Skocz do zawartości
Scooped

Fx 5900xt A 9550xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc podjąć decyzje odnośnie karty ?

specyfikacje obydwu to :

GeForce FX 5900XT Gainward Ultra/1800 GS 128MB, TV-out, DVI, PCI-E

Chipset NVIDIA GeForce FX 5900XT

Taktowanie rdzenia 420 MHz

Pamięć 128 MB

Taktowanie pamięci 730 MHz

Typ pamięci DDR (256 bit)

Czas dostępu pamięci 2.2 ns

RAMDAC 400 MHz (podwójny)

 

GeCube 9550 extreme 128MB TV-out DVI-out [rev.2.1]

model : R9550GU-C3P rev 2.1

taktowanie: rdzen : 400Mhz

pamieć : 500Mhz

pamieć : 3.3ns Hynix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral 5900xt! 419zl to dobra cena. Mimo skopanego ps 2.0 wydaje mi sie ze wydjanosc w ps2.0 bedzie lepsza w najgorszym wypadku porownywalna! A jesli uruchomisz szadery ponizej 2.0 to zniszczy tego 9550xt! A do tego na pewno 5900xt bedzie szybszy w AA! nie wspominajac ze ten gainward zazwyczaj bajecznie sie kreci!

Edytowane przez Jajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet bym sie nie zastanawiał i bral bym nv,

zupełnie inna klasa kart 8 potoków i 256 bit szyna

bardzo mozliwe że ten gecube bedzie na standardowych taktowaniach miał zwiechy i krzaki,

ja kupiełm dwa miechy temu 9550 xt i żałuje,same problemy , ciągłe zwiechy

jednym słowem seria 2.1 to całkowita porażka, jedynie pierwsze egemplaże były dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

only fx :)

 

Czemu za ta cene bedziesz mial grafe z ktorej zrobisz 5950 ultre :) Shadery 2.0 w 5950 ultrze w najgorszych wypadkach sa tak samo wydajne jak w radku 9600xt lub 9500 pro... ale gry samymi shaderami nie zyja :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet bym sie nie zastanawiał i bral bym nv,

zupełnie inna klasa kart 8 potoków i 256 bit szyna

bardzo mozliwe że ten gecube bedzie na standardowych taktowaniach miał zwiechy i krzaki,

ja kupiełm dwa miechy temu 9550 xt i żałuje,same problemy , ciągłe zwiechy

jednym słowem seria 2.1 to całkowita porażka, jedynie pierwsze egemplaże były dobre

1334682[/snapback]

Nie no... Tyle juz czasu minelo a jeszcze sa ludzie ktorzy wierza w 8 potokow. :lol: FXy maja 4 potoki i AMEN.

 

A jesli wybierac imedzy tymi dwiema... Oczywiscie FX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zmieniasz plyte glowna na pci-e to zapomnij o fx'ie. Lepiej oplaca sie kupic gf 6600 bo nie wiadomo jak fx'y na pci-e sie kreca... Gf 6600 jak wiadomo kreci sie wysmienicie, a pozaty grafy na pci-e sa tansze niz na agp.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHAAHAHA Koń by sie uśmiał R9550 porównywać do FX 5900XT :mur:  Radeon przynim to jak papniak przy wkręcie, oszczędź lepiej tego porównania :lol:

1338621[/snapback]

He he he coraz wiecej takich porównań szokujacych jest :lol:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Tyle juz czasu minelo a jeszcze sa ludzie ktorzy wierza w 8 potokow.  :lol:  FXy  maja 4 potoki i AMEN.

 

A jesli wybierac imedzy tymi dwiema... Oczywiscie FX!

1334923[/snapback]

 

 

Tak wogole to skad wziales ta informacje o tych potokach (Baśnie Andersena :))... 5900XT ma 8 potokow !!!...

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...e_fx5900XT.html

 

a 4 potoki to miala 5600 fx...

 

A te porownanie ATI tego geforca to chyba troszke dziwne... przeciez to inna klasa karty. Bardziej trafne porownanie byloby ATI 9700 z GF 5900XT...

 

No ale co tu dalej pisac... biez GeForca 5900XT fajnie sie kreci i tak jak kolega wczesniej wspomnial mozesz z niego zrobic 5950 ULTRA..

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole to skad wziales ta informacje o tych potokach (Baśnie Andersena :))... 5900XT ma 8 potokow !!!...

1342495[/snapback]

najlepiej powolywac sie na texty z okresu swietnosci FX59xx w ktorych oczywiste jest ze bedzie napisane ze ma 8 potokow.

Prawda jest taka ze FX95xx ma 4 potoki z 2jednostkami TMU, Czyli jest architektury 4x2 a nie 8x1. Dlatego wlasnie jej wydajnosc nie jest taka tragiczna. Co nie zmienia faktu ze szadery ma zwalone ze ja pierdziu.

 

PS: wystarczy ze odpalisz everesta przejdziesz do zakladki procesor graficzny i bedziesz mial czarno na bialym ile ma potokow i jednostek tmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj zadam moje pytanko :>

Jak to jest z tym FX5900 PCI-E ? Jego architektura to nadal 4x2 ?

I jak on sie ma do 6600 ? Z tego co widzę... to wyzsze zegarki i 256 bitowa szyna pamięci dająca przepustowość rzędu 20000GB/s co z pewnością jest problemem 6600. No ale to nadal FX ;/ Jesli architekturka jest 4x2 i tak "wspaniale" działający PS2.0 to raczej zostaniemy przy 6600 w tym przedziale cenowym :> Co do ceny tego 5900 - 400zł hmmmmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...