Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

ok to wytlumaczcie mi jedna rzecz :

Ostatnio mecze sobie pewnego Venicka 3000+, z tygodnia 0522, wsadzilem go w miejsce winchestera ktory biegal na 300x9=2700 przy napieciu 1.475,

venicek za cholere nie chcial mi stabilnie biegac na 9x300 nawet jak dawalem napiecie 1.55 na 9x290 tez nie chcial i juz poprostu zwatpilem i mowie nic nie wymieniam i wracam na winchestera (bo poprostu mam mozliwosc za darmoche go podmienic)

jednak wystarczylo ze mnienilem ustawienie pamieci z 1T (jak mi chodzilo na winchesterku) na 2T i teraz venice dziala stabilnie na 315x9=2835MHz napiecie 1.5v

o co chodzi??? venice ma jakies klopoty z pamieciami ustawionymi na 1T czy jak????

Kontroler pamięci wbudowany w ten Venice nie daje rady z 1t?

jak myslicie lepiej bedzie miec procka powiedzmy na 2800MHz (venice) i pamieci na ok 270MHz z 2T  czy procka na 2700MHz(winchest.) pamieci na 250MHz ale z 1T

czy ten parametr 1T/2T jest az tak ważny???

W tym wątku: http://forum.pclab.pl/t103327.html post 21 znajdziesz podobne porównanie. Nie z dokładnie identycznymi ustawieniami ale pokazujące ile daje 1t i ile daje wyższe taktowanie. Zajrzyj tam i obejrzyj screeny

Cały test tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020 Będziesz musiał wynotować wyniki i przeliczyć je sobie na procentowe zmiany w wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem testy swojego proca, no i w sumie nie mogę narzekać :D

4H - 2,9

 

Tylko jedna rzecz mnie dziwi... jak widać proc liczy sobie i jest stabilny, ale jeśli zwiększe fsb choćby o 1, to niezależnie od napięcia już się win nie ładuje :blink:

wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN : no thx stary fajny test, jak widze 1T daje znakomity efekt, ale tak sie zastanawiam co mam wybrac:

winchester chodzi mi max 9x300=2700MHz z pamieciami na 250MHz 1T

venice chodzi mi max 9x315=2835MHz ale z pamieciami na 265MHz ale z 2T

 

 

i ktory z tych zestawow bedzie generalnie / ogolnie szybszy - glownie chodzi mi o gry bo na inne zastosowanie ten komputer jest i tak za szybki ;)

 

 

no i wlasnie o co chodzi z tym venicem u mnie ze jak ustawie pamieci na 1T to nawet 9x290 nie chce pojsc (zaraz po wejsciu windowsa jest restart kompa) :mur: ,

 

a winchester lata 9x300 i pamieci 1T ze spokojem - pelna stabilnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23 Trochę roboty, wiem ...

1588982[/snapback]

no wlasnie o to chodzi ;), same testy to luz ale przekladanie proca, do tego skonczyla mi sie pasta silver 5 ;(, no nic chyba jednak zostane przy venicie

pozdrowka i thx za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1T nie ma aż tak dużego znaczenia jak wszyscy sądzą

zobaczcie sobie testy na xs, a sie przekonacie

Jakiś link?

W czym nie mają znaczenia? W wynikach przepustowości pamięci? Czy ogólnym wpływie na wydajność np. w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś link?

W czym nie mają znaczenia? W wynikach przepustowości pamięci? Czy ogólnym wpływie na wydajność np. w grach?

1589027[/snapback]

wydajnośc w grach, syntetyki mnie nie intreresują jak wróce z pracy to dam linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgodze sie z cavarrem, tez wydaje mi sie ze to w grach nie daje praktyczie nic, albo tak malo ze tego nie widac. A w innym uzytkowaniu komputera przyspieszenie mi osobiscie nic nie da, bo juz jest wystarczajaco szybki,

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnośc w grach, syntetyki mnie nie intreresują jak wróce z pracy to dam linki

A z czystej ciekawości zostawię w kompie tylko 1GB i puszczę jakieś benchmarki graficzne na 1t i 2t @ 290 MHz. Ciekawe co wyjdzie? 3DSmarki mogą być? Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja porusze moj problem, otoz jak pisalem w topicu "Kingmax Hardcore 500mhz-warto?"

