Skocz do zawartości
Michi23

Stary Sprzet Do Lamusa? Nie, Nigdy !

Rekomendowane odpowiedzi

A co byście zrobili w moim przypadku? Mam P4 2GHZ, 512 ramu no-name fx5700le, słabe mobo na VIA(zero OC :( ) i zasiłke 350w codegen.

Mam obecnie 200zł i możliwość sprzedania grafy za 300 i ramu za 200, a za 3 miechy będe miał dodatkowo ok. 1500zł. Jak zainwestować te pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam malo, rozsadnie dobierzesz komponenty i bedzie sprzet jak marzenie ;)

 

Michi23 - Ty chyba jeszcze nie zrozumiales, wiec sprobuje lopatologicznie:

1. grasz raz na pol roku.

2. wydales na karte 1500zl i wsadziles ja do nienajnowszego (ale wciaz niezlego) sprzetu.

 

Zalozmy teraz, ze w najblizsza gre zagrasz za pol roku. I sytuacja bedzie taka:

W momencie gdy siegniesz po ta gre Twoja grafa bedzie warta 1k, wymagania znow wzrosna i reszta kompa bedzie jeszcze bardziej odstawac od "komfortowego standardu". Kolejne pol roku - grafa warta 500zl, komp juz niedomaga ostro w nowych grach. A zagrales dopiero dwa razy! To teraz pomysl co bedzie za 1.5 roku...

Tempo starzenia sie komponentow jest obecnie duzo wieksze niz kiedys.

 

Zrozumialbym cos takiego, gdybys ostro gral - ale nie w takiej sytuacji.

Wywaliles 1.5k PLN w sprzet z ktorego skorzystasz dwa razy w ciagu roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam malo, rozsadnie dobierzesz komponenty i bedzie sprzet jak marzenie ;)

 

Michi23 - Ty chyba jeszcze nie zrozumiales, wiec sprobuje lopatologicznie:

1. grasz raz na pol roku.

2. wydales na karte 1500zl i wsadziles ja do nienajnowszego (ale wciaz niezlego) sprzetu.

 

Zalozmy teraz, ze w najblizsza gre zagrasz za pol roku. I sytuacja bedzie taka:

W momencie gdy siegniesz po ta gre Twoja grafa bedzie warta 1k, wymagania znow wzrosna i reszta kompa bedzie jeszcze bardziej odstawac od "komfortowego standardu". Kolejne pol roku - grafa warta 500zl, komp juz niedomaga ostro w nowych grach. A zagrales dopiero dwa razy! To teraz pomysl co bedzie za 1.5 roku...

Tempo starzenia sie komponentow jest obecnie duzo wieksze niz kiedys.

 

Zrozumialbym cos takiego, gdybys ostro gral - ale nie w takiej sytuacji.

Wywaliles 1.5k PLN w sprzet z ktorego skorzystasz dwa razy w ciagu roku...

1411249[/snapback]

Po prostu zakladajac ze w najnowsze gierki bedziesz gral na tej karcie komfortowo przez ok. poltorej roku to kazde twoje giercowanie bedzie warte 500zl. Rozrzutny z ciebie gosc. Gdybym gral tyle co ty to za 1,5k to ja bym wolal poleciec na tygodniowe wakacje do egiptu z hotelem all inclusiv gdzie jedzenie, picie i alkohol mozesz pic do oporu ile wlezie :D

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dziwie że żeś kupił tą karte, przecież to NOWOŚĆ a wszyscy wiedzą że nowości sie nie kupuje ! za ta kase ( i jeszcze przyjmujac zebys sprzedał starego kompa) miałbyś cały nowy wypasiony sprzecior Michu23 ogarnij sie wiem że ta karta fajnie wygląda :) ale jeszcze bylo by fajniej jak by fajnie chodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark01 - benchmark pokazujacy realna wydajnosc zestawu w grach. Nowe 3dmarki sa pod tym wzgledem smieszne - róznica miedzy duronem 800 a a64 2.5GHz to jakies 5-10% - ciekawe czy w grach bedzie taka sama róznica <_< .

 

Do czego zmierzam:

Ty masz na tym swoim "komputerze" ok 10k w smarku01 na karcie za 1.5k zł. Ja na 9700pro (reszta z podpisu) mam 24k :D . Gwarantuje ci ze za 1.5k wydane na 6800gt złozył byś sobie naprawe sporo wydajniejszą maszyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

zmiana z amd2500 na a64 @2.5ghz dała mi 700pkt w 3dmarku 2003, ale on nie jest akurat dobry do sprawdzania całego zestawy, bo nawet ram sie w nim nie liczy(ilosc) przydąła by sie jaks chbryda 3dmarka 2001se z 2003/2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie 'wywazenie' komponentow to podstawa. Ja duzo gram w 1280x1024 i moj R9800 powoli wymieka. Zamierzam wymienic go za jakies 3-4 miesiace na 6800GT. Wtedy tez podkrece CPU z 2.6 do 3.1, zeby 'dorownal' grafice. Pamiec zostanie 1 GB. I tak dzieki wymianie grafy sprzet znowu zostanie odswiezony.

Potem pozostanie juz tylko przesiadka na PCI-E, czyli wymiana wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by Ci bylo wstrzymac sie z 6800GT, dozbierac i od razu przeskoczyc na PCI-E i x800?

1416681[/snapback]

Racja racja - gdybym dzis kupowal komputer nie bralbym platformy na agp.

(costi co ty robisz na forum o 4 w nocy? :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by Ci bylo wstrzymac sie z 6800GT, dozbierac i od razu przeskoczyc na PCI-E i x800?

1416681[/snapback]

Taki scenariusz tez jest mozliwy, gdy np. okaze sie, ze w ciagu tego roku wyjda jakies nowe tytuly wymagajace ponad 1 GB pamieci do plynnej gry w 1280x1024 na max detalach (bo tak gram). Na mojej plycie 2 sloty mam juz zajete a dolozenie jeszcze dodatkowych 2x512 MB moze sprawic problem - wiele nawet najlepszych plyt sobie z tym nie radzi. No i dodatkowo bym musial jakos kombinowac zeby to wszystko ladnie w dualu smigalo - taki manewr na 99% nie wypali. Ale nie sadze jednak zeby pojawilo sie cos z 'apetytem' na 2 GB ramu w ciagu najblizszego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...