Skocz do zawartości
riker86

Problem Z Audigy2 Zs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam SB Audigy 2 ZS oem i niemoge zainstalować sterowników. Wygląda to tak że mam tylko sterowniki ściągnięte z netu i proboje je zainstalować i wyskakuje mi że w systemie nie jest zainstalowana żadna karta Sound Blaster, prosze sprawdzić czy jest poprawnie zainstalowana... itd. Natomiast, gdy proboje zainstalować karte przez menedzer urządzeń to wykrywa ją i instaluje sprzęt SoundBlaster Audigy Processor i Game Port. I działa ale tylko dwa kanały i mikrofon i line in. I znów prubuje uruchomić instalator i wyskakuje że karta nie jest zainstalowana. To jest wina starowników czy karty? prosze o pomoc i ewentualnie jakieś linki do sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem karte wczoraj i też takie coś miałem

 

ściągnołem plik "SBA2_PCWDRV_LB_1_84_55" ze strony http://pl.europe.creative.com

 

rozpakowałem go normalnie WinRar`em

pierwsze zainstalowałem sterowniki w menadzerze z folderu "WDM"

a potem reszte softu

 

ściągnołem jeszcze nakładke "SBA2_WEBUP_EAXC_031230"

i wszystko gra !!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj kupilem taka karte i podczas instalacji sterownikow z plyty przy ok 95% nastepowal zwis kompa w komencie gdy sterowniki zostawaly zapisywane na dysku. Po takiej instalacji system nie startowal a po silowym zmuszeniu do startu(czyt. kilkukrotnym restarcie) nie wykrywal cdromow. Przelozylem karte do innego slotu i dziala bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem ja tez z 2 tygodnie temu kupilem karte audigi 2 zs oem wlozylem odpalilem serowniki z płyty zainstalowałem po restarcie weszlem na strone nacismnełem auto update sciagna poprawki i chula, pokombinujcie ze slotami a przedweszystkim usuncie stare sterowniki od kart dzwiekowych jakims clinerem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem, robiłem ostatnio reinstalke systemu i do AUDIGY 2ZS zainstalowałem najnowsze sterowniki ze stony:Instalator Audigy (124) series Driver 02.08.0004 -26-01-2006, wszystko oczywiscie działa, lecz brakuje mi aplikacji które zawsze mi sie instalowały z płyty. Nie ma ustawien głośników, THX, mixer, nie moge sobie podkręcic basów, ani sopranów. Po wejsciu na stronke i sprawdzeniu czy sa dostępne aktualizacje, zostaje poinformowany że wszystko mam w najnowszej wersji.

Może mi ktos podpowiedzieć w jaki plik powinienem się zaopatrzyć by miec kolo zegara ikonke z ustawieniami dzwięku, głownie boli mnie brak basów na sluchawkach?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja je odradzam - nie podoba mi sie ich brzmienie (dodaja lekki efekt wiadra). Poza tym sa straszna prowizorka i nawet po odinstalowaniu zostawiaja smietnik w systemie.

Zgoda - jak te oryginalne z płytki ale da się wszystko wyłączyć (efekt wiadra). Obecnie nia ma absolutnie sensu stosować tych sterowników PAX ( są nowe lepsze oficjalne ).

 

Witam.

Mam mały problem, robiłem ostatnio reinstalke systemu i do AUDIGY 2ZS zainstalowałem najnowsze sterowniki ze stony:Instalator Audigy (124) series Driver 02.08.0004 -26-01-2006, wszystko oczywiscie działa, lecz brakuje mi aplikacji które zawsze mi sie instalowały z płyty. Nie ma ustawien głośników, THX, mixer, nie moge sobie podkręcic basów, ani sopranów. Po wejsciu na stronke i sprawdzeniu czy sa dostępne aktualizacje, zostaje poinformowany że wszystko mam w najnowszej wersji.

Może mi ktos podpowiedzieć w jaki plik powinienem się zaopatrzyć by miec kolo zegara ikonke z ustawieniami dzwięku, głownie boli mnie brak basów na sluchawkach?

Pozdro

Te (moim zdaniem bezużyteczne) bajery instaluje się osobno/dodatkowo.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka TXH się przydaje do konfiguracji głośników, dokładnie odległości każdego głośnika od miejsca odsłuchu, teraz nie moge tego poprawnie ustawic. Dodatkowo tez niczego nie moge pobrac, ponieważ gdy przechodzę do instalacji to mam komunikat że wykryto nowsze stery w systemie.

Niby nowa paczka , a brak wielu zakładek, najbardziej tej obok zegara, za pomocą której miałem dostęp do wszelkich ustawie(EAX, THX, itp). Wszystko wygląda tak jakby wogóle sie nie zainstalowało .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka TXH się przydaje do konfiguracji głośników, dokładnie odległości każdego głośnika od miejsca odsłuchu, teraz nie moge tego poprawnie ustawic. Dodatkowo tez niczego nie moge pobrac, ponieważ gdy przechodzę do instalacji to mam komunikat że wykryto nowsze stery w systemie.

Niby nowa paczka , a brak wielu zakładek, najbardziej tej obok zegara, za pomocą której miałem dostęp do wszelkich ustawie(EAX, THX, itp). Wszystko wygląda tak jakby wogóle sie nie zainstalowało .

Pozdro

Bo te stery są audiofilskie :P .... a tak serio to coś o instalacji dodatków jest nabazgrane w readme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...