Od tygodnia mialem jedna 512ke tego kingmaxa. Pamiec jest rewelacyjna, obecnie @ 255mhz przy timingach 3-3-3-8 1T (@ 2.8 ) . Wczoraj sprzedalem pozostalego po starym sprzecie twinmosa 512 400mhz i dzis zakupilem od znajomego 2ga 512ke kingmaxa. Mialem obawy na poczatku czy pojda w dualu (slyszalem ze ciezko dopasowac). Wlozylem do 2go slota DUAL i odpalilem. W biosie wykrylo 1gb, ale juz przy wladowaniu sie windy, kiedy wyskoczyla plansza z podaniem hasla sie zawiesil komp... Pozniej kombinowalem, zwiekszalem timingi, no ale pozniej wrocilem do tego co wyzej (3-3-3-8 ) i dalem 2T, poszlo bez problemu :(((((((( i to mnie martwi. 512 potrafi isc na 1T, a juz 1gb na 2T ? epox ma max vcore na ramy 2.8v hm...

1574273[/snapback]

no i hmm... musze sprawdzic jeszcze czy jak obnize do defaultowych taktowan CPU i RAM czy bedzie na 1T chodzic. Obie kosci sa na HY D5. no ale czyzby ram mial za malo vcore? nie chce sie bawic w vmoddy poniewaz plyte mam ile? miesiac? a pozatym moze za jakis czas ja zmienie. (no ale narazie trudno powiedziec). wiem ze lukk mial podobny problem tylko ze z winchesterem, jak sie przesiadl na venice to ramy mu poszly na 1T. :( Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1T vs 2T dla niedowiarków

 

http://forums.anandtech.com/messageview.as...MVIEWTMP=Linear

 

SuperPI 8m 1T- 6:03m

SuperPI 8m 2T- 6:09m

1T is 2.4% faster

 

Aguamark3 1T- 58156

Aguamark3 2T- 57985

1T is 0.3% faster

 

3dmark 03 1T- 6908

3dmark 03 2T- 6872

1T is 0.5% faster

 

HL2 1T- 97.5fps

HL2 2T- 95.5fps

1T is 2.2% faster

 

X2 the threat 1T- 87.4fps

X2 the threat 2T- 85.8fps

1T is 1.9% faster

 

Doom3 1T- 85.9fps

Doom3 2T- 84.3fps

1T is 1.9% faster

w linku powyżej jest masa testów 2T kontra 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obecne Goodramy BGA (2x512) na 1T nie bardzo chcialby chodzic, natomiast na 2T nie dosc ze leca spokojnie na 263 MHz (wiecej jeszcze nie probowalem ale na forum ktos o 283 pisal) to w dodatku mam calkiem fajne timingi: 2.5-3-2-6. Wczesniej mialem pamieci kingstony ktore lecialy max na 245MHz 1T i na timingach 3-4-4-11. Jedyne co moge stwierdzic, to to ze teraz mam wiecej punktow w 3Dmarkach, zas z testow syntetycznych mam nieznacznie gorszy "zapis do pamieci" w programie everest (doslownie kilka procent).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle piękne nasze polskie lato i temp w idle:

2943MHz Idle : 19stC

Temp BEZ lodu czy jakiegokolwiek specjalnego schładzania po prostu obejrzałem film i włączyłem MBM a tu taka temperatura ;)

Jaką miałeś temperaturę otoczenia? Może mobo zaniża? Jaki bloczek? Reszta WC?

 

W zestawieniu SP2004/Prime: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=143350 pojawiło się pierwsze FC

 

MIAŻDŻY :D :D

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu SP2004/Prime: 1590635[/snapback]

No niestety FC to FC :-| na AC to i tak niezle ze dochodzimy do tych 2,8-29Ghz

 

MOj max podczas krotkich testow wyciagnol 2,88gh ( ale byl narowisty :lol: ) niestety nie mam screana do zestawienia bo dysk, na ktorym sie on znajdowal poszedl do serwisu :-|

 

No trudno sie mowi, jak wroci dysk to zloze kompa i dam screana.

 

PS: moj Venicek to 0517 EPAW, ostatni z 17 tygodnia na tweaku chyba :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było naprawdę chłodno, też miałem (ale nieco wyższą temp. ;)) i jak odpaliłem kompa żaden wentylator się nie włączył, już myślałem że coś jest nie tak (a to tylko chłodno było ;])

 

@AndyN szkoda że to nie Venice ;) a tak wogóle to ktoś już kręcił na FC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja porusze moj problem, otoz jak pisalem w topicu "Kingmax Hardcore 500mhz-warto?"

 

no i hmm... musze sprawdzic jeszcze czy jak obnize do defaultowych taktowan CPU i RAM czy bedzie na 1T chodzic. Obie kosci sa na HY D5. no ale czyzby ram mial za malo vcore? nie chce sie bawic w vmoddy poniewaz plyte mam ile? miesiac? a pozatym moze za jakis czas ja zmienie. (no ale narazie trudno powiedziec). wiem ze lukk mial podobny problem tylko ze z winchesterem, jak sie przesiadl na venice to ramy mu poszly na 1T.  :(

1589294[/snapback]

zgadza sie..mialem tak..jeszcze raz przypomne:

 

Hynixy D43 + Winchester = porazka, nie startowały na dzielniku 166

 

Kingmaxy + Winchester = porazka, nie dzialaly na dzielniku 166 na 1T..mimo ze synchro tyle wytrzymywaly to na dzileniku 166 pupa

 

Kingmaxy + Venice = ZERO problemów..dzialaja na dzielniku 166 i 1T

 

wiec nie wiem..moze procki niedopracowane?? moze kontrolery pamieci cos niektorym nawalają?? nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN:

„Jaką miałeś temperaturę otoczenia?”

