Skocz do zawartości
Sulaco

Karta Graf. Z 2x6800ultra

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO to zdjecie to fake - brakuje zlacza zasilania (jakos nie wierze, ze PCI-E jest w stanie zasilic 2x6800U), nie ma miejsca na przykrecenie sledzia do budy, no i te gabaryty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to zdjecie to fake - brakuje zlacza zasilania (jakos nie wierze, ze PCI-E jest w stanie zasilic 2x6800U), nie ma miejsca na przykrecenie sledzia do budy, no i te gabaryty...

1318287[/snapback]

zasilanie jest od góry(chyba że się mylę),miejsce na śledzia też jest,było już 2x6600gt to może być i 2x6800u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to zdjecie to fake - brakuje zlacza zasilania (jakos nie wierze, ze PCI-E jest w stanie zasilic 2x6800U), nie ma miejsca na przykrecenie sledzia do budy, no i te gabaryty...

zasilanie jest u gory - 2x6pin typowe dla kart pci-e, samo mocowanie do budy to bedzie imho bardziej jakis stelaz lub cos, a gabaryty...no coz do barebone'a nie beda tego wciskac :) no ale faktycznie wyglada to niepowaznie...

mnie bardziej interesuje chlodzenie tego czegos :)

a SLi na takim czyms jest imho calkiem mozliwe, ale tylko w jakims trybie AFR (co czwarta klatke)...nie wiadomo tez na ile "elastyczny" jest interface SLi w samym GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nalezy raczej traktowac jako pokaz sily i mozliwosci. Nie zdobedzie toto popularnosci, a i produkcja pewnie bedzie na sztuki. Juz 2 lata temu Sapphire pokazal dual R300 i na tym sie skonczylo.

Ogolnie-bezsens. Jeszcze bardziej klopotliwe niz dwa zwykle GF w SLI i znacznie mniej elastyczne.

Pola na karcie pokazuje ze bedzie mocowane chlodzenie podobne do tego ze zwklego GF, a i zasilacz kolo 500W powinien stykac :)

Oczywiscie wbrew poczatkowym mniemaniom w SLI to juz nie bedzie pracowac - podobnie jak karta Gigabyte na GF6600GT.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecczywiscie, sa zlacza zasilania - wzialem je poczatkowo za cos innego :)

 

W SLI sie juz tego nie zrobi - jak juz napisalo pare osob, karta wykorzystuje SLI do polaczenia dwoch GPU.

 

Co nie zmienia faktu, ze jest to poroniony pomysl - stawiam piwo, ze kupienie dwoch 6800U i polaczenie ich w SLI wyszloby taniej i lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO straszna bzdura z tym łączeniem GPU za pomocą SLI na pcb jednej karty.

Skoro już dają 2x jakieś GPU to niech na litość polączą to w inny sposób, choćby tak jak było w swpomnianym przez Lancera radeonie, albo na kartach XGI.

Bo takie rozwiązanie jakie nam prezentują jest całkowicie bezsensnowne - tracimy 1 port PCIE praktycznie bez powodu, a na dodatek nie każda gra może to wykorzystać, właśnie przez to, że używa się SLI :/

 

KICHA! Tk samo jak 2x6600 GT Gigabyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość per3z

KUr.. To juz nie jest smieszne!10 000 na grafe?Dla mnie powyzej 1000 to juz gruba przesada.Kiedys 100-150 zl,pozniej 30-400 i tak coraz wiecej.Moze niedlugo karta zamiast samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 takie monstra + odpowiednie chłodznie = 10tyś moze być mało

1318535[/snapback]

Wątpię żeby to chodziło parami :P

niby jak miałoby to dzielić ekran na cztery części. Sadzę że jest to odpowiedź Asusa na rozwiazanie Gigabyte 2x6600GT na jednej płycie.

Ale nawet ten wyrób Gigabyte działa tak samo jak SLI - czyli procki na grafie dzielą sie zadaniami dokładnie tak jak w SLI - więc połączenie dwóch takich kart jest niemozliwe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czytalem juz o tej grafie i o starszej wersji, ktora wyszla jakos na poczatku roku, ten nowy oczywiscie w sli nei bedzie chodzic z blizniakiem, karta raczej na pokaz ale zaloze sie ze troche ich sprzedadza, nie dam glowy ale widzialem testy starej grafy od gigabyta 2x 6600 gt i chyba byl ciut szybszy niz te dwie grafy w SLI,

 

szkoda ze niby grafa spiera razem a jednak nadal pozostaje najwiekszy minus sli, trzeba czekac na nowe stery i musza obslugiwac gre, jak dla mnie ta technologia sie nie utrzuma, ale nic zobaczymy co pokaze fudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUr.. To juz nie jest smieszne!10 000 na grafe?Dla mnie powyzej 1000 to juz gruba przesada.Kiedys 100-150 zl,pozniej 30-400 i tak coraz wiecej.Moze niedlugo karta zamiast samochodu?

1320237[/snapback]

Jezeli ktoś ma na to kase - co to za problem...

Normalni smiertelnicy zadowola sie tanszymi kartami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. a kiedy ja kupowałem karte to ludzie mnie wyzywali od wariatów.. ok.. ale wyszlo SLI i juz pare osób ma :) wiec jestem mniejszym wariatem.. ale teraz jak ktos kupi "to-to" to juz nie bede wariatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...