ale, a mianowicie tracił dane podpiety pod kontroler zintegrowany z mostkiem a przestało sie to dziac po przełączeniu na HTP372 ktory byl na płycie (Epox). Wiec jak widac problemem moze byc kontroler a nie tylko dysk. A na marginesie dysk ten działa juz u mnie rok czasu i nic sie nie dzieje. Ale teraz mam juz zablokowane PCI na 35Mhz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde, nie przesadzasz ?

postoow nie czytasz czy co ?

powyzej 40 MHz zdechnie i tyle , zwlaszcza na 44

MOja u5 bezproblemowo wytrzymywała 41,25 bo więcej dać magistrali nei mogłem. Żadnych kłopotów nie napotkałem, ale przyznaję że na takiej magistrali długo nie pracowałem. A jak z u6 to niestety nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...