Raczej nie duża ale na pewno nie 19stC, nie miałem termometru w pokoju.

 

„Może mobo zaniża?”

Raczej nie, teraz mam chłodnice poza budą i stałą przy uchylonym oknie zasysając zimne powietrze z dworu, a tam za ciepło w nocy nie było.

 

„Jaki bloczek? Reszta WC?”

W sygnaturce wszystko pisze.

 

BTW: Misiek ma SanDiego nie Venice.

 

 

Co do wyniku Miśka na FC przecz on się już dawno tym, chwalił ;]

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu o pomoc pytam:D

Panowie i Panie pisze w tym temacie bo włąsnie mam takiego proca i mam z nim cholerne problemy.

moj sprzęt:

Płyta Dfi Lan Party NF3 Ultra-D

Proc A64 Venice 3000+ (WC na Nukleonie v2)

Ram PDP Patriot 2*512 XBLK

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59152229

Zasiłka Neotec 420

 

Z tego co wiem i pamieci i proc sie dobrze krecą a ja mam straszne z tym problemy.

Rzecz pierwsza nie wiem czy to jest normalne na tych płytach ale standardowo mam właczone 2T dla pamieci ale to pytanie to poza kolejnościa.

A teraz przejszmy do rzeczy:

1. - Czy normalne jest zeby po wrzuceniu zmian w biosie (fsb 240 pamiatki cl 2.5-3-3-7 i podciagnieciu napiecia delikatnie) robiło mi sie cos takiego ze płyta sie włacza pojawia sie pierwszy ekran stardujacy i stop nic wiecej widze tylko jaki jest proc i tyle nie pojawia sie wykrywanie dyskow poczym tak jakby sie resetuje i znowu to samo az za ktoryms razem pyknie i przejdzie dalej ale winda sie nie odpala nawet na niższych taktowaniach przy napieciu na proc okolo 1.5

2. - Pomożcie mi poustawiac Bios na tej płycie bo jest tu tyle dziwnych funkcji o ktorych nawet nie słyszałem i nie wiem czy sa dobrze poustawiane a możliwe ze to przez nie mam takie problemy

3. - Czy upgrate biosu pomogłby w czyms, i czy normalne jest to ze pamieci da sie ustawic tylko na 100 133 166 i auto??(i dlaczego standardowo nie chce mi sie odpalic na asynchro gry ustawiam 166)

4. - Kolejny problem chciałem ustawic proca asynchronicznie i dałem 166 na ustawieniach 2.5 3-3-7 fsb na 230 i sie nie odpala winda

5. - Jakie napieci odpowiednie jest dla Venica na tej płycie i co z niego można wyciagnac ( ustawiałem 300mhz przy 1.6 i płyta nawet nie drgneła)

6. - Pamiatki idelnie chodzą na 2T a na 1T wykrzaczaja sie praktycznie zawsze na 8 tescie w memtescie czyego to moze byc wina (sprzedawca gwarantował dobra krecalnosć tych pamieci oto one:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59152229

7. Pamiatki przechodza spokojnie memtesta na fsb 250 cl 2.5-3-3-7 ale winda dalej sie nie odpala czy jest jakas funkcja w biosie ktora moze to powodowac

(Cool & Quite mam wylaczone)

8. Czy normalne jest to ze na procku Venice mam wieksza temperature nic na Winchesterze??

 

Mam nadzieje ze wszystko opisałem w miare dokładnie i bedziecie mi w stanie pomoc bo powaznie tego potrzebuje na poprzedniej płycie Gigabyta, A64 Winchester i pamiatkach zwykłych Twinmosach spokojnie leciałem asynchro na fsb 260 przy pamiatkach ustawionych na 166 a teraz mam problem nawet z 2200 przy wydaje mi sie lepszym sprzecie.

Czekam na pomoc na forum na gg: 304 79 28 i na mailu: stiopers@wp.pl - Jesli jest ktos z gliwic i mi pomoze stawiam browary:D

 

Edit:

A własnie i jeszcze pytanie czy normalne jest to ze w speedfanie temperatura procka skacze jak oszalała z 39 na 16 a potem znowu na 37 w cagu minuty??

